Og Sverre ikke bare deltok, men han vant 10 km på tiden 35.42, godt foran Jan Ketil Vinnes, Kondis som fikk tiden 36.25. På tredjeplass kom Rune Skaar, Sula Sykkelklubb med tiden 37.32. Heile 11 løpere løp under 40 minutt, derav ei jente.
Tonje Brande vant duellen mot Reese Bendiksen, der begge representerer Ålesund FIK. Tonje løp inn til 39.54, foran Reese med tiden 40.03.
På 5 km kvinner seiret Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK på tiden 21.24, tett foran Elisabet Rørvik, også Ålesund FIK med tiden 21.30.
Beste mann på 5 km blei Karl Henning Halse på tiden 19.08.
Det var heile 15 varmegrader i Fremmerholen nå i ettermiddag, og det fristet til kortebukse for mange. Det blåste en litt sjenerende motvind på tilbakeveien og hjemveien blei litt tung, særlig for 10 km-løperne.
Det blei ny deltakerrekord for vinterkarusellen i Ålesund i dag. 87 deltakere fullførte enten 5 eller 10 km. Alderen på løperne varierte fra 10 - 84 år. Nå gler vi oss for den gode oppslutningen til lokale løp, og håper på enda flere til neste arrangement.
Neste løp i Ålesund vinterkarusell blir arrangert lørdag 13. desember.
Resultater
Plassering |
Navn |
Klasse |
Klubb/Sted |
Tid |
5 km menn |
|
|
|
|
1 |
Karl Henning Halse |
45-49 år |
|
19.08 |
2 |
Reidar André Skarbøvik |
35-39 år |
Blindheim IL |
19.40 |
3 |
Alf Petter Bøe |
45-49 år |
Rindal IL |
19.43 |
4 |
Øyvind Helstrøm |
23-34 år |
|
20.22 |
5 |
Henning Bjørge |
23-34 år |
|
21.10 |
6 |
Nikolai Hopland Søyset |
Under 14 år |
Ålesund FIK |
21.36 |
7 |
Vegard Austnes Sperre |
40-44 år |
|
22.20 |
8 |
Stein Ola Bergheim |
55-59 år |
|
23.08 |
9 |
Gunnar Skuseth |
50-54 år |
|
23.32 |
10 |
Kjetil Kildehaug |
|
|
23.33 |
11 |
Vidar Kristoffersen |
23-34 år |
Langevåg IL |
23.36 |
12 |
Aivars Mednis |
23-34 år |
|
24,02 |
13 |
Vetle Mathiesen |
Under 14 år |
|
24.36 |
14 |
Rolf Dybvik |
|
|
24.41 |
15 |
Sigbjørn Lerstad |
55-59 år |
Kondis |
25.27 |
16 |
Jan Aaland |
45-49 år |
|
25.54 |
17 |
Einar Haram |
65-69 år |
Sunnm..Reg. Iks |
26,04 |
18 |
Thorvald Jakobsen |
65-69 år |
Spjelkavik FIK |
26,06 |
19 |
Jack Bendiksen |
Under 14 år |
|
28.54 |
20 |
Luca Bendiksen |
Under 14 år |
|
28.54 |
21 |
Kristian Framstad |
40-44 år |
Ernst & Young |
29.43 |
22 |
Filip Framstad |
Under 14 år |
|
29.43 |
|
|
|
|
|
5 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Selina Dybvik Kristoffersen |
14-15 år |
Ålesund FIK |
21.24 |
2 |
Elisabet Rørvik |
14-15 år |
Ålesund FIK |
21.30 |
3 |
Elin Tronstad |
45-49 år |
|
24,03 |
4 |
Britt Skuseth |
45-49 år |
|
24,08 |
5 |
Ingunn Krosby |
50-54 år |
Crossfit Langevåg |
24.19 |
6 |
Venke Hustoft Aaland |
50-54 åt |
|
24.41 |
7 |
Kristin Elisabet Bergheim |
23-34 år |
|
24.43 |
8 |
Mona Løkkemo |
|
|
25.50 |
9 |
Lillian Thomas |
23-34 år |
Langevåg |
26.08 |
9 |
Maren Kristoffersen |
45-49 år |
Langevåg IL |
26,09 |
10 |
Elin Gangstø |
35-39 år |
|
27,04 |
11 |
Anita Kaleja |
23-34 år |
|
28.39 |
12 |
Grete A Leine |
|
|
29,06 |
13 |
Jenny Aguirre Hidalgo |
35-39 år |
|
29.28 |
14 |
Live Rensch Hareide |
50-54 år |
|
29.52 |
|
|
|
|
|
10 km menn |
|
|
|
|
1 |
Sverre Gunnar Brunstad |
45-49 år |
Velledalen IL |
35.42 |
2 |
Jan Ketil Vinnes |
45-49 år |
Kondis |
36.25 |
3 |
Rune Skaar |
40-44 år |
Sula SK |
37.32 |
4 |
Hayle Brhane |
23-34 år |
Volda |
38.31 |
5 |
Petter Gustavsson |
23-34 år |
Skiløperne |
38.33 |
6 |
Are Uran |
40-44 år |
|
38.37 |
7 |
Ole André Lukkedal |
40-44 år |
Stettevik Sp.kl. |
38.39 |
8 |
Johan Gardien |
50-54 år |
|
39.20 |
9 |
Øystein Halvorsen |
23-34 år |
Pulsen BIL |
39.49 |
10 |
Espen Nilsen |
23-34 år |
Statoil ASA |
39.57 |
11 |
Nuno Fornelos |
35-39 år |
Tennfjord |
40.22 |
12 |
Joachim Olsvik |
|
ÅOCK |
40.42 |
13 |
Øystein Bjørdal |
45-49 år |
|
40.43 |
14 |
Thor Iversen |
50-54 år |
|
40.47 |
15 |
Bjørn Arve Brune |
50-54 år |
|
40.48 |
16 |
Håkon Asvang |
40-44 år |
|
40.59 |
17 |
Knut Skaar |
55-59 år |
|
41.44 |
18 |
Magne Helland |
|
|
42.08 |
19 |
Jan Grov |
40-44 år |
|
42.17 |
20 |
Egil Tennfjord Mikalsen |
23-34 år |
|
43.38 |
21 |
Aksel Devold |
16-17 år |
|
44.16 |
22 |
Inge Asbjørn Haugen |
60-64 år |
Hornindal IL |
44.25 |
23 |
Odd Jarle Døving |
60-64 år |
Ernst & Young |
44.25 |
24 |
Atle Nytun |
70-74 år |
|
45.46 |
25 |
Geir Helge Nes |
40-44 år |
Stettevik Sp.kl. |
46.19 |
26 |
Tore Østerbø |
|
|
46.31 |
27 |
Marcus Vedeler |
35-39 år |
Eid IL |
46.32 |
28 |
John Walderhaug |
|
|
46.43 |
29 |
Andreas Hatlø |
18-19 år |
|
47.26 |
30 |
Frank Bjørdal |
35-39 år |
|
47.30 |
31 |
Kenneth Kamp |
|
|
48.34 |
32 |
Iben Jeppesen |
16-17 år |
|
48.36 |
33 |
Trond Sotnakk |
23-34 år |
|
49.59 |
34 |
Kåre Landro |
|
Bergen |
50.52 |
35 |
Per Jan Helset |
70-74 år |
Kondis |
52.23 |
36 |
Vegard Slettvoll |
16-17 år |
|
52.40 |
37 |
Frode Waksvik |
Under 14 år |
|
52.40 |
38 |
Rikard Slinning |
|
|
61.43 |
39 |
Niklas Johnsen |
23-34 år |
|
61.58 |
40 |
Karstein Sørland |
80-84 år |
|
88.10 |
|
|
|
|
|
10 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Tonje Brande |
|
Ålesund FIK |
39.54 |
2 |
Reese Bendiksen |
14-15 år |
Ålesund FIK |
40.03 |
3 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
45-49 år |
Sunnylven IL |
44.27 |
4 |
Stina Aadland Jensen |
35-39 år |
|
47.15 |
5 |
Beate Helseth |
45-49 år |
|
49.04 |
6 |
Tove Fagervold |
23-34 år |
Selbu IL |
49.24 |
7 |
Therese Krosby Uggelvik |
23-34 år |
BDO AS |
51.28 |
8 |
Siri B Mathiesen |
40-44 år |
|
53.45 |
9 |
Oddfrid Liaskar |
60-64 år |
Kondis |
54.44 |
10 |
Marit Lillestøl |
45-49 år |
Gjerdsvika |
54.51 |
11 |
Cornelia Skuggen |
40-44 år |
|
62.49 |
Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad og Helge Fuglseth
Nesten 90 løpere var påmeldt det første løpet i Ålesund vinterkarusell. 87 fullførte
Jan Ketil Vinnes ( i blått) knyter dobbelknute 2 minutt før startsignalet går.
De to yngste deltakerne står heilt til høyre i billdet. Jack og Luca Bendiksen fullførte 5 km, mens storesøsteren, Reese Bendiksen (startnummer 107) tok andreplassen i kvinneklassen på 10 km
Portugiseren Nuno Fornelos (foran) i avslappet prat med Knut Skaar, et minutt før start
Tonje Brande vinner 10 km kvinner. Her får hun litt hjelp
Reese Bendiksen tar andreplassen på 10 km kvinner
Fra venstre, Tonje Brande (vinner 10 km), Selina Dybvik Kristoffersen (vinner 5 km) og Sverre Gunnar Brunstad (vinner 10 km)
Rune Skaar blei tredjemann på 10 km
Petter Gustavsson
Øystein Halvorsen
Magne Helland
Knut Skaar
Johan Gardien
Are Uran