Den klassiske sprinten som pga. mildværet den siste uka måtte flyttes fra Ankerskogen opp til Gåsbu, hadde 375 løpere i klasser fra 8 år til senior. Etter en innledende prolog fikk alle løpere en finale utfra plassering. I G14 som var den største klassen, ble de 42 løperne delt inn i hele sju-finalheat for å avgjøre endelig plassering. Klassene fra 17 år og oppover benyttet en 1,2 km lang løype hvor Strandbygda-løperen Simen Nordhagen og arrangørklubbens Silje Wilson (ingressbildet) både hadde de beste tidene i prologen og tok seirene i A-finalene i de to 18-årsklassene.
Tour de Hedmarken fortsetter allerde på søndag på samme arena med fellestarter i fri teknikk, denne gangen med Ottestad IL Ski som arrangører av Ottestadrennet.
Sammenlagtvinnerne i fjorårets utgave av TdH:
K19/20 Marte Nordli Vang Skiløperforening
KS -
G11 Erlend Andersen Åslia Skilag
MS Tony Gjendahl Vang Skiløperforening
Tour de Hedmarkens nettsider
Alle resultater på HA-sprintens nettsider
HA-sprinten på facebook
Forhåndomtale på kondis.no:
Fire renn i årets Tour de Hedmarken
Resultater fra A-finalene i HA-sprinten, Gåsbu 21.12.2013 |
|||
J 11 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Kristine Kvamme | Vegårshei IL | 02:14(1) |
2 | Hilde Kristine Flenes Ulven | Eina SK | 02:38(3) |
3 | Mari Haugenes Elvestad | Skarphedin, IL | 02:31(2) |
4 | Mia Emilie Berntsen | Vind IL | 02:40(4) |
5 | Lisa Fergusson Sørlien | Hakadal IL | 02:44(5) |
6 | Emma D Freng | Brøttum IL | 02:45(6) |
J 12 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Marthe Sofie L Foss | Varde IL | 02:18(1) |
2 | Ellen Gravdahl | Raufoss IL | 02:25(2) |
3 | Janne B Seierstad | Raufoss IL | 02:31(5) |
4 | Marte Holmen Nilssen | MjøsSki | 02:27(3) |
5 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL | 02:29(4) |
6 | Amalie Storlien | MjøsSki | 02:34(6) |
J 13 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 02:04(2) |
2 | Carlotta Kim Krüger | Gjøvik SK | 02:02(1) |
3 | Hedda Bakkemo | Gjøvik SK | 02:09(3) |
4 | Karoline Grøtting | Hernes IL | 02:11(4) |
5 | Øydis Norland | Gjøvik SK | 02:16(5) |
6 | Marie Sølverud Wangen | Magnor UL | 02:18(6) |
J 14 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Karen Amalie Nordseth | Snertingdal IF Ski | 02:04(1) |
2 | Victoria Navjord Sæther | Magnor UL | 02:07(2) |
3 | Hanne Myhr | Vallset IL | 02:09(6) |
4 | Benedicte Germundson | Heming, IL - Ski | 02:07(4) |
5 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 02:08(5) |
J 15 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Dorthe Ballangrud Seierstad | Raufoss IL | 03:42(4) |
2 | Tuva Bakkemo | Gjøvik SK | 03:39(3) |
3 | Aurora Ulsaker Bjørn | Vang Skiløperforening | 03:28(1) |
4 | Ingrid Sølverud Wangen | Magnor UL | 03:38(2) |
5 | Eline Bergundhaugen | Mesnali Skilag/ Team Sjusjøen | 03:52(5) |
6 | Agnethe Hasli | Snertingdal IF Ski | 03:52(6) |
J 16 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Marte Emilsen | Nordbygda/Løten Ski | 03:34(3) |
2 | Maiken Min Midtskogen | Stor-Elvdal SK | 03:33(2) |
3 | Hanne Mo Vaadal | Roterud IL | 03:28(1) |
4 | Emma Murvold | Stor-Elvdal SK | 03:37(4) |
5 | Sigrid Anne Hafsahl Karset | Vang Skiløperforening | 03:59(5) |
6 | Julie Juvik | Sand IF/ Team Odal | 04:03(6) |
7 | Ida Grafsrønningen | Jømna/Heradsbygd Langrenn | 04:26(7) |
K 17 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Martine Slokvik | Ottestad IL | 04:01(1) |
K 18 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Silje Wilson | Hamar SK | 03:20(1) |
2 | Karoline Haug | Hamar SK | 03:40(2) |
3 | Kristina Linesdatter Bakken | Hamar SK | 03:42(3) |
4 | Tora Helene Sel | Ottestad IL | 03:45(4) |
5 | Kristine Slokvik | Ottestad IL | 04:02(5) |
K 19/20 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Ellen Merethe Schjelderup Skarpsno | Alvdal IL | 04:26(1) |
Kvinner senior | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Anniken Bratlie | Kjelsås IL - ski | 04:23(1) |
G 11 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Eirik Bueno Lindmoen | Raufoss IL | 02:27(2) |
2 | Henrik Jevanord | Moelven IL | 02:27(3) |
3 | Peder Elias Nordseth | Snertingdal IF Ski | 02:34(5) |
4 | Bård Brun | Eidsvold Værks Skiklub | 02:26(1) |
5 | Vemund Aasgaard Rønningen | Ottestad IL | 02:34(6) |
6 | Even Thorvaldsen | Ottestad IL | 02:32(4) |
G 12 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Oskar Kjølle Slette | Hamar SK | 02:09(2) |
2 | Erlend Andersen | Åslia Skilag | 02:10(3) |
3 | Audun Nordaas | Strandbygda IL | 02:13(6) |
4 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 02:09(1) |
5 | Sondre Robøle Lien | Hamar SK | 02:10(4) |
6 | Simen Olsen Kirkevik | Ottestad IL | 02:11(5) |
G 13 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Håvard Kvam | Kolbukameratene, IL | 01:56(1) |
2 | Erik Johannes Jevne | Øyer-Tretten IF | 01:59(2) |
3 | Jonas Vika | MjøsSki | 02:06(4) |
4 | Mats Opsal | MjøsSki | 02:05(3) |
5 | Simen Sethne | Kolbukameratene, IL | 02:07(5) |
6 | Lars Ranheim Brynestad | MjøsSki | 02:11(6) |
G 14 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Ansgar Evensen | Vind IL | 01:42(1) |
2 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL | 01:49(3) |
3 | Oscar Madsstuen | Halmstad OK | 01:52(5) |
4 | Kristoffer Kvarstad | Hamar SK | 01:51(4) |
5 | Petter Lindmoen | Raufoss IL | 01:53(6) |
6 | Petter Myhr | Vallset IL | 01:47(2) |
G 15 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Kristoffer Ramsberg | Kolbukameratene, IL | 03:06(1) |
2 | Pål Ringen | Kolbukameratene, IL | 03:09(2) |
3 | Sigurd Ranheim Brynestad | MjøsSki | 03:19(5) |
4 | Sindre Vassdal Johannesen | Strandbygda IL | 03:12(4) |
5 | Marius Buskenes Ringstad | Roterud IL | 03:12(3) |
6 | Bård Eskil Bjørndalen | Magnor UL | 03:19(6) |
G 16 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Amund Thorslund Otterstad | Vang Skiløperforening | 03:13(3) |
2 | Johannes Bordal | MjøsSki | 03:11(1) |
3 | Jonas Strøm Scheie | Vang Skiløperforening | 03:11(2) |
4 | Kristian Karset Broen | Vang Skiløperforening | 03:20(5) |
5 | Ole Flatebø | MjøsSki | 03:22(6) |
6 | Kristoffer Nyberg | Åslia Skilag | 03:16(4) |
M 17 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 03:35(3) |
2 | Mårten Skinstad | Vind IL | 03:23(1) |
3 | Lars Kringlebotn | Ottestad IL | 03:30(2) |
4 | Amund Wirstad | Åslia Skilag | 03:39(5) |
5 | Magnus Gravdahl | Raufoss IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 03:37(4) |
6 | Ole-Einar Brukvangen | Vang Skiløperforening | 03:40(6) |
M 18 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Simen Nordhagen | Strandbygda IL | 03:18(1) |
2 | Erling Nyborg Owren | Gjøvik SK/ Gjøvik/Toten Langrenn | 03:40(6) |
3 | Jørgen Hågensen | Hamar SK | 03:33(3) |
4 | Mathias Aas Rolid | Redalen IL/ Gjøvik/Toten Langrenn | 03:32(2) |
5 | Martin Skjøstad Andersen | Hamar SK | 03:38(5) |
6 | Espen Berget | MjøsSki | 03:36(4) |
M 19/20 år | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Sondre Stormo | MVS/ Hommelvik IL | 03:30(1) |
2 | Ole-Marius Germundson | Heming, IL - Ski/ Team Kollen | 03:30(2) |
3 | Tord Høisveen Nannestad | MjøsSki | 03:36(3) |
4 | Hans Bjørnsgaard | Lillehammer Skiklub | 03:50(4) |
Menn senior | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Skiløperforening | 03:35(1) |
2 | Marius Wang | Fåset IL | 04:15(2) |
FH Menn senior st. | |||
Plass | Navn | Klasse | Prolog |
1 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 05:10(1) |