Lin Iren Sætre fra Hernes IL, Ragnhild Bolstad fra Åslia Skilag, Ellinor Daniloff Nordmo fra Mellembygd IL og Oddvar Vehusheia fra Dølemo IL innledet lørdag årets veteran-VM på ski i Pillerseetal i Østerike på best mulig måte med gull på den første klassiske distansen. Pga. snørforholdene i Tyrol gikk alle konkurransene i en fem kilometer lang rundløype. Distansene ble derfor noe forandret med 15 km for klasse 1-9 for herrer og 10 km for alle kvinner unntatt eldste klasse over 80 år.
1100 løpere fra 30 nasjoner er påmeldt til Masters World 2014 som forgår i Pillerseetal i perioden 23.1 - 01.02 med konkurransedager fra 25.01 til fredag 31.01. Norge stiller med 57 deltakere og vil nok ta grovt for seg i medaljefatet.
Lin Iren Sætre debuterte i MWC- sammenheng med å vinne klasse 40-44 år med over to og et halvt minutt, mens Masters-rutinerte Ragnhild Bolstad i klasse 45-49 år hadde dagens aller beste tid uansett klasse med 29.04 på 10 km og hadde også nesten minuttet seiersmargin.
Reportasjen oppdaters med bilder i løpet av lørdag kveld!
Norsk deltakeroversikt
Mesterskapets nettsider
Alle resultater med mellomtider
1100 løpere fra 30 nasjoner er påmeldt til Masters World 2014 som forgår i Pillerseetal i perioden 23.1 - 01.02 med konkurransedager fra 25.01 til fredag 31.01. Norge stiller med 57 deltakere og vil nok ta grovt for seg i medaljefatet.
Lin Iren Sætre debuterte i MWC- sammenheng med å vinne klasse 40-44 år med over to og et halvt minutt, mens Masters-rutinerte Ragnhild Bolstad i klasse 45-49 år hadde dagens aller beste tid uansett klasse med 29.04 på 10 km og hadde også nesten minuttet seiersmargin.
Reportasjen oppdaters med bilder i løpet av lørdag kveld!
Norsk deltakeroversikt
Mesterskapets nettsider
Alle resultater med mellomtider
Masters World Cup 2014 - PillerseeTal | ||||||
Resullt 1. Race - Classic - 25.01.2014 | ||||||
15 km | ||||||
AKPl | Last Name | First Name | YoB | Nat | Time | Diff |
Master 5 men | ||||||
43. | HORNSLIEN | Kjell | 1963 | NOR | 54:30,6 | +14:08,14 |
Master 6 men | ||||||
40. | SØRENSEN | Terje | 1955 | NOR | 53:01,8 | +11:14,66 |
Master 7 men | ||||||
3. | ØYBERG | Sigvald | 1953 | NOR | 43:12,3 | 6,31 |
8. | THONSTAD | Jarle | 1951 | NOR | 43:36,0 | 29,94 |
20. | SØRSDAL | Svein Anders | 1952 | NOR | 48:02,0 | +4:56,03 |
27. | NILSEN | Arnulf | 1951 | NOR | 49:23,1 | +6:17,05 |
30. | MARTINSEN | Magne | 1950 | NOR | 50:18,9 | +7:12,91 |
39. | MYHRE | Kjell Øystein | 1950 | NOR | 53:06,8 | +10:00,80 |
Master 8 men | ||||||
1. | VEHUSHEIA | Oddvar | 1948 | NOR | 43:09,3 | --- |
5. | BUNDE | Ove | 1948 | NOR | 44:10,0 | +1:00,65 |
7. | PEDERSEN | Olaf Oberg | 1948 | NOR | 44:41,7 | +1:32,38 |
22. | SKJEMSTAD | Kjell Ivar | 1946 | NOR | 51:22,2 | +8:12,85 |
31. | JOHANSEN | Sigurd Yngve | 1948 | NOR | 55:23,8 | +12:14,41 |
38. | SNELI | Oddvin | 1944 | NOR | 00:00,6 | +16:51,23 |
Master 9 men | ||||||
2. | KVAALE | Ola | 1941 | NOR | 44:48,2 | 16,96 |
3. | KRINGHAUG | Richard | 1942 | NOR | 47:16,1 | +2:44,89 |
20. | BUTTINGSRUD | Lars | 1942 | NOR | 54:29,5 | +9:58,31 |
26. | JENSEN | Hans Kristian | 1943 | NOR | 58:31,2 | +14:00,04 |
10 km | ||||||
Master 10 men | ||||||
5. | PORSANGER | Anders | 1934 | NOR | 34:29,4 | 53,88 |
6. | SÆTERHAUG | Arne | 1938 | NOR | 35:38,2 | +2:02,65 |
7. | SVENNEBY | Ola | 1938 | NOR | 36:27,6 | +2:51,99 |
11. | TOTLAND | Olav | 1938 | NOR | 38:45,2 | +5:09,68 |
15. | LØVTANGEN | Magne | 1937 | NOR | 41:27,4 | +7:51,84 |
Master 11 men | ||||||
2. | NILSEN | Øystein | 1933 | NOR | 36:44,1 | +1:34,45 |
6. | ESPENES | Hans | 1930 | NOR | 41:27,3 | +6:17,70 |
7. | SCHMID | Josef | 1932 | AUT | 41:38,4 | +6:28,78 |
9. | HAUGLAND | Arnfinn | 1930 | NOR | 43:07,6 | +7:57,99 |
11. | STØLAN | Jarle | 1932 | NOR | 44:49,9 | +9:40,32 |
Master 2 women | ||||||
2. | RØRVIK | Lene Vehusheia | 1978 | NOR | 31:51,9 | +2:10,26 |
Master 3 women | ||||||
1. | SÆTRE | Lin Iren | 1973 | NOR | 29:40,2 | --- |
Master 4 women | ||||||
1. | BOLSTAD | Ragnhild | 1964 | NOR | 29:04,5 | --- |
Master 5 women | ||||||
12. | BROX | Synøve | 1959 | NOR | 37:06,1 | +5:18,68 |
Master 7 women | ||||||
6. | RAMSLI | Marit | 1951 | NOR | 37:20,1 | +5:24,19 |
8. | ERTZEID | Gudvor | 1950 | NOR | 41:27,8 | +9:31,91 |
11. | KJEMPERUD | Aud | 1953 | NOR | 43:19,2 | +11:23,30 |
Master 8 women | ||||||
5. | BLAKSTAD | Merete | 1947 | NOR | 39:11,7 | +5:16,41 |
7. | HØYVIK | Berit | 1948 | NOR | 39:53,7 | +5:58,37 |
11. | SUNDT | Tordis Braskerud | 1947 | NOR | 42:15,3 | +8:19,96 |
14. | GROSVOLD | Berit | 1948 | NOR | 49:24,3 | +15:28,94 |
Master 9 women | ||||||
4. | SCHARFF | Else Marie | 1940 | NOR | 43:12,1 | +1:57,56 |
9. | HORN | Kristin | 1940 | NOR | 49:37,0 | +8:22,47 |
Master 10 women | ||||||
4. | MADSEN | Karin | 1938 | NOR | 57:56,9 | +15:38,96 |
5. | VIK | Eldbjørg | 1934 | NOR | 04:55,3 | +22:37,37 |
5 km | ||||||
Master 11 women | ||||||
1. | NORDMO | Ellinor Daniloff | 1932 | NOR | 18:40,8 | --- |