(FOTO: ARVID KLOKK)
Fra den "veluniformerte" starten på RE-MILA Barneløp som er ca 600 meter langt.
Løypa i Revetal er kontrollmålt til 2,5 km med 23 høydemeter og benyttes for både 2,5 km, 5 km og 10 km. RE-MILA satser på å være et lokalt "feelgood arrangement" for hele familien med sterkt fokus på barneløpet og litt i kontrast til den stadig økende trenden på å sette perser i stadig lettere løyper for å tiltrekke seg løpere.
- Derfor har vi også ekstra fokus på barna og skape en fin trygg ramme for dem der alle kan delta, sier Erling Schjetne i Re Friidrettsklubb. Det er gratis å melde seg på og alle barna får gratis t-skjorte og medalje når de kommer i mål.
Gratis medaljer til alle barn.
I år var det bare lokale vinnere, og Jonathan Vedvik var den desidert raskeste med 14.29 på 5 km.
- Han har vært med mange år, siden han var en betydelig mindre gutt, morsomt å følge utviklingen hans, sier løpslederen som hadde gleden av å sønnen Axel Mender vinne 10 km-distansen.
- Han tok turen hjem fra studier i Trondheim for å løpe og har vært med hvert år siden starten, opplyser faren.
Jonathan Vedvik i mål på RE-MILA for 8 år siden... (Foto: Stian Ormestad/Reavisa)
.. og her stormer Johathan fram til seier på årets 5 km på suverene 14:29.
Andreas Heierstad fra Ivrig IL var en soleklar toer på 5 km.
Alle vinnerne var for øvrig lokale. Både Julie Wiik som vant 5 km og Karine Heum som vant 10 km er lokale i Re - og det var premieleverandøren Ramnesved glad for, for da blir det ikke så langt å kjøre for å levere distansevinnerpremien som er en pall med ved....
Begge distansevinnerne samlet tidlig i løpet. Julie Wik, Tjøme Løpeklubb knep seieren på 5 km med 19:50, mens Karine Heum, Ditt klubbhus AS (1082) var suveren på 10 km med 41:13.
Simen Lilledal Kristiansen, Ivrig IL ble 6. mann på 5 km, mens Bjørnar Tho (1061) fra Tønsberg løp inn til 3. plass på den doble distansen.
- Selv om vi er et relativt lite, lokalt arrangement satser vi på å ha et profesjonelt tilbud, blant annet med fartsholdere, forteller Schjetne videre.
- Det fikk vi gode tilbakemeldinger på av deltakere som sa de klarte målet sitt nettopp på grunn av fartsholderen de fulgte. I år hadde vi sju fartsholdere på tider fra 40:00 til 60:00 (4:00/4:15/4:30/4:45/5:00/5:30/6:00 pr km) som alle traff bra på målsettingen.
Et kobbel med fartsholdere gjorde dobbelt jobb med å holde riktig fart for både 5 og 10 km-løpere.
Også RE-MILA har hatt en nedgang i antall løpere etter koronaen, og i år deltok ca halvparten av hva de har hatt på det meste. Erling Schjetne tror det det skyldes flere ting, blant annet at arrangementet havnet i høstferien.
- Vi har hatt arrangementet i uke 41 hvert år, men høstferien ble flyttet ifbm. sammenslåingen av Vestfold og Telemark fra uke 40 til Uke 41. Så nå håper vi på at høstferien blir flyttet igjen fra uke 41 til uke 40 når Telemark og Vestfold etter planen skal splittes igjen...
RE-MILAs nettsider
RE-MILA på Facebook
De beste i RE-MILA 15.10.2022: |
||||
|
|
|
|
|
Kvinner 5 km (48 deltakere):
|
||||
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Julie Wiik
|
Tjøme Løpeklubb
|
19:50
|
+0:00
|
2
|
Kjersti Christina Moody
|
Romerike Ultraløperklubb
|
19:56
|
+0:06
|
3
|
Tanja Svinsholt
|
Ramnes Håndball
|
20:40
|
+0:50
|
4
|
Randi Damgaard
|
IL Ivrig
|
21:00
|
+1:10
|
5
|
Hedvig Christiane Mender
|
SF Kvinner
|
21:29
|
+1:39
|
6
|
Maria Svinsholt Sørby
|
Re Fotball
|
21:33
|
+1:43
|
7
|
Elmira Nordheim Bjørntvedt
|
Ørn, IF / Grenland Ski
|
22:04
|
+2:14
|
8
|
Linn Siri Dahl
|
SKOPPUM
|
22:19
|
+2:29
|
9
|
Kathrine Beckstrøm
|
REVETAL
|
22:23
|
+2:33
|
10
|
Elisabeth Klepp Grytnes
|
Ivrig IL
|
22:58
|
+3:08
|
|
|
|
|
|
Menn 5 km (119 deltakere):
|
||||
1
|
Jonatan Vedvik
|
Tønsberg Friidrettsklubb
|
14:29
|
+0:00
|
2
|
Andreas Heierstad
|
Ivrig IL / Rullekameratene
|
15:52
|
+1:23
|
3
|
Pål Suhrke
|
TØNSBERG
|
16:51
|
+2:22
|
4
|
Sander August Losnegaard Sælid
|
Sem IF / Alt Installasjon
|
17:15
|
+2:46
|
5
|
Martinius Hage Gunnerød
|
Ivrig IL
|
17:16
|
+2:47
|
6
|
Simen Lilledal Kristiansen
|
Ivrig IL
|
17:47
|
+3:18
|
7
|
Fredrik Camillo Wille
|
Oseberg Skilag
|
17:50
|
+3:21
|
8
|
André Kroglund
|
Tønsberg tri
|
17:52
|
+3:23
|
9
|
Vebjørn Horn
|
Ivrig IL
|
17:54
|
+3:25
|
10
|
Oscar Langslet
|
IL Ivrig
|
17:54
|
+3:25
|
11
|
Sebastian Joberg Horn
|
Ivrig IL / Team Teve/Sport 1 Revetal
|
17:57
|
+3:28
|
12
|
Vegard Eismann Kjøl
|
Tønsberg Runners
|
17:58
|
+3:29
|
13
|
Filip Lindgren
|
VEAR
|
17:59
|
+3:30
|
14
|
Sindre Andreas Søby
|
Ivrig IL
|
17:59
|
+3:30
|
15
|
Håvard Kroglund
|
Røa IL / EY BIL
|
18:08
|
+3:39
|
16
|
Pål Unnerud Bekkevard
|
Jotun BIL
|
18:16
|
+3:47
|
17
|
Sebastian Lund Andersen
|
Botne SK
|
18:20
|
+3:51
|
18
|
Truls Klepp Grytnes
|
Ivrig IL
|
18:21
|
+3:52
|
19
|
Ketil Opland
|
Langesund sykle- og triathlonklubb
|
18:23
|
+3:54
|
20
|
Oscar Joberg Horn
|
Ivrig IL
|
18:34
|
+4:05
|
|
|
|
|
|
Kvinner 10 km (12 deltakere):
|
||||
1
|
Karine Heum
|
Ditt Klubbhus as
|
41:13
|
+0:00
|
2
|
Margit Ims
|
Skarphedin
|
44:58
|
+3:45
|
3
|
Kamilla Vedeler
|
TOLVSRØD
|
48:16
|
+7:03
|
4
|
Johanne Rosenvinge Berling
|
Nøtterøy IF
|
49:55
|
+8:42
|
5
|
Ida Pernille Botten
|
SKOPPUM
|
50:50
|
+9:37
|
|
|
|
|
|
Menn 10 km (77 deltakere):
|
||||
1
|
Axel Mender
|
Re Friidrettsklubb
|
34:06
|
+0:00
|
2
|
Fabian Stenhaug
|
JAR
|
34:33
|
+0:27
|
3
|
Bjørnar Tho
|
TØNSBERG
|
34:36
|
+0:30
|
4
|
Tom Roger Vege-Tangen
|
Namdal løpeklubb
|
35:26
|
+1:20
|
5
|
Karl-Sigurd Hauan
|
Nøtterøy Friidrett
|
36:16
|
+2:10
|
6
|
Kasper Steen Enstad
|
Team Hive
|
36:22
|
+2:16
|
7
|
Alexander Valdok
|
Stokke IL
|
37:18
|
+3:12
|
8
|
Mathias Gauer
|
UNDRUMSDAL
|
37:24
|
+3:18
|
9
|
Daniel Kristiansen
|
LARVIK
|
37:53
|
+3:47
|
10
|
Ulf Roger Olsen
|
TORP
|
39:08
|
+5:02
|