- Mitt beste løp på ett år, sa Marius Vedvik etter løpet.
På 800 m for kvinner ble det seier for Caroline Fleischer, Ski med 2.14.14 og på 3000 m Karoline Egeland Skatteboe, Tyrving med 9.52.50. Det var henholdsvis 11 og 7 fullførende.
Mennenes 800 m ble vunnet av Ådne Andersen, Dimna med 1.53.69 Her var det 13 som fullførte.
Da finner du alle resultater her.
3000 m menn heat 1
Marius Vedvik | Gular, IL | 8.07.06 |
Eirik Gramstad | Vidar, Sportsklubben | 8.16.85 |
Trond Steinar Gjønnes | Tyrving IL | 8.28.43 |
Vidar Dahle | Gular, IL | 8.31.78 |
Andreas Iden | Gneist,IL | 8.37.66 |
Ole Flatebø | FIK Orion | 8.38.05 |
Eldar Thomassen Fagerbakke | Bøler IF - Friidrett | 8.40.46 |
Simen Halle Haugen | Runar, IL | 8.40.77 |
Edvard Vasdal | Herkules Friidrett | 8.42.72 |
Ulrik Grevle Lolland | Moss IL | 8.46.55 |
Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 8.46.83 |
Stian Hoelgaard | Gjesdal IL | 8.48.22 |
Ole-Petter Fjeld | Tønsberg Friidrettsklubb | 8.50.40 |
Andreas Myhre Sjurseth | Vidar, Sportsklubben | 8.52.86 |
Harald Berge | Tyrving IL | 8.53.94 |
Hågen Urseth | Ren-Eng, FIK | 8.56.00 |
Arne Mjelde Sæther | Lillehammer IF | 9.00.71 |
Øyvind Wiger | Modum Friidrettsklubb | 9.04.62 |
3000 m menn heat 2
1 | 358 | Simon Steinshamn (99) | Tingvoll Friidrettskl. | 9,04,86 | |||||||||||||||||||
2 | 314 | Ola Matre (89) | Modum Friidrettsklubb | 9,07,24 | |||||||||||||||||||
3 | 345 | Eirik Aabrekk (98) | Sandefjord Turn & IF | 9,09,69 | |||||||||||||||||||
4 | 305 | Mikkel Knif (82) | Larvik Turn & IF | 9,09,88 | |||||||||||||||||||
5 | 391 | Jonatan Andersen Vedvik (00) | Tønsberg Friidrettsklubb | 9,12,22 | |||||||||||||||||||
6 | 262 | Sivert Eggen (00) | Bøler IF - Friidrett | 9,19,95 | |||||||||||||||||||
7 | 339 | Amaru Wijman (99) | Ren-Eng, FIK | 9,19,98 | |||||||||||||||||||
8 | 390 | Håkon Helge Hjemly (70) | Tønsberg Friidrettsklubb | 9,24,98 | |||||||||||||||||||
9 | 298 | Thomas Meinicke (99) | Jutul, IL | 9,26,60 | |||||||||||||||||||
10 | 271 | Jonas Strøm Scheie (98) | FIK Orion | 9,29,59 | |||||||||||||||||||
11 | 318 | Stian Stærkeby Jelstad (88) | Modum Friidrettsklubb | 9,29,70 | |||||||||||||||||||
12 | 407 | Jan Briseid | Vidar, Sportsklubben | 9,34,40 | |||||||||||||||||||
13 | 316 | Sigurd Rønning (97) | Modum Friidrettsklubb | 9,43,49 | |||||||||||||||||||
14 | 343 | Simen Seeberg-Rommetveit (0 | Romerike Friidrett | 9,47,42 | |||||||||||||||||||
15 | 297 | Armann Saastad Haugan (02) | IL Koll | 9,57,10 | |||||||||||||||||||
16 | 244 | Jørgen Russnes (98) | BUL, IL i | 9,59,63 | |||||||||||||||||||
17 | 282 | Asbjørn Nisi (99) | Gransherad Idrettslag | 10,03,49 | |||||||||||||||||||
18 | 317 | Simen Gudbrandsen (99) | Modum Friidrettsklubb | 10,17,60 | |||||||||||||||||||
422 | Petter Rød Gulliksen (93) | Tyrving IL | DNF |
3000 m kvinner
1 | 383 | Karoline Egeland Skatteboe (93) | Tyrving IL | 9,52,50 | |||||||||||||||||
2 | 341 | Tessa den Heijer (96) | Ren-Eng, FIK | 9,58,96 | |||||||||||||||||
3 | 309 | Marte Flatlien (91) | Lillehammer IF | 10,10,12 | |||||||||||||||||
4 | 348 | Lisa Maria Thomassen (94) | Skarphedin, Idrettslaget | 10,30,20 | |||||||||||||||||
5 | 335 | Gunn Helen Hagen (86) | Oppstad IL | 10,55,62 | |||||||||||||||||
6 | 239 | Hedda Korsæth (94) | BUL, IL i | 11,25,07 | |||||||||||||||||
7 | 405 | Helene Støle Melsom (96) | Vidar, Sportsklubben | 11,25,35 |
800 m kvinner
1 | 350 | Caroline Fleischer (96) | Ski IL Friidrett | 2,14,14 | ||||||||||||||||||
2 | 367 | Solveig Emilie Olsen (91) | Tjalve, IK | 2,16,45 | ||||||||||||||||||
3 | 231 | Christine Næss (00) | Asker Sk. Friidrett | 2,16,87 | ||||||||||||||||||
4 | 296 | Olivia Weslien (97) | IF Gøta Karlstad | 2,16,95 | ||||||||||||||||||
5 | 360 | Agnes Erlingsdottir (90) | Tjalve, IK | 2,18,67 | ||||||||||||||||||
6 | 349 | Mariann Roe (97) | Skarphedin, Idrettslaget | 2,19,32 | ||||||||||||||||||
7 | 381 | Juni Gjertsen Barkbu (01) | Tyrving IL | 2,24,37 | ||||||||||||||||||
8 | 263 | Tuva Thomassen Fagerbakke ( | Bøler IF - Friidrett | 2,24,53 | ||||||||||||||||||
9 | 304 | Mathilde Jensen (00) | Larvik Turn & IF | 2,25,13 | ||||||||||||||||||
10 | 380 | Julie Aarvak Bakklund (01) | Tyrving IL | 2,35,83 | ||||||||||||||||||
11 | 236 | Christine Grønbech (00) | BUL, IL i | 2,41,17 |
800 m menn heat 1
1 | 378 | Henrik Bjørnstad Koppang (99) | Tyrving IL | 2,05,21 | ||||||||||||||||||||||
2 | 265 | Asbjørn Vattøy (99) | Dimna IL | 2,05,99 | ||||||||||||||||||||||
3 | 396 | Ole-Martin Evensen Sandness | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,06,75 | ||||||||||||||||||||||
4 | 282 | Asbjørn Nisi (99) | Gransherad Idrettslag | 2,07,94 | ||||||||||||||||||||||
5 | 373 | Christopher Hoel Nilsen (00) | Tyrving IL | 2,07,98 | ||||||||||||||||||||||
6 | 313 | Kaspar Lilja (96) | Modum Friidrettsklubb | 2,09,29 | ||||||||||||||||||||||
7 355 Torleiv Berget Hedegart (01) Snøgg Friidrett 2,30,83 |
800 m menn heat 2
268 | Ådne Andersen (94) | Dimna IL | 1,53,69 | |||||||||||||||||
354 | Tor Alfred Bredesen (93) | Snøgg Friidrett | 1,54,04 | |||||||||||||||||
283 | Alexander Y. Tesfamariam (97) | Gular, IL | 1,54,04 | |||||||||||||||||
326 | Håkon Solli Henriksen (93) | Nittedal IL | 1,57,16 | |||||||||||||||||
398 | Tom Skjæråsen (95) | Varegg Fleridrett | 1,57,76 | |||||||||||||||||
402 | Einar Haakon Chr. Rose | Vidar, Sportsklubben | 1,58,30 | |||||||||||||||||
359 | Abdullahi Hassan Ali (94) | Tjalve, IK | DNF | |||||||||||||||||
329 | Abdirahim Dahir (94) | Norna-Salhus IL | DNF | |||||||||||||||||
422 | Petter Rød Gulliksen (93) | Tyrving IL | DNF |