(Alle foto: Stein Arne Negård)
16-åringen Mille Eide Nyhus var suveren på hjemmebane med 1:12:06 i den nesten 16 km lange runden langs Ottestadstien.
Det var så vidt plussgrader da hovedløpet, Stora Enso-løpet Ottestadstien Rundt, startet, men ute i løypa varmet sola i det ellers kjølige høstværet i skyggepartiene skogen.
For 9. år på rad samlet HA-løpsfestival et av de største antall løpere i Hedmark på tampen av sesongen. I år var det en liten nedgang for hovedløpet fra rekordåret i fjor, men mosjonsløpet ESPERN-joggen, som tredoblet deltakelsen i fjor, økte ytterligere til 92 fullførende. Det samme antallet barn opptil 13 år stilte også i Stange Energi-sprinten. Med 3 mosjonister uten tidtaking ble det registrert 289 i mål ved Ottestadhallen søndag - mot 295 på tilsvarende distanser for et år siden.
Jørgen Kvarstad var raskest på ESPERN-joggen på drøye 5 km, mens Raufoss-tvillingene Mathias og Malin Hoelsveen var henholdsvis nest raskeste og klart raskest i mosjonsløpet som ble dominert av ungdommen. Karoline Grøtting, Hernes IL og Leo-Midtdal-Larsen vant senioklassene.
Halvard Bech (36) og Jørgen Stigen kjempet om 2. plassen langs hele Ottestadstien vel tre minutter bak suverene Vegard Ølstad Dalberg.
Ottestad IL's nettsider
HA løpsfestival - Ottestadstien rundt på Facebook
Kondis.no:
Forhåndsomtale: HA-løpsfestival med Ottestadstien Rundt søndag 27.10
Samleside for HA-løpsfestival
De beste i HA-løpsfestival 27.10.2019: |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
10 beste kvinner Stora Enso-løpet Ottestadstien Rundt (27 deltakere):
|
||||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Mille Eide
|
Nyhus
|
Hamar IL - Friidrett
|
K16-19
|
1:12:06.9
|
0:00.0
|
2
|
Stine
|
Nordsveen
|
FIK Orion
|
K40-49
|
1:15:33.4
|
3:26.5
|
3
|
Anne
|
Storslett
|
Moelven IL
|
K20-39
|
1:16:47.4
|
4:40.5
|
4
|
Marte
|
Ihrstad
|
HAMAR
|
K40-49
|
1:17:04.4
|
4:57.5
|
5
|
Hanne
|
Nilsen
|
Hamar Skiklubb
|
K16-19
|
1:17:27.8
|
5:20.9
|
6
|
Marte
|
Kjøren
|
Lillehammer IF
|
K20-39
|
1:19:21.1
|
7:14.2
|
7
|
Lin Iren
|
Sætre
|
Nybergsund IL
|
K40-49
|
1:19:52.1
|
7:45.2
|
8
|
Marit
|
Langkaas
|
Funky Footwork
|
K20-39
|
1:20:17.7
|
8:10.8
|
9
|
Kristin
|
Vardebakken
|
INGEBERG
|
K20-39
|
1:23:07.2
|
11:00.3
|
10
|
Camilla
|
Nilsson
|
OTTESTAD
|
K40-49
|
1:25:46.8
|
13:39.9
|
|
|
|
|
|
|
|
20 beste menn Stora Enso-løpet Ottestadstien Rundt (74 deltakere):
|
||||||
1
|
Vegard Ølstad
|
Dalberg
|
Ren-Eng, FIK
|
M20-39
|
55:38.6
|
0:00.0
|
2
|
Halvard
|
Bech
|
OSLO
|
M20-39
|
59:00.2
|
3:21.6
|
3
|
Jørgen
|
Stigen
|
Hamar Skiklubb
|
M20-39
|
59:18.5
|
3:39.9
|
4
|
Oddvin
|
Offigstad
|
Øyer-Tretten IF
|
M20-39
|
59:50.4
|
4:11.8
|
5
|
Simen Engebretsen
|
Nordli
|
Vang Skiløperfor.
|
M20-39
|
59:58.3
|
4:19.7
|
6
|
Thor Emil
|
Kvernevik
|
Vang Skiløperfor.
|
M20-39
|
1:00:19.3
|
4:40.7
|
7
|
Trygve
|
Hansen
|
Fri Kameratene
|
M20-39
|
1:01:31.1
|
5:52.5
|
8
|
Simen
|
Bjørgan
|
Hamar Skiklubb
|
M16-19
|
1:01:33.7
|
5:55.1
|
9
|
Anders
|
Johansen
|
Ottestad IL
|
M40-49
|
1:01:34.1
|
5:55.5
|
10
|
Endre
|
Hjelseth
|
Ottestad IL
|
M40-49
|
1:02:03.8
|
6:25.2
|
11
|
Espen
|
Nyland
|
Ottestad IL
|
M40-49
|
1:02:17.7
|
6:39.1
|
12
|
Kjell Vegard
|
Opheim
|
Gubbetrim
|
M40-49
|
1:03:20.5
|
7:41.9
|
13
|
Erik
|
Kleven
|
Ottestad IL
|
M40-49
|
1:03:29.8
|
7:51.2
|
14
|
Erlend
|
Brandsnes
|
Moelven IL
|
M40-49
|
1:04:16.2
|
8:37.6
|
15
|
Simen Olsen
|
Kirkevik
|
Ottestad
|
M16-19
|
1:04:38.8
|
9:00.2
|
16
|
Sondre
|
Bolstad
|
Lillehammer
|
M20-39
|
1:05:15.9
|
9:37.3
|
17
|
Henning
|
Lie
|
Ottestad IL
|
M20-39
|
1:05:16.2
|
9:37.6
|
18
|
Tommy
|
Olsen
|
Ottestad IL
|
M50-59
|
1:06:19.2
|
10:40.6
|
19
|
Endre
|
Vold-Engesli
|
Ottestadhallen Aktiv
|
M20-39
|
1:07:32.8
|
11:54.2
|
20
|
Ole-Magnus
|
Kvernvolden
|
OTTESTAD
|
M16-19
|
1:07:46.3
|
12:07.7
|
|
|
|
|
|
|
|
10 beste kvinner ESPERN-joggen (43 deltakere):
|
||||||
1
|
Malin
|
Hoelsveen
|
Raufoss IL Friidrett
|
J14-15
|
20:31.9
|
0:00.0
|
2
|
Karoline
|
Grøtting
|
Hernes IL
|
K18-99
|
22:31.5
|
1:59.6
|
3
|
Emma
|
Hult
|
Ottestad IL
|
K18-99
|
23:09.7
|
2:37.8
|
4
|
Mathilde Bangstad
|
Bergersen
|
Hamar Skiklubb
|
K18-99
|
23:45.8
|
3:13.9
|
5
|
Emma
|
Dåsnes
|
Vang Skiløperfor.
|
J14-15
|
23:54.2
|
3:22.3
|
6
|
Dina Lidahl
|
Lillejordet
|
Hamar IL Friidrett
|
J16-17
|
24:00.2
|
3:28.3
|
7
|
Emma
|
Mallaug
|
HAMAR
|
J16-17
|
24:00.5
|
3:28.6
|
8
|
Hanna
|
Evensen
|
FL Fart
|
J16-17
|
25:03.1
|
4:31.2
|
9
|
Martine
|
Kleven
|
Ottestad IL
|
J12-13
|
25:14.2
|
4:42.3
|
10
|
Ane
|
Kjærnes
|
Hamar Skiklubb
|
J16-17
|
25:45.6
|
5:13.7
|
|
|
|
|
|
|
|
10 beste menn ESPERN-joggen (49 deltakere):
|
||||||
1
|
Jørgen
|
Kvarstad
|
Hamar Skiklubb
|
G14-15
|
19:17.8
|
0:00.0
|
2
|
Mathias
|
Hoelsveen
|
Raufoss IL Friidrett
|
G14-15
|
19:20.7
|
0:02.9
|
3
|
Andreas
|
Hermansen
|
Hamar IL Friidrett
|
G14-15
|
20:04.4
|
0:46.6
|
4
|
Ola
|
Dåsnes
|
Vang Skiløperfor.
|
G12-13
|
20:18.4
|
1:00.6
|
5
|
Ove Egil
|
Hjellødegård
|
Nybygda
|
G14-15
|
21:04.0
|
1:46.2
|
6
|
Mattis Korsbakken
|
Holmen
|
Vallset IL
|
G14-15
|
21:11.2
|
1:53.4
|
7
|
Petter
|
Kolloen
|
Ringsaker IF
|
G14-15
|
21:14.3
|
1:56.5
|
8
|
Leo
|
Midtdal-Larsen
|
Espern Akt.park
|
M18-99
|
21:25.7
|
2:07.9
|
9
|
Jonas Lidahl
|
Lillejordet
|
Hamar IL Friidrett
|
G12-13
|
21:36.2
|
2:18.4
|
10
|
Sturla Dahl
|
Bøhleng
|
Hamar Skiklubb
|
G12-13
|
22:06.7
|
2:48.9
|
|
|
|
|
|
|
|
10 beste jenter Stange Energi-sprinten (17 deltakere):
|
||||||
1
|
Martine
|
Kleven
|
OTTESTAD
|
J12-13
|
8:00.6
|
0:00.0
|
2
|
Signe
|
Eriksen
|
Ottestad IL
|
J10-11
|
9:25.0
|
1:24.4
|
3
|
Vilde
|
Platek
|
Strandbygda ski
|
J10-11
|
9:39.5
|
1:38.9
|
4
|
Ella
|
Åstrøm
|
Ottestad IL
|
J10-11
|
10:31.0
|
2:30.4
|
5
|
Astri
|
Hegrum
|
Ottestad IL
|
J10-11
|
10:31.7
|
2:31.1
|
6
|
Nora Emilie B
|
Kristiansen
|
OTTESTAD
|
J10-11
|
12:04.7
|
4:04.1
|
7
|
Charlotte M
|
Skjæret
|
Ottestad
|
J12-13
|
12:17.0
|
4:16.4
|
8
|
Tilde
|
Farstad
|
Ottestad IL
|
J12-13
|
12:17.1
|
4:16.5
|
9
|
Marie
|
Kjørven
|
Ottestad IL
|
J12-13
|
12:17.3
|
4:16.7
|
10
|
Kaja Aarskog
|
Bjerke
|
Ottestad IL
|
J12-13
|
12:17.4
|
4:16.8
|
|
|
|
|
|
|
|
Gutter Stange Energi-sprinten (4 deltakere):
|
||||||
1
|
Emil
|
Kolloen
|
GAUPEN
|
G10-11
|
7:29.6
|
0:00.0
|
2
|
Eirik Væråmoen
|
Nordstrand
|
Ottestad IL
|
G10-11
|
9:09.0
|
1:39.4
|
3
|
Fredrik
|
Viddal Holm
|
Ottestad IL
|
G10-11
|
9:23.8
|
1:54.2
|
4
|
Teo
|
Brenningen
|
OTTESTAD
|
G10-11
|
11:27.9
|
3:58.3
|