Kodal sentrum var pynta med flagg og til tross for ruskevær var det stort sett bare blide Kodalmila-løpere. Det var sølete i terrengløypene, men hva gjør vel det når dusjen ventet på stadion. Det var totalt 170 løpere i konkurranseklassene på 5 og 10 km, og med løperne på de korteste distansene i tillegg var det folksomt i målområdet.
Start på 5 km var på den flaggpyntede hovedveien, men forsvant rett etter ut i en ganske våt terrengløype. (Arrangørfoto)
Starten på 10 km vegløp. (Arrangørfoto)
Full fart ut fra start på 2,5 km. (Arrangørfoto)
Raskest på 10 km vegløp var Ellen Strøm Juliussen fra IL Runar med 43:43 og Erik Fossen Nilsen fra Team Merida Tri med 35:01. Her må vi legge til at det er en tung løype med hele 178 høydemeter.
Pallen med de tre raskeste kvinnene på 10 km. (Arrangørfoto)
Pallen med de tre raskeste herrene på 10 km. (Arrangørfoto)
Terrengløpet over 5 km ble vunnert av ungjenta (J12-13) Emma Johansen fra Andebu IL med tiden 25:49 og Espen Spro Johansen fra Oslo med 19:50.
De to raskeste kvinnene på 5 km. (Arrangørfoto)
Pallen for herrer på 5 km. (Arrangørfoto)
De raskeste i konkurranseklassene:
10 km kvinner (8 deltagere): | ||||||
1 | 249 | Ellen Strøm Juliussen | IL Runar | K35-39 | 43:43 | |
2 | 242 | Susanne Kamfjord | Teiehk | K14-15 | 44:36 | |
3 | 235 | Andrea Håøy | Stokke IL | K23-34 | 48:29 | |
4 | 207 | Anne Kristine Soltvedt | ANDEBU | K55-59 | 49:49 | |
5 | 245 | Charlotte Skjelbred | Aktiv Eiendom | K23-34 | 51:13 | |
10 km menn (57 deltagere): | ||||||
1 | 264 | Erik Fossen Nilsen | Team Merida Tri | M23-34 | 35:01 | |
2 | 226 | Kjetil Sørum | Stavern Sport | M40-44 | 35:23 | |
3 | 265 | Marius Dreyer | Team Dreyer | M23-34 | 35:30 | |
4 | 227 | Thomas Hågøy | Sandefjord Politiidrettslag | M40-44 | 35:48 | |
5 | 262 | Magnus Rosen | Argon 18 Tri Team Norway | M40-44 | 36:04 | |
6 | 256 | Preben Hofstedt-Moe | Bærjan | M40-44 | 38:14 | |
7 | 236 | Pål Feen Larsen | SANDEFJORD | M35-39 | 38:55 | |
8 | 212 | Stian Dalen | Eidanger IL | M40-44 | 39:03 | |
9 | 205 | Sander Halvorsen | TØNSBERG | M16-17 | 39:11 | |
10 | 217 | Jon Midttun Lie | SANDEFJORD | M35-39 | 39:23 | |
5 km kvinner (35 deltagere): | ||||||
1 | 30 | Emma Johansen | Andebu IL | K12-13 | 25:49 | |
2 | 59 | Åshild Johanne Tollnes | Runar | K23-34 | 26:02 | |
3 | 66 | Johanne Holm Tellefsen | SANDEFJORD | K23-34 | 27:15 | |
4 | 76 | Maria Grovan | OLTønsberg & Omegn | K14-15 | 28:56 | |
5 | 98 | Helene Spro Johansen | HORTEN | K23-34 | 30:21 | |
5 km menn (70 deltagere): | ||||||
1 | 96 | Espen Spro Johansen | OSLO | M23-34 | 19:50 | |
2 | 50 | Stian Sem | SANDEFJORD | M18-19 | 20:54 | |
3 | 91 | Gisle Nysæter | Skien ok | M45-49 | 20:58 | |
4 | 102 | Helge Dimmen | Nykirke IF | M50-54 | 22:13 | |
5 | 71 | Per Arne Brandsæter | Runar | M45-49 | 22:26 |
ALLE RESULTATER Totalt og klassevis
De aller yngste venter på start før de skal løpe rundt fotballbanen. (Arrangørfoto)