I 5 km-løypen løp Ivar Stefansson fra Gular inn på tiden 16:11. Dette er bare 18 sekunder bak løyperekorden som innehas av en annen Gular-løper, Jens Bøhmer, satt i 2017.
Det var gode løpsforhold, litt regn i luften men ellers bra da 151 løp rundløypen med start og mål ved IKEA-bygget.
15 beste menn 5 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 8297 | Ivar Stefansson | Gular | M23-34 | 16:11 |
2 | 8292 | Sami Alp | Idrett Uten Alkohol | M35-39 | 17:04 |
3 | 7274 | Trond Vevle | DNB | M45-49 | 18:46 |
4 | 7127 | Svein Ove Urnes | KNARREVIK | M45-49 | 19:19 |
5 | 8296 | Leif Nordland | HSI | M50-54 | 19:34 |
6 | 7065 | Andreas Nergård | MJØLKERÅEN | M16-17 | 19:55 |
7 | 8295 | Robin André Vatne | Team John | M23-34 | 19:55 |
8 | 7361 | Sondre Gjerde Aardal | Varegg Fleridrett | M14-15 | 20:16 |
9 | 7336 | Harald Nygård | Fil Aks-77 | M65-69 | 20:39 |
10 | 8328 | Heine Hetlevik | HJELMÅS | M23-34 | 21:11 |
11 | 7254 | Arvid Berge | Grieg Team | M45-49 | 21:37 |
12 | 7207 | Johannes Lunde | Laksevåg TIL / Bækkalokke | M70-74 | 21:37 |
13 | 8310 | Elias Ahnell | NYBORG | M23-34 | 22:02 |
14 | 7249 | Øivind Andersen | Varegg Fleridrett | M45-49 | 22:11 |
15 | 7351 | Åge Henrik Thunestvedt | RÅDAL | M55-59 | 22:16 |
15 beste kvinner 5 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 7348 | Kristin Fonnes Romarheim | Equinor Tobil | K35-39 | 20:21 |
2 | 7228 | Anne Lise Markhus Knudsen | Svingengjengen IL | K40-44 | 21:32 |
3 | 8331 | Tora Aasheim Nymark | Varegg Fleridrett | K18-19 | 22:19 |
4 | 7104 | Monica Simonsen | HYLKJE | K35-39 | 23:11 |
0 | 8299 | Emilia Osa | Laksevåg TIL | K10-11 | 23:23 |
5 | 7323 | Johanne Lynngård | TERTNES | K23-34 | 23:25 |
6 | 8323 | Amanda Osa | Laksevåg TIL | K12-13 | 23:33 |
7 | 8322 | Ida Herland Sæthre | FREKHAUG | K14-15 | 23:38 |
8 | 7087 | Anke Fichtner Seldal | TERTNES | K50-54 | 24:10 |
9 | 7327 | Marianne Sundsbak | ULSET | K35-39 | 24:36 |
10 | 7226 | Elisabeth Markhus Knudsen | Svingengjengen IL | K14-15 | 24:43 |
11 | 8290 | Silje Hjørnevik | BØNES | K23-34 | 24:48 |
12 | 8325 | Iselin Kvitstein | BERGEN | K23-34 | 24:55 |
13 | 7019 | Lisbeth Hammersland | INDRE ARNA | K55-59 | 24:57 |
14 | 7366 | Elin Prestegård | TERTNES | K45-49 | 25:02 |
15 | 7068 | Hongyan Lu | BERGEN | K50-54 | 25:18 |
15 beste menn 10 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 7253 | Bjørn Rusten Lundberg | Varegg Fleridrett | M23-34 | 34:15 |
2 | 7338 | Anders Kjærevik | BFG Bergen Løpeklubb | M23-34 | 35:52 |
3 | 8302 | Erlend Låstad | Moneset Motbakkelaug | M23-34 | 38:28 |
4 | 8301 | Joar Hystad | Stord IL (Allianseidrettslag) / IL Trott | M23-34 | 38:46 |
5 | 8316 | Tore Nymark | Varegg Fleridrett | M50-54 | 39:02 |
6 | 8300 | Sverre Nøkleby | BFG Bergen Løpeklubb | M40-44 | 39:36 |
7 | 7244 | Bjarte Falkanger | Varegg Fleridrett / Fjellgeitene | M35-39 | 39:43 |
8 | 7278 | Håkon Kilås | Åsane CK | M23-34 | 39:43 |
9 | 7242 | Tore Klanderud | Varegg Fleridrett | M50-54 | 40:02 |
1 | 7370 | Eivind Kvitstein | Rygene IL | M23-34 | 40:48 |
10 | 7370 | Eivind Kvitstein | Rygene IL | M23-34 | 40:48 |
11 | 8314 | Raymond Pettersen | SØREIDGREND | M40-44 | 40:55 |
12 | 7236 | Jon Brunvoll | Team Flopp / Fjellgeitene | M45-49 | 41:39 |
13 | 8330 | Tom Svendsen | GK Aktiv | M45-49 | 42:59 |
14 | 7297 | Jan-Erik Erichsen | Flaktveit IK | M40-44 | 44:23 |
15 | 7286 | Jan Silgjerd | Palfinger | M45-49 | 44:39 |
Resultater kvinner 10 km:
Plass | Startnr. | Navn | Klubb | Klasse | Tid |
1 | 8326 | Gudni Rørtveit | ULSET | K35-39 | 39:54 |
2 | 7275 | Amalie Joensen | BERGEN | K23-34 | 40:36 |
3 | 7109 | Helen Mostraum | ULSET | K35-39 | 46:08 |
4 | 7350 | Ingrid Øvregard | BØNES | K23-34 | 48:10 |
5 | 7246 | Annbjørg Haga | Varegg Fleridrett | K50-54 | 48:15 |
6 | 8315 | Benedicte Mortensen | SØREIDGREND | K40-44 | 49:44 |
7 | 7148 | Ida Høsteng | FLAKTVEIT | K45-49 | 49:47 |
8 | 7364 | Kariann Helland | ULSET | K23-34 | 49:53 |
9 | 7085 | Tonje Fløystad | ULSET | K50-54 | 50:20 |
10 | 7099 | Tone Årdal | ULSET | K45-49 | 50:56 |
11 | 7046 | Linda Bratland Lund | MJØLKERÅEN | K45-49 | 51:45 |
12 | 7062 | Torunn Reistad Skurtveit | MJØLKERÅEN | K40-44 | 53:51 |
13 | 7276 | Ane Wilhelmsen-Langeland | NYBORG | K40-44 | 54:09 |
14 | 7223 | Gry Aarbu | RSM | K50-54 | 54:48 |
15 | 8293 | Trine Tornlund Johansen | Lingalaks | K23-34 | 58:19 |
16 | 7136 | Jorunn Oppedal | ULSET | K55-59 | 59:28 |
17 | 7239 | Beate Rikstad | Telesport Bergen | K55-59 | 01:06:00 |