Løpet gjekk i eit strålande vårver på søndag
Bilete nedst på sida
RESULTAT SØRSTRANDA RUNDT 07.04.2019
Konkurranseklasse - 7,5 km |
|
|
|
||
Nr |
Klasse |
Namn |
Idrettslag |
Tid |
Pl. |
115 |
G15-18 |
Bendik Vereide |
GFIL |
28:02 |
1. |
112 |
G15-18 |
Rasmus Bersvein Tvinnereim |
Hardbagg IL |
30:00 |
2. |
102 |
G15-18 |
André Aske Granheim |
Fjellhug/Vereide |
31:10 |
3. |
114 |
G15-18 |
Daniel Auflem Eikås |
Stryn Turn og Idrettslag |
32:47 |
4. |
108 |
G15-18 |
Jonas Arnestad |
IL Brodd |
39:16 |
5. |
124 |
K Senior |
Valborg E. Gimmestad Mardal |
IL Brodd |
38:33 |
1. |
123 |
K55-59 |
Torhild Ulvesæter |
IL Brodd |
46:28 |
1. |
120 |
M Senior |
Alexander Moritsgård |
Sandane Sykkel |
26:27 |
1. |
122 |
M Senior |
Sigmund Aase Kvalheim |
Måløy IL |
29:38 |
2. |
118 |
M Senior |
Marius Brekke Berg |
Almenning IL |
46:23 |
3. |
106 |
M40-44 |
Hilmar Kråkenes |
Almenning IL |
27:35 |
1. |
126 |
M40-44 |
Marcus Vedeler |
Eid IL. |
34:30 |
2. |
121 |
M45-49 |
Edvard Fjellestad |
Fjellhug/Vereide |
31:25 |
1. |
111 |
M45-49 |
Jan Erik Roset |
GFIL |
34:09 |
2. |
119 |
M45-49 |
Inge Visnes |
Almenning IL |
36.18 |
3 |
116 |
M50-54 |
Jørn Lothe |
SFE BIL |
29:24 |
1. |
107 |
M50-54 |
Odd Martin Øvrebø |
Måløy IL |
29:39 |
2. |
113 |
M50-54 |
Ulf-Magne Eikås |
Stryn Turn og Idrettslag |
40:19 |
3. |
101 |
M65-69 |
Dagfinn Nyhammer |
Gloppen FIL |
38:25 |
1. |
125 |
M65-69 |
Inge Asbjørn Haugen |
Hornindal IL |
40:13 |
2. |
109 |
M70-74 |
Magne Tystad |
GFIL |
36:32 |
1. |
117 |
M70-74 |
Torbjørn Holme |
Hyen IL |
38:48 |
2. |
110 |
M70-74 |
Rolf Tennebø |
SFE BIL |
42:27 |
3. |
100 |
M70-74 |
Lars Ulvestad |
IL Brodd |
42:27 |
4. |
|
|
|
|
|
|
Konkurranseklasse - 3,3 km |
|
|
|
||
Nr |
Klasse |
Namn |
Idrettslag |
Tid |
Pl. |
105 |
G14 |
Lukas Andersson |
Eid idrettslag |
13:19 |
1. |
103 |
J11 |
Selma Andersson |
Eid idrettslag |
27:53 |
1. |
104 |
J11 |
Agnes Nøstdal |
Eid idrettslag |
27:53 |
1. |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Mosjon - 6,6 km |
|
|
|
|
|
Laila Fossheim |
Andrea Mellingen Lothe |
Tordis Sande |
|
|
|
Liv Henny Frøyen |
Maria Lothe |
Jorunn Seljelid |
|
|
|
Jorunn Gimmestad |
Julie Lothe |
Evelyn Skjerdal |
|
|
|
Amund Gimmestad |
Hilde Mellingen |
Julie Skjerdal |
|
|
|
Tore Gimmestad |
Magnhild Ravnestad |
Pier Smits |
|
|
|
Christer Gimmestad |
Bjarne Rygg (5. år) |
Margrete Solheim |
|
|
|
Oliver Gimmestad |
Tove Rygg |
Wenche Pedersen Thomas (5. år) |
|
||
Ingvill Aske Granheim |
Thea Rygg |
Rakel Rygg Wilke |
|
|
|
Astrid Rygg Hansen |
Selma Rygg |
Emely Wilke |
|
|
|
Elisabeth Vollstad Hansen |
Asbjørn Rygg |
Peter Wilke |
|
|
|
Oda Mellingen Lothe |
Vidar Rygg |
Tom Wilke |
|
Neste runde i Nordfjordkarusellen:
KM terrengløp laurdag 13. april Arrangør Fjellhug/Vereide IL
Alle foto: Jan Petter Venøy, Selje Sport og Fritid
Klare til start
...og så var vi i gang
....og her kjem resten av feltet
Hilmar Kråkenes sprang inn til nst beste tid - 27.35
To damer stilte: Torhild Ulvesæter og Valborg E. Gimmestad Mardal
Jamn kamp mellom Sigmund (29.38) og Odd Martin (29.39)
Odd Martin Øvrebø og Sigmund Aasen Kvalheim
Rasmus Bersvein Tvinnereim
Andre Aske Granheim
Daniel Auflem Eikås
Edvard Fjellestad
Marcus Vedeler i fint driv mot mål - 34.30