Pernille Gullikstad, NTG-L/Søre Ål IL hadde med 34:36 dagens beste tid på 10 km som vinner av K19/20 år. Dagens raskeste på 15 km var Sander André Uv, NTG-L/ Bygdø IL/ Team Kollen som gikk i mål som vinner v M 19/20 år på 42:19.
Evine Westli Andersen, Nordbygda/Løten Ski og Henrik Gullikstad, Søre Ål IL vant seniorklassene.
Nybergsund IL ble med sine tre seire mestvinnende klubb i søndagens renn ved Elfinn Borg Faldmo (G4), Philip Georg Johansen (M17) og Kristina Brenden (K18). Strandbygda IL, IL Trysilgutten, Vang Skiløperforening og IL Njård vant alle to klasser.
Moelven IL Ski's nettsider
Moelven IL's facebookside
ALLE RESULTATER
Nybergsund IL ble med sine tre seire mestvinnende klubb i søndagens renn ved Elfinn Borg Faldmo (G4), Philip Georg Johansen (M17) og Kristina Brenden (K18). Strandbygda IL, IL Trysilgutten, Vang Skiløperforening og IL Njård vant alle to klasser.
Moelven IL Ski's nettsider
Moelven IL's facebookside
De tre beste pr. klasse i Moelvenrennet 05.01.2020: |
||||
|
|
|
|
|
J 11 år, 2km
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Astrid Hedvig Viola Låte
|
Strandbygda IL
|
08:22
|
|
2
|
Karoline Bogsti
|
Moelven IL
|
08:45
|
00:23
|
3
|
Helene Sjaastad
|
Heming, IL
|
08:46
|
00:24
|
|
|
|
|
|
J 12 år, 2km
|
|
|
|
|
1
|
Nicoline Strand
|
Njård
|
06:34
|
|
2
|
Emilie Ruud Lia
|
Granli IL
|
06:46
|
00:12
|
3
|
Hedda Faraasen Alme
|
Strandbygda IL
|
07:05
|
00:31
|
|
|
|
|
|
J 13 år, 3km
|
|
|
|
|
1
|
Christiane Hermansen
|
Vang Skiløperforening
|
09:57
|
|
2
|
Eli Anne Skramstad
|
Vang Skiløperforening
|
10:16
|
00:19
|
3
|
Charlotte Malonæs-Skjæret
|
Ottestad IL
|
10:34
|
00:37
|
|
|
|
|
|
J 14 år, 3km
|
|
|
|
|
1
|
Martine Hoel Kleven
|
Ottestad IL
|
09:47
|
|
2
|
Inger Grini
|
Moelven IL
|
09:49
|
00:02
|
3
|
Sofie Margrethe Robstad
|
Moelven IL
|
09:49
|
00:02
|
|
|
|
|
|
J 15 år, 5km
|
|
|
|
|
1
|
Sofie Kjær Jørgensen
|
Lillehammer Skiklub
|
18:17
|
|
2
|
Mari Vang
|
Tynset IF
|
18:59
|
00:42
|
3
|
Eirin Tangen
|
Tynset IF
|
19:26
|
01:09
|
|
|
|
|
|
J 16 år, 5km
|
|
|
|
|
1
|
Aurora Gaarder Strand
|
Strandbygda IL
|
17:24
|
|
2
|
Astrid Hagen
|
Strandbygda IL
|
18:02
|
00:38
|
3
|
Ida Hult
|
Ottestad IL
|
18:06
|
00:42
|
|
|
|
|
|
K 17 år, 5km
|
|
|
|
|
1
|
Mathilde Skoglund Østvold
|
Vang Skiløperforening
|
17:45
|
|
2
|
Sara Engeskaug
|
MjøsSki
|
19:22
|
01:37
|
3
|
Tiril Lundsveen Flagstad
|
Vang Skiløperforening
|
19:58
|
02:13
|
|
|
|
|
|
K 18 år, 5km
|
|
|
|
|
1
|
Kristina Brenden
|
Nybergsund IL
|
21:20
|
|
2
|
Hanna Hasselquist Evensen
|
Søre Ål IL
|
22:15
|
00:55
|
|
|
|
|
|
K 19/20 år, 10km
|
|
|
|
|
1
|
Pernille Gullikstad
|
NTG-L/ Søre Ål IL
|
34:36:00
|
|
2
|
Emma Hult
|
Ottestad IL
|
36:49:00
|
02:13
|
3
|
Hanne Nilsen
|
Hamar SK
|
37:23:00
|
02:47
|
|
|
|
|
|
K senior, 10km
|
|
|
|
|
1
|
Evine Westli Andersen
|
Nordbygda/Løten Ski
|
35:16:00
|
|
2
|
Anne Storslett
|
Moelven IL
|
35:23:00
|
00:07
|
3
|
Tone Lise Johannessen
|
Moelven IL
|
44:40:00
|
09:24
|
|
|
|
|
|
G 11 år, 2km
|
|
|
|
|
1
|
Erlend Robstad
|
Moelven IL
|
07:40
|
|
2
|
Marius Jahre Lund
|
IL Jardar
|
07:42
|
00:02
|
3
|
Tinius Schjetne
|
Moelven IL
|
08:15
|
00:35
|
|
|
|
|
|
G 12 år, 2km
|
|
|
|
|
1
|
Kristian Moen Bonden
|
Trysilgutten IL
|
06:47
|
|
2
|
Emil Kolloen
|
Ringsaker IF
|
06:53
|
00:06
|
3
|
Henrik Sebastian Jensrud
|
Hamar SK
|
07:01
|
00:14
|
|
|
|
|
|
G 13 år, 3km
|
|
|
|
|
1
|
Leopold Strand
|
Njård
|
08:25
|
|
2
|
Sondre Strande Omland
|
Kjelsås IL
|
08:46
|
00:21
|
3
|
Sander Aasheim
|
Grue IL
|
09:19
|
00:54
|
|
|
|
|
|
G 14 år, 3km
|
|
|
|
|
1
|
Elfinn Borg Faldmo
|
Nybergsund IL
|
08:06
|
|
2
|
Storm Kristoffer Veitsle
|
Nittedal IL
|
08:54
|
00:48
|
3
|
Jonas Lidahl Lillejordet
|
Vang Skiløperforening
|
08:55
|
00:49
|
|
|
|
|
|
G 15 år, 5km
|
|
|
|
|
1
|
Jonathan Hemb Fjeldstad
|
Hamar SK
|
15:41
|
|
2
|
Ole Jørgen Halteigen
|
Granli IL
|
15:58
|
00:17
|
3
|
Simen Vestmo Almåsbak
|
Granli IL
|
16:05
|
00:24
|
|
|
|
|
|
G 16 år, 5km
|
|
|
|
|
1
|
Østen Brovold Midtsundstad
|
Vaaler IF
|
14:37
|
|
2
|
Ove Egil Hjellødegård
|
Nybygda IL
|
14:51
|
00:14
|
3
|
Kristian Kongssund
|
Næroset IL
|
14:52
|
00:15
|
|
|
|
|
|
M 17 år, 10km
|
|
|
|
|
1
|
Philip Georg Johansen
|
Nybergsund IL
|
30:31
|
|
2
|
Anders Grini
|
Moelven IL
|
32:07
|
01:36
|
3
|
Emil Skogheim
|
Hamar SK
|
33:23
|
02:52
|
|
|
|
|
|
M 18 år, 10km
|
|
|
|
|
|
Nikolai Hansen Bakken
|
Trysilgutten IL
|
31:12
|
|
2
|
Jonas Petterson
|
Østre Toten Skilag
|
31:13
|
00:01
|
3
|
Audun Nordaas
|
Strandbygda IL
|
31:17
|
00:05
|
|
|
|
|
|
M 19/20 år, 15km
|
|
|
|
|
1
|
Sander André Uv
|
NTG-L/ Bygdø IL
|
42:19
|
|
2
|
Ivar Harald Clem
|
NTG-L/ Fossum IF
|
42:53
|
00:34
|
3
|
Simen Frantzen Øiseth
|
NTG-L/ Fet SK
|
44:56
|
02:37
|
|
|
|
|
|
M senior, 15km
|
|
|
|
|
1
|
Henrik Gullikstad
|
Søre Ål IL
|
42:31
|
|
2
|
Petter Soleng Skinstad
|
Vind IL/ Team Coop
|
42:49
|
00:18
|
3
|
Lars Hol Moholdt
|
Rindal IL
|
43:32
|
01:01
|
ALLE RESULTATER