Det var i år rundt 600 deltakere i Re-mila. 326 på tid fordelt på distansene 10 km, 5 km og 2,5 km. I tillegg kom rundt 250 deltakere i barneløpet uten tidtaking.
Både distansen på 5 og 10 km ble kontrollmålt og godkjent av Kondis i sommer.
Den talentfulle 23-åringen Oliver Vedvik, Tønsberg Fri-idrettsklubb vant med god margin på den sterke tiden 14:39. Dette var ny løyperekord. På 2. plass, med 15:58, kom Andreas Helerstad, Ivrig IL. 3. plassen totalt i herreklassen gikk til Martinius Gunnerød, Ivrig IL på 16:33.
Kvinneklassen på 5 km ble vunnet av Silje Kristine Bjune på 19:00. Nummer to ble Malin Jåvåll Hagen på 19:15, mens Karine Heum fikk 19:27 på 3. plass.
Det var 168 som fullførte 5 km på tid, 101 menn og 67 kvinner.
Se mange bilder i bildekarusellen øverst på denne siden.
Arrangementets nettside
Arrangementets facebook-side
(Artikkelen fortsetter nedenfor bildet)
Oliver Vedvik var suveren vinner på 5 km og løp på den sterke tiden 14:39. Dette var ny løyperekord. (Foto: Arvid Klokk)
På 2. plass på 5 km, med 15:58, kom Andreas Helerstad, Ivrig IL. (Foto: Arvid Klokk)
Alle resultater
De 10 beste menn på 5 km
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Oliver | Vedvik | Tønsberg Fri-Idrettsklubb / ETC | M23-39 | 14:39 |
2 | Andreas | Heierstad | Ivrig IL / Team Nordre Vestfold | M18-19 | 15:58 |
3 | Martinius | Gunnerød | Ivrig IL | M18-19 | 16:33 |
4 | Ulrik Jåvoll | Hagen | Brandbu IF | M13 | 16:39 |
5 | Markus Klepp | Grytnes | IL Ivrig | M20-22 | 17:05 |
6 | Per-Theodor | Hauan | OSLO | M23-39 | 17:08 |
7 | André | Kroglund | TØNSBERG | M23-39 | 17:10 |
8 | Tore | Hopen | Tønsberg Triatlonklubb | M50-54 | 17:11 |
9 | Fredrik Camillo | Wille | Oseberg Skilag | M16-17 | 17:14 |
10 | Lars-Martin | Hejll | Tønsberg Tri | M23-39 | 17:28 |
Kvinneklassen på 5 km ble vunnet av Silje Kristine Bjune på 19:00. (Foto: Arvid Klokk)
Nummer to av kvinnene på 5 km ble Malin Jåvåll Hagen med tiden 19:15. (Foto: Arvid Klokk)
Alle resultater
De 10 beste kvinner på 5 km
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Silje Kristine | Bjune | Andebu Treningssenter | K18-19 | 19:00 |
2 | Mali Jåvoll | Hagen | Brandbu IF | K14-15 | 19:15 |
3 | Karine | Heum | UNDRUMSDAL | K23-39 | 19:27 |
4 | Linn | Vibekken | Kongsvinger Friidrett | K40-44 | 20:01 |
5 | Tanja | Svinsholt | Ramnes Håndball | K45-49 | 20:05 |
6 | Randi Helen | Gran | Enil.No | K40-44 | 22:18 |
7 | Hedvig Christiane | Mender | Re FK | K16-17 | 22:21 |
8 | Kathrine | Beckstrøm | REVETAL | K23-39 | 22:23 |
9 | Thea Tveitan | Aaland | Ivrig IL | K14-15 | 22:28 |
10 | Maria | Sørby | Re Fotball | K14-15 | 22:30 |
Tom Roger Vege-Tangen og Anna Knapstad Dehli vant 10 km
På 10 km var det totalt 98 som fullførte. 75 menn og 23 kvinner. Raskest av disse var Tom Roger Vege-Tangen, Namdal Løpeklubb. 52-åringen løp på solide 34:54. På 2. plass kom Simen Lilledal Kristiansen, Ivrig IL på 36:08, mens tredjeplassen gikk til Alexander Solum, Nøtterø Rønners på 37:16.
Kvinneklassen ble vunnet av Anna Knapstad Dehli, Tønsberg FIK på 38:49. Julie Wiik, Tjøme Løpeklubb kom på 2. plass med 41:21, mens Linn Karlsvik kom på 3. plass med 44:57.
Tom Roger Vege-Tangen vant 10 km i Re-mila. Tiden 34:54 var 10 sekunder raskere enn hva han løp mila på for tre uker siden i Oslo Maraton. Tiden gir 4. plass totalt på veteranstatistikken i år i klasse 50-54 år. (Foto: Arvid Klokk)
Alle resultater
De 10 beste menn på 10 km
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Tom Roger | Vege-Tangen | Namdal løpeklubb | M50-54 | 34:54:00 |
2 | Simen Lilledal | Kristiansen | Ivrig IL | M16-17 | 36:08:00 |
3 | Alexander | Solum | Nøtterø Rønners | M23-39 | 37:16:00 |
4 | Inge Skaarud | Karlsen | HORTEN | M40-44 | 37:22:00 |
5 | Kamil Martin | Sagberg | SANDEFJORD | M23-39 | 38:36:00 |
6 | John F. | Jahre | Tjøme Løpeklubb | M23-39 | 38:56:00 |
7 | Frank Andre | Jacobsen | Tjøme Løpeklubb | M55-59 | 39:33:00 |
8 | Viktor | Jørnsen | REVETAL | M18-19 | 39:44:00 |
9 | Steinar | Landa | Vear IF | M50-54 | 40:00:00 |
10 | Thomas | Hirgum | Team Hotvedt | M45-49 | 40:43:00 |
Alle resultater
De 10 beste kvinner på 10 km
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Anna | Knapstad Dehli | Tønsberg Friidrettsklubb | K14-15 | 38:49:00 |
2 | Julie | Wiik | Tjøme Løpeklubb | K23-39 | 41:21:00 |
3 | Linn | Karlsvik | TOLVSRØD | K23-39 | 44:57:00 |
4 | Julie | Davidsen | TOLVSRØD | K20-22 | 45:59:00 |
5 | Ann-Helen | Grønli | SKIEN | K45-49 | 46:29:00 |
6 | Vibeke | Stuestøl | Våle Legekontor | K40-44 | 46:52:00 |
7 | Emma | Stephansen | OSLO | K20-22 | 47:28:00 |
8 | Marte | Hauane | HORTEN | K23-39 | 47:51:00 |
9 | Malin | Larsen | VÅLE | K23-39 | 47:58:00 |
10 | Borghild | Hillestad | REVETAL | K40-44 | 48:04:00 |
Barneløpet på 2,5 km gikk både med og uten tidtaking. Totalt var det rundt 250 unger som deltok, hvorav 53 med tidtaking. (Foto: Arvid Klokk)
Alle resultater
De 10 beste gutter på 2,5 km
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Sander August Losnegaard | Sælid | Sem IF | M14 | 07:58 |
2 | Aron | Askim | Botne SK | M14 | 07:59 |
3 | Svale | Vedvik | Tønsberg Friidrettsklubb | M13 | 09:10 |
4 | Iver | Askim | Botne SK | M11 | 09:39 |
5 | Adrian | Westbye-Smith | TØNSBERG | M12 | 09:39 |
6 | Rasmus | C.langslet | VÅLE | M13 | 10:58 |
7 | Mathias | Førsund | RAMNES | M11 | 11:29 |
8 | Solan | Lilleby | UNDRUMSDAL | M11 | 11:52 |
9 | Sander | Skjeggestad | RAMNES | M12 | 11:52 |
10 | Jonathan | Borgen | RE FK | M13 | 12:02 |
Alle resultater
De 10 besje jenter på 2,5 km
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | Caja Sofie | Søfting-Lia | Horten Friidrett | K12 | 11:08 |
2 | Sunniva | Døvik | UNDRUMSDAL | K14 | 12:00 |
3 | Cornelia H. | Gulliksen | OSLO | K13 | 13:13 |
4 | Ida-Marie Weum | Elnan | Hvittingfoss il | K14 | 13:37 |
5 | Frida Skudem | Hertel | HIL | K14 | 13:38 |
6 | Signe Marie | Helgeland | K12 | 13:44 | |
7 | Elin | Bjørnstad | REVETAL | K11 | 14:00 |
8 | Emine | Eikeberg | SKALLESTAD | K11 | 16:00 |
9 | Kaisa | Berntinussen-Ormestad | RAMNES | K11 | 16:32 |
10 | Miriam | Døvik | UNDRUMSDAL | K12 | 16:36 |
Det vanket medalje til alle som fullførte årets utgave av Re-mila. (Foto: Arvid Klokk)
Bli medlem eller støtt oss med en gave hvis du ønsker at Kondis skal fortsette å spre treningsglede, skrive reportasjer, lage terminlister, kontrollmåle løyper, føre statistikker osv. På grunn av koronakrisen har store deler av annonseinntektene våre falt bort, og vi er i enda større grad avhengig av medlemskap og støtte fra våre lesere.
Bli medlem og få mange medlemsfordeler!
Gi en gave:
Vårt kontonummer er: 1503.35.18541
Vipps: 125957