Norgesløpet på Jessheim arrangeres for tredje gang 5. oktober. Bildet er fra starten på 5 km i fjorårets løp. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Norgesløpet på Jessheim arrangeres for tredje gang 5. oktober. Bildet er fra starten på 5 km i fjorårets løp. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

5+10 km i Norgesløpet (5. oktober) er kontrollmålt på nytt

Norgesløpet - i den nye versjonen med Ull/kisa IL som arrangør - arrangeres for 3. gang lørdag 5. oktober. Nå er løypa kontrollmålt på nytt.

Publisert Sist oppdatert

Det å arrangere løp i kontrollmålte løyper i en by i kraftig veklst - som Jessheim - innebærer kontrollmåling nesten hvert eneste år. Det er stadig behov for justeringer. Årets løyper på 5 og 10 km ble målt fredag 13. september av Kondis' løypemålersjef Vidar Dvergedal i samarbeid med Ull/Kisas løypesjef Tore Ragnar Olsen.

Løypemåler_Vidar_Dvergedal_og_Tore_Ragnar_Olsen.jpg


Dvergedal og Olsen i løypa. (Arrangørfoto)

Den korrigerte løypa for 10 og 5 km går henholdsvis 800 og 300 meter på bane (Jessheim friidrettstadion) - resten på asfalt, og er veldig flat og lettløpt. Løypa blir lagt ut på løpets sider om få dager.

k-en til bruk paa kvalitetslop.jpg

Les mer om kontrollmåling av løyper HER
Norgesløpet er også er Kondis-kvalitetsløp.
Les mer om kvalitatsløp HER

Årets Norgesløp på Jessheim blir det tredje i rekken etter at klubben tok opp igjen Norgesløpet som ble arrangert av IF Minerva på Lillestrøm i årene 1979-1997, med over 5000 deltagere på det meste. Slike tall er foreløpig ikke realistisk på Jessheim, men det var nesten 700 deltagere i fjorårets løp, så dette er uansett et stort løp. 192 er foreløpig påmeldt til årets løp.

Kondis 2017: Norgesløpet gjenoppstår - på Jessheim
Fjorårets løp: Udø Pedersen imponerte mest da 696 løp Norgesløpet

PÅMELDING
Løpets hjemmeside
Facebook

Powered by Labrador CMS