Det var totalt 267 deltakere i Bergen Ultra på alle fire distanser totalt, herav 19 som deltok i torsdagens funksjonærløp.
På 100 kilometer var det bare tre startende, den ene brøt. Bjørn Tore Kronen Taranger ledet det meste av veien, men Per Olav Bøyum tok sakte men sikkert innpå i siste halvdel av løpet og kom i mål fire minutter foran.
Se stor billedserie her!
Bestetider Bergen Ultra 2011 | |||
Halvmaraton | |||
Menn | Navn | Tid | |
1 | Endre Bakke Arntzen | 1.21.15 | |
2 | Trygve Andresen | 1.21.49 | |
3 | Thomas Andersen | 1.22.29 | |
Kvinner | |||
1 | Stine Sanden | 1.30.06 | |
2 | Hanne Liland | 1.37.58 | |
3 | Tone Raaen | 1.38.31 | |
Maraton | |||
Menn | |||
1 | Bjarte Eikanger | 2.43.05 | |
2 | Helge Hafsås | 2.50.37 | |
3 | José Miota Ibarra | 2.52.35 | |
Kvinner | |||
1 | Gro Svendal | 3.09.36 | |
2 | Cecilie Landro | 4.12.46 | |
3 | Anita Sandven | 5.09.41 | |
63,6 km | |||
Menn | |||
1 | Terje Haugland | 4.36.58 | |
2 | Steve Holyoak | 4.51.08 | |
3 | Per Gunnar Alfheim | 4.57.24 | |
Kvinner | |||
1 | Edna Leikvoll | 5.41.09 | |
2 | Regine Benz | 6.02.05 | |
3 | Turid Landsvik | 6.31.14 | |
100 km | |||
Menn | |||
1 | Per Olav Bøyum | 7.23.40 | |
2 | Bjørn Tore Kronen Taranger | 7.27.31 |
Per Olav Bøyum, vinner 100 km, lå som nummer to etter Bjørn Tore Kronen Taranger helt til siste runde.
Bjørn Tore Kronen Taranger løp på 7.27.31 og satte ny personlig rekord på distansen med 47 minutter. Han klarte også B-kravet til VM i 100 km i Winschoten i september.
Steve Holyoak (til venstre) og Terje Haugland, nummer to og en på 63,3 km.
Terje Haugland debuterte på denne distansen, men har tidligere løpt fire maraton. Planen var å holde en fart til 4.30, og denne farten holdt fram til maraton. Første runden (halvmaraton) gikk fint, men de to siste var tøffe, jeg var sliten allerede etter maraton, sa Terje Haugland etter løpet. Han trener lite på asfalt til vanlig, og deler året opp i tre, en del på båt og med trening på tredemølle, en del med lite trening og mye jobbing, og en del med mye trening, men stort sett i terreng. Haugland lå på tredjeplass etter halvmaraton, men løp forbi både Holyoak og Alfheim på andre runde.
Steve Holyoak debuterte også på denne distansen, men har løpt mye lenger før. -Jeg hadde tenkt at jeg kunne holde vanlig maratonfart hele veien, men den siste runden ble veldig hard, sa han til Kondis.no mens han speidet etter Per Gunnar Alfheim som ble forbiløpt litt etter halvmaraton.
Edna Leikvoll vant 63,3 km på 5.41.10.
Edna Leikvoll har vært skadet i nesten et år, men fikk trent godt de siste fem-seks ukene før løpet, og hadde god margin til nummer to Regine Benz.
.
Bjarte Eikanger vant maraton på 2.43.05, seks og et halvt minutt foran Helge Hafsås. Her har de løpt rundt sju kilometer og Helge Hafsås skimtes bak.
Helge Hafsås, vinner av hundrekilometeren i fjor, og mange gangs vinner av maratondistansen i denne løypa, måtte nøye seg med andreplassen og 2.50.37. José Miota Ibarra (bak) kom i mål to minutter bak.
Ibarra arbeider for tiden med doktorgrad i København, men er fra Spania. - Mitt fag er fysioterapi, og emnet for doktoravhandlingen er muskelsmerter, sa Ibarra, som vedgikk at han selv hadde noe å bidra med etter dagens løp. Det er Ironman som er favorittsporten, men maraton er fin trening, og dette er min tiende, sa spanjolen som har personlig rekord på 2.39.
Gro Svendal vant maraton suverent i sin debut på distansen. Tiden ble 3.09.37. Hun planla å komme under tre timer og løp førsterunden på 1.30, men det ble for tungt på andrerunden. Her er hun med heiagjengen som består av mor, Solveig Marie (til høyre) og Nora.
Endre Bakke Arntzen debuterte på halvmaraton og har heller aldri deltatt i andre løp. Han lå lenge på andreplass etter Trygve Andresen, men kom seg forbi et par kilometer før mål. Endre Arntzen studerer jus i Bergen og er begynt å trene litt sammen med Gular.
Stine Sanden vant halvmaraton på 1.30.10, og hadde åtte minutters margin til Hanne Liland. Hun vant også forrige løp i Maratonkarusellen.
Fullstendige lister med mellomtider og klassedeling finner du på Maratonkarusellen.no.
Resultatliste Bergen Ultra 09.04.2011 | |||||||||
100 Km | |||||||||
1 | 260 | Per Olav | Bøyum | M35-39 | Syril | 7:23:40 | |||
2 | 421 | Bjørn Tore K. | Taranger | M20-34 | BFG Fana | 7:27:31 | |||
3 | 689 | Odd Arne | Engesæter | M20-34 | Team Mamma | ||||
11/2 maraton | |||||||||
Kvinner | |||||||||
1 | 6 | Edna | Leikvoll | K50-54 | BFG Fana | 5:41:09 | |||
2 | 831 | Regine | Benz | K45-49 | Statens vegvesen/GTI | 6:02:05 | |||
3 | 345 | Turid | Landsvik | K55-59 | BFG Fana | 6:31:14 | |||
4 | 448 | Nathalie | Puaschitz | K20-34 | Bergen Triathlon Club | 7:09:38 | |||
5 | 655 | Turid | Veggeland | K50-54 | IF Herkules | 7:20:54 | |||
Menn | |||||||||
1 | 4 | Terje | Haugland | M50-54 | 4:36:58 | ||||
2 | 722 | Steve Charles | Holyoak | M45-49 | England | 4:51:08 | |||
3 | 258 | Per Gunnar | Alfheim | M50-54 | BFG Fana | 4:57:24 | |||
4 | 104 | Frode | Johansen | M40-44 | BFG Fana | 5:14:44 | |||
5 | 223 | Morten Waage | Omholt | M45-49 | BUB Bergen | 5:43:34 | |||
6 | 99 | Espen | Konglevoll | M45-49 | BUB Bergen | 5:47:56 | |||
7 | 163 | Jan Wilhelm | Werner | M50-54 | Bergen Triathlon Club | 5:58:48 | |||
8 | 780 | Tobias | Nieber | M45-49 | BUB Bergen | 6:00:55 | |||
9 | 612 | Magne | Espelid | M45-49 | Mjøsdalen IL | 6:04:20 | |||
10 | 69 | Bjørn | Haukeland | M45-49 | Kondis | 6:26:05 | |||
11 | 76 | Bård | Rødde | M65-69 | Lånke IL | 6:29:57 | |||
12 | 253 | Ove | Fotland | M50-54 | BPI | 6:30:56 | |||
13 | 109 | Geir | Jensen | M45-49 | Kondis | 6:36:52 | |||
14 | 64 | Bjarte | Boye | M45-49 | BUB Bergen | 6:46:44 | |||
15 | 596 | Christen | Skjerven | M35-39 | Bergen Triathlon Club | 6:58:32 | |||
16 | 248 | Ove | Hansen | M50-54 | Bergen CK | 7:05:39 | |||
17 | 555 | Geir-Erik | Myhrvold | M45-49 | Team Alvøen BIL | 7:36:01 | |||
18 | 459 | Trond | Larsen | M50-54 | 8:28:33 | ||||
Tidlig start | |||||||||
1 | 106 | Frode | Storvik | M45-49 | Bergen Triathlon Club | 5:55:11 | |||
Maraton | |||||||||
Kvinner | |||||||||
1 | 897 | Gro | Svendal | K40-44 | BFG Fana | 3:09:36 | |||
2 | 948 | Cecilie | Landro | K15-19 | 4:12:46 | ||||
3 | 1107 | Anita | Sandven | K40-44 | 5:09:41 | ||||
Tidlig start | |||||||||
1 | 1067 | Sølvi Hjelmeland | Stensli | K45-49 | Buskerud Fylkeskommune | 4:57:10 | |||
Menn | |||||||||
1 | 63 | Bjarte | Eikanger | M35-39 | 2:43:05 | ||||
2 | 1 | Helge | Hafsås | M45-49 | Olden IL | 2:50:37 | |||
3 | 1007 | José Miota | Ibarra | M20-34 | Club Tritlon Hoces De Cuenca | 2:52:35 | |||
4 | 1061 | Luca | Garzonio | M20-34 | Statoil Stavanger | 2:53:58 | |||
5 | 417 | Jan Birger | Hansen | M50-54 | Haugesund IL | 2:54:53 | |||
6 | 72 | Bjørn | Fretland | M45-49 | IL Jotun | 3:01:57 | |||
7 | 168 | Jens | Riis | M45-49 | 3:03:41 | ||||
8 | 399 | Ove Chr. | Borge | M40-44 | Bergen Triathlon Club | 3:06:04 | |||
9 | 993 | Dag Rød | Hilland | M20-34 | 3:09:46 | ||||
10 | 843 | Per Martin | Furevik | M40-44 | Stord IL | 3:10:42 | |||
11 | 660 | Dag Oskar | Leirvåg | M55-59 | Haugesund IL | 3:18:58 | |||
12 | 222 | Morten | Vestvik | M45-49 | Eiendomskreditt AS | 3:19:27 | |||
13 | 1016 | Gunnar | Vaage | M50-54 | Trio | 3:19:43 | |||
14 | 256 | Per Audun | Heskestad | M55-59 | FIL AKS | 3:22:14 | |||
15 | 675 | Roar | Pedersen | M35-39 | Fitjar IL | 3:25:08 | |||
16 | 449 | Øivind | Skjerve | M60-64 | IL Jutul | 3:26:54 | |||
17 | 828 | Rune | Kvam | M40-44 | Gullfjell IL | 3:27:13 | |||
18 | 518 | Helge | Haugsdal | M40-44 | Bergen CK | 3:28:32 | |||
19 | 733 | Harald | Gjøsæter | M40-44 | 3:31:18 | ||||
20 | 1078 | Freddy | Mossestad | M45-49 | BFG Fana | 3:31:39 | |||
21 | 165 | Jan-Ove | Sagstad | M50-54 | 3:36:28 | ||||
22 | 39 | Arne | Otterstad | M35-39 | Åsane | 3:37:53 | |||
23 | 680 | Geir | Dybdahl | M45-49 | Kopervik IL | 3:39:36 | |||
24 | 593 | Gunnar Lorens | Lien | M40-44 | Nera Bil | 3:41:39 | |||
25 | 990 | Torleif Julius | Torgersen | M40-44 | 3:43:29 | ||||
26 | 478 | Christian | Vestvik-Schütz | M20-34 | DNM | 3:44:21 | |||
27 | 348 | Victor | Larsen | M65-69 | Stahl Heiser | 3:47:07 | |||
28 | 604 | Pål | Thomassen | M20-34 | Fjellgeitene.no | 3:48:27 | |||
29 | 71 | Bjørn | Skarveland | M60-64 | Kondis | 3:49:12 | |||
30 | 967 | Ragnvald | Kanebog | M50-54 | Avinor | 3:50:08 | |||
31 | 535 | Gunar Hugo | Sanden | M70-74 | Florø TIF | 3:53:28 | |||
32 | 305 | Svein | Rasmussen | M55-59 | Kondis | 3:54:30 | |||
33 | 1088 | Øyvind | Lygre | M45-49 | Follesø Mannskor | 3:58:32 | |||
34 | 344 | Trygve M. | Solvang | M65-69 | Hydro Karmøy BIL | 4:02:22 | |||
35 | 198 | Leif | Feøy | M75-79 | Ålesund FIK | 4:06:56 | |||
36 | 286 | Sigurd | Lima | M55-59 | Gjesdal IL | 4:07:41 | |||
37 | 1002 | John | Burkhardt | M20-34 | USA | 4:07:56 | |||
38 | 337 | Torstein | Østevik | M60-64 | Klepp I.L. | 4:13:14 | |||
39 | 1098 | Kai-Inge | Jentoft | M50-54 | 4:18:49 | ||||
40 | 920 | Pål | Bjelland | M60-64 | Stord | 4:19:05 | |||
41 | 851 | Fredrik O. | Tveit | M35-39 | IL Harding | 4:22:46 | |||
42 | 132 | Harald | Sel | M65-69 | Bryne FIK | 4:35:28 | |||
43 | 565 | Dag | Solbakken | M40-44 | 4:40:07 | ||||
44 | 520 | Per Verner | Aase | M55-59 | Nera BIL | 4:59:42 | |||
45 | 230 | Odd Wilhelm | Olsen | M70-74 | Kondis | 5:08:25 | |||
46 | 1006 | Enrique | Arroyo | M55-59 | Caribbean Sunshine | 5:27:54 | |||
Tidlig start | |||||||||
1 | 226 | Nils | Hjelle | M40-44 | Skattedirektoratet | 3:18:57 | |||
2 | 180 | Kjell Kandal | Hansen | M50-54 | Aker Kværner Bil | 4:11:30 | |||
3 | 199 | Leif | Halleland | M65-69 | I.F. Klypetussen | 4:18:55 | |||
4 | 1068 | Hans Olav | Stensli | M45-49 | Statens kartverk BIL | 4:57:10 | |||
5 | 580 | Øystein | Andersen | M55-59 | BVKK | 5:34:48 | |||
6 | 129 | Hans-Jacob | Berntsen | M65-69 | Gular | 5:47:25 | |||
Halvmaraton | |||||||||
Kvinner | |||||||||
1 | 925 | Stine | Sanden | K20-34 | 1:30:06 | ||||
2 | 127 | Hanne | Liland | K40-44 | Viking | 1:37:58 | |||
3 | 326 | Tone | Raaen | K20-34 | Team Thommessen | 1:38:31 | |||
4 | 837 | Therese | Raa | K20-34 | 1:41:09 | ||||
5 | 55 | Bibbi | Misje | K45-49 | Bergen CK | 1:44:08 | |||
6 | 1065 | Beatrice M. G. | Reed | K20-34 | 1:46:54 | ||||
7 | 1054 | Evelien | Kroot | K20-34 | Nederland | 1:47:14 | |||
8 | 911 | Marianne Søvik | Killingrød | K50-54 | 1:50:34 | ||||
9 | 1071 | Nesli | Cin | K20-34 | 1:50:50 | ||||
10 | 829 | Inger Elisabeth Tvedt | Meland | K20-34 | 1:51:51 | ||||
11 | 950 | Linda Hvidsten | Lundekvam | K35-39 | Modalen Idrettslag | 1:52:17 | |||
12 | 743 | Siri | Dalheim | K20-34 | Bergen Triathlon Club | 1:52:18 | |||
13 | 1099 | Heid June | Simonsen | K35-39 | 1:52:20 | ||||
14 | 879 | Inger Benedicte | Hansen | K40-44 | 1:52:21 | ||||
15 | 834 | Torill | Hauken | K20-34 | 1:52:45 | ||||
16 | 1072 | Marta | Lysne | K20-34 | Lærdal IL | 1:54:08 | |||
17 | 1076 | Ingvild | Nysæther | K20-34 | 1:54:25 | ||||
18 | 835 | Line Leivestad | Fossberg | K20-34 | 1:54:46 | ||||
19 | 1110 | Trude | Kårstad | K40-44 | 1:56:05 | ||||
20 | 1048 | Guri | Kyte | K50-54 | 1:56:11 | ||||
21 | 1097 | Leonie | Skarupke | K40-44 | 1:56:27 | ||||
22 | 1095 | Linn Marete | Langås | K20-34 | 1:56:32 | ||||
23 | 943 | Aina | Olsnes | K20-34 | 1:59:36 | ||||
24 | 1004 | Trude | Sviggum | K35-39 | 2:00:55 | ||||
25 | 1090 | Therese | Lund | K20-34 | Chess Communication AS | 2:01:53 | |||
26 | 592 | Turid Leivestad | Fossberg | K45-49 | 2:02:00 | ||||
27 | 1058 | Trine Ekeland | Solberg | K20-34 | 2:02:58 | ||||
28 | 1093 | Astrid | Ruissen | K20-34 | 2:04:14 | ||||
29 | 1081 | Isabelle | Eilertsen | K20-34 | 2:05:24 | ||||
30 | 697 | Kjersti | Knutsen | K40-44 | Team Hammer | 2:05:47 | |||
31 | 25 | Trude | Færevåg | K40-44 | 2:05:48 | ||||
32 | 1086 | Johanna | Haaland | K40-44 | Hordane BIL | 2:07:13 | |||
33 | 9 | Anne | Tvedt | K40-44 | BFG Fana | 2:07:39 | |||
34 | 1059 | Elin | Hollevik | K35-39 | 2:08:10 | ||||
35 | 830 | Eli Hjelle | Strandkleiv | K20-34 | 2:10:20 | ||||
36 | 350 | Kristine | Vikanes | K40-44 | 2:10:33 | ||||
37 | 346 | Turid | Lid | K65-69 | Øystese IL | 2:12:09 | |||
38 | 1111 | Bente | Jonsson | K45-49 | 2:13:30 | ||||
39 | 894 | Lise Lotte | Andersen | K20-34 | 2:13:54 | ||||
40 | 1053 | Mona | Søgnen | K20-34 | 2:14:53 | ||||
41 | 1055 | Rieke van | Run | K20-34 | Nederland | 2:15:15 | |||
42 | 200 | Helga | Ådland | K40-44 | 2:19:01 | ||||
43 | 100 | Anita | Eriksen | K45-49 | 2:19:01 | ||||
44 | 1049 | Karianne V. | Karlsen | K20-34 | Odda Fotballklubb | 2:21:32 | |||
45 | 1060 | Ingrid Eikemo | Opdal | K20-34 | Odda Fotballklubb | 2:21:32 | |||
46 | 1085 | Kari L. | Sandal | K50-54 | 2:24:36 | ||||
47 | 1077 | Hanne K. | Mundal | K20-34 | Gaular IL | 2:25:11 | |||
Menn | |||||||||
1 | 1066 | Endre Bakke | Arntzen | M20-34 | Vestfossen IF | 1:21:15 | |||
2 | 513 | Trygve | Andresen | M20-34 | Varegg | 1:21:49 | |||
3 | 1108 | Thomas | Andersen | M35-39 | 1:22:29 | ||||
4 | 330 | Tore | Klanderud | M40-44 | BFBIL | 1:23:10 | |||
5 | 1017 | Erlend Nymark | Jensen | M15-19 | Trio | 1:23:57 | |||
6 | 419 | Svein | Reiersen | M50-54 | ASK Friidett | 1:24:39 | |||
7 | 1022 | Jan | Rolland | M45-49 | 1:24:58 | ||||
8 | 78 | Carl Petter | Martinsen | M50-54 | BFG Fana | 1:25:15 | |||
9 | 1101 | Sondre | Eide | M20-34 | 1:26:50 | ||||
10 | 196 | Lars-Martin | Hesll | M20-34 | Team Nautilus | 1:27:28 | |||
11 | 1024 | Gunnar | Lyngnes | M45-49 | 1:27:36 | ||||
12 | 724 | André | Simonsen | M35-39 | Bergen Triathlon Club | 1:27:39 | |||
13 | 121 | Gunnar | Knutsen | M45-49 | Bergen Triathlon Club | 1:27:45 | |||
14 | 623 | Trond | Kleivedal | M20-34 | 1:28:23 | ||||
15 | 771 | Øyvind | Lohmann | M40-44 | 1:28:48 | ||||
16 | 955 | Jan Ove | Landøy | M40-44 | 1:29:00 | ||||
17 | 224 | Maarten | Boting | M40-44 | Åsane CK | 1:29:34 | |||
18 | 1103 | Leif | Nordland | M40-44 | 1:30:00 | ||||
19 | 34 | Arild | Austrheim | M55-59 | StatoilHydro BIL | 1:30:01 | |||
20 | 298 | Ståle | Danielsen | M35-39 | BFG Fana | 1:30:02 | |||
21 | 105 | Frode | Røsland | M50-54 | Grieg Team | 1:30:51 | |||
22 | 264 | Pål | Eidsheim | M45-49 | BUB Bergen | 1:31:16 | |||
23 | 899 | Erlend | Eldrup | M15-19 | Fana IL | 1:31:25 | |||
24 | 164 | Jan-Inge | Ingebrigtsen | M45-49 | Grieg Team | 1:31:50 | |||
25 | 102 | Frank | Vagstad | M35-39 | Bergen Triathlon Club | 1:31:52 | |||
26 | 847 | Per Oddvar | Lien | M45-49 | Kyrkjebø IL | 1:32:07 | |||
27 | 1105 | Håvard | Austevoll | M15-19 | 1:32:28 | ||||
28 | 1008 | Gunnar H. | Aarseth | M50-54 | Spiridon LLL | 1:32:35 | |||
29 | 537 | Ronny | Bertelsen | M45-49 | ASK Friidett | 1:32:51 | |||
30 | 632 | Halfdan | Haukeland | M45-49 | 1:33:48 | ||||
31 | 666 | Jørn | Wilhelmsen | M35-39 | Team 3T | 1:34:00 | |||
32 | 1115 | Bjørn Ole | jakobsen | M50-54 | 1:34:01 | ||||
33 | 740 | Jørn Vidar | Veland | M35-39 | Kondis | 1:34:26 | |||
34 | 1064 | Ørjan Drønen | Madsen | M20-34 | 1:34:34 | ||||
35 | 1073 | Hans | Bruntveit | M50-54 | Team Hammer | 1:34:58 | |||
36 | 561 | Arild Mjøs | Andersen | M40-44 | Bergen Triathlon Club | 1:35:02 | |||
37 | 319 | Tolleiv | Haugland | M55-59 | Grieg Team | 1:35:05 | |||
38 | 672 | Henrik | Trumpy | M35-39 | BFG Fana | 1:35:26 | |||
39 | 468 | Esben Rohit | Hellebø | M20-34 | Gular | 1:35:43 | |||
40 | 46 | Arvid | Reiertsen | M55-59 | AKS 77 | 1:35:46 | |||
41 | 1102 | Kjell-Frode | Hole | M50-54 | 1:36:22 | ||||
42 | 883 | Pål-Inge | Sæbø | M20-34 | Laksevåg | 1:36:39 | |||
43 | 359 | Øyvind | Lillevik | M60-64 | Grieg Team | 1:36:49 | |||
44 | 276 | Robert | Meyer | M50-54 | CSC BIL | 1:37:11 | |||
45 | 706 | Frode | Espeseth | M40-44 | 1:37:21 | ||||
46 | 1092 | Espen | Olsen | M35-39 | 1:37:32 | ||||
47 | 669 | Steffen | Mjøs | M20-34 | Kondis | 1:37:48 | |||
48 | 947 | Audun Stig | Landro | M50-54 | 1:37:50 | ||||
49 | 1057 | Henrik | Jorem | M20-34 | Lovstafetten Bergen | 1:37:56 | |||
50 | 1082 | Robert | Skarupke | M40-44 | 1:37:59 | ||||
51 | 507 | Øystein | Dybdahl | M50-54 | Øystese IL | 1:38:32 | |||
52 | 875 | Svein | Flatøy | M55-59 | Framo Bil | 1:38:42 | |||
53 | 301 | Ståle | Daae | M45-49 | IL Bjørn Vest | 1:38:53 | |||
54 | 272 | Roald | Hjartåker | M60-64 | Kondis | 1:39:38 | |||
55 | 1023 | Roger | Dahle | M35-39 | 1:40:05 | ||||
56 | 1091 | Raymond | Mikkelsen | M40-44 | 1:40:15 | ||||
57 | 868 | Rune | Danielsen | M35-39 | SPK Fonna | 1:40:38 | |||
58 | 311 | Sverre | Sæbdal | M60-64 | AKS 77 | 1:40:44 | |||
59 | 1096 | Georg | Schille | M20-34 | 1:41:33 | ||||
60 | 1011 | Ole Kristian | Brastad | M45-49 | Bøler IF | 1:41:34 | |||
61 | 1056 | Ivar | Braut | M55-59 | 1:41:38 | ||||
62 | 1106 | Ståle | Iden | M35-39 | 1:41:52 | ||||
63 | 1109 | Tor | Kårstad | M45-49 | 1:42:28 | ||||
64 | 997 | Morten Hilton | Thomassen | M35-39 | 1:42:55 | ||||
65 | 1080 | Jon Øystein | Søfteland | M20-34 | 1:43:07 | ||||
66 | 232 | Odd-Inge | Finne | M50-54 | Hydro Karmøy BIL | 1:43:43 | |||
67 | 1114 | Kenneth | Heggøy | M40-44 | 1:44:08 | ||||
68 | 551 | Øyvind | Korneliussen | M50-54 | Åsane CK | 1:44:22 | |||
69 | 1094 | Torgeir | Persen | M20-34 | 1:44:26 | ||||
70 | 766 | Håvard T. | Nordborg | M35-39 | 1:45:10 | ||||
71 | 754 | Mats | Bjånes | M45-49 | Bergen Triathlon Club | 1:45:19 | |||
72 | 845 | Kim Ove | Hansen | M20-34 | 1:45:34 | ||||
73 | 1104 | Bjarne | Heldal | M40-44 | 1:46:02 | ||||
74 | 704 | Arvid | Bjørsvik | M65-69 | Haraldsplass | 1:46:07 | |||
75 | 1070 | Paul Johan | Valle | M40-44 | 1:46:14 | ||||
76 | 108 | Geir | Iden | M50-54 | Åsane CK | 1:46:44 | |||
77 | 327 | Tor | Hjelmeland | M60-64 | Bergen Brannvesen | 1:47:18 | |||
78 | 274 | Roald | Gulbrandsøy | M60-64 | Hordaveg BIL | 1:47:23 | |||
79 | 1074 | Ole Jakob | Hystad | M50-54 | Team Hammer | 1:48:03 | |||
80 | 1083 | Magnar | Uthaug | M50-54 | 1:48:20 | ||||
81 | 1079 | Fredrik Alexander | Indrevik | M15-19 | 1:49:04 | ||||
82 | 391 | Gunvald | Gundersen | M65-69 | I.F. Klypetussen | 1:49:09 | |||
83 | 42 | Arnfinn | Austegard | M | 1:49:29 | ||||
84 | 1069 | Espen Alex | Nilsen | M35-39 | 1:50:19 | ||||
85 | 988 | Roger | Jakobsen | M45-49 | 1:51:04 | ||||
86 | 695 | Steinar | Gangsø | M40-44 | 1:51:05 | ||||
87 | 549 | Tommy | Sævareid | M50-54 | Kondis | 1:51:37 | |||
88 | 859 | Trond | Treet | M40-44 | Alpha Osteopati | 1:52:05 | |||
89 | 936 | Karl Morten | Bårdsen | M40-44 | 1:52:14 | ||||
90 | 1100 | Preben Jensen | Fjeldberg | M20-34 | 1:52:26 | ||||
91 | 1089 | Kjetil Bjelland | Johannessen | M45-49 | 1:52:38 | ||||
92 | 684 | Leif | Fjellheim | M40-44 | 1:52:49 | ||||
93 | 728 | Heliodor | Rawski | M20-34 | Bergen Triathlon Club | 1:53:01 | |||
94 | 653 | Frank Henning | Lillebuen | M35-39 | 1:53:03 | ||||
95 | 505 | Ivar | Solheim | M50-54 | 1:53:24 | ||||
96 | 1051 | John Houth | Fjellseth | M20-34 | MARaton-lauget | 1:53:55 | |||
97 | 670 | Tom Georg | Indrevik | M40-44 | 1:54:41 | ||||
98 | 966 | Rolf | Gjeldsvik | M50-54 | 1:55:17 | ||||
99 | 527 | Jan | Fossberg | M50-54 | 1:55:44 | ||||
100 | 1113 | Tor Helge Lund | Sørensen | M40-44 | 1:56:51 | ||||
101 | 939 | Rolf Martin | Christensen | M50-54 | 1:59:14 | ||||
102 | 249 | Ove | Landro | M35-39 | 1:59:40 | ||||
103 | 160 | Jan Arve | Klungtveit | M50-54 | Statoil BIL | 2:02:54 | |||
104 | 1112 | Gunnar | Naas | M20-34 | 2:05:44 | ||||
105 | 277 | Rolf | Widerøe | M50-54 | 2:06:24 | ||||
106 | 1063 | Bjarte | Midtun | M50-59 | 2:06:35 | ||||
107 | 208 | Magnus | Ness | M60-64 | UBIL | 2:07:25 | |||
108 | 708 | Bjørn Kåre | Hansen | M55-59 | StatoilHydro BIL | 2:08:03 | |||
109 | 1075 | Esben | Hesjedal | M35-39 | Dale IL | 2:10:32 | |||
110 | 89 | Egil | Trosvik | M60-64 | StatoilHydro BIL | 2:12:57 | |||
111 | 568 | Stein Tore | Viken | M65-69 | 2:14:34 | ||||
112 | 726 | John | Grieg | M45-49 | 2:14:43 | ||||
113 | 633 | Rune | Trohjell | M40-44 | Dale IL | 2:14:50 | |||
114 | 1050 | Aaron | Bane | M20-34 | USA | 2:23:32 | |||
115 | 1087 | Øyvind | Aase | M15-19 | 2:24:19 | ||||
116 | 67 | Bjørn | Erdal | M65-69 | BVKK | 2:38:45 | |||
117 | 141 | Helge | Haug | M60-64 | Kondis | 2:48:33 | |||
118 | 172 | Jon Arne | Ulvøen | M55-59 | 2:56:34 |
Fullstendige lister med mellomtider og klassedeling finner du på Maratonkarusellen.no.