Det første av de seks onsdagsrenna i Holmenkollen gikk under fine forhold med et par minusgrader, noe vind og på en blanding av kunstsnø og natursnø. Løypene i Holmenkollen er heller kuperte, så her får løperne utfordra seg sjøl både oppover og nedover.
I kvinneklassen satte 52 år gamle Kari Øvsthus alle de yngre på plass. Hun vant på 25.56 og hadde 14 sekunder til gode på Anne Maren Belsby Utne og 27 sekunder ned til Marit Vala.
Blant herrene var det jevnt mellom Even Brøndbo Dahl og Christoffer Callesen, men til slutt skilte det 7 sekunder i Brøndbo Dahls favør. John Christian Deigan kom på tredjeplass 40 sekunder bak vinneren.
46 kvinner og 257 menn fullførte det første rennet i karusellen som fortsetter med nytt renn hver onsdag fram til 13. februar. Alle renn går i klassisk stil bortsett fra det siste der det er sjølvalgt teknikk.
|
Kvinner | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Kari Øvsthus |
OPIL
|
K50-54
|
25:56:00 | +0:00 |
2 | Anne Maren Belsby UTNE |
Team Milslukern Driv Trening/K
|
K30-34
|
26:10:00 | +0:14 |
3 | Marit VALA |
Rustad IL
|
K25-29
|
26:23:00 | +0:27 |
4 | Maren Thomasgaard |
Team Milslukern -Driv Trening
|
K30-34
|
26:51:00 | +0:55 |
5 | Sofia Johansson |
Skipac/ Team Raske Gutter
|
K35-39
|
27:13:00 | +1:17 |
6 | Marianne MADSEN |
Christiania Roklub
|
K25-29
|
27:14:00 | +1:18 |
7 | Solfrid Malme |
Noteam
|
K35-39
|
27:24:00 | +1:28 |
8 | Anne Christine Bull Haaversen |
Noteam
|
K45-49
|
28:19:00 | +2:23 |
9 | Ingvil AHLSAND |
Formuesforvaltning
|
K20-24
|
28:37:00 | +2:41 |
10 | Unni Persson Moseby |
Kjelsås Ski
|
K55-59
|
28:39:00 | +2:43 |
11 | Selma AHLSAND |
Mercer
|
K20-24
|
29:02:00 | +3:06 |
12 | Mia Støkken |
Njård
|
K15-19
|
29:37:00 | +3:41 |
13 | Linda Helland |
Bull Ski & Kajakk
|
K45-49
|
29:43:00 | +3:47 |
14 | Nerigård Anneelisabeth |
Awilhelmsen
|
K45-49
|
30:11:00 | +4:15 |
15 | Elise Hagen |
Link Mobility Group
|
K25-29
|
30:17:00 | +4:21 |
16 | May Arna Risberg |
Fossum Rd
|
K55-59
|
30:18:00 | +4:22 |
17 | Ann Elin Flågen |
Skd Bil
|
K45-49
|
30:40:00 | +4:44 |
18 | Kristin Eitrem Landmark |
Team Milslukern - Driv Trening
|
K55-59
|
30:48:00 | +4:52 |
19 | Sidsel Nørstebø |
Noteam
|
K60-64
|
31:08:00 | +5:12 |
20 | Jeanette Storli |
Budal IL
|
K30-34
|
31:14:00 | +5:18 |
|
Menn | Klubb | Klasse | Tid | Etter |
1 | Even Brøndbo Dahl |
Driv Trening As/Team Milsluker
|
M25-29
|
21:03 | +0:00 |
2 | Christoffer Callesen |
Marchfirst
|
M30-34
|
21:10 | +0:07 |
3 | John Christian Deighan |
OPIL
|
M30-34
|
21:43 | +0:40 |
4 | Henrik SOLLIE |
Braasport
|
M40-44
|
22:47 | +1:44 |
5 | Stian Stærkeby Jelstad |
Jelstad Helse Og Trening
|
M30-34
|
22:54 | +1:51 |
6 | Martin Stuge Bånerud |
Varden Entreprenør / Milsluker
|
M30-34
|
23:03 | +2:00 |
7 | Øystein Rodem |
Team Milslukern - Driv Trening
|
M35-39
|
23:27 | +2:24 |
8 | Sigmund Rimstad |
Åf Engineering As
|
M30-34
|
23:31 | +2:28 |
9 | Torbjørn Vala |
Rustad Il / Nexans
|
M30-34
|
23:48 | +2:45 |
10 | Martin Skaugen |
Lier Skiløberforening
|
M35-39
|
24:04:00 | +3:01 |
10 | Sigbjørn Fønnebø |
Noteam
|
M35-39
|
24:04:00 | +3:01 |
12 | Eivind Bjørhei |
Oppegård Il/Norconsult Bil
|
M30-34
|
24:06:00 | +3:03 |
13 | Knut Engebretsen |
Overtoppen Bull Ski & Kajakk
|
M55-59
|
24:10:00 | +3:07 |
14 | Ola Bustad |
Skiforeningen
|
M50-54
|
24:14:00 | +3:11 |
15 | Øyvind Waage Hanssen-Bauer |
Vestbyen Il/Ife Bil
|
M30-34
|
24:18:00 | +3:15 |
16 | Håkon Arnstorp |
Team Milslukern - Driv Trening
|
M35-39
|
24:22:00 | +3:19 |
17 | Aleksander SVIEN |
Team Milslukern Driv Trening /
|
M30-34
|
24:26:00 | +3:23 |
18 | Geir Thoresen |
Røa Il/ Milslukern
|
M50-54
|
24:29:00 | +3:26 |
19 | Tron Witt |
Sparebank 1 Bil
|
M40-44
|
24:34:00 | +3:31 |
20 | Halvor Brochmann |
Klinikk For Alle Røa
|
M35-39
|
24:38:00 | +3:35 |
Alle resultat
Kari Øvsthus går i klasse 50-54 år, men holdt alle de yngre kvinnene bak seg i OBIK-karusellen. (Arkivfoto: Kjell Vigestad)
Renna i OBIK-karusellen sesongen 2019 | ||
1. renn | Onsdag 09. januar | Klassisk |
2. renn | Onsdag 16. januar | Klassisk |
3. renn | Onsdag 23. januar | Klassisk |
4. renn | Onsdag 30. januar | Klassisk |
5. renn | Onsdag 06. februar | Klassisk |
6. renn | Onsdag 13. februar | Fristil |
Løypa for rennet er markert med oransje på kartet.