Det ble løpt sterkt av de mange gode løperne som benyttet seg av det fantastiske solskinnsværet til å løpe 5 km i vinterens siste vinterkarusell på Romerike.
I kvinneklassen var Runa Skrove Falch fra SK Vidar raskest på tiden 16:57 med Silje Fjørtoft 16 sekunder etter på 2. plass. Også Karoline Kyte fra Førdel IL var langt ned på 17-tallet med tiden 17:39.
Topp 10 kvinner (27 deltagere): | ||||
1 | Runa Falch | Sk Vidar | 16:57 | |
2 | Silje Fjørtoft | NOTEAM | 17:13 | |
3 | Karoline Kyte | Førde IL | 17:39 | |
4 | Amalie Sæten | Kristiansands IF-Friidrett | 18:34 | |
5 | Yngvild Elvemo | IL i BUL | 18:34 | |
6 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 19:51 | |
7 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 20:32 | |
8 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 20:42 | |
9 | Beate Holm | Lørenskog CK | 21:32 | |
10 | Frid Lilland | Lørenskog FIL | 22:52 |
Erik Udø Pedersen litt før halvveis i løpet mens Jonas Lurås Hammer ennå holdt følge. (Foto: Per Inge Østmoen).
I herreklassen fikk vi hele 7 mann under 17 minutter, og tre løpere godt ned på 15-tallet. Erik Udø Pederen fra Kristiansand Løpeklubb vant på tiden 15:04 foran Lørenskog FILs egen Jonas Lurås Hammer som var 10 sekunder etter i mål. Pedersens klubbkamerat Håkon Musholm kom på tredjeplass med tiden 15:36.
Topp 20 menn (97 deltagere): | ||||
1 | Erik Udø Pedersen | Kristiansand Løpeklubb | 15:04 | |
2 | Jonas Lurås Hammer | Torshov Sport Runners/LFIL | 15:14 | |
3 | Håkon Mushom | Kristiansand Løpeklubb | 15:36 | |
4 | Morten Hansen | Lørenskog Friidrettslag | 16:02 | |
5 | Thomas Roth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 16:45 | |
6 | Glenn Røisgaard | Lørenskog CK | 16:47 | |
7 | Andreas Roth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 16:57 | |
8 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 18:02 | |
9 | Steffen Assli | Driv IL /Sportsmanden | 18:16 | |
10 | Børge Nordvold | NOTEAM | 18:36 | |
11 | Anders Brænna | NOTEAM | 19:16 | |
12 | Steffen Stebbing | NOTEAM | 19:18 | |
13 | Per Kåre Langlo | Stranda IL | 19:20 | |
14 | Tim Bennett | Kondis | 19:22 | |
15 | Steinar Lund | Bjørkelangen SF | 19:30 | |
16 | Tom-Vegard Olufsen | NOTEAM | 19:35 | |
17 | Njål Pedersen | NOTEAM | 19:42 | |
18 | Fredrik Dyring Skau | Statoil Bil | 19:45 | |
19 | Kurth Asle Magnussen | Brevpost BIL | 19:45 | |
20 | Jan Grov | Kondis | 20:02 |
Årets løype på Lørenskog gikk i motsatt retning av det en løp f.eks. i fjor. Start og mål var lagt rett nedenfor Lørenskog ishall.
Dermed hadde en gjort unna mesteparten av motbakkene og løping i "vinkel" tidlig i løpet og kunne gyve på med de kreftene man hadde i fine lange og rette strekninger.
Det fine været fristet mange til sin første løpetur med kort bukse og t-skjorte. Men som vanlig kledde folk seg mer etter kalenderen enn etter været for dagen.
Oddny Ringheim - som vant klasse K55-59 - var en av mange deltagere som kombinerte Kondis-landsmøtet med Vinterkaruselløpet. (Foto: Olav Engen).
4 km unna avholdt Kondis sitt landsmøte og deltagerne hadde skiftet til løpstøy og løpssko og beviste igjen at de har Norges sprekeste landsmøte. Både i antall deltakere og sprekhet. De som ikke løp sjøl, sto bak kameraer og gjorde det som Kondis sine frivillige medarbeidere gjør hver eneste helg året rundt og mange av hverdagene også. Bildene deres kommer etterhvert når vi får gjort unna landsmøtet.
Fra starten like nedenfor Lørenskoghallen. (Foto: Per Inge Østmoen)
SE MANGE FLERE BILDER NEDENFOR DE KLASSEVISE RESULTATENE
Resultater Vinterkarusellen Lørenskog 11.03.2017:
Kvinner 12-13 | ||||
1 | Thea Christiansen Engen | Enebakk IF | 27:26 | |
Kvinner 16-17 | ||||
1 | Frid Lilland | Lørenskog FIL | 22:52 | |
Kvinner 20-22 | ||||
1 | Amalie Sæten | Kristiansands IF-Friidrett | 18:34 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Runa Falch | Sk Vidar | 16:57 | |
2 | Silje Fjørtoft | NOTEAM | 17:13 | |
3 | Karoline Kyte | Førde IL | 17:39 | |
4 | Yngvild Elvemo | IL i BUL | 18:34 | |
5 | Helene Lillekvelland | FFI BIL | 28:03 | |
Kvinner 35-39 | ||||
1 | Tone Fløttum | Fet Friidrettsklubb | 20:32 | |
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 19:51 | |
2 | Beate Holm | Lørenskog CK | 21:32 | |
3 | Helene Pham | NOTEAM | 23:32 | |
4 | Yvette Christiansen | DSS | 27:52 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 22:56 | |
2 | Randi Frøyland | NOTEAM | 23:05 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 20:42 | |
2 | Anne Marit Arnegaard | Romerike runners team | 23:08 | |
3 | Marianne Røhme | Kondis | 26:15 | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Oddny Ringheim | Kondis | 24:51 | |
2 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs | 25:22 | |
3 | Bodil Brå Alsvik | Kondis | 27:29 | |
4 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 27:46 | |
5 | Inger Thune | NOTEAM | 28:07 | |
6 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike runners team | 29:21 | |
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Torill Bergland | Høvik JOGG | 25:08 | |
2 | Helen Roald | Kondis | 32:14 | |
Kvinner 65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet Friidrettsklubb | 26:58 | |
Menn 12-13 | ||||
1 | Nikolai Solum | SK Vidar | 22:26 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Sivert Rustad | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 21:00 | |
Menn 16-17 | ||||
1 | Njål Pedersen | NOTEAM | 19:42 | |
Menn 20-22 | ||||
1 | Morten Hansen | Lørenskog Friidrettslag | 16:02 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Erik Udø Pedersen | Kristiansand Løpeklubb | 15:04 | |
2 | Jonas Lurås Hammer | Torshov Sport Runners/LFIL | 15:14 | |
3 | Håkon Mushom | Kristiansand Løpeklubb | 15:36 | |
4 | Thomas Roth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 16:45 | |
5 | Glenn Røisgaard | Lørenskog CK | 16:47 | |
6 | Andreas Roth | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 16:57 | |
7 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 18:02 | |
8 | Steffen Assli | Driv IL /Sportsmanden | 18:16 | |
9 | Anders Brænna | NOTEAM | 19:16 | |
10 | Tom-Vegard Olufsen | NOTEAM | 19:35 | |
11 | Stein Dahl | NOTEAM | 20:07 | |
12 | Bjørnar Hornnes | Vik IL | 20:16 | |
13 | Tobias Lillekvelland | FFI BIL | 20:56 | |
14 | Magnus Søby Markhus | Høland IL | 21:29 | |
15 | Bjarte Løvik | NOTEAM | 25:01 | |
16 | Daniel Gullerud | Bil Ahus | 27:27 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Steffen Stebbing | NOTEAM | 19:18 | |
2 | Steinar Lund | Bjørkelangen SF | 19:30 | |
3 | Harald Søviknes | Kondis | 20:05 | |
4 | Lars Gøran Back | NOTEAM | 23:26 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Børge Nordvold | NOTEAM | 18:36 | |
2 | Fredrik Dyring Skau | Statoil Bil | 19:45 | |
3 | Jan Grov | Kondis | 20:02 | |
4 | Per Ivar Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 21:48 | |
5 | Andreas Christensen | NOTEAM | 22:06 | |
6 | Christian Andersen | Team Andersen | 23:27 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Espen Skrimstad | Storebrand Sport | 20:45 | |
2 | Bjørn Skotte | Kondis | 20:52 | |
3 | Raymond Røren Pedersen | NOTEAM | 21:15 | |
4 | Terje Morstøl | Albatross IL | 22:05 | |
5 | Tor Edvin Hoelsengen | Raumnes & Årnes IL | 22:27 | |
6 | Erik Haugland | NOTEAM | 23:11 | |
7 | Jan Rune Paulsen | Kondis | 23:18 | |
8 | Juan Chako | NOTEAM | 24:31 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Per Kåre Langlo | Stranda IL | 19:20 | |
2 | Tim Bennett | Kondis | 19:22 | |
3 | Steinar Lien | Oppegård IL | 20:23 | |
4 | Børre Olsen | Driv IL | 20:48 | |
5 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 20:57 | |
6 | Pål Lampert | Romerike runners team | 22:38 | |
7 | Roger Christiansen | DSS | 22:58 | |
8 | Dan Boye Nilsen | Romerike runners team | 23:45 | |
Oddbjørn Homstvedt | NOTEAM | fullf. | ||
Menn 55-59 | ||||
1 | Kurth Asle Magnussen | Brevpost BIL | 19:45 | |
2 | Rolf Bakken | Kondis | 20:59 | |
3 | Tor Ivar Hvam | Kløfta IL | 21:02 | |
4 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 21:30 | |
5 | Anders Tøsse | Kondis | 22:07 | |
6 | Arne Dag Myking | Kondis | 22:20 | |
7 | Øyvind Huse | NOTEAM | 23:09 | |
8 | Åge Jensen | Romerike runners team | 23:49 | |
9 | Heming Leira | Kondis | 24:31 | |
10 | Modolv Ranheim | Romerike runners team | 28:01 | |
Menn 60-64 | ||||
1 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 20:18 | |
2 | Christian Prestegård | Kondis/ Il Fanaråk | 20:35 | |
3 | Wayne Stebbing | Bertel O.Steen | 21:43 | |
4 | Stein T. Dahl | Elixia | 22:24 | |
5 | Jahn Bakke | Sats | 22:26 | |
6 | Sigmund Jensen | Romerike runners team | 22:32 | |
7 | Rune Fossheim | Kondis | 23:30 | |
8 | Inge Asbjørn Haugen | Kondis | 25:17 | |
9 | OddvaR Røsten | Kondis | 25:46 | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Sten Solfjeld | Privat | 21:03 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike runners team | 21:19 | |
3 | Helge Fuglseth | Kondis | 21:21 | |
4 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 21:24 | |
5 | Ivar Egberg | Blaker IL | 22:06 | |
6 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 22:10 | |
7 | Arne Langseth | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 23:02 | |
8 | Bjørn Knudsen | Stovnerkameratene | 24:22 | |
9 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 24:29 | |
10 | Arild Tormod Syversrud | Arcus Bil | 24:37 | |
11 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 26:15 | |
12 | Ottar Arnold Eide | Oslo Kommune BIL | 26:24 | |
13 | Alf-Steinar Lamo | RRT | 30:56 | |
14 | Dag Erichsrud | IL i BUL | 31:00 | |
Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | fullf. | ||
Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog FIL / Kommune BIL | fullf. | ||
Olav Engen | Kondis | fullf. | ||
Kjell Vigestad | Kondis | fullf. | ||
Menn 70-74 | ||||
1 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 22:15 | |
2 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 23:05 | |
3 | Arne Ingelsrud | Oslo Sporveier | 25:30 | |
4 | Gunnar Lauritz Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 25:37 | |
5 | Finn Løkeberg | AHF | 26:09 | |
6 | Vidar Rognerud | Raumnes&Årnes | 26:43 | |
7 | Odd Arne Døskeland | NOTEAM | 27:10 | |
Arne Luke | Ull/Kisa | fullf. | ||
Menn 75-79 | ||||
1 | Per O. Anthonsen | Nittedal IL | 30:38 | |
2 | Henning Høgheim | Ull/Kisa | 31:53 | |
3 | Petter Kildal | Haga IF | 34:12 | |
4 | Lyder Alnes | Lørenskog Kommune BIL | 36:22 | |
Menn 80-84 | ||||
Olav Linde | NOTEAM | fullf. |
Flere bilder fra Lørenskog:
Karoline Kyte ble nummer tre i kvinneklassen. (Foto: Per Inge Østmoen)
Håkon Musholm ble nummer tre på Lørenskog. (Foto: Per Inge Østmoen).
Arrangørklubbens egen Morten Hansen løp inn til fjerde plass. (Foto: Per Inge Østmoen)
Glenn Røisgaard løp på 16:47 og ble likevel "bare" nummer 6. (Foto: Olav Engen)
Amalie Sæten fra Kristiansands IF foran Yngvild Elvemo som forrige helg deltok på 800 meter i EM innendørs.
Tone Fløttum fra Fet FIK ligger litt foran Dorte Foss fra Raufoss Friidrett - en avstand som økte til 10 sekunder i mål. Likevel er vi imponert over Dortes 20:42 i K50-54. Bakerst av disse tre ser vi tidligere Kondispresident Christian Prestegaard som ble nummer 2 i M60-64 og kom mellon jentene i mål. (Foto: Olav Engen).
Ivar Egeberg feiret 67-årsdagen og første dag som ekte pensjonist med å løpe den kontrollmålte 5-kilometeren i Vinterkarusellen på 22:06. (Foto: Olav Engen).
Anders Tøsse fra Kondis Kristiansud side om side med Ivar Egeberg. (Foto: Finn Olsen)
Fornøyd landsmøtegjeng: Delegatene fra Kondis sitt landsmøte tok seg også tid til å delta. Her et lite utvalg av dem f.v: Oddvar Røsten, Bodil Brå Alsvik, Tim Bennett, Marianne Røhme og Christian Prestegård. (Foto: Finn Olsen)