Det var 3093 påmeldt lag til årets Holmenkollstafett som var den 88. rekken siden den spede begynnnelse med 10 lag i 1923. 2951 lag hentet pinnen på Bislett eller på St. Hanshaugen og 2943 lag med til sammen 44145 etapper ble gjennomført i sommervarmen lørdag.
De er umulig å vite eksakt hvor mange løpere som tok del i løpfesten, men at det er et betydelig lavere antall er det ingen tvil om siden mange "dobler" og "tripler" på sin årlige Kollen-visitt. Uansett så ble det en positiv oppgang på 80 lag og 1200 løpere mer enn i 2017-utgaven. Bare 2015-årgangen er av edlere sort enn årets utgave da 3144 lag løp i mål på Bislett.
Mer fra Holmenkollstafetten på kondis.no:
BUL og Gular vant Holmenkollstafetten
Sosialt på Kondis sitt Holmenkollstafettlag
Samleside for Holmenkollstafetten på kondis.no med reportasjer, bilder og resultater 2001 - 2018
Holmenkollstafettens nettsider
Holmenkollstafettens facebookside
ALLE RESULTATER
Resultater med bilder fra noen av klassene:
F7 Kvinner Senior | ||
Plass | Navn |
Tid
|
1 | Ringerike Friidrettsklubb |
1:06:27 + 00:00
|
2 | Konnerud IL Ski |
1:07:54 + 01:27
|
3 | Vollan IK |
1:08:34 + 02:07
|
3 | Ås IL |
1:08:34 + 02:07
|
5 | Lyn Ski |
1:09:36 + 03:09
|
6 | Nydalens Skiklub |
1:10:56 + 04:29
|
7 | Fossum IF |
1:11:08 + 04:41
|
8 | GTI Friidrettsklubb |
1:11:56 + 05:29
|
9 | Gjøvik Friidrettsklubb |
1:12:06 + 05:39
|
10 | Brandbu IF |
1:12:34 + 06:07
|
11 | Bjerkreim IL |
1:14:34 + 08:07
|
12 | Egersunds IK |
1:15:27 + 09:00
|
13 | OSI Friidrett |
1:16:01 + 09:34
|
14 | IL Ivrig |
1:18:24 + 11:57
|
15 | Sportsklubben Rye |
1:19:10 + 12:43
|
16 | Stavanger FIK - Spirit 2.lag |
1:21:44 + 15:17
|
17 | Springarjentene, Spydeberg IL |
1:25:47 + 19:20
|
F2 Menn Senior | ||
1 | IL Gular |
53:50 + 00:00
|
2 | OSI Friidrett |
54:02 + 00:12
|
3 | Stavanger FIK - Spirit |
55:21 + 01:31
|
4 | Rustad I. L 1. Lag |
55:49 + 01:59
|
5 | Nydalens Skiklub |
55:56 + 02:06
|
6 | Jølster IL |
56:11 + 02:21
|
7 | Modum FIK |
56:16 + 02:26
|
8 | IF Kamp/Vestheim |
56:18 + 02:28
|
8 | Asker Skiklubb Friidrett |
56:18 + 02:28
|
10 | Bøler IF Friidrett |
56:30 + 02:40
|
11 | Gjøvik Friidrettsklubb |
56:33 + 02:43
|
12 | Sigdal FIK |
56:40 + 02:50
|
13 | Hommelvik IL |
56:51 + 03:01
|
14 | Nittedal IL |
57:09 + 03:19
|
15 | Bækkelagets Sportsklub |
57:19 + 03:29
|
16 | Bromma IL |
57:40 + 03:50
|
17 | Slevik IL |
57:43 + 03:53
|
18 | Ås IL |
57:56 + 04:06
|
19 | GTI Friidrettsklubb 1 |
58:17 + 04:27
|
20 | Svorkmo/NOI |
58:18 + 04:28
|
21 | Aurskog-Høland Friidrettslag |
58:25 + 04:35
|
22 | Oppegård IL Menn Senior |
58:49 + 04:59
|
23 | Löparklubben Roslagen |
59:08 + 05:18
|
23 | Lørenskog Friidrettslag |
59:08 + 05:18
|
25 | Ringerike Friidrettsklubb |
59:09 + 05:19
|
26 | Lyn Ski |
59:36 + 05:46
|
27 | Lillehammer 1990 Elite |
1:01:31 + 07:41
|
28 | Konnerud IL Ski |
1:01:36 + 07:46
|
29 | Lalm idrettslag |
1:01:40 + 07:50
|
29 | Askim IF Friidrett |
1:01:40 + 07:50
|
31 | Sportsklubben Rye |
1:03:54 + 10:04
|
32 | Stavanger FIK - Spirit 2.lag |
1:04:22 + 10:32
|
33 | Sylling IF |
1:04:26 + 10:36
|
34 | Modum FIK 2 |
1:05:36 + 11:46
|
35 | GTI Friidrettsklubb 2 |
1:06:29 + 12:39
|
36 | Mike Hawk IL |
1:07:48 + 13:58
|
37 | Bjerkreim IL |
1:07:56 + 14:06
|
Nittedal IL i tet fra start i feltet for menn senior, junior og superveteran. (Foto:Per Inge Østmoen)
Fra starten i klasse menn veteran med Vidars Jørn Schrøder i føringen. (Foto:Per Inge Østmoen)
Sivert Sellevold løp Gular inn til seier nr 2 for dagen med 11 sekunders margin til OSI i menn senior. (Foto: Per Inge Østmoen)
|
|
|
F8 Kvinner Junior
|
||
1
|
SK Vidar
|
1:03:27 + 00:00
|
2
|
IL Runar Friidrett
|
1:05:10 + 01:43
|
3
|
Il Tyrving
|
1:06:20 + 02:53
|
4
|
Ullensaker/ Kisa IL Friidrett
|
1:09:25 + 05:58
|
5
|
Team Grenland Ski
|
1:09:58 + 06:31
|
6
|
Kjelsås IL Langrenn
|
1:10:29 + 07:02
|
7
|
IK Tjalve
|
1:10:44 + 07:17
|
8
|
godt og blandet
|
1:13:05 + 09:38
|
9
|
Ullensaker/Kisa IL Friidrett 2.
|
1:17:54 + 14:27
|
10
|
Oppegård Håndball J16
|
1:29:02 + 25:35
|
Hele SK Vidars vinnerlag i kvinner junior. (Foto: Runar Gilberg)
F3 Menn Junior
|
||
1
|
FIK Ren-Eng
|
56:49 + 00:00
|
2
|
IL i BUL
|
57:59 + 01:10
|
3
|
Il Tyrving
|
58:06 + 01:17
|
4
|
Lillehammer If
|
58:36 + 01:47
|
5
|
Hovden Skigymnas - Langrenn
|
58:54 + 02:05
|
6
|
Team Grenland Ski
|
59:55 + 03:06
|
7
|
Kjelsås IL Langrenn
|
1:00:32 + 03:43
|
8
|
Gjøvik Friidrettsklubb
|
1:03:27 + 06:38
|
9
|
Ullensaker/ Kisa Il Friidrett
|
1:07:08 + 10:19
|
10
|
Rommens utvalgte unge
|
1:46:05 + 49:16
|
|
|
|
F9 Kvinner Veteran
|
||
1
|
SK Vidar
|
1:09:28 + 00:00
|
2
|
Ullensaker/ Kisa IL Friidrett
|
1:13:41 + 04:13
|
3
|
Heming Veterandamer
|
1:14:58 + 05:30
|
4
|
Bjerkreim IL
|
1:17:32 + 08:04
|
De fleste av Vidars veterandamer som tok en ny seier samlet på Bislett. (Foto: Runar Gilberg)
F4 Menn Veteran
|
||
1
|
Undheim IL
|
58:16 + 00:00
|
2
|
IL Heming
|
58:54 + 00:38
|
3
|
SK Vidar Veteran
|
59:31 + 01:15
|
4
|
Varegg Fleridrett
|
1:03:02 + 04:46
|
5
|
Ringerike Friidrettsklubb
|
1:03:31 + 05:15
|
6
|
Ås IL
|
1:05:13 + 06:57
|
7
|
FIK Ren-Eng
|
1:06:47 + 08:31
|
|
|
|
S2 Kvinner Studenter
|
||
1
|
Team Jobzone Bi
|
1:07:32 + 00:00
|
2
|
Team BDO NHHS
|
1:07:54 + 00:22
|
3
|
Lovstafetten - Oslo
|
1:11:34 + 04:02
|
4
|
OSI Friidrett
|
1:11:44 + 04:12
|
5
|
NIH - Milslukern
|
1:13:11 + 05:39
|
6
|
Fysio Oslo
|
1:20:42 + 13:10
|
7
|
Krutthønene
|
1:25:08 + 17:36
|
Team JobZone BI på toppen av podiet i klassen for kvinnelige studenter. (Foto: Runar Gilberg)
S1 Menn Studenter
|
||
Plass
|
Navn
|
Tid
|
1
|
Team BDO NHHS
|
53:34 + 00:00
|
2
|
NIH - Milslukern
|
54:54 + 01:20
|
3
|
Team Jobzone Bi 1
|
55:11 + 01:37
|
4
|
Lovstafetten - Oslo
|
58:16 + 04:42
|
5
|
OSI Friidrett
|
58:32 + 04:58
|
6
|
Team Jobzone Bi 2
|
1:01:46 + 08:12
|
7
|
Ikke Bare Bere Bad Boys
|
1:05:25 + 11:51
|
Glipptak ILs ankermann hadde nok vårens varmeste eventyr lørdag. (Foto: Rolf Bakken)
Ivar Egeberg fikk æren å avslutte for Blaker IL's lag i klasse A1 - Andre lag mix flertall menn. (Foto: Rolf Bakken)
10 beste - A2 Andre lag mix flertall kvinner (892 lag)
|
||
1
|
IHS-BEST 1
|
59:09 + 00:00
|
2
|
Oslo Sportslager Mix Team
|
1:04:39 + 05:30
|
3
|
Orkla Elite
|
1:05:07 + 05:58
|
4
|
Folkehelseinstituttet BIL 2
|
1:05:23 + 06:14
|
5
|
NIH Streberne
|
1:05:45 + 06:36
|
6
|
IL I Bul
|
1:06:22 + 07:13
|
7
|
Team Ullevål/Tåsen
|
1:07:52 + 08:43
|
8
|
Berg Skole
|
1:08:17 + 09:08
|
9
|
Advokatfirmaet Wiersholm A
|
1:08:23 + 09:14
|
10
|
Wang Toppidrett
|
1:08:29 + 09:20
|
|
|
|
10 beste - A1 Andre lag mix flertall menn (1473 lag)
|
||
1
|
Frogner Runners
|
55:02 + 00:00
|
2
|
Team Flaxvatn 1
|
56:08 + 01:06
|
3
|
Team Baker Hansen
|
58:38 + 03:36
|
4
|
Team Sportsmanden
|
58:45 + 03:43
|
5
|
Gausdal/Rudsbygd
|
59:46 + 04:44
|
6
|
Advokatfirmaet Haavind 1
|
1:00:17 + 05:15
|
7
|
Cisco 2
|
1:00:29 + 05:27
|
8
|
Statoil BIL Oslo
|
1:00:34 + 05:32
|
9
|
Rambøll Norge BIL Ambisjon 1
|
1:00:59 + 05:57
|
10
|
Capgemini Consulting 2
|
1:01:00 + 05:58
|