Lørdag 3. september

fjellelopet

Alt klart for Fjellaløpet

Fjellaløpet i Indre Østfold nærmer seg med stormskritt. Omtrent 300 er allerede påmeldt. Dette er en betydelig økning i forhold til i fjor.

Publisert Sist oppdatert

Fredag 26. august hadde hele 288 meldt seg på årets utgave av Fjellaløpet. I debutåret i fjor var det 297 deltakere, så det ligger dermed godt an til ny deltakerrekord i år. Det er mulig å melde seg på via nett fram til torsdag 1. september kl. 23.59, eller på Stadion fram til kl 10.30 på løpsdagen.

Se mer på arrangementets hjemmeside

PRESSEMELDING FRA ARRANGØREN:

Løypene vil bli merket med hvite bånd denne uka. Fra før har vi merket med skilt for hver kilometer, som forteller deg hvor langt du har løpt.

10 kilometeren er den mest populære løypa, her er det allerede over 100 påmeldte. Dersom noen klarer å sette løyperrekord på 10 km, premieres det med gavesjekk fra Eidsberg Sparebank på 2500 kr.

Vi håper også på stor deltakelse i Barneløpet. Vi hadde i fjor mer en 100 barn på startstreken.
- Når foreldre og besteforeldre er med og heier de små håpefulle frem, skaper dette god stemning på den intime stadion, forteller løypesjef Per Oskar Larsen.

Nytt for året er egen mosjonsklasse på 5 kilometeren. De som ikke ønsker tidtakning kan melde seg på her. For mange blir terskelen litt lavere for å delta når ikke tiden kommer på en resultatliste. Man kan selvfølgelig også ta det som en tur og gå runden, sier initiativtakerne Bjørn Arild Bøhleng og Espen Grønnern.
- Dette er et arrangement som passer både store og små, spreke og utrente. Vi vil at alle skal nyte naturen, skogsvanna og inntrykkene ved å gå eller løpe i skogen og treffe andre. Alle setter seg sine egne mål for dagen. Enkelte skal ha startnummer på brystet for første gang på mange år, noen prøver å slå sin egen tid fra i fjor, mens andre løper for å vinne eller sette løyperekord. Fjellaløpet skal være et løp for hele familien, sier Espen.
Ta med familie, venner og bekjente og møt opp på lørdag oppfordrer de tre ildsjelene.
Startskuddet går kl.11.00

For mer info se: fjellalopet.no


Arrangørene er klare for historiens andre utgave av Fjellaløpet lørdag 3. september. Fra venstre: Per Oskar Larsen, Bjørn Arild Bøhleng og Espen Grønnern. (Foto: Hege Grønnern)

Powered by Labrador CMS