Trekkplastrene vil utvilsomt bli Filip og Henrik Ingebrigtsen som er påmeldt til stevnet, Filip på 800 m i Hamar 20.mai og Henrik på 3000 m i Moelv dagen etter. Henrik stiller også opp som hare for parautøveren Skjalg Kongssund fra Moelven IL på 1500m. Stevnet vil for øvrig samle et av tidenes sterkeste nasjonale heat på 400 m der Moelvens egne Andreas Grimerud og Håvard Bentdal Ingvaldsen stiller i spissen for Norges-eliten.
Skjalg Kongssund i aksjon på 1500 m under NM i Stjørdal i fjor. (Foto: Samuel Hafsahl)
Av mange spennende starter kan Ullensaker/Kisa-løperne Senay Fissehatsion og Fredrik Sandvik nevnes på 3000 m. Sistnevnte er også påmeldt på 1500 m. Også FIK Orions Even Brøndbo Dahl er påmeldt begge de to lengste distansene. Trønderne Kristoffer Sagli, Aure IL og unggutten Håkon Moe Berg, Kyrksæterøra IL har også startet sesongen meget bra og er ventet å bite ifra seg på 1500 m. FIK Ren-Engs Esten Hansen-Møllerud Hauen sesongdebuterer på bane med å løpe 800 m.
Stevnet gjelder som kvalifisering til Nordisk mesterskap helga etter og har klasser for ungdom, parautøvere, funksjonshemmede og eliteutøvere.
Påmeldingsfristen for stevnet gikk ut 14. mai, og av de over 250 startene finner vi følgende navn på de tre lengste distansene 800 m, 1500 m og 3000 m:
Hamar Idrettspark lørdag 20. mai: |
|
800 meter - Kvinner Senior | |
Solveig Bustgård Gran | IDROTTSLAGET I BUL |
Hanna Hagevik Bakke | Trysil Idrettslag |
Maylem Meneses Lauvstad | Tyrving Idrettslag |
800 meter - Menn senior | |
Kjetil Brenno Gagnås | Børsa Idrettslag |
Esten Hansen-Møllerud Hauen | Friidrettsklubben Ren-Eng |
Leon Samuel Douglas Mjaaland | IDROTTSLAGET I BUL |
Theodore Einar Fremstad-Waldron | IDROTTSLAGET I BUL |
Kristoffer Petersen Skonnord | Lillehammer Idrettsforening |
Sander Fjellsol | Moelven Idrettslag |
Tesfay Brhane | Moelven Idrettslag |
Ole Sivert Røyrhus | Ranheim Idrettslag |
Filip Mangen Ingebrigtsen | Sandnes Idrettslag |
Bakr Ettayebi | Sportsklubben Vidar |
Markus Westhagen | Sportsklubben Vidar |
Sander Dybwad Mathiesen | Sportsklubben Vidar |
Nikolai Solum | Tjalve Idrettsklubben |
Skarpsno Arena søndag 21. mai: |
|
1500 meter - Menn senior | |
Kristoffer Sagli | Aure Idrettslag |
Even Brøndbo Dahl | Friidretsklubben Orion |
Eivind Trym Wikshåland | Idrottslaget Gular |
Håkon Moe Berg | Kyrksæterøra Idrettslag Kil |
Skjalg Kongssund | Moelven Idrettslag |
Tesfay Brhane | Moelven Idrettslag |
Erlend Juven | Nesbyen Idrettslag |
Ole Håkon Bråten Ryen | Nesbyen Idrettslag |
Mikkel Blikstad Thomassen | Tjalve Idrettsklubben |
Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
3000 meter - Menn senior | |
Ole-Viljam Skjefte | Fagernes Idrettslag |
Even Brøndbo Dahl | Friidretsklubben Orion |
Andreas Øyen Tøraasen | Friidrettsklubben Ren-Eng |
Kristian Kongssund | Friidrettsklubben Ren-Eng |
Lars Horten Jordet | Friidrettsklubben Ren-Eng |
Siem Mengisteab Debesai | Hamar Idrettslag |
Halvard Grape Fladby | IDROTTSLAGET I BUL |
Elmer Mulleri Skalle | Lillehammer Idrettsforening |
Henrik Børkja Ingebrigtsen | Sandnes Idrettslag |
Mikkel Blikstad Thomassen | Tjalve Idrettsklubben |
Fredrik Sandvik | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
Kristian Bråthen Børve | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
Nahom Tesfalem Tewelde | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
Odin Fjøsne-Hexeberg | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
Senay Amlesom Fissehatsion | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
Simen Gløgård Stensrud | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |
Trym Fjøsne-Hexeberg | Ullensaker/Kisa IL Friidrett |