Lørdag arrangerte Svalbard Turn i samarbeid med KSAT for andre gang verdens nordligste motbakkeløp, Svalbard Spacerun. Med bl.a. patruljerende isbjørnvakter på ATV er Svalbard Spacerun en unik opplevelse.
Ikke uventet vant fjorårets vinner - og årets andremann i Motbakkecupen, Erling Hisdal, løpet suverent med tiden 36.56. I tillegg knuste han den gamle løyperekorden med over tre minutter. Det ble britisk på andreplass i herreklassen ved Ben Davison og på topp i kvinneklassen ved Jade Bowling som fikk tiden 48.55.
19 aktive og 13 trimmere gjennomførte løpet og ble belønnet med en nydelig utsikt fra KSAT sin satelittstasjon på Platåfjellet.
Svalbard Spacesun sin nettside
Svalbard Spacerun sin facebookside
Results Svalbard Spacerun 26.08.2017: |
||||||
Male | ||||||
Rank | Firstname | Surname | Nat | Club | Total Time | Diff Winner |
1 | Erling | Hisdal | NO | Tjalve | 36.56 | 0.0 |
2 | Ben | Davison | GB | University of Sheffield | 40.45 | +3.49 |
3 | Lars | Ottemöller | DE | NESTTUN | 42.36 | +5.40 |
4 | Ben | Stoker | GB | University of Sheffield | 43.03 | +6.07 |
5 | Tim | Dixon | GB | Kirk Stall | 43.11 | +6.15 |
6 | Johan | Kvalberg | NO | NTNUI | 45.37 | +8.41 |
7 | Daniel | Husdal | NO | LONGYEARBYEN | 46.29 | +9.33 |
8 | Joshua | Chambers | GB | University of Sheffield | 47.54 | +10.58 |
9 | Jan | Michalek | CZ | BRUVIK | 49.46 | +12.50 |
10 | Richard | Abelle | LV | 52.50 | +15.54 | |
11 | Ola K. | Hjelløkken | NO | Svalbard Turn | 53.01 | +16.05 |
12 | Birger | Schjøtt | NO | Svalbard Turn | 54.49 | +17.53 |
13 | Espen | Rotevatn | NO | Svalbard Turn | 56.54 | +19.58 |
14 | Haakon | Sandvik | NO | LONGYEARBYEN | 58.59 | +22.03 |
15 | Morten | Ulsnes | NO | Svalbard Turn | 59.52 | +22.56 |
16 | Kristian S. | Arnesen | NO | 1.00.33 | +23.37 | |
Female | ||||||
Rank | Firstname | Surname | Nat | Club | Total Time | Diff Winner |
1 | Jade | Bowling | GB | SHEFFIELD | 48.55 | 0.0 |
2 | Ronja | Wedegärtner | DE | 57.13 | +8.18 | |
3 | Karina | Solberg | NO | Svalbard Turn | 57.25 | +8.30 |
Trim | ||||||
Rank | Firstname | Surname | Nat | Club | Total Time | Diff Winner |
Ann Britt | Andersen | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Maren | Bekkeheien | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Per Vidar | Feiner-Endresen | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Rune | Hagebø | NO | LONEVÅG | COMPLETED | ||
Hilde | Ronland | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Maja | Storstad | NO | Svalbard Turn | COMPLETED | ||
Bente | Rønning | NO | Svalbard Turn | COMPLETED | ||
Øyvind | Mørk | NO | Svalbard Turn | COMPLETED | ||
Peder | Jenssen | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Åse | Jenssen | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Andre | Jenssen | NO | Svalbard Turn | COMPLETED | ||
Johanne | Nikolaisen | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED | ||
Trine | Skogvang | NO | LONGYEARBYEN | COMPLETED |