Bildet: Vinner Britt Ingunn Nydal tett fulgt av treer Solfrid Braathen i pursuiten på Gåsbu i romjula i fjor. Gåsburennet er i år det 3. rennet i Tour de Hedmarken. (Foto: Gjermund Bjørn)
Tour de Hedmarken er et ambisiøst samarbeid mellom de fire naboklubbene Hamar skiklubb, Vang skiløperforening, Nordbygda/Løten ski og Ottestad IL ski og består av fire ulike og unike skirenn i en, kompakt julecup.
(Klikk på linken for startliste):
• 21.12 HA-sprinten-klassisk sprint, Gåsbu (Hamar SK)
• 22.12 Ottestadrennet–fristil fellesstart, Gåsbu (Ottestad IL)
• 27.12 Gåsburennet-klassisk distanse, Gåsbu (Vang SLF)
• 29.12 Budor fristil-jaktstart, Budor (N/L Ski)
Komplett sammenlagtliste etter 3 renn i Tour de Hedmarken med alle resultater
Sammenlagt etter 3 renn i Tour de Hedmarken 2013:
|
||||
|
|
|
|
|
J 11 år
|
|
|
|
|
Plass
|
Navn
|
Klubb
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Kristine Kvamme
|
Vegårshei IL
|
18:13
|
|
2
|
Mari Haugenes Elvestad
|
Skarphedin, IL
|
19:22
|
1:09
|
3
|
Mia Emilie Berntsen
|
Vind IL
|
19:55
|
1:42
|
4
|
Jenny Veidahl Martinsen
|
Vang Skiløperforening
|
22:33
|
4:20
|
5
|
Emma Bangstad Bergersen
|
Hamar SK
|
22:40
|
4:27
|
6
|
Ingrid Dragerengen
|
Raufoss IL
|
23:33
|
5:20
|
7
|
Mathilde Krogstie Bjørgan
|
Nordbygda/Løten Ski
|
23:58
|
5:45
|
8
|
Marte Benjaminsen
|
MjøsSki
|
24:51
|
6:38
|
9
|
Nina Cornelia K Galgum
|
Vang Skiløperforening
|
25
|
6:47
|
10
|
Emma Risnes
|
Hernes IL
|
26:05
|
7:52
|
11
|
Kristina Langsethagen
|
Strandbygda IL
|
26:49
|
8:36
|
G 11 år
|
|
|
|
|
1
|
Eirik Bueno Lindmoen
|
Raufoss IL
|
18:10
|
|
2
|
Henrik Jevanord
|
Moelven IL
|
18:12
|
0:02
|
3
|
Peder Elias Nordseth
|
Snertingdal IF Ski
|
18:45
|
0:35
|
4
|
Bård Brun
|
Eidsvold Værks Skiklub
|
19:48
|
1:38
|
5
|
Vemund Aa Rønningen
|
Ottestad IL
|
20:18
|
2:08
|
6
|
Erlend Haugstad Sandvik
|
Follebu SK
|
20:19
|
2:09
|
7
|
Even Thorvaldsen
|
Ottestad IL
|
21:21
|
3:11
|
8
|
Hermann Bøhn busteud
|
Vang Skiløperforening
|
21:31
|
3:21
|
9
|
Ola Nyland
|
Nordbygda/Løten Ski
|
21:40
|
3:30
|
10
|
Jon Presthus
|
Nordbygda/Løten Ski
|
21:43
|
3:33
|
11
|
Vegard Ranestad
|
Hamar SK
|
22:39
|
4:29
|
12
|
Brage Sømoen
|
Vang Skiløperforening
|
22:49
|
4:39
|
13
|
OSKAR LINDBY-AAS
|
Vang Skiløperforening
|
24:02
|
5:52
|
14
|
Håkon Linner Tronsrud
|
Sand IF
|
24:09
|
5:59
|
15
|
Håkon Mathias Dalen
|
Hamar SK
|
24:58
|
6:48
|
16
|
Mats Lindaas
|
Strandbygda IL
|
25:18
|
7:08
|
16
|
Martin Kristiansen
|
Nordbygda/Løten Ski
|
25:18
|
7:08
|
J 12 år
|
|
|
|
|
1
|
Marthe Sofie L Foss
|
Varde IL
|
17:54
|
|
2
|
Ellen Gravdahl
|
Raufoss IL
|
19:08
|
1:14
|
3
|
Janne B Seierstad
|
Raufoss IL
|
19:20
|
1:26
|
4
|
Eline Stenvoll
|
Stor-Elvdal SK
|
20:15
|
2:21
|
4
|
Marte Holmen Nilssen
|
MjøsSki
|
20:15
|
2:21
|
6
|
Ingvild Haugstad Sandvik
|
Follebu SK
|
20:22
|
2:28
|
7
|
Amalie Storlien
|
MjøsSki
|
20:24
|
2:30
|
8
|
Rannei Bjørklund
|
Mogutten IL
|
20:33
|
2:39
|
9
|
Ingrid Stenberg
|
Strandbygda IL
|
21:09
|
3:15
|
10
|
Gina Hjemli
|
MjøsSki
|
21:43
|
3:49
|
11
|
Karoline Sandnes
|
MjøsSki
|
21:44
|
3:50
|
12
|
Hedda Bagsjøberget
|
Vang Skiløperforening
|
21:57
|
4:03
|
G 12 år
|
|
|
|
|
1
|
Brage Buseth Hammerstad
|
Haslum IL
|
16:30
|
|
2
|
Erlend Andersen
|
Åslia Skilag
|
16:52
|
0:22
|
3
|
Sondre Robøle Lien
|
Hamar SK
|
17:09
|
0:39
|
3
|
Audun Nordaas
|
Strandbygda IL
|
17:09
|
0:39
|
5
|
Oskar Kjølle Slette
|
Hamar SK
|
17:10
|
0:40
|
6
|
Jørgen Nordvold Lunde
|
Åslia Skilag
|
17:23
|
0:53
|
7
|
Ole-Magnus Kvernvolden
|
Ottestad IL
|
17:36
|
1:06
|
8
|
Sebastian Gjelsvik
|
Fet SK
|
17:49
|
1:19
|
9
|
Sigurd Mjølstad- Svendsen
|
Varde IL
|
17:57
|
1:27
|
10
|
Simen Olsen Kirkevik
|
Ottestad IL
|
17:58
|
1:28
|
11
|
Amund Kristiansen Øverby
|
Strandbygda IL
|
18:09
|
1:39
|
12
|
Petter Sagen
|
Jømna/Heradsbygd Langrenn
|
18:48
|
2:18
|
13
|
Isak Tørring
|
Ottestad IL
|
19:15
|
2:45
|
14
|
Kristian Sveen
|
Hamar SK
|
19:19
|
2:49
|
15
|
Magnus M. Stensby
|
Hamar SK
|
19:42
|
3:12
|
16
|
Elias Kvalevaag-Holm
|
MjøsSki
|
20:07
|
3:37
|
17
|
Martin Reinemo
|
Hamar SK
|
20:24
|
3:54
|
18
|
Even Bordal
|
MjøsSki
|
20:28
|
3:58
|
18
|
Hermann Dromsrud Ross
|
Vang Skiløperforening
|
20:28
|
3:58
|
J 13 år
|
|
|
|
|
1
|
Carlotta Kim Krüger
|
Gjøvik SK
|
19:45
|
|
2
|
Carina Sveen
|
Strandbygda IL
|
20:12
|
0:27
|
3
|
Karoline Grøtting
|
Hernes IL
|
21:15
|
1:30
|
4
|
Anita Bueno Lindmoen
|
Raufoss IL
|
22:47
|
3:02
|
5
|
Otilie Børresen Bollingmo
|
Raufoss IL
|
22:49
|
3:04
|
6
|
Marie Sølverud Wangen
|
Magnor UL
|
22:51
|
3:06
|
7
|
Øydis Norland
|
Gjøvik SK
|
23:16
|
3:31
|
8
|
Mathilde Hauge Harviken
|
Strandbygda IL
|
23:17
|
3:32
|
9
|
Karen Myklebust
|
Vang Skiløperforening
|
23:42
|
3:57
|
10
|
Mina Holmen Nilssen
|
MjøsSki
|
23:44
|
3:59
|
11
|
Anna Bårdseng
|
Vang Skiløperforening
|
23:46
|
4:01
|
12
|
Ada Eide Longva
|
Ottestad IL
|
24:43
|
4:58
|
13
|
Hanne Skoglund Kampenhøy
|
Nordbygda/Løten Ski
|
25:10
|
5:25
|
14
|
Ida Benjaminsen
|
MjøsSki
|
25:17
|
5:32
|
15
|
Julie Neby
|
Hamar SK
|
25:45
|
6:00
|
16
|
Solvor Seim
|
Hamar SK
|
25:48
|
6:03
|
17
|
Fanny Dan Tomter
|
Nordbygda/Løten Ski
|
26:03
|
6:18
|
18
|
Kamilla Lome
|
Ottestad IL
|
26:40
|
6:55
|
19
|
Camilla Krogh
|
Ottestad IL
|
27:27
|
7:42
|
G 13 år
|
|
|
|
|
1
|
Håvard Kvam
|
Kolbukameratene, IL
|
18:48
|
|
2
|
Mats Opsal
|
MjøsSki
|
19:52
|
1:04
|
3
|
Lars Ranheim Brynestad
|
MjøsSki
|
20:19
|
1:31
|
4
|
Simen Sethne
|
Kolbukameratene, IL
|
20:59
|
2:11
|
5
|
Jørgen Harby
|
Brøttum ILTeam Sjusjøen
|
21:55
|
3:07
|
6
|
Ivar Dragerengen
|
Raufoss IL
|
23:13
|
4:25
|
7
|
Morten Ramstad
|
Gjøvik SK
|
23:28
|
4:40
|
8
|
Andreas Strandlie
|
Ottestad IL
|
23:30
|
4:42
|
9
|
Henrik Linner Tronsrud
|
Sand IF
|
24:24
|
5:36
|
J 14 år
|
|
|
|
|
1
|
Hanne Myhr
|
Vallset IL
|
20:46
|
|
2
|
Karen Amalie Nordseth
|
Snertingdal IF Ski
|
20:57
|
0:11
|
3
|
Mari Robøle Lien
|
Hamar SK
|
21:05
|
0:19
|
4
|
Stine Johansen
|
Åslia Skilag
|
21:11
|
0:25
|
5
|
Annette Berntsen
|
Vind IL
|
21:15
|
0:29
|
6
|
Victoria Navjord Sæther
|
Magnor UL
|
21:22
|
0:36
|
7
|
Helene Nybakken Hansen
|
MjøsSki
|
21:34
|
0:48
|
8
|
Benedicte Germundson
|
Heming, IL - Ski
|
22:00
|
1:14
|
9
|
Thea Helene L Foss
|
Varde IL
|
22:10
|
1:24
|
10
|
Pernille Bakken
|
Vind IL
|
22:18
|
1:32
|
11
|
Susann Fedreheim Lyngnes
|
MjøsSki
|
22:53
|
2:07
|
12
|
Anna Mjølstad- Svendsen
|
Varde IL
|
24:23
|
3:37
|
13
|
Maren Holmsen
|
Hamar SK
|
25:22
|
4:36
|
14
|
Marte Grafsrønningen
|
Jømna/Heradsbygd Langrenn
|
26:10
|
5:24
|
15
|
Andrine Hammer
|
Jømna/Heradsbygd Langrenn
|
26:18
|
5:32
|
G 14 år
|
|
|
|
|
1
|
Kristoffer Alm Karsrud
|
Raufoss IL
|
17:47
|
|
2
|
Petter Myhr
|
Vallset IL
|
18:13
|
0:26
|
3
|
Petter Lindmoen
|
Raufoss IL
|
18:38
|
0:51
|
4
|
Kristoffer Kvarstad
|
Hamar SK
|
18:51
|
1:04
|
5
|
Jørgen Tandsether
|
Gjøvik SK
|
19:07
|
1:20
|
6
|
Sander Imerslund Harefallet
|
Østre Toten Skilag
|
19:09
|
1:22
|
7
|
Sigurd Rustad
|
Vang Skiløperforening
|
19:12
|
1:25
|
8
|
Mathias Haugnes
|
Raufoss IL
|
19:13
|
1:26
|
8
|
Mathias Indrelid Haugen
|
Østre Toten Skilag
|
19:13
|
1:26
|
10
|
Jonas Sletli Trontveit
|
Vang Skiløperforening
|
20:28
|
2:41
|
10
|
Martin Nordvold Lunde
|
Åslia Skilag
|
20:28
|
2:41
|
12
|
Eskil Frøisland
|
Vang Skiløperforening
|
20:42
|
2:55
|
13
|
NJAAL ELLEGAARD MELBY
|
Vang Skiløperforening
|
20:46
|
2:59
|
14
|
Simen Syversen
|
Hamar SK
|
20:49
|
3:02
|
15
|
Simen Krogstie Bjørgan
|
Nordbygda/Løten Ski
|
20:50
|
3:03
|
16
|
Fredrik Sangnæs
|
Raufoss IL
|
21:04
|
3:17
|
17
|
Sindre Arnås Jødahl
|
Vang Skiløperforening
|
21:13
|
3:26
|
18
|
Andreas Bjørgen
|
Hamar SK
|
21:16
|
3:29
|
19
|
Håkon Skramstad
|
Nordbygda/Løten Ski
|
21:26
|
3:39
|
20
|
Jostein Svaland Dale
|
Vallset IL
|
21:28
|
3:41
|
21
|
Herman Karterud
|
Nordbygda / Løten Ski
|
21:35
|
3:48
|
22
|
Even Lindaas
|
Strandbygda IL
|
21:57
|
4:10
|
23
|
Kim Trøen
|
Vang Skiløperforening
|
22:01
|
4:14
|
24
|
Anders Fossum
|
Hernes IL
|
22:51
|
5:04
|
25
|
Mikael S A Frankmo
|
Ottestad IL
|
22:56
|
5:09
|
26
|
Emil Nilsen Austad
|
Mogutten IL
|
23:14
|
5:27
|
27
|
Johannes Wiken
|
Vang Skiløperforening
|
23:34
|
5:47
|
J 15 år
|
|
|
|
|
1
|
Aurora Ulsaker Bjørn
|
Vang Skiløperforening
|
32:28
|
|
2
|
Dorthe Ballangrud Seierstad
|
Raufoss IL
|
33:16
|
0:48
|
3
|
Ingrid Sølverud Wangen
|
Magnor UL
|
34:43
|
2:15
|
6
|
Karoline Duelien Vaaje
|
Magnor UL
|
37:42
|
5:14
|
7
|
Marie Bakken
|
Hernes IL
|
37:45
|
5:17
|
8
|
Agnes Lindstad Børresen
|
Ottestad IL
|
39:01
|
6:33
|
9
|
Ebba Dromsrud Ross
|
Vang Skiløperforening
|
42:15
|
9:47
|
G 15 år
|
|
|
|
|
1
|
Kristian Larsen
|
MjøsSki
|
29:27
|
|
2
|
Sigurd Ranheim Brynestad
|
MjøsSki
|
29:53
|
0:26
|
3
|
Sander Stokkli Fredriksberg
|
Vang Skiløperforening
|
30:36
|
1:09
|
4
|
Håvard Hovde
|
MjøsSki
|
31:23
|
1:56
|
4
|
bård eskil bjørndalen
|
Magnor UL
|
31:23
|
1:56
|
6
|
Kristoffer Seegaard
|
Gjøvik SK
|
31:45
|
2:18
|
7
|
Hermann Stensby
|
Hernes IL
|
31:54
|
2:27
|
8
|
Øystein Kolberg Brennum
|
Lillehammer Skiklub
|
31:57
|
2:30
|
9
|
Ole Martin Hjellødegård
|
Nybygda IL
|
32:43
|
3:16
|
10
|
Sander Kulstad Haugen
|
Østre Toten Skilag
|
32:53
|
3:26
|
11
|
Eirik Nordaas
|
Strandbygda IL
|
33:02
|
3:35
|
12
|
Henrik Busterud
|
Vang Skiløperforening
|
33:23
|
3:56
|
13
|
Oskar Kjonerud-Waage
|
Ottestad IL
|
33:53
|
4:26
|
14
|
Lars Moen
|
Hamar SK
|
34:07
|
4:40
|
15
|
Andreas Welhaven
|
Hamar SK
|
34:18
|
4:51
|
16
|
Gjermund Bjørklund
|
Mogutten ILTeam Odal
|
35:15
|
5:48
|
J 16 år
|
|
|
|
|
1
|
Hanne Mo Vaadal
|
Roterud IL
|
32:27
|
|
2
|
Maiken Min Midtskogen
|
Stor-Elvdal SK
|
33:11
|
0:44
|
3
|
Ida Grafsrønningen
|
Jømna/Heradsbygd Langrenn
|
42:38
|
10:11
|
G 16 år
|
|
|
|
|
1
|
Amund Thorslund Otterstad
|
Vang Skiløperforening
|
28:40
|
|
2
|
Jonas Strøm Scheie
|
Vang Skiløperforening
|
29:01
|
0:21
|
3
|
Johannes Bordal
|
MjøsSki
|
29:13
|
0:33
|
4
|
Ole Flatebø
|
MjøsSki
|
29:42
|
1:02
|
5
|
Vebjørn Hallberg Bakkestuen
|
Brøttum ILTeam Sjusjøen
|
30:54
|
2:14
|
6
|
Kristoffer Nyberg
|
Åslia Skilag
|
30:58
|
2:18
|
7
|
Hans Kristian Sørum
|
MjøsSki
|
30:59
|
2:19
|
8
|
Kristian Karset Broen
|
Vang Skiløperforening
|
31:38
|
2:58
|
9
|
Per Ivar Reinemo
|
Hamar SK
|
32:54
|
4:14
|
10
|
Fredrik Jensen
|
Nordbygda/Løten Ski
|
33:45
|
5:05
|
11
|
Sivert Seim
|
Hamar SK
|
35:59
|
7:19
|
K 17 år
|
|
|
|
|
1
|
Martine Slokvik
|
Ottestad IL
|
36:07
|
|
M 17 år
|
|
|
|
|
1
|
Fredrik Helgestad
|
Hamar SK
|
48:29
|
|
2
|
Ivar Jevne Arnesen
|
Hamar SK
|
49:21
|
0:52
|
3
|
Ole-Einar Brukvangen
|
Vang Skiløperforening
|
50:07
|
1:38
|
4
|
Kristian Røise
|
Kolbukameratene, ILGjøvik/Toten
|
50:11
|
1:42
|
5
|
Magnus Gravdahl
|
Raufoss ILGjøvik/Toten Langrenn
|
50:45
|
2:16
|
6
|
Markus Wirstad
|
MVS/Åslia Skilag
|
51:15
|
2:46
|
6
|
Lars Bovold
|
Østby IL
|
51:18
|
2:49
|
8
|
Sverre Bang Støeng
|
Hamar SK
|
51:28
|
2:59
|
9
|
Lars Kringlebotn
|
Ottestad IL
|
52:10
|
3:41
|
10
|
Even Lindstad Børresen
|
Ottestad IL
|
54:33
|
6:04
|
11
|
Øystein Nordaas
|
Strandbygda IL
|
01:00:18
|
11:49
|
K 18 år
|
|
|
|
|
1
|
Silje Wilson
|
Hamar SK
|
30:30
|
|
2
|
Kristine Slokvik
|
Ottestad IL
|
35:54
|
5:24
|
M 18 år
|
|
|
|
|
1
|
Mathias Aas Rolid
|
Redalen ILGjøvik/Toten Langrenn
|
49:01
|
|
2
|
Arne Fodstad Karlsen
|
Strandbygda IL
|
49:41
|
0:40
|
3
|
Jørgen Hågensen
|
Hamar SK
|
50:06
|
1:05
|
4
|
Krister Hovde
|
MjøsSki
|
50:44
|
1:43
|
M 19/20 år
|
|
|
|
|
1
|
Sondre Stormo
|
MVS/Hommelvik IL
|
47:11
|
|
2
|
Ole-Marius Germundson
|
Heming, IL - SkiTeam Kollen
|
48:42
|
1:31
|
2
|
Tord Høisveen Nannestad
|
MjøsSki
|
48:42
|
1:31
|
Menn senior
|
|
|
|
|
1
|
Simen Engebretsen Nordli
|
Vang Skiløperforening
|
52:57
|
|
2
|
Marius Wang
|
Fåset IL
|
01:07:24
|
14:27
|
FH Menn sen
|
|
|
|
|
1
|
Morten Hulleberg
|
MjøsSki
|
24:37
|
Per Kristian Nygård var ett sekund foran Simen Andreas Sveen over målstreken i Gåsburennet 2012.
(Foto: Gjermund Bjørn)
Hvert enkelt renn har sin egen individuelle premiering som følger NSF's regler som minimum, dvs.full premiering fra 8 – 16 år, og 1/3 premiering i øvrige klasser.
Tour de Hedmarken vil ha sammenlagtpremiering for 1.-3. plasser i alle klasser f.o.m. 11 år, samt mange flotte uttrekkspremier fra Madshus (ski, staver og sko) og Swix (superundertøy og hansker) for Tour-deltakere. Tour de Hedmarken vil ha egen premiesermoni rett etter finalerennet på Budor.
Regler for TdH:
For å delta i TdH-sammendraget, må løperen delta i samtlige fire renn. Tellende klasser i TdH er f.o.m. 11 år (dvs. 11 år innen 31.12.2014). Siste renn er finale, og gjennomføres som jaktstart for Tour-deltakerne basert på sammenlagt-tider fra de andre TdH-rennene. Forutsetninger for beregning av klassevise sammenlagtlister for TdH:
1. Sprint klassisk; tiden fra prologen teller, fra denne tiden trekker man bonus 30-26-23-20-18-16-14-13-12- osv. ned til 1 for 20. plass etter finalene.
2. Fellesstart fristil; deltakernes sluttid teller i sammendraget. Ingen bonus.
3. Enkeltstart klassisk; deltakernes sluttid teller i sammendraget. Ingen bonus.
4. Jakstart fristil; TdH-finale, hvor første TdH-deltaker i mål vinner Touren sammenlagt.Fellesstart for de som er 1 min etter den som leder TdH-klassen på 2 km, 2 min på 3 km, 3 min på 5/10/15 km.
Mer info:
KORT INFO TdH 2013.pdf
Tour de Hedmarken
Reportasjer fra Tour de Hedmarken 2012:
Tour de Hedmarken sprintes i gang
Oppland-dominans på Hamar
Nygård og Nydal pursuitvinnere
De yngste best i Svaenrunden