Blant herrene var det Dag Bern fra SK Kraft som allerede tidlig i løpet avgjorde seieren, det samme gjorde Ninette Banoun, fra SK Vidar, som vant dameklassen.
Resultater 50 km:
HERRER | 42.2 KM | 50 KM | ||
1 | DAG BERN | 2:58:26 | 3.39.37 | |
2 | KIM OLSEN | 3:17:28 | 3.56.26 | |
3 | JAN OLAV DAGSVIK | 3:30:00 | 4.09.27 | |
4 | EVEN NEDBERG | 3:39:15 | 4.19.23 | |
5 | NILS HJELLE | 3:40:35 | 4.26.49 | |
6 | PER AUDUN HESKESTAD | 3:45:45 | 4.30.31 | |
7 | RAGNAR NYGÅRD | 3:38:18 | 4.31.38 | |
8 | HALVOR BEN | 3:46:12 | 4.32.53 | |
9 | ARNE LINDSTAD | 3:40:46 | 4.44.49 | |
9 | ANDERS HANSEN | 3:46:12 | 4.44.49 | |
11 | MORTEN GRANLI | 3:46:12 | 4.56.41 | |
12 | ALEKSANDER DAGSVIK | 4:06:15 | 5.05.03 | |
13 | ERIK NOSSUM | 4:10:38 | 5.06.55 | |
14 | JOSTEIN LUNDGÅRD | 4:15:25 | 5.10.48 | |
15 | GUNNAR FÆHN | 4:51:59 | 5.53.16 | |
16 | TOM-RUNE BERTELSEN | 5:05:00 | 5.57.00 | |
DAMER | 42.2 KM | 50 KM | ||
1 | NINETTE BANOUN | 3:27:20 | 4:16:09 | |
2 | THERESE FALK | 3:40:40 | 4:26:49 | |
3 | HILDE JOHANSEN | 3:42:48 | 4:30:14 | |
4 | CECILIE HOLMGREN | 3:58:30 | 4:44:13 | |
5 | LINDA KLERUD | 3:57:58 | 4:49:55 | |
6 | BEATHE BAKKEN | 3:57:50 | 4:53:46 | |
7 | KRISTIN ISACHSEN | 4:25:05 | 5:22:06 | |
8 | TITINA BAKKEN | 4:39:15 | 5:35:18 |
Resultater Maraton
1 | RONNY KRISTIANSEN | 4:39:40 | |
2 | GREGOR GUCWA | 4:43:01 | |
3 | JARLE HAMMER | 4:58:45 | |
4 | LARS TRY | 6:01:55 |
Resultater halvmaraton
1 | BJØRN HYTJANSTORP | 2:01:24 | |
2 | KÅRE LONA | 2:10:00 | |
3 | PEDER GULDBRANSEN | 2:14:55 | |
4 | JAN BILLY AAS | 2:31:00 |
Arrangøren har varslet at neste Kick-Master Ultra 50 km vil bli arrangert 24.mai.
Bilder (alle bilder Bjørn Hytjanstorp)
En fornøyd Dag Bern vinner av 50 km på tiden 03:39:27
Ninette Banoun vinner av dameklassen 50 km på tiden 04:16:09
Ultraløpere er alltid veldig glade.
Aleksander Dagsvik fullførte 50 km på tiden 05:05:03
Jarle Hammer løp maraton på tiden 04:58:45.
Her er Titina Bakken som løp 50 km på 05:35:18.
Ultraløp kjennes på kroppen. Her ser vi Ragnar Nygård.
Jostein Lundgård i fint driv.
Nils Hjelle og Theres Falk løp 50 km på 04:26:49 og 04:46:49.
Vi avslutter med et bilde av Linda Klerud som ble nummer 5 i dameklassen på 50 km.