Ull/Kisa-løperne Karoline Næss og Nicolai Smestad vant ABIK-karusellens avslutningsløp på Lillestrøm der kvinnene løp 3,5 og herrene 5,2 kilometer. Eldbjørg Dirdal Moxnes fra OSI vant kvinnenes langløype på 5,2 km.
Bildet: Nicolai under NM-stafetter 4x1500 på Jessheim i fjor (foto:Olav Engen)
Karoline Næss var hele 1:03 foran neste løper som var veteranen Rita Grøndalen. Monica Guneriussen fulgte ytterligere 3 sekunder etter Rita.
Det var jevnere i herreklassen, men Nicolai Smested kontrollerte vel inn til seier 6 sekunder foran Pål Simen Rud og 15 sekunder foran Lasse Søberg. Veteranen Frode Engelund fulgte på 4.plass, ett sekund etter Lasse.
Topp 20 kvinner (102 deltagere) | ||||
1 | Karoline Næss | Ull kisa | 15:21 | |
2 | Rita Gørndalen | Steg for Steg | 16:24 | |
3 | Monica F. Guneriussen | Eidsvold SK /Sport 1 Gruppen | 16:27 | |
4 | Trude Blomseth | Fet skiklubb | 16:34 | |
5 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 16:36 | |
6 | Ingrid Aaslund | Fet skiklubb | 16:37 | |
7 | Marie Næss | Ull kisa | 16:38 | |
8 | Randi Schøyen | Fet skiklubb | 16:55 | |
9 | May Britt Nordsveen Hustad | privat | 17:00 | |
10 | Trude Kattem | Skedsmo vgs | 17:01 | |
11 | Marthe Ramstad | Fet skiklubb | 17:03 | |
12 | Silje Smedsrud | privat | 17:05 | |
13 | Helen Selboe | Romerike Runners team | 17:18 | |
14 | Trine Bogstad Mangerud | Ull/Kisa IL | 17:22 | |
15 | Gunn Rønning | Boots Apotek Lørenskog | 17:35 | |
16 | Helga Kristine Vareberg Christophersen | privat | 17:51 | |
17 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runners team | 17:99 | |
18 | Lill Ann Kildahl | Romerike Runners Team | 18:08 | |
19 | Cecilie Sannes | privat | 18:23 | |
20 | Anne Berit Svindal | SLM BIL | 18:27 | |
Topp 3 kvinner lang løype (7 delt) | ||||
1 | Eldbjørg Dirdal Moxnes | OSI Friidrett | 18:59 | |
2 | Kari Natvig | Nittedal fys inst. | 21:01 | |
3 | Tove Karin Bønsdalen | privat | 23:28 | |
Topp 20 menn (251 deltagere) | ||||
1 | Nikolai Smestad | Ull kisa | 17:06 | |
2 | Pål Simen Ruud | privat | 17:12 | |
3 | Lasse Søberg | NOTEAM | 17:21 | |
4 | Frode Engelund | Ravn | 17:22 | |
5 | Vidar Solli | Gardermoen flystasjon | 18:06 | |
6 | Jon Gulleik Græe | Løpsklubben 1814 BIL | 18:08 | |
7 | Harald Furuseth | Ull kisa | 18:14 | |
8 | Sindre Hunsbedt | Skedsmo vgs | 18:27 | |
9 | Sveinung Grov | Skedsmo vgs | 18:36 | |
10 | Joakim Ekern | privat | 18:46 | |
11 | Tom Brenna | Team Jumbo | 18:47 | |
12 | Geir Andersen | Auto Forum | 18:48 | |
13 | Arne Jørgen Kildahl | Romerike Runners team | 18:52 | |
14 | Jørgen Kjos Barkenæs | Fet skiklubb | 18:55 | |
15 | Jonas & Erik (kort løype) Kveen | privat | 18:56 | |
16 | Vegard Heggelund | Fet skiklubb | 19:12 | |
17 | Arne Fortun | SLM BIL | 19:12 | |
18 | Bendik Sagsveen | FFIBIL | 19:16 | |
19 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 19:19 | |
20 | Gisle Kogstad | Romerike Runners team | 19:22 |
Premieutdeling på Jessheim vg skole torsdag 17.oktober 18:30.
ABIK er slutt , nå må du melde deg på til Vinterkarusellen:
INNBYDELSE VINTERKARUSELLEN
LØRENSKOG HALVMARATON