Toppbildet: 6 gutter i G11 klare for A-finale. (Foto: Stein Arne Negård)
Alle resultater
Tour de Hedmarkens nettsider
Tour de Hedmarken på facebook
GALLERI (121 bilder) - TdH 1 Budor (Foto: Stein Arne Negård)
Det ble en fantastisk skidag nederst i alpinbakken på Budor. (Foto: Stein Arne Negård)
Alexander Letrud; Øyer-Tretten IF inn til seier i FH menn senior.... (Foto: Stein Arne Negård)
... foran Morten Hulleberg, MjøsSki. (Foto: Stein Arne Negård)
Remi Trøen, Vang Skiløperforenig var klart best i "blåtimen" under seniorenes finale.
(Foto: Stein Arne Negård)
Hamar Skiklubb er i mål med første av fire renn i årets Tour de Hedmarken, men allerde i morgen, søndag, er det nye oppgjør når Ottestad IL arangerer Ottstatdrennet med fellesstart fristil i teknisk morsomme NM-løyper på Gåsbu og parstart for klasser under 10 år. (Foto: Stein Arne Negård)
Resultater A-finaler HA-Sprinten 20.12.2014:
|
|||||
J 11 år, 650m | |||||
Plass | St.nr | Navn | Klubb | Prolog | |
Tid | Pl | ||||
1 | 14 | Synne L Nesheim | Bærums Skiklub | 02:14,5 | 2 |
2 | 4 | Siri L Nesheim | Bærums Skiklub | 02:13,0 | 1 |
3 | 11 | Ida Hult | Ottestad IL | 02:22,3 | 5 |
4 | 3 | Synne Børresen Bollingmo | Raufoss IL | 02:19,8 | 3 |
5 | 10 | Ellinor Bårdseng | Vang Skiløperforening | 02:25,4 | 6 |
6 | 7 | Aurora Gaarder Strand | Strandbygda IL | 02:21,8 | 4 |
G 11 år, 650m | |||||
1 | 35 | Sivert Borgen | Østre Toten Skilag | 02:08,0 | 3 |
2 | 37 | Sigurd Nordaas | Strandbygda IL | 02:07,3 | 1 |
3 | 46 | Kristian Engebakken | Nordbygda/Løten Ski | 02:07,5 | 2 |
4 | 33 | Daniel Fatnes | Nesodden IF - Ski | 02:08,7 | 4 |
5 | 45 | Jørgen Kvarstad | Hamar SK | 02:12,4 | 5 |
6 | 42 | Herman Dalsjø Fredriksen | Magnor UL | 02:13,0 | 6 |
J 12 år, 650 km | |||||
1 | 63 | Charlotte Halseth | Strømmen og Lillestrøm SK | 02:07,3 | 1 |
2 | 84 | Kristine Kvamme | Søre Ål IL | 02:09,0 | 2 |
3 | 73 | Emma Axelsson | Oppegård IL | 02:09,5 | 3 |
4 | 68 | Frida Fodstad | Eidsvold Værks Skiklub | 02:15,0 | 4 |
5 | 64 | Ingeborg Nordlund | Hamar SK | 02:15,3 | 5 |
6 | 75 | Jenny Veidahl Martinsen | Vang Skiløperforening | 02:17,9 | 6 |
G 12 år, 650m | |||||
1 | 102 | Anders Grini | Moelven IL | 01:58,3 | 1 |
2 | 117 | Henrik Jevanord | Moelven IL | 02:01,3 | 2 |
3 | 123 | Henrik E Farstadvoll | Rustad IL | 02:05,1 | 5 |
4 | 97 | Eirik Bueno Lindmoen | Raufoss IL | 02:07,3 | 6 |
5 | 109 | Edward Aarstad | Strømmen og Lillestrøm SK | 02:03,6 | 3 |
6 | 118 | Eivind Fossen Utby | Konnerud IL | 02:04,2 | 4 |
|
|||||
J 13 år, 650m | |||||
1 | 144 | Ingrid Fougner | Follebu SK | 02:05,4 | 3 |
2 | 140 | Ingvild Haugstad Sandvik | Follebu SK | 02:02,0 | 1 |
3 | 131 | Marthe Sofie L Foss | Varde IL | 02:04,1 | 2 |
4 | 138 | Janne B Seierstad | Raufoss IL | 02:07,0 | 5 |
5 | 137 | Rannei Bjørklund | Mogutten IL | 02:07,9 | 6 |
6 | 136 | Vilde Opedal | Njård | 02:06,5 | 4 |
|
|||||
G 13 år, 650m | |||||
1 | 179 | Audun Nordaas | Strandbygda IL | 01:49,0 | 1 |
2 | 162 | Tarjei L Nesheim | Bærums Skiklub | 01:51,0 | 2 |
3 | 175 | Kjartan Røstelien Gangås | Moelven IL | 01:51,9 | 3 |
4 | 156 | Brage Buseth Hammerstad | Haslum IL | 01:52,2 | 4 |
5 | 158 | Ola Spigseth | Nes Ski | 01:55,3 | 5 |
6 | 177 | Viktor Bostad | Gjøvik SK | 01:56,4 | 6 |
|
|||||
J 14 år, 650m | |||||
1 | 195 | Carina Sveen | Strandbygda IL | 01:54,3 | 1 |
2 | 208 | Karoline Grøtting | Hernes IL | 02:02,2 | 5 |
3 | 200 | Ida Benjaminsen | MjøsSki | 02:00,5 | 2 |
4 | 188 | Anita Bueno Lindmoen | Raufoss IL | 02:02,3 | 6 |
5 | 202 | Øydis Norland | Gjøvik SK | 02:01,0 | 3 |
6 | 211 | Ada Eide Longva | Ottestad IL | 02:01,4 | 4 |
|
|||||
G 14 år, 650m | |||||
1 | 226 | Håvard Kvam | Kolbukameratene, IL | 01:36,5 | 1 |
2 | 248 | Henrik Solheim Ruud | Fossum IF | 01:41,1 | 3 |
3 | 222 | Mats Opsal | MjøsSki | 01:42,6 | 5 |
4 | 227 | Fredrik Fodstad | Eidsvold Værks Skiklub | 01:42,0 | 4 |
5 | 242 | Petter Tajet | Hamar SK | 01:41,1 | 2 |
6 | 247 | Martin Flenmoren | Eidsvold Værks Skiklub | 01:48,7 | 6 |
|
|||||
J 15 år, 1 km | |||||
1 | 264 | Kristin Austgulen Fosnæs | Fossum IF | 02:46,6 | 1 |
2 | 268 | Pia Stangebye | Lyn Ski - Ski | 02:58,6 | 6 |
3 | 274 | Stine Johansen | Åslia Skilag | 02:54,4 | 2 |
4 | 263 | Mari Robøle Lien | Hamar SK | 02:58,2 | 5 |
5 | 265 | Kristine H Strandlie | Gjøvik SK | 02:56,4 | 3 |
6 | 255 | Lotte Sølvsberg Noren | Hamar SK | 02:56,8 | 4 |
|
|||||
G 15 år, 1 km | |||||
1 | 280 | Harald Kjønnø Schaanning | Fossum IF | 02:35,3 | 5 |
2 | 296 | Simen F Øiseth | Fet SK | 02:28,8 | 1 |
3 | 303 | Kristoffer Alm Karsrud | Raufoss IL | 02:30,0 | 2 |
4 | 308 | Kristoffer Kvarstad | Hamar SK | 02:31,8 | 4 |
5 | 317 | Strømmen og Lillestrøm SK | 02:30,3 | 3 | |
6 | 286 | Anders Lund | Nittedal IL | 02:35,3 | 6 |
|
|||||
J 16 år, 1 km | |||||
1 | 338 | Dorthe Ballangrud Seierstad | Raufoss IL | 02:47,2 | 4 |
2 | 326 | Ingvil Ahlsand | Kjelsås IL - ski | 02:44,0 | 2 |
3 | 341 | Jenny Pedersen | 02:43,6 | 1 | |
4 | 336 | Tuva Bakkemo | Gjøvik SK | 02:46,0 | 3 |
5 | 331 | Sigrid Bye | Eidsvold Værks Skiklub | 02:53,6 | 5 |
6 | 339 | Tina Rusten | Brøttum ILTeam Sjusjøen | 02:57,8 | 6 |
|
|||||
G 16 år, 1 km | |||||
1 | 361 | Petter Stokkeland | Tistedalen FL | 02:22,4 | 2 |
2 | 357 | Kristoffer Ramsberg | Kolbukameratene, IL | 02:20,9 | 1 |
3 | 369 | Ottestad IL | 02:23,9 | 3 | |
4 | 359 | Håvard Hovde | MjøsSki | 02:26,6 | 5 |
5 | 353 | Sigurd Ranheim Brynestad | MjøsSki | 02:27,8 | 6 |
6 | 356 | Bård Eskil Bjørndalen | Magnor UL | 02:25,1 | 4 |
|
|||||
K 17 år,1,2 km | |||||
1 | 383 | Guro Finstad Bjerken | Gjerdrum IL - Ski | 03:41,8 | 2 |
2 | 377 | Sigrid Fu Skjelbostad | MjøsSki | 03:48,4 | 4 |
3 | 379 | Mathilde Bangstad Bergersen | Hamar SK | 04:05,3 | 6 |
4 | 384 | Julia Mehre Ystgaard | Kjelsås IL - skiTeam Kollen | 03:46,9 | 3 |
5 | 382 | Karoline Strømmen Martinsen | Vind ILGjøvik/Toten Langr. | 03:59,3 | 5 |
6 | 378 | Madeleine Nilsen Austad | Mogutten ILTeam Odal | 04:25,4 | 8 |
K 18 år, 1,2 km | |||||
1 | 390 | Kristine Fjeld | MjøsSki | 04:05,9 | 4 |
2 | 388 | Maren Skarpnord | MjøsSki | 03:52,9 | 1 |
3 | 387 | Martine Slokvik | Ottestad IL | 03:53,8 | 2 |
4 | 389 | Christina Sveen | Strandbygda IL | 04:05,4 | 3 |
K 19/20 år, 1,2 km | |||||
1 | 395 | Silje Wilson | Hamar SK | 03:24,6 | 1 |
2 | 394 | Julie Synnøve Ensrud | 03:41,2 | 2 | |
M 17 år, 1,2 km | |||||
1 | 618 | Trym Moeng Jensen | Kjelsås IL - skiTeam Kollen | 03:01,2 | 1 |
2 | 606 | Ole Haldor Ensrud | 03:01,9 | 2 | |
3 | 608 | Jakob Stensåsen | Kjelsås IL - skiTeam Kollen | 03:10,5 | 6 |
4 | 620 | Emil Robert Book Bratbak | Lillehammer Skiklub | 03:10,4 | 5 |
5 | 610 | Simen Andersen | 03:07,9 | 4 | |
6 | 604 | Marius Brandbo | Næroset IL | 03:07,2 | 3 |
M 18 år, 1,2 km | |||||
1 | 637 | Lars Kringlebotn | Ottestad IL | 02:47,7 | 1 |
2 | 638 | Magnus Gravdahl | Raufoss ILGjøvik/Toten Langr. | 02:59,4 | 3 |
3 | 636 | Fredrik Helgestad | Hamar SK | 02:58,3 | 2 |
4 | 639 | Kristian Røise | Kolbukam.Gjøvik/Toten | 03:04,4 | 6 |
5 | 629 | Sverre Bang Støeng | Hamar SK | 03:03,3 | 4 |
6 | 631 | Markus Wirstad | MVS/Åslia Skilag | 03:04,3 | 5 |
M 19/20 år, 1,2 km | |||||
1 | 647 | Håvard Flaten | Gran ILTeam Hadeland | 02:57,9 | 3 |
2 | 655 | Brage Askeli | Gjøvik SKGjøvik/Toten Langr. | 02:57,3 | 1 |
3 | 644 | Matias Sølvsberg Noren | Hamar SK | 02:57,4 | 2 |
4 | 651 | Jørgen Frihagen Dahl | IL Bevern | 03:02,0 | 5 |
5 | 649 | Bjørn André Aaslund | Heming, IL - SkiTeam Kollen | 03:00,0 | 4 |
6 | 650 | Børge Løvseth Langedal | Gjøvik SKGjøvik/Toten Langr. | 03:02,9 | 6 |
|
|||||
M senior, 1,2 km | |||||
1 | 663 | Remi Trøen | Vang Skiløperforening | 02:56,4 | 2 |
2 | 660 | Simen Engebretsen Nordli | Vang Skiløperforening | 02:58,6 | 3 |
3 | 661 | Erik Simberg | SK Bore | 02:51,8 | 1 |
4 | 659 | Erik Rønning | Nordbygda/Løten Ski | 03:28,7 | 5 |
5 | 662 | Marius Wang | Tynset IF | 03:34,0 | 6 |
6 | 664 | Knut Lyngar | Oppegård IL | 04:00,7 | 7 |
FH M senior, 450m | |||||
1 | 667 | Alexander Letrud | 02:05,4 | 1 | |
2 | 666 | Morten Hulleberg | MjøsSki | 03:14,9 | 0 |