Jan Ketil Vinnes, Kondis tok andreplassen på tiden 35.52 foran Martin Hauge-Nilsen, Kondis med tiden 37.03. Beste kvinne blei Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL på tiden 43.41. Nummer to blei orienteringsløperen Ingrid Lundanes, Emblem IL på 44.52.
På 5 km seiret 16-åringen Andreas Vangsnes, Ålesund FIK på tiden 17.41. Andreas har vært skadet i flere måneder, men er nå på god gang igjen med treningen.
Beste kvinne på 5 km blei 15-åringen og langrennsløper Live Johanne Røkke, Stordal IL med tiden 21.10. Vi blei også imponert over nummer to på listen. Anea Aslaksen, Stranda IL. Anea er bare 9 år gammel, men løp inn til tiden 22.22.
Det var veldig gode forhold i dagens karusell-løp. 7 varmegrader, isfrie veier og lett bris møtte løperne innover Brusdalen. Det var flere som satte personlige rekorder.
Neste løp i Ålesundløpene blir Vårdilten (4,3 km) onsdag 6. april med start fra Rattviksvingen på Gåseid.
Se oppsummering av vinterkarusellen
Plassering |
Navn |
Klubb/Sted |
Klasse |
Tid |
Startnummer |
5 km kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
Live Johanne Røkke |
Stordal IL |
14-15 år |
21.10 |
101 |
2 |
Anea Aslaksen |
Stranda IL |
9 år |
22.22 |
75 |
3 |
Camilla Øhmann |
NTNUI |
23-34 år |
23.56 |
102 |
4 |
Malin Sovang-Knivsflå |
|
23-34 år |
25.26 |
70 |
5 |
Maren Kristoffersen |
Langevåg |
45-49 år |
25.35 |
78 |
6 |
Emma Kristiansen |
Langevåg IL |
Under 14 |
26.10. |
77 |
|
|
|
|
|
|
5 km menn |
|
|
|
|
|
1 |
Andreas Vangsnes |
Ålesund FIK |
16-17 år |
17.41 |
76 |
2 |
Svein Oskar Støvring Nedregård |
Ålesund |
45-49 år |
20.52 |
79 |
3 |
Kristian Molund |
Eiendomsmegler1 |
23-34 år |
21.49 |
69 |
4 |
Kristoffer Ommundsen m. barnev. |
Team Hatlahagen |
23-34 år |
21.59 |
80 |
5 |
Sigbjørn Lerstad |
Atlanterhavsparken |
55-59 år |
25.43 |
74 |
6 |
Sindre Hjelseth |
Spjelkavik |
45-49 år |
27.17 |
100 |
7 |
Oddgeir Nossen Vårdal |
Volsdalen Menighet |
23-34 år |
28.26 |
72 |
8 |
Christian Steimler Knudsen |
|
45-49 år |
33.20 |
73 |
9 |
Karl Johan Gjævenes |
Volsdalen Menighet |
45-49 år |
36.13 |
71 |
|
|
|
|
|
|
10 km menn |
|
|
|
|
|
1 |
Bjørn Lundanes |
Emblem IL |
23-34 år |
33.20 |
62 |
2 |
Jan Ketil Vinnes |
Kondis |
45-49 år |
35.52 |
19 |
3 |
Martin Hauge-Nilsen |
Kondis |
23-34 år |
37.03 |
18 |
4 |
Arve Haugland |
Follestaddalen IL |
23-34 år |
37.41 |
24 |
4 |
Are Uran |
IL Havørn |
40-44 år |
37.41 |
26 |
6 |
Karl Idar Vik |
Ålesund |
35-39 år |
37.43 |
60 |
7 |
Kim Sindre Olsen |
Sula SK |
40-44 år |
40.45 |
30 |
8 |
Knut Skaar |
Ålesund |
60-64 år |
40.54 |
23 |
9 |
Øystein Bjørdal |
IL Lauparen |
50-54 år |
40.56 |
27 |
10 |
Knut-Erik Johannessen |
Spjelkavik IL |
40-44 år |
42.48 |
36 |
11 |
Hogne Søholt |
Ørsta IL |
35-39 år |
42.58 |
21 |
12 |
Rune Kristiansen |
Sula SK |
40-44 år |
43.40 |
31 |
13 |
Bertil Andreassen |
Ålesund |
35-39 år |
44.49 |
22 |
14 |
Joachim Haaland |
Volsdalen Menighet |
23-34 år |
47.37 |
17 |
15 |
Morten Andersen |
Ålesund |
23-34 år |
48.48 |
29 |
16 |
Runar Risvik |
Ålesund |
60-64 år |
48.52 |
32 |
17 |
Olaf Øien |
Velledalen IL |
70-74 år |
53.20 |
|
18 |
Stein Helge Skjong |
|
50-54 år |
53.26 |
16 |
19 |
Per Jan Helset |
Kondis |
70-74 år |
57.46 |
20 |
20 |
Karstein Sørland |
Emblem IL |
85-89 år |
96.10 |
64 |
|
|
|
|
|
|
10 km kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
Sunnylven IL |
45-49 år |
43.41 |
33 |
2 |
Ingrid Lundanes |
Emblem IL |
18-19 år |
44.52 |
63 |
3 |
Britt Sørland Skuseth |
Ålesund |
45-49 år |
47.25 |
25 |
4 |
Elise Stette |
|
40-44 år |
52.49 |
34 |
5 |
Marit Lillestøl |
Gjerdsvika |
45-49 år |
55.07 |
28 |
6 |
Anne Synnøve Lunde |
Team Hatlahagen |
23-34 år |
55.22 |
35 |
Fotografer har vært Jan Petter Venøy, Sigbjørn Lerstad og Martin Hauge-Nilsen
41 løpere stilte til start i det siste løpet i vinterkarusellen
BILDER 5 km
Andreas Vangsnes vinner 5 km
Live Johanne Røkke vinner kvinneklassen
9-åringen Anea Aslaksen blir nest beste jente
Camilla Øhmann, NTNUI
Kristian Molund blir nummer tre på 5 km
Kristoffer Ommundsen sprang med barnevogn
Christian Steimler Knudsen (73) på 5 km og Bjørn Lundanes (62) på 10 km
Emma Kristiansen
Sigbjørn Lerstad
Sindre Hjelseth
De to beste jentene, Anea Aslaksen (75), nummer to og Live Johanne Røkke (101), vinner
Vinneren på 5 km, Andreas Vangsnes viser til de neste løpene i Ålesundløpene
Dette er pokalen til de som deltar på 3 eller flere løp i vinterkarusellen
BILDER 10 KM
Bjørn Lundanes vinner 10 km
Jan Ketil Vinnes tar andreplassen
Martin Hauge-Nilsen blir nummer tre
Are Uran (26) og Arve Haugland (24) går begge likt over mål på 4. plass
Kim Sindre Olsen
Karl Idar Vik
Knut Skaar
Hogne Søholt
Øystein Bjørdal
Rune Kristiansen
Knut-Erik Johannessen
Bertil Andreassen
Morten Andersen
Runar Risvik
Joachim Haaland
De tre beste på 10 km, Jan Ketil Vinnes (19), nummer to, Bjørn Lundanes, vinner og Martin Hauge-Nilsen (18), nummer tre
Kari-Anne Tryggestad Ryste blir beste kvinne
Ingrid Lundanes blir nest beste kvinne
Britt Sørland Skuseth blir tredje beste kvinne
Marit Lillestøl