Valderøya Rundt blei i dag arrangert for 46. gang, da det heile startet opp i 1974 og er arrangert kontinuerlig i alle år. Løpet i dag foregikk i lett regn, 7 grader og lite vind. 69 deltakere fullførte løpet på 8,7 km. Dessuten deltok mange barn på de kortere distansene. Arrangøren, Valder IL har nå anskaffet seg elektronisk tidtaking, og både påmelding og resultater er lett tilgjengelige for de interesserte.
1. mai blei det arrangert tre løp på Sunnmøre, Konradløpet, 1. mai-løpet og Valderøya Rundt. Så vidt vi kan se, finner vi flere løpere som har mestret logistikken og har deltatt på minst to av løpa.
Marcus Megrund, Valder IL innfridde forventningene og vant Valderløpet 2019 på tiden 28.28. Løyperekorden har Håkon Stavik fra i fjor på tiden 27.30. Nummer to blei Karl Idar Vik, Syvde IL med 31.36. På tredjeplass kom Per Myren, Driw AS på tiden 32.01
Kvinneklassen blei vunnet av Audhild Bakken Rognstad, Emblem IL på tiden 35.15 foran May Evy Nesheim, Ålesund med 38.39. Nummer tre blei Katrine Alnes Grunnstad på 39.23.
Se bilder under resultatlista
Se også bildealbum på Facebook Kondis M&R
Les også innslag på Sunnmørsposten
RESULTATER
|
St.nr |
Firstname |
Surname |
Club |
Class |
Time |
|
Kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
13 |
Audhild Bakken |
Rognstad |
Emblem IL |
K20-34 år |
35:25 |
2 |
60 |
May Evy |
Nesheim |
ÅLESUND |
K40-44 |
38:39 |
3 |
50 |
Kathrine |
Alnes Grunnstad |
|
K20-34 år |
39:23 |
4 |
31 |
Angelika |
Sverdrup |
ÅLESUND |
K45-49 |
40:03 |
5 |
20 |
Nora Synnøve |
Woxholth |
Asker SK |
K20-34 år |
40:33 |
6 |
47 |
Trude |
Berg |
VALDERØYA |
K35-39 |
40:44 |
7 |
12 |
Sophie |
Utkilen |
løp for Livet |
K20-34 år |
40:54 |
8 |
15 |
Britt Elin |
Farstad |
Godøy IL |
K35-39 |
40:57 |
9 |
76 |
Sissel |
Hammerås |
ÅLESUND |
K35-39 |
41:06 |
10 |
68 |
Sharon |
Svendgård |
ELLINGSØY |
K55-59 |
42:12 |
11 |
83 |
Hanne Gausdal |
Lübbe |
|
K35-39 |
42:52 |
12 |
30 |
Marianne |
Aasen |
ÅLESUND |
K50-54 |
44:09 |
13 |
55 |
Ann Lisbeth Nordstrand |
Nilsen |
|
K45-49 |
45:44 |
14 |
90 |
Rikke Christin |
Istad |
|
K20-34 år |
45:54 |
15 |
82 |
Solveig Helen |
Wattø |
Ålesunds FIK |
K ->19 år |
47:08 |
16 |
25 |
Inger Anne |
Urkedal |
VALDERØYA |
K35-39 |
50:59 |
16 |
26 |
Tordis Sofie |
Urkedal-Skjong |
IL Valder |
K19 år |
50:59 |
18 |
87 |
Silje |
Brungot |
|
K35-39 |
56:50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn |
|
|
|
|
|
1 |
18 |
Marcus |
Megrund |
Valder IL |
M20-34 år |
28:28 |
2 |
75 |
Karl Idar |
Vik |
Syvde IL |
M35-39 |
31:36 |
3 |
28 |
Per |
Myren |
Driw AS |
M20-34 år |
32:01 |
4 |
84 |
Ole Christian |
Farstad |
|
M40-44 |
32:22 |
5 |
21 |
Tormod Lausund |
Relling |
Team Ryfylke |
M20-34 år |
33:08 |
6 |
14 |
Markus |
Glad |
Emblem IL |
M20-34 år |
33:10 |
7 |
4 |
Alf Petter |
Bøe |
Rindal IL |
M50-54 |
33:13 |
8 |
23 |
Per Ivar |
Hovden |
Spil |
M35-39 |
33:16 |
9 |
67 |
Jan Fredrik |
Nordstrand |
ÅLESUND |
M45-49 |
33:20 |
10 |
33 |
Frode |
Mauren |
Velledalen il |
M45-49 |
34:12 |
11 |
29 |
David Andre |
Molnes |
VALDERØYA |
M20-34 år |
34:14 |
12 |
49 |
Morten |
Alnes Grunstad |
|
M20-34 år |
35:20 |
13 |
27 |
Øystein |
Runde |
Emblem IL |
M20-34 år |
35:22 |
14 |
59 |
Jan Erik |
Fylling |
|
M20-34 år |
35:43 |
15 |
66 |
Alexander |
Walderhaug |
VALDERØYA |
M40-44 |
36:01 |
16 |
56 |
Bjørn Arve |
Larsen |
Ålesunds FIK |
M50-54 |
36:04 |
17 |
80 |
Jens-Peter |
Fylling |
Valder IL |
M20-34 år |
36:25 |
18 |
48 |
Arnas |
Tribusininas |
|
M->19 år |
36:28 |
19 |
11 |
Ådne |
Utkilen |
løp for Livet |
M20-34 år |
36:32 |
20 |
72 |
Nils |
Hungnes |
|
M40-44 |
37:04 |
21 |
8 |
Torje |
Rørstad |
VALDERØYA |
M20-34 år |
37:36 |
22 |
74 |
Dag |
Grimstad |
KRISTIANSAND S |
M55-59 |
37:55 |
23 |
61 |
Mikael Ytterland |
Molnes |
|
M->19 år |
37:59 |
24 |
88 |
Odd Arne |
Giske |
|
M60-64 |
38:53 |
25 |
58 |
Mauritz |
Laugen |
|
M->19 år |
39:02 |
26 |
34 |
Bogumil |
Pilat |
SØVIK |
M40-44 |
39:29 |
27 |
1 |
Sindre |
Wollstad |
Valder IL |
M20-34 år |
39:37 |
28 |
53 |
Geir Magne |
Fylkesnes |
VIGRA |
40-44 |
39:41 |
29 |
63 |
Svein Erik |
Rørvik |
|
M->19 år |
39:59 |
30 |
65 |
Elias |
Farstad |
|
M->19 år |
40:02 |
31 |
24 |
Frode |
Skjong |
VALDERØYA |
M40-44 |
40:12 |
32 |
10 |
Sondre |
Rypdal |
IL Valder |
M35-39 |
40:23 |
33 |
57 |
Pål |
Hellevik |
VALDERØYA |
M50-54 |
40:40 |
34 |
16 |
Morten |
Andersen |
Ålesund Bueskytterklubb |
M20-34 år |
40:44 |
35 |
17 |
Jørgen |
Hamstad |
VIGRA |
M35-39 |
40:59 |
36 |
7 |
Gustav |
Relling |
VIGRA |
M20-34 år |
41:10 |
37 |
19 |
Einar |
Synnes |
VALDERØYA |
M55-59 |
41:32 |
38 |
46 |
Matheo Giske |
Hjelle |
|
M->19 år |
42:01 |
39 |
22 |
Finn |
Farstad |
Il Valder |
M55-59 |
43:11 |
40 |
86 |
David |
Lawford |
|
M35-39 |
43:33 |
41 |
2 |
Oddbjørn |
Brunstad |
Velledalen IL |
M55-59 |
43:46 |
42 |
70 |
Alekasander Amundgård |
Helset |
|
M->19 år |
43:54 |
43 |
85 |
Arnt Ove |
Frøystad |
|
M35-39 |
43:55 |
44 |
54 |
Toivo |
Nilsen |
|
M45-49 |
45:32 |
45 |
6 |
Knut Andreas |
Yran Blomberg |
ÅLESUND |
M20-34 år |
46:38 |
46 |
62 |
Erik Rørvik |
Grimstad |
|
M->19 år |
48:14 |
47 |
89 |
Atle |
Istad |
|
M55-59 |
49:06 |
48 |
64 |
Geir Anders |
Kirkholm |
|
M35-39 |
49:06 |
49 |
73 |
Stig |
Grimstad |
|
M60-64 |
49:27 |
50 |
71 |
Jan Per |
Helset |
|
M75-79 |
49:29 |
51 |
32 |
Sigbørn Anton |
Lerstad |
Atlanterhavsparken |
M60-64 |
49:50 |
Karl Idar Vik blir andremann
Per Myren blir tredje beste herreløper
Audhild Bakken Rognstad blei beste kvinne. Forruten vanlig løping, driver også Audhild med orientering og skiorientering om vinteren
May Evy Nesheim blir nest beste kvinne
Kathrine Alnes Grunnstad blir nummer tre
Angelika Sverdrup blei fjerde beste kvinne. Vi får nok høre mer fra Angelika om løpet gjennom hennes blogg, litt seinere
Ole Christian Farstad fra arrangørklubben
Tormod Lausund Relling
Markus Glad
Alf Petter Bøe (4) og Per Ivar Hovden (23)
Ingen ting å si på innsatsen fra Atle Istad (89) og Geir Anders Kirkholm (64)
Mor og datter, Inger Anne Urkedal (25) og Tordis Sofie Urkedal-Skjong (26)
Totalvinnerne, Marcus Megrund og Audhild Bakken Rognstad
Tre klassevinnere fra herreklassen, Ole Christian Farstad (M40-44 år), Arnas Tribusininas (M under 19 år) og Marcus Megrund (M20-34 år). Foto: Sigbjørn Anton Lerstad
Klassevinnere i kvinneklassen. Foto: Sigbjørn Anton Lerstad