Ole Christian Fagerli, RaumerRytter forsvarte sieren fra i fjor i det 49 km lange terrengrittet på Helgøya og vant to og et halvt minutt foran klubbkameraten Karl Henrik Nordbakken. Even Antonsen, Solør CK var beste lokale rytter knepent slått av Sander Ensink , CK ValdresEkspressen i kamp om 3. plassen. Marianne Lambine, Bærum OCK tok en klar seier i kvinneklassen foran Siw Elin Weideborg, Brumunddal SK. Rittet hadde rekorddeltakelse med 212 fullførende på fire forskjellige distanser.
Resultatliste_Helgøyatråkket_2011
Rittets nettsider
Bildegalleri
De beste i Helgøyatråkket 14.05.2011
Menn 2 x 25 KM
Plass Navn Klubb Tid Klasse
1 Ole Christian Fagerli RaumerRytter SK 2:11:57 M 20-29 år
2 Karl Henrik Nordbakken RaumerRytter SK 2:14:32 M 17-19 år
3 Sander Ensink CK ValdresEkspressen 2:16:46 M 20-29 år
4 Even Antonsen Solør CK 2:16:47 M 20-29 år
5 Kjell Arild Lierhagen Nes SK 2:17:23 M 40-49 år
6 Kenneth Valråmoen Brumunddal SK 2:17:37 M 20-29 år
7 Helge Sveen Brumunddal SK 2:18:37 M 40-49 år
8 Geir Nysveen Brumunddal SK 2:19:44 M 40-49 år
9 Torgeir Bekkemoen Solør cykleklubb 2:20:27 M 20-29 år
10 Morten Simonsen Proteinfabrikken-ABAX 2:20:28 M 20-29 år
10 Ola Nilstad Ottadalen SK 2:20:28 M 20-29 år
Kvinner 2 x 25 KM
1 Marianne Lambine Bærum OCK 2:38:30 K 40-49 år
2 Siw Elin Weideborg Brumunddal SK 2:55:02 K 40-49 år
3 Silje Stensrud Ullevål SK 2:56:10 K 30-39 år
4 Kari Mette Vika Brumunddal SK 2:58:07 K 40-49 år
5 Heidi Kjernåsen Halbakken Elverum SK 2:58:46 K 40-49 år
Menn 1 x 25 KM
1 Trond Aarstad Glåmdal SK 1:14:33 M 40-49 år
2 Vebjørn Aaseth Fokus sport 1:14:34 M 17-19 år
3 Eirik Kilen Myhren JH-sykkel 1:18:04 M 17-19 år
4 Espen Hagen Raufoss og Gjøvik SK 1:18:50 M 30-39 år
5 Tom Arne Pedersen Ottestad IL Sykkel 1:19:25 M 50-59 år
Kvinner 1 x 25 KM
1 Ann E. Ohnstad Ullevål SK 1:33:38 K 20-29 år
2 Heidi Lohne Glåmdal SK 1:36:12 K 40-49 år
3 Janne Østlien Raufoss og Gjøvik SK 1:40:52 K 30-39 år
4 Line Hoff Lillehammer CK 1:44:59 K 30-39 år
5 Irén Westrum 1358 1:45:38 K 40-49 år