
Sol over dag to av Bømlo Ultrafestival
Løperne i Bømlo Ultrafestival var heldige med været - med mye sol uten at det var særlig varmt. Dermed kunne løperne nyte de idylliske omgivelsene langs landeveiene på Bømlo. De som gjorde unna turen på kortest tid, var Therese Falk og Arvid Haugen.
Therese Falk vant også førsteetappen og leder dermed klart sammenlagt. Arvid Haugen var nummer to bak Fred Andersen på første etappe, men Andersen ser ikke ut til å ha kommet i mål på andreetappen, så dermed er også Haugen klar ener i sammendraget.
To kvinner og fem menn tok seg til mål i den lange løypa på 56 km. Vinnerne løp på 5 timer og 2 minutter, noe som gir ei km-tid på 5.24. Med tanke på at de hadde 65 km i beina fra dagen i forveien pluss tre lange etapper til å tenke på, får det sies å være fort, ikke minst av Therese Falk som var 3 sekunder foran herrevinneren i mål. Til sammen skal det løpes ca. 300 km på fem dager. Det er også et kort alternativ i Bømlo Ultrafestival - med 150 km på fem dager. To kvinner og tre menn løp nå 28 km, og her var Elisabet Esperø og Bjørn Kjetil Sørvik først i mål med 2.39,42 og 2.06.32.
Reportasje fra førsteetappen i Bømlo Ultrafestival
Flere bilder og mer om festivalen på løpets Facebookside

Therese Falk vant også andreetappen og leder klart i sammendraget. Arvid Haugen ligger på andreplass i herreklassen. (Foto: arrangøren)

Resultat dag 2 Rolfsnes | ||
56 km | ||
Kvinner | ||
1 | Therese Falk | 5.02.02 |
2 | Jeanette Vika | 6.04.00 |
Menn | ||
1 | Arvid Haugen | 5.02.05 |
2 | Peter Tubaas | 5.58.47 |
3 | Magnus Thorrud | 6.04.00 |
4 | Ole Erik Flatin | 6.04.00 |
5 | Terje Lyngstad | 7.47.42 |
28 km | ||
Kvinner | ||
1 | Elisabet Esperø | 2.39.42 |
2 | Anne Britt Bringedal | 3.26.46 |
Menn | ||
1 | Bjørn Ketil Sørvik | 2.06.32 |
2 | Bjørn Håvard Bjørklund | 2.39.42 |
3 | Geir Dybdahl | 2.39.42 |
Torbjørn Hammersland og Terje Lyngstad er i gang med andreetappen i solfylt, men kjølig vær. (Foto: arrangøren)
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957