Storlirennet påmeldingsfrist 13.mars
PRESSEMELDING: Storlirennet går uansett vær. I 1938 ble rennet for første gang arrangert. Se liste over vinnere.
Nå er det tre uker til Storlirennet og på tide å melde seg på. Fristen for påmelding går ut 13. mars. Klikk her for påmelding.
NB! Påmeldingen blir registrert som gyldig først når betaling er mottatt. Det betyr at alle som melder seg på/har meldt seg på, må betale startavgift innen 13.mars.
Noen gode grunner til å gå Storlirennet søndag 21.mars 2010:
- 36 km friteknikk i flott fjellterreng. Fire matstasjoner underveis med sportsdrikk, blåbærsuppe, boller, bananer og kanskje noen overraskelser..
- Det unike med Storlirennet er at det er et turrenn som passer for alle; både eliteløpere, mosjonister og barnefamilier. Starten på Storlien ligger høyere enn mål i Grova, rennet går i friteknikk og traseen er preparert for skøyting og klassisk. De første 3-4 km går i slak stigning opp til Riksgrensen. Her er det spurtpris. Videre er det lett kupert fjellterreng. De siste 7 km ned til mål i Grova Skisenter er stort sett utforbakke.
- Ski-go smøreservice hjelper deg til å få gode ski, enten du velger skøyting eller klassisk.
- Etter fullført renn venter nygrillet hamburger, pølser og drikke på deg i målområdet.
- Uttrekkspremie til minst ¼ av alle startende (voksne) og flotte hoveduttrekkspremier som kan vinnes av alle.
- Fin premie til alle som fullfører i klasse "17 år og yngre"
Storlirennet går uansett vær. Vi avlyser aldri!
Traseen til Storlirennet går delvis i åpent fjellterreng og kan være værutsatt. Vi satser på bra vær, men helgarderer oss ved å ha en skikkelig reservetrasé i lunt skogsterreng med start og mål i Grova Skisenter.
Når blir løypa til Storlirennet oppkjørt?
Vi preparerer Storlirennets trasé og reservetraseen i ukene før rennet. På skisporet.no vil du til enhver tid finne informasjon om løyper som er oppkjørt i Meråker.
IL Varden er 100 år i år
Idrettslaget Varden feirer 100årsjubileum og Storlirennet er et av lagets mest tradisjonsrike aktiviteter. I 1938 ble rennet for første gang arrangert og listen over kjente skiløpere som har vunnet her er lang. Her finnes navn som Ero Mäntyranta, Sverre Stensheim, Magnar Lundemo, Pål Tyldum og Oddvar Brå fra forrige årtusen - og blant annet Charlotte Kalla, Eldar Rønning og Anders Södergren fra nyere tid.