Litt skuffende at ikke flere enn 35 løpere fant veien til idylliske Tveitevatnet da det 3. løpet i Springkarusellen ble arrangert i vakkert sommervær.
Gunhild Pedersen fra BPI var raskest av alle etter 2 runder da hun ble klokket inn på 14.16. Bjørn Urtegård var raskest blant herrene på 15.22.
Leif Nodeland fra HSI var raskest på 3 runder, 22.08. Beste kvinne ble Kristin Husby på 25.08.
Neste løp går tirsdag 28. august.Dagens raskeste, Gunhild Pedersen
Resultater 3. løpet - 5. juni
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Gunhild | Pedersen | BPI | 2 runder 3,7 km | 14:16.0 |
2 | Hilde Træen | Kallmyr | DNB | 2 runder 3,7 km | 20:06.0 |
3 | Brita | Svartveit | Sweco B.I.L | 2 runder 3,7 km | 20:22.0 |
4 | Sara Vold | Ågren | BERGEN | 2 runder 3,7 km | 20:53.0 |
5 | Gunvor | Gjøstein | FANA | 2 runder 3,7 km | 21:01.0 |
6 | Hilde | Rolfsnes | Sweco B.I.L | 2 runder 3,7 km | 22:38.0 |
7 | Heidi | Kongshaug | BERGEN | 2 runder 3,7 km | 23:12.0 |
8 | Hege | Bertelsen | Acos AS | 2 runder 3,7 km | 28:09.0 |
9 | Lillian | Pettersen | BLOMSTERDALEN | 2 runder 3,7 km | 28:51.0 |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Bjørn | Urtegaard | BERGEN | 2 runder 3,7 km | 15:22.0 |
2 | Bjarte | Boye | Bub-Bergen | 2 runder 3,7 km | 16:27.0 |
3 | Rune | Solheim | Sweco B.I.L | 2 runder 3,7 km | 16:48.0 |
4 | Roald | Guldbrandsøy | BØNES | 2 runder 3,7 km | 16:50.0 |
5 | Nils Bjarte | Landro | CCB | 2 runder 3,7 km | 16:54.0 |
6 | Jan | Kårbø | DNB | 2 runder 3,7 km | 18:47.0 |
7 | Thor | Thorsen | Bækkalokket | 2 runder 3,7 km | 18:52.0 |
8 | Knut Ove | Huseby | LODDEFJORD | 2 runder 3,7 km | 19:43.0 |
9 | Johs | Slethaug | Bækkalokket | 2 runder 3,7 km | 22:34.0 |
10 | Jan | Lillemoen | FYLLINGSDALEN | 2 runder 3,7 km | 22:40.0 |
11 | Arthur | Lillefosse | Sas-Klubben | 2 runder 3,7 km | 23:21.0 |
12 | Jon Arne | Ulvøen | AUSTRHEIM | 2 runder 3,7 km | 27:52.0 |
13 | Trond | Sandal | BLOMSTERDALEN | 2 runder 3,7 km | 28:51.0 |
Marius Pettersen | Sandal | BLOMSTERDALEN | 2 runder 3,7 km | 26:53.0 | |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Kristin | Husby | LAKSEVÅG | 3 runder 5,5 km | 25:06.0 |
2 | Ann Helen | Kristoffersen | BERGEN | 3 runder 5,5 km | 26:08.0 |
3 | Anne | Birk | BERGEN | 3 runder 5,5 km | 30:10.0 |
4 | Elin Vold | Ågren | BERGEN | 3 runder 5,5 km | 30:23.0 |
5 | Line | Nilsen | KNARREVIK | 3 runder 5,5 km | 30:53.0 |
6 | Jannicke Tang | Pedersen | Acos | 3 runder 5,5 km | 31:47.0 |
7 | Marit | Vorland | OLSVIK | 3 runder 5,5 km | 32:35.0 |
8 | Katrine Osgjerd | Garnæs | Sweco B.I.L | 3 runder 5,5 km | 35:18.0 |
Plass | Fornavn | Etternavn | Klubb | Distanse | Tid |
1 | Leif | Nordland | HSI | 3 runder 5,5 km | 22:08.0 |
2 | David | Osborne | Aker Solutions BIL | 3 runder 5,5 km | 22:19.0 |
3 | Johannes | Lunde | Bækkalokke | 3 runder 5,5 km | 23:40.0 |
4 | Stig Jarle | Svardal | Sweco B.I.L | 3 runder 5,5 km | 23:59.0 |
Klart for start
Starten er gått
Gunhild Pedersen i tet etter en rund
Johannes Lunde følger fint på
Bjarte Boye
Ann Helen Kristoffersen
Rune Solheim
Thor Thorsen
Sara Vold Ågren
Anne Birk
Hilde Rolfsnes
Arthur Lillefosse, Johs Slethaug og Jan Lillemoen
Heidi Kongshaug
Line Nilsen
Hege Bertelsen
Lillian Pettersen og Trond Sandal
Gunhild Pedersen først over mål
David Osborne og Leif Norland
Bjørn Urtegaard vinner herrer 2 runder
Kristin Husby
Roald Guldbrandsøy, Jan Kårbø og Thor Thorsen koser seg medbananer og Olden etter målgang
Behandling for alle Sletten var som vanlig på plass
Marit Vorland etter målgang
Sweco med dagens største tropp