JHs lag knuste rekorden og vant det 125 lange Jentetråkket fra Hamar til Oslo. Tora Helene Sel. Ottestad IL Sykkel sørget for Hedmarks andre seier i den korteste utgaven fra Eidsvoll. Styrkeprøven består av fem forskjellige distanser. Roy Kjærnet, SPK Ceres og Geir Treseng-Lien, Nes SK syklet i vinnerlaget fra Lillehammer som kjørte på 3.53.00. Under følger noen utvalgte Hedmark-resultater fra de mange lokale som var i aksjon fra Trondheim, Dombås, Lillehammer, Hamar og Eidsvoll.
Bildet: Åtte blide rekordjenter på JH Sykkels lag som gjorde unna 125 km på 3.08.56, dvs. at de holdt en gj.snittsfart på 40 km/t (fra venstre): Hanne Maartmann,Marianne Kalbakken, Lene Nylund, Heidi Kjernåsen Halbakken, Britt Unni Lønstad-Halvorsen Lene Ådlandsvik, Lill Hege Bjørklund og Lise Magnussen.
Foto: jhsykkel.no.
Bilde-reportasjer på hovedsiden:
Glimt fra starten på Lillehammer
Rogaland best i Trondheim-Oslo
Stykeprøvens nettsider
Resultatservice
JH Sykkels nettsider
De beste fra Hedmark i Styrkeprøven 2011: | ||||
Trondheim-Oslo Menn | ||||
Plass | Navn | Klubb/Lag | Brutto tid | Diff. |
1 | Ove Matland m.fl. | Bergen Cykleklubb | 13:17:58 | |
179 | Geir Arne Nilsen | Brumunddal SK | 15:05:39 | 01:47:42 |
179 | Kristian Nilsen | Brumunddal SK | 15:05:39 | 01:47:04 |
375 | Stig Laursen | JH-Sykkel | 16:28:15 | 03:10:17 |
538 | Jan-Åge Nymoen | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Øyvind Melvold | Solør CK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Atle Hagerud Dyrøy | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Leif Høygård | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Ivar Morten Prytz | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Tormod Snekkermoen | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Gunnar Lukerstuen | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
550 | Geir Lillenes | Glåmdal SK | 16:57:27 | 03:39:29 |
Trondheim-Oslo Kvinner | ||||
1 | Vibeke Dybwad | Trondhjems VK | 14:40:11 | |
20 | Line Halseth | Ottestad IL Sykkel | 17:47:00 | 03:06:49 |
Dombås-Oslo Menn | ||||
1 | Kjetil Engelstad | Ringerike SK | 08:46:52 | |
23 | Geir Egil Mikkelsen | ASKO Hedmark | 11:19:30 | 02:32:38 |
Lillehammer-Oslo Menn | ||||
1 | Geir Treseng Lien | Nes SK | 03:53:00 | |
1 | Roy Kjærnet m.fl. | SpKl Ceres Sykkel | 03:53:00 | |
106 | Rune Buer Johansen | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Roar Nylende | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Pål Gravem | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Espen Nyland | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Jan Erik Myrtrøen | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Øyvind Gravem | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Jens Wolsgaard | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Pål Thorvaldsen | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Stig Anders Stensby | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Terje Granli | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Terje Holm | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Simen Nordal | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
106 | Tom Nerheim | Ottestad IL Sykkel | 04:19:03 | 00:26:04 |
Lillehammer-Oslo Kvinner | ||||
1 | Cathrine Louise Bjørkelund | SpKl. Rye Sykkel | 04:12:56 | |
20 | Solveig Holmen | Ottestad IL Sykkel | 04:59:02 | 00:46:06 |
20 | Wenche Løvsletten | Ottestad IL Sykkel | 04:59:02 | 00:46:06 |
20 | Ingeborg Alsgaard | Ottestad IL Sykkel | 04:59:02 | 00:46:06 |
38 | Elisabeth Ihle | Nes Sp.Kl. - Sykkel | 05:13:42 | 01:00:46 |
42 | Unni Fjeldstad | Elverum SK | 05:15:22 | 01:02:26 |
42 | Inger Senderud | JH-Sykkel | 05:15:22 | 01:02:26 |
42 | Heidi Grønvold Bøe | JH-Sykkel | 05:15:22 | 01:02:26 |
42 | Anne Marthe Gjestvang | JH-Sykkel | 05:15:22 | 01:02:26 |
Hamar-Oslo Kvinner | ||||
1 | Heidi Kjernåsen Halbakken | Elverum SK | 03:08:56 | |
1 | Hanne Maartmann | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
1 | Britt Unni Lønstad-Halvorsen | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
1 | Lene Nylund | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
1 | Lene Ådlandsvik | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
1 | Marianne Kalbakken | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
1 | Lill Hege Bjørklund | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
1 | Lise Magnussen | JH-Sykkel | 03:08:56 | |
33 | Hilde Bolstad | Ottestad IL Sykkel | 03:21:14 | 00:12:18 |
33 | Hanne Westerheim Danielsen | Ottestad IL Sykkel | 03:21:14 | 00:12:18 |
33 | Stine Olsen Kirkevik | Ottestad IL Sykkel | 03:21:14 | 00:12:18 |
33 | Elisabeth Lunde Engen | Ottestad IL Sykkel | 03:21:14 | 00:12:18 |
33 | Lillian Myklebust | Ottestad IL Sykkel | 03:21:14 | 00:12:18 |
39 | Siv Sletli Trøen | Espern jenter | 03:25:16 | 00:16:20 |
40 | Trine Lise Stenbakk | Espern Jenter på Hjul | 03:25:21 | 00:16:25 |
40 | Julianne Sundmyhr | Espern jenter på Hjul | 03:25:21 | 00:16:25 |
40 | Eva Grytan | Espern Jenter på Hjul | 03:25:21 | 00:16:25 |
44 | Vigdis Solberg | Espern jenter | 03:25:33 | 00:16:38 |
81 | Bente Bolstad Nergård | JH-Sykkel | 03:41:03 | 00:32:07 |
81 | Anne-Cathrine Ovenstad | JH-Sykkel | 03:41:03 | 00:32:07 |
Eidsvoll-Oslo Menn | ||||
1 | Henrik Snarvold Sletten m.fl. | Solør CK | 01:19:31 | |
13 | Marius Ruud | Ottestad IL Sykkel | 01:25:39 | 00:06:08 |
29 | Ole Ingar Sel | Ottestad IL Sykkel | 01:26:05 | 00:06:34 |
45 | Remi Trøen | Vang SKLF Sykkel | 01:27:34 | 00:08:03 |
73 | Harald Skurdal | Ottestad IL Sykkel | 01:31:21 | 00:11:50 |
Eidsvoll-Oslo Kvinner | ||||
1 | Tora Helene Sel | Ottestad IL Sykkel | 01:33:59 | |
4 | Ingvild Ø. Tangen | Ottestad IL Sykkel | 01:40:52 | 00:06:54 |
8 | Astrid Nessøe | Storhamat vgs | 01:43:21 | 00:09:22 |
40 | Mia Erlandsen | Atna IL | 01:54:18 | 00:20:19 |