UTSETTES 1 DØGN PGA. REGN
Svaenrunden i fristil på Budor
Søndag skøyter Ottestad IL i gang det nye turrrenet Svaenrunden samme dag som Tour de Hedmarken avsluttes. BEGGE ARR. ER NÅ UTSATT TIL MANDAG 31.12!
SISTE SØNDAG MORGEN: LES MER OM UTSETTELSEN PÅOILSKI.COM !
Sammen med Budor og Nordbygda/Løten ski er skigruppa i Ottestad IL stolte av å starte et nytt turrenn - et av Nord Europas få fristilsrenn for turløpere søndag 30.12 kl 14.00 fra Budor skistadion. Etteranmelding er mulig frem til 13.00 på rennkontoret på skistadion.
Bildet: Adm. sjefen i Hedmark skikrets, Jan Olav Andersen, i dobbeldans oppver skitrekket på Budor som TD under Budorrennet i fristil i april 2010. Nå trenger ingen turløpere å vente helt til Egebergrennet på Tolga skjærtorsdag for å konkurrere i fristil.
NB! Rennet vil bli det første som benytter løypetraseen til NM del 2 i april. Det er en bred og flott trase på 8 km med middels kupering som gås tre ganger, til sammen 24 km.
Foreløpig startliste
Initiativtaker Tommy Olsen forteller mer om bakgrunnen for Svaenrunden:
"Jeg synes det var trist å finne bare ett (1) turrenn i fristil på terminlista i fjor (attpåtil i april..) samt at årets skihøjdare Skatevasan gikk over i historien. Derfor er jeg nå rennleder for årets nyskapning; Svaenrunden fristil - et herlig skøyterenn i de kjente fristilstraseene i Åsa/på Hedmarksvidda. Du kan selvfølgelig gå klassisk i perfekt spor på siden av traseen hvis du ikke holder 26 km skøyting"
For mer info se: www.oilski.com