OPPDATERT MED 30 BILDER

Tore på sporet igjen

Publisert Sist oppdatert

BILDESERIE

Resultatliste Slettås-sprinten 2011

Samleside for Slettås-sprinten

Tore Stengrundet , Nordre Trysil seiret i sitt første turrenn for sesongen foran Odd Snerthammer, Knaben IL mens Ragnhild Bolstad, Åslia Skilag knep seieren foran Linn Iren Sætre, Hernes IL i den 15. Slettås-sprinten. Dermed kan man trygt si at alt var ved det "normale" i Slettås-sprinten. Dette var henholdsvis den fjerde og femte totalseierene på rad for de to dominerende løperne i Slettås-sprintens 15 år gamle historie.

Også toerne var de samme som ifjor, men den lille forskjellen at avstanden var økt med noen sekunder. Odd Snerthammer hadde i år sjansen etter at Tore falt i en nedkjøring, men nord-tryslingen økte luka igjen og var 20 sekunder foran ved målpassering. Også Linn Iren Sætre var litt nærmere å bryte monopolet i fjor da hun var fattige åtte sekunder fra å lykkes - mot 42 sekunder i årets forsøk.

Bildet: Ragnhild Bolstad over mål som vinner for femte år på rad på Slettås.

Starten
Som i mange andre turrenn i år satte også Slettås-sprinten deltakerrekord med 78 aktive under de strålende forholdene. I tillegg gjennomførte omtrent like mange trimmere den 17 km lange løypa oppom Svesætra. Alle foto: Rune Bakken
De beste i Slettås-sprinten 06.02.2011:
Herrer:
1Tore StengrundetNordre Trysil IL00:46:58M 21-35
2Odd SnerthammerKnaben00:47:18M 36-40
3Ivar Hesselberg IndbyNordbygda/Løten Ski00:48:55M 21-35
4Terje NylandNordbygda/Løten Ski00:48:55M 41-45
5Fred Arild KjernliHamar Skiklubb00:51:29M 46-50
Damer:
1Ragnhild BolstadÅslia Skilag00:55:14K 46-50
2Linn Iren SætreHernes IL00:55:46K 36-40
3Elisabeth WestbyStrandbygda IL01:01:19K 21-35
4Marit HaugeÅslia Skilag01:02:26K 36-40
5Marianne HarvikenHernes IL01:02:27K 46-50
Tore_Stengrundet_mot_maal
Odd_Snerthammer
Finn_Magnar_Hagen
Totalvinnere
Tore Stengrundet, Nordre Trysil IL staket i mål utenfor sporet - men var tilbake på vinnersporet på Slettås. Etter en litt trøblete innledning på skisesongen har sesongedebuten latt vente på seg, men nå virker formen å være i anmarsj foran Vasaloppet om fire uker.
Trysil-bosatte Odd Snerthammer glir over mål som andremann for andre år på rad i sin andre Slettås-sprint.
Vi må trekke i fra 20 år for å finne noen som matchet Finn Magnar Hagens vinnertid i M 71-75 år. Med 52.19 var fenomenet fra Åslia Skilag bare fem minutter bak totalvinneren etter 17 km!
Totalvinnere i Slettås-sprinten - igjen: Ragnhild Bolstad, Åslia Skilag og Tore Stengrundet, Nordre Trysil IL.
Powered by Labrador CMS