ofest_ingreess

O-løpere fra 16 nasjoner til O-Festivalen på Norefjell

Til helgen samles o-løpere fra 16 nasjoner til 3-dagers O-Festival på Norefjell. Modum o-lag inviterer til landets største o-løp og det blir tilsammen neste 8 000 starter disse dagene.

Publisert Sist oppdatert

Med fint fjellterreng, gode kart, kompetente arrangører og mange påmeldte ligger alt til rette for en strålende helg på Norefjell. Løpere fra hele 16 nasjoner har funnet veien til den norske fjellheimen, følgende nasjoner er representert: Australia, Belgia, Danmark, Finland, Frankrike, Italia, Russland, Sveits, Spania, Storbritannia, Sverige, Tyskland, Uganda, USA, Østerrike og Norge

Fredag ettermiddag står sprint på programmet, mens det blir mellomdistansen på lørdag. Det hele avsluttes med langdistanse på søndagen, da har også endel av klassene jaktstart.

Lørdagen er det i tillegg egen Barnefestival med mange morsome aktiviteter, blant annet lagkonkurranse for de mellom 9-12 år.

O-Festivalen

Powered by Labrador CMS