I det første og beste heatet ble det Robin Lindgren som dro fra start til mål og som vant klart. Simen Bergseth fra Skjalg var eneste norske i dette heatet, inn på 10. plass.
Siste del av A-heatet. Simen Bergseth ligger bakerst her i den rødeSkjalg-trøyen.
Klar seier til Robin Lindgren fra Örgryte IS.
M 5000m | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalheat 1 | 30 jun | |||||||
1 | Robin Lindgren | 90 | SWE | Örgryte IS | 14:49.67 | 1 | 8:54.21 | |
2 | Merih Hagos | 98 | SWE | Eskilstuna FI | 14:59.66 | 2 | 8:56.91 | |
3 | Joachim Weel Rosbo | 97 | DEN | Bagsvaerd AC | 15:07.22 | 3 | 8:54.48 | |
4 | Daniel Lund | 83 | SWE | Hälle IF | 15:10.47 | 4 | 8:57.53 | |
5 | Jonas Gertsen | 98 | DEN | Odense Atletik | 15:12.02 | 5 | 9:03.21 | |
6 | Samuel Fitsumbrhan | 99 | SWE | Hälle IF | 15:13.43 | 6 | 9:02.48 | |
7 | Sebastian Stensvig | 99 | DEN | Skive AM | 15:14.19 | 7 | 9:03.06 | |
8 | Viktor Helander | 90 | SWE | Eksjö Södra IK | 15:17.51 | 9 | 9:00.14 | |
9 | Robert Alexandersson | 90 | SWE | Hälle IF | 15:38.95 | 10 | 9:11.33 | |
10 | Simen Bergseth | 92 | NOR | IL Skjalg | 15:41.50 | 11 | 9:15.74 | |
11 | Mads Skaaning | 95 | DEN | Sparta Atletik | 15:46.25 | 12 | 9:16.10 | |
12 | Johannes Würtz | 95 | DEN | Aalborg Atletik | 16:02.40 | 15 | 9:25.15 | |
13 | Karl Wilenius | 85 | SWE | Lidköpings VSK | 16:31.38 | 22 | 9:28.74 | |
- | Anton Rehn | 92 | SWE | Högby IF | bröt | - | ||
- | Mads Dahl | 87 | DEN | Aalborg Atletik | bröt | - | ||
- | Magnus Nyman Hall | 99 | DEN | Aarhus 1900 A/M | bröt | - | ||
- | Ludvig Danielson | 95 | SWE | Tjalve IF Norrköping | bröt | - | 9:05.81 |
Heat 2
Finalheat 2 | 30 jun | |||||||
1 | Oscar Claesson | 95 | SWE | Sävedalens AIK | 15:16.07 | 8 | 9:17.49 | |
2 | Simon Steinshamn | 99 | NOR | Tingvoll FIK | 15:50.05 | 13 | 9:34.42 | |
3 | John Gopal Bjerga | 96 | NOR | IL Skjalg | 15:52.55 | 14 | 9:34.12 | |
4 | Geert Tuinstra | 90 | SWE | Sävedalens AIK | 16:11.92 | 16 | 9:33.08 | |
5 | Ludvig Bjurelid | 00 | SWE | Högby IF | 16:17.24 | 17 | 9:49.35 | |
6 | Karar Kameal | 95 | SWE | Ullevi FK | 16:20.14 | 18 | 9:48.86 | |
7 | Lukas Mårtensson | 98 | SWE | IF Udd | 16:24.74 | 19 | 9:48.91 | |
8 | Pontus Petersson | 92 | SWE | Skillingaryds FK | 16:28.54 | 20 | 9:53.99 | |
9 | Dejen Neguse | 99 | SWE | Mölndals AIK | 16:29.47 | 21 | 9:37.74 | |
10 | Andreas Aalberg Huse | 91 | NOR | NTNUI | 16:32.31 | 23 | 9:57.48 | |
11 | Hamid Qambari | 95 | SWE | Hammarby IF | 16:32.83 | 24 | 9:46.82 | |
12 | Jacob Christopersen | 98 | NOR | SK Vidar | 16:43.52 | 25 | 9:49.63 | |
13 | Adam Månsson | 89 | SWE | Malmö AI | 16:52.75 | 26 | 9:57.36 | |
14 | Kalle Brunnstedt | 95 | SWE | Hammarby IF | 17:05.61 | 27 | 9:49.15 | |
15 | Mikael Andersson | 00 | SWE | Säffle FIK | 17:28.16 | 28 | 9:58.92 | |
16 | Ludvig Johansson | 98 | SWE | IFK Lidingö | 17:40.85 | 29 | 10:31.38 |
Tilbake til hovedartikkel Världsungdomsspelen.