Som på dag én løp Magnus Thorud, Jeanette Vika og Ole Erik Flatin i lag på andre dag av Bømlo Ultrafestival. (Foto: arrangøren)
Som på dag én løp Magnus Thorud, Jeanette Vika og Ole Erik Flatin i lag på andre dag av Bømlo Ultrafestival. (Foto: arrangøren)

Sol over dag to av Bømlo Ultrafestival

Løperne i Bømlo Ultrafestival var heldige med været - med mye sol uten at det var særlig varmt. Dermed kunne løperne nyte de idylliske omgivelsene langs landeveiene på Bømlo. De som gjorde unna turen på kortest tid, var Therese Falk og Arvid Haugen.

Publisert Sist oppdatert

Therese Falk vant også førsteetappen og leder dermed klart sammenlagt. Arvid Haugen var nummer to bak Fred Andersen på første etappe, men Andersen ser ikke ut til å ha kommet i mål på andreetappen, så dermed er også Haugen klar ener i sammendraget.

To kvinner og fem menn tok seg til mål i den lange løypa på 56 km. Vinnerne løp på 5 timer og 2 minutter, noe som gir ei km-tid på 5.24. Med tanke på at de hadde 65 km i beina fra dagen i forveien pluss tre lange etapper til å tenke på, får det sies å være fort, ikke minst av Therese Falk som var 3 sekunder foran herrevinneren i mål. Til sammen skal det løpes ca. 300 km på fem dager. Det er også et kort alternativ i Bømlo Ultrafestival - med 150 km på fem dager. To kvinner og tre menn løp nå 28 km, og her var Elisabet Esperø og Bjørn Kjetil Sørvik først i mål med 2.39,42 og 2.06.32.

Reportasje fra førsteetappen i Bømlo Ultrafestival

Flere bilder og mer om festivalen på løpets Facebookside

Therese_Falk_Arvid_Haugen.jpg


Therese Falk vant også andreetappen og leder klart i sammendraget. Arvid Haugen ligger på andreplass i herreklassen. (Foto: arrangøren)

Terje_Lyngstad_og_Torbjørn Hammersland.jpg
Resultat dag 2 Rolfsnes
56 km
Kvinner
1Therese Falk 5.02.02
2Jeanette Vika 6.04.00
Menn
1Arvid Haugen 5.02.05
2Peter Tubaas 5.58.47
3Magnus Thorrud 6.04.00
4Ole Erik Flatin 6.04.00
5Terje Lyngstad 7.47.42
28 km
Kvinner
1Elisabet Esperø 2.39.42
2Anne Britt Bringedal 3.26.46
Menn
1Bjørn Ketil Sørvik 2.06.32
2Bjørn Håvard Bjørklund 2.39.42
3Geir Dybdahl 2.39.42

Torbjørn Hammersland og Terje Lyngstad er i gang med andreetappen i solfylt, men kjølig vær. (Foto: arrangøren)

Kondis trenger din støtte
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.

Bli medlem og få mange medlemsfordeler!

Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957
Powered by Labrador CMS