Menn 40-44 år (under 16.45)    
1 Ebrahim Abdulaziz  14.50 Trøndersk vk5 -21
2 Ronny Losoa  14.58 Perseløpet 3 -20
3 Anders Aukland  15.07 Kristinaløpet -14
4 Øystein Mørk  15.19 Fornebuløpet -14
5 Tom Erik Lukkedal  15.26 Rekordløpet Spikkestad -21
6 Arne Mjelde Sæther 15.28 Schjongs5ern -17
6 Bjarte Vik  15.28 Åsaneløpet -09
8 Bjørn Ivar Nilsen 15.29 Norges raskeste -18
9 Bjarte Eikanger  15.30 Åsaneløpet -13
10 Runar Sæther 15.38 Kondis Nyttårsløp -17
10 Simen Haugen 15.38 Sandefjordsløpet -07
12 Robert Hisdal  15.39 Ida Eides Minneløp -21
13 Knut Eraker Hole  15.46 Norges raskeste -11
14 Dag Skretteberg  15.47 Rekordløpet Gardermoen 2 -21
15 Terje Olsen (-67) 15.49 Trønder -Øst løpet -10
16 Håvard Solberg 15.51 Norgesløpet -19
17 Samuel Hafsahl 15.52 Rekordløpet Gardermoen 2 -21
18 Per-Christian L. Torgersrud 15.53 5k, Hamar -19
19 Alemayehu Sitotaw 15.54 Knarvikmila -06
20 Asle Slettemoen  15.56 Fornebuløpet -14
20 Hallvard Nilsen 15.56 Norges raskeste -18
20 Trond Einar Brobakk  15.56 Tordenskioldløpet -15
23 Ole-Martin Vedøy 15.59 Stavanger Inv.-Forus -21
24 Inge Hasund 16.00 Stomperudkarusellen 2 -21
25 Robert Hansen 16.01 Norgesløpet -19
26 Jon Fiva   16.04 Perseløpet 1
27 Abdeslam Naji 16.07 Ryeløpet -05
28 Arnt Inge Nilsen  16.08 Trønder-Øst løpet -14
28 Kristian Monsen 16.08 Hytteplantesten -17
28 Roger Thompson  16.08 Perseløpet 9 -20
31 Jon Per Nygaard  16.09 Fornebuløpet -11
31 Pål Asbjørn Kullerud 16.09 Skiløpet -19
33 Richard Larsson 16.12 Schjongs5ern -15
34 Øyvind Wiger  16.13 Perseløpet 9 -20
35 Håkon Hjemly  16.14 Kristinaløpet -13
36 Øyvind Mehus Sjursen 16.17 Fornebuløpet -18
36 Svein Inge Buhaug  16.17 Hytteplantesten -11
38 Thomas Hetland 16.20 5k, Stavanger -18
38 Tore Hopen  16.20 Skiløpet -15
40 Christer Hult   16.21 Perseløpet 8 -20
40 Ole Arnold Sødal 16.21 Trønder-Øst løpet -17
42 Jarle Risa  16.22 Undheim 5 km -20
43 Fredrik Vedvik 16.25 Kristinaløpet -15
43 Jan Briseid 16.25 Fornebuløpet -15
45 Eirik Norstrøm 16.26 Norges raskeste -17
45 Johannes Tjønnås 16.26 Trøndersk vk1 -18
47 Knut Ødegaard 16.27 Trønderjogg -17
47 Thomas Kjetland   16.27 Trøndersk vk5 -21
47 Eirik Nordvik 16.27 Elveløpet -21
50 Ketil Stene 16.28 Trøndersk vk1 -19
50 Lars Ole Hageskal 16.28 Ørasprinten -19
50 Ronny Ingebrigtsen  16.28 Trøndersk vk6 -14
53 Bjarne Vad Nilsen 16.29 Oslo Maraton -06
53 Henrik Angermund  16.29 Bykarusellen, sep. -20
53 Kjell Raa 16.29 BFG Fanas sk3 -05
53 Thorkild Schrumpf  16.29 Perseløpet 6 -20
57 Are Birkeli  16.30 Norges raskeste -11
57 Mads Blomfeldt 16.30 Fredrikstadløpet -19
57 Ole Petter Ringnes 16.30 1814-løpet -06
60 Runar Gilberg 16.31 1814-løpet -06
60 Kristen Brenna 16.31 Perseløpet 4 -21
62 Richard Wilhelmsen 16.32 Fredrikstadløpet -06
63 Lars Hagen 16.33 Trøndersk vk1 -18
64 Magnus Alsaker 16.34 Trønderjogg -18
65 Lars Ohren 16.37 Æresrunden -06
66 Hermann Bruun 16.38 1814-løpet -06
67 Harald Ringen 16.39 Æresrunden -07
68 Lennart Garnes  16.40 Perseløpet 11 -20
68 Bjørn Egil Nordseth  16.40 Nattløpet, Dokka -21
70 Alv Ole Esperås  16.41 Etne Løpsfestival -09
70 Jon Gulbrandsen 16.41 5k, Holmestrand -18
70 Reidar Skrunes 16.41 Aibelsprinten -07
70 Trygve Andresen  16.41 Bykarusellen, sep. -20
74 Bjørnar Andersen 16.42 Ryeløpet -07
74 Kjetil Sørum  16.42 Sandefjordsløpet -15
76 Alf-Georg Joranger   16.43 Perseløpet 11 -20
77 Kjetil Monstad 16.44 Frikarusellen 6 -17
77 Ola Sisselberg 16.44 Fornebuløpet -18
77 Remi Andersen 16.44 Sentrumsløpet -15
77 Sigbjørn Reigstad 16.44 Åsaneløpet -19
81 Håkon Landro  16.45 Åsaneløpet -13
       
Menn 45-49 år (under 17.00)    
1 Gudmund Høst 15.29 Fredrikstadløpet -06
2 Helge Dolsvåg 15.31 Fredrikstadløpet -07
3 Johan-Jørgen L. Strømberg  15.42 Perseløpet 9 -20
4 Kristian Thon  15.45 Perseløpet 4 -20
5 Bjarte Bogstad  15.48 Knarvikmila -08
5 Øystein Mørk 15.48 Norgesløpet -19
7 Kjell Richard Botten 15.54 Fornebuløpet -15
7 Terje Olsen (-67) 15.54 Trønder-Øst løpet -12
9 Øyvind Bjordal  15.59 Bykarusellen, sep. -20
10 Trond Mikkelsen 16.02 BFG Fanas vk8 -05
11 Jon Per Nygaard  16.03 Fornebuløpet -13
11 Svein Ove Risa   16.03 Varhaugmila 5k -21
13 Odd-Bjørn Hjelmeset 16.06 Schjongs5ern -17
14 Knut Eraker Hole 16.08 Norges raskeste -18
15 Håkon Hjemly 16.09 Fornebuløpet -15
15 Roger Thompson 16.09 Perseløpet 6 -21
17 Knut Ødegaard 16.10 Energimila 5 km -21
18 Alemayehu Sitotaw  16.11 Frikarusellen 6 -09
19 Bård Kvalheim  16.12 Perseløpet 9 -20
20 Are Birkeli 16.14 Perseløpet 1 -19
21 Runar Sæther  16.16 Perseløpet 6 -20
22 Terje Olsen (-65) 16.18 Trønder-Øst løpet -14
23 Petter Antonsen  16.21 Ryeløpet -09
24 Håvard Jakobsen 16.23 Namdal lk, vår -18
25 Kjell Raa  16.24 Åsaneløpet -10
25 Tom Ole Dalsrud  16.24 Forus perseløp -20
27 Tom Roger Johansen 16.26 BFG Fanas sk1 -05
28 Brigt Strømmen  16.30 Åsaneløpet -08
29 Harald Ringen  16.31 Stomperudkarusellen 1 -11
29 Kristian Nedregård 16.31 Ålesund sk2 -21
31 Andreas Gossner 16.33 Sommernattsløpet, Oslo -18
31 Knut Venseth 16.33 Nybrottkarusellen 1 -18
33 Ole Arnold Sødal 16.34 Trønder-Øst løpet -19
34 Richard Larsson  16.35 Perseløpet 11 -20
35 Tor Erik Nyquist  16.36 Fredrikstadløpet -14
35 Tore Hopen 16.36 Fornebuløpet -16
35 Trygve Reitan  16.36 Trønder-Øst løpet -14
38 Krister Sørgård 16.39 Norges raskeste -19
39 Bjørnar Andersen  16.40 Fredrikstadløpet -09
39 Jon Ilseng 16.40 Fornebuløpet -18
41 Aleksander Stray   16.42 Fornebuløpet -15
41 Robert Hansen  16.42 Schjongs5ern -21
43 Frode Viberg Jermstad  16.45 Trønderjogg -21
44 Hermann Bruun  16.47 Fredrikstadløpet -10
44 Mads Blomfeldt  16.47 Perseløpet 11 -20
44 Nils Bjerke 16.47 Æresrunden -05
44 Bjarte Eikanger 16.47 Bykarusellen perseløp 2 -21
48 Jens Aas  16.48 Perseløpet 11 -20
48 Yngvar Christiansen 16.48 Oslo Maraton -06
50 Ronny Ingebrigtsen  16.50 Strandpromenaden 1 -20
51 Arne Petter Sellæg  16.51 Namsos karuselløp -08
51 Jan Briseid 16.51 Fornebuløpet 5 km -21
53 Audun Skogen  16.52 5k, Jølster -15
53 Johs Gjesdal  16.52 5k, Hyde Park -08
53 Svein Arne Reiersen  16.52 Frikarusellen 1 -08
53 Svein Inge Buhaug 16.52 Norges raskeste -19
57 Bjørn Vonheim 16.53 Kodalmila -07
57 Morten T. Vaagsbø 16.53 Nøklevann Rundt -17
57 Sturle Starheim  16.53 Romsdal 5 km, aug. -20
60 Espen Egeland Valseth  16.54 Perseløpet 9 -20
60 Ole Gorm Berg 16.54 Fornebuløpet -17
62 Fredrik Kolverud  16.55 Perseløpet 7 -20
63 Svein Magne Løvås 16.56 Solastranden 5km -19
64 Jan Endre Rise  16.57 Nyttårsløp, Ålesund -20
64 Kjetil Monstad 16.57 Åsaneløpet -18
64 Odd Arild Løseth  16.57 5 km, Jølster -14
67 Ole Kjell Langmyren 16.59 Kanaljoggen -06
       
Menn 50-54 år (under 17.30)    
1 Gudmund Høst  15.41 Fredrikstadløpet -10
2 Kristen Aaby 15.47 Fornebuløpet -15
3 Rashid Handule 15.56 Ida Eides Minneløp -21
4 Helge Dolsvåg  16.02 Norges raskeste -12
5 Håkon Hjemly  16.07 Perseløpet 1 -21
6 Petter Antonsen  16.14 Fornebuløpet -13
7 Terje Olsen (-65) 16.16 Trønder-Øst løpet -15
8 Terje Olsen (-67) 16.18 Trønder-Øst løpet -17
9 Krister Sørgård  16.20 Perseløpet 9 -20
10 Harald Nygård 16.21 BFG Fanas sk5 -05
11 Terje Gulbrandsen  16.22 Perseløpet 4 -20
12 Øyvind Bernes  16.24 Åsaneløpet -08
13 Are Birkeli  16.32 Rekordløpet Gardermoen 2 -21
14 Jon Per Nygaard 16.34 5k, Drammen  -19
15 Trond Olav Berg  16.39 Fredrikstadløpet -11
16 Kjell Raa  16.40 Åsaneløpet -13
17 Jim Holtqvist 16.41 Oslo Maraton -05
18 Kjell Richard Botten  16.42 Rekordløpet Lier 2 -21
19 Knut Venseth 16.44 Elveløpet -21
20 Pål Gunnar Mikkelsplass  16.46 Norges raskeste -13
21 Alemayehu Sitotaw  16.51 Frikarusellen 6 -12
21 Bjørn Vonheim  16.51 Trønder -Øst løpet -12
21 Jon Ilseng  16.51 Perseløpet 5 -20
24 Anbjørn Mellingen  16.55 Åsaneløpet -08
24 Jan Frode Seim  16.55 Frikarusellen 6 -09
26 Nils Bjerke  16.56 Norges raskeste -11
27 Arvid Hansen  16.58 Sandefjordsløpet -13
28 Brigt Strømmen  17.02 BFG Fanas vk5 -09
29 Frode Engelund  17.05 Romerike vk2 -14
30 Helge Holthe 17.06 Norges raskeste  -19
31 Øyvind Simonsen 17.08 Fornebuløpet  -19
32 Tore Hopen 17.11 Re-mila 5 km -21
33 Olav Sveen  17.12 Kristinaløpet -10
34 Thor Arne Dommersnes 17.13 Aibelsprinten -16
35 Bård Solvoll 17.16 Fredrikstadløpet -10
36 Fredrik W. Baumann 17.18 Fornebuløpet -16
36 Lars Sverdrup-Thygeson  17.18 Norges raskeste -12
38 Øystein Eriksen 17.20 BFG Fanas sk5 -06
38 Terje Hordnes  17.20 Kalandkarusellen 2 -13
40 Håvard Lorange 17.22 Strandpromenaden -16
40 Jan Birger Hansen  17.22 Aibelsprinten -08
40 Ole Gorm Berg   17.22 Perseløpet 3 -20
43 Lars-Inge Arnevik 17.23 Hytteplantesten -18
44 Bjørn Tore Gullord 17.24 Fornebuløpet -16
44 Johs Gjesdal  17.24 5k, Hyde Park -11
46 Arve Austestad 17.25 5k, Stavanger  -19
46 Johan Venseth 17.25 Nybrottkarusellen 2 -17
48 Brede Huse  17.26 Furumomila -09
48 Kenneth Westerheim 17.26 Haugesund 5k -21
50 Tore Bjerkrheim  17.28 Fornebuløpet -15
51 Anton Bueie 17.30 Norges raskeste  -19
       
Menn 55-59 år (under 18.30)    
1 Kristen Aaby  15.50 Fornebuløpet -16
2 Bo Engdahl (*) 16.26 Rekordløpet Gardermoen 2 -21
3 Svein Egil Linnerud  16.40 Perseløpet 11 -20
4 Øystein Syversen 16.59 Knarvikmila -07
5 Harald Simmenes 17.01 BFG Fanas sk3 -06
6 Dag Sjøberg 17.06 Fornebuløpet -17
7 Jim Holtquist  17.17 Fornebuløpet -11
8 Abdeslam Naji 17.18 Ida Eides Minneløp -21
9 Harald Nygård 17.19 BFG Fana vk1 -07
10 Ragnar Mjelstad 17.26 BFG Fanas vk7 -06
11 Ove Bernes  17.27 Åsaneløpet -09
12 Odd A. Nilsen 17.28 Romerike vk1 -05
13 Jan Nyrønning 17.31 Trønderjogg -19
14 Tor Fauske 17.32 Fornebuløpet -18
15 Lars Sverdrup-Thygeson  17.36 Norges raskeste -14
16 Tore Tjørnhom  17.37 Sommerløpet 5 km -21
17 Gunnar Eiterjord 17.40 5k, Stavanger -19
17 Knut Hegvold 17.40 Trønderjogg -16
17 Øivind Bernes 17.40 Åsaneløpet -14
20 Even Løkken  17.41 Laderunden -11
20 Lars Harald Blikra 17.41 Trønder-Øst løpet -19
22 Johan Venseth  17.45 Nybrottkarusellen 1 -20
23 Bjørn Tore Gullord  17.46 Perseløpet 11 -20
24 Johnny Stensrud 17.47 Fornebuløpet -18
25 Sturla Throndsen 17.49 Fredrikstadløpet -15
25 Trond Olav Berg 17.49 Fornebuløpet -15
27 Ger van Graas (*) 17.50 Stomperudkarusellen 1 -11
28 Kjell Arne Olsen 17.51 Perseløpet 7 -19
28 Terje Haugland 17.51 Frikarusellen 2 -15
30 Tore Bjerkrheim 17.54 Norges raskeste -18
31 Gudmund Høst 17.56 5k, Drammen -18
31 Torbjørn Dahl 17.56 Norges raskeste -13
33 Håkon Kyllo  17.57 Trønder-Øst løpet -18
34 Arne Nestegård  17.58 Norges raskeste -11
34 Anton Bueie 17.58 HQ-testen -21
36 Øyvind Trongmo  18.00 Trøndersk vk1 -11
37 Sten Solfjeld 18.01 1814-løpet -06
38 Leif Blom 18.02 BFG Fanas sk2 -05
39 Øystein Eriksen  18.03 BFG Fanas sk1 -10
40 Svein Arne Skjelland 18.06 Kristinaløpet -05
41 Åge Snerting  18.07 Trøndersk vk1 -13
41 Jørn Schrøder 18.07 Fornebuløpet -19
41 Tommy Olsen   18.07 Schjongs5ern -20
44 Brigt Strømmen  18.11 Åsaneløpet -14
44 Johan Henrik Lundbo   18.11 Nybrottkarusellen 1 -20
46 Einar Færø  18.12 Knarvikmila -14
46 Einar Bergsholm  18.12 Rekordløpet Lier 1 -21
48 Jan Steinsund  18.15 Norges raskeste -12
48 Sturle Brustad   18.15 Perseløpet 9 -20
50 Bård Olav Moen  18.16 Trøndersk vk2 -11
51 Rolf Hernes 18.17 Nybrottkarusellen 2 -21
52 Odd Rognebakke 18.20 Eikefjord lk1 -19
53 Jan Fagerheim 18.24 Fornebuløpet -17
53 Jan Rolland 18.24 Bergen vk2 -19
53 Rune Eriksen  18.24 Fredrikstadløpet -14
56 Hermann Bruun 18.26 Fornebuløpet -18
57 Kjell Øygard 18.27 5k, Jølster -18
58 Nils Bjerke 18.28 Norges raskeste -17
59 Lars Idar Solum  18.29 Trønder-Øst -08
59 Magne Aunebakk  18.29 Perseløpet 8 -20
61 Jørn Holmen 18.30 Varhaugmila -17
       
Menn 60-64 år (under 19.30)    
1 Ragnar Mjelstad 17.22 Frikarusellen 6 -07
2 Svein Egil Linnerud  17.27 Rekordløpet Lier 1 -21
3 Henning Wibeto  17.37 Stomperudkarusellen 1 -09
4 Harald Nygård  17.44 Rett Vest -12
5 Lars Harald Blikra  17.48 Strandpromenaden 5 km
6 Rune Eriksen 17.56 Sommernattsløpet, Oslo -19
7 Kjell Arne Olsen  17.57 Perseløpet 7 -20
8 Bjørn Lauglo  18.03 Stomperudkarusellen 1 -08
9 Petter Antonsen 18.05 Schjongs5ern -21
10 Trond Olav Berg  18.08 Perseløpet 11 -20
11 Ger van Graas (*) 18.09 Schjongs5ern -15
12 Alf B. Dahl 18.11 Eidemila -17
13 Ove Bernes  18.12 Åsaneløpet -14
14 Bjørn E. Eide 18.13 Norges raskeste -17
15 Sten Solfjeld  18.14 Stomperudkarusellen 1 -10
16 Kolbjørn Hjertvik  18.15 Østlendingenløpet -13
17 Paul Dahl 18.23 1814-løpet -06
17 Per Gunnar Øverland 18.23 Kodalmila -07
19 Kristen Aaby  18.24 5k, Holmestrand -21
20 Øivind Bernes 18.35 Frikarusellen 4 -18
20 Ole Peter Bergaust 18.35 1814-løpet -06
22 Harald Ødegård  18.36 Stomperudkarusellen 1 -08
23 Bjørn Eide 18.37 Norgesløpet -19
23 Ivar Sandø  18.37 Bergen sk4 -14
25 Asgeir Bøgeberg 18.39 Trønder-Øst løpet -19
25 Svein Arne Skjelland 18.39 Kristinaløpet -06
27 Sverre Aksland  18.42 Aibelsprinten -09
28 Bjørn Haugland 18.47 Åsane lk7 -16
29 Einar Færø -56 18.48 Knarvikmila
30 Åge Snerting 18.53 Trøndersk vk2 -17
31 Gunnar Dalen  18.56 Schongs5'ern, -13
32 Bård Olav Moen  18.57 Trøndersk vk5 -14
33 Arne Mjelde 18.58 BFG Fanas sk3 -05
34 Sturla Throndsen   18.59 Sentrumsgateløpet -20
35 Kjell Jonhaugen  19.00 Stomperudkarusellen 1 -08
36 Pål Simonsen  19.01 Rekordløpet Lier 1 -21
37 Jan Fagerheim 19.04 Fornebuløpet -19
38 Finn E. Johannessen 19.06 Ryeløpet -16
39 Bjørn Stavnes 19.08 Tordenskioldløpet -19
40 Jan Monsrud 19.10 Norges raskeste -19
41 Tor Arne Stenhaug  19.12 Stomperudkarusellen 1 -10
42 Atle Nordbotten  19.13 Varhaugmila 5k -21
43 Arne Erik Håkonsen 19.17 Norges raskeste -16
43 Odd-Bjørn Hansen 19.17 Oslo Maraton -05
45 Geir Ulekleiv  19.19 Romerike vk2 -14
45 Harald Simmenes  19.19 Frikarusellen 1 -14
47 Steinar Skaar 19.20 Stomperudkarusellen 1 -16
48 Skjalg Duesund  19.21 Tysværtrimmen, vår -09
49 Arne Johansen  19.23 Romerike vk2 -08
50 Egil Meisingset 19.27 Fornebuløpet -17
50 Erik Gustavson  19.27 Hedersløpet -21
52 Håkon Haugen  19.30 Romerike vk10 -12
52 Hjalmar Schiøtz  19.30 Kanaljoggen -09
       
Menn 65-69 år (under 21.00)    
1 Ivar Sandø   18.16 Bykarusellen, sep.  -20
2 Einar Færø 18.22 Knarvikmila 5 km -21
3 Ger van Graas  (*) 18.29 Ida Eides Minneløp -21
4 Henning Wibeto  18.32 Stomperudkarusellen 1 -11
5 Gunnar Gaulen 18.39 BFG Fanas sk3 -06
6 Bjørn E. Eide  18.52 Rekordløpet Gardermoen 3 -21
7 Øystein Syversen 18.56 Norges raskeste -18
8 Kolbjørn Hjertvik 18.57 Norges raskeste -17
9 Øystein Eriksen  18.58 Bykarusellen perseløp 2
10 Ove Bernes 19.05 5k, Jølster -19
11 Harald Nygård 19.11 Åsaneløpet -16
12 Rolf Karlsen 19.15 Trønderjogg -17
13 Bjørn Lauglo 19.19 1814-løpet -15
14 Sverre Aksland  19.22 Tysværtrimmen -14
15 Kjell Anders Kraakmo  19.25 Kristinaløpet -10
16 Per Arve Sørngård  19.27 Perseløpet 6 -20
16 Svein Arne Sølvberg  19.27 Hytteplantesten -14
18 Jan Monsrud  19.29 Perseløpet 11 -20
18 Vemund Wemundstad 19.29 Romerike vk1 -05
20 Kjell Jonhaugen  19.35 Stomperudkarusellen 1 -09
21 Harry Jensvoll 19.38 BFG Fanas vk4 -05
22 Skjalg Duesund  19.50 Aibelsprinten -13
23 Arnt Ivar Høiberg  19.51 BFG Fanas vk5 -13
23 Håkon Høst  19.51 Perseløpet 1 -21
25 Arne Mjelde 19.52 BFG Fanas sk2 -07
26 Even Løkken   19.54 Strandpromenaden 5 km -20
27 Per Laksfors  19.58 Trøndersk vk1 -14
28 Christian Børs Lind 20.02 Ryeløpet -05
29 Ole Peter Bergaust  20.06 Stomperudkarusellen 1 -14
30 Tor-Arne Stenhaug  20.11 Stomperudkarusellen 1 -13
31 Eilif Villanger 20.12 5k, Jølster -18
32 Svein Amundsen  20.15 Sandefjordsløpet -13
33 Inge Vinje  20.17 Eggemomila -11
34 Steinar Skaar 20.20 Romerike vk2 -21
35 Dagfinn Nyhammer  20.21 Knarvikmila -15
36 Halvor Hoveid 20.25 Trøndersk vk1 -19
37 Audun Lavik  20.26 BFG Fanas vk6 -09
38 Christian Prestegård 20.30 Rekordløpet Gardermoen 4 -21
39 Herbjørn Brennhovd  20.31 Norges raskeste -14
40 Knut Skaar 20.32 Ålesund sk3 -21
41 Ole Karl Husa  20.34 BFG Fanas vk2 -11
42 Geir Engesæter   20.39 Romerike vk2 -20
43 Villy Solvang 20.41 Aibelsprinten -19
44 Ragnar Jakobsen  20.43 Fevik Maraton -09
45 Magne Bjørdal  20.45 Hytteplantesten -14
46 Asbjørn Bugge 20.49 Kristinaløpet -06
46 Bjørn Tvedt 20.49 1814-løpet -06
48 Håkon Haugen   20.53 Perseløpet 9 -20
49 Bjørn Hakvåg 20.54 Trøndersk vk2 -16
49 Helge Fuglseth  20.54 Landsmøteløpet -14
49 Svein Roger Eriksen 20.54 Schjongs5ern -16
52 Odd A. Nilsen 20.56 Trøndersk vk3 -16
53 Svein Raa 20.57 BFG Fanas vk6 -05
54 Bjørn Moløkken  21.00 Stomperudkarusellen 1 -10
54 Harry Tunestveit  21.00 Frikarusellen 6 -08
       
Menn 70-74 år (under 23.00)    
1 Kolbjørn Hjertvik 19.26 Perseløpet 1 -21
2 Magne Bjørdal 20.08 Norges raskeste -17
3 Kjell Jonhaugen  20.22 Landsmøteløpet -14
4 Per Gunnar Øverland  20.27 5k, Drammen -16
5 Eilif Villanger   20.29 Flyplassløpet -20
5 Johannes Lunde 20.29 Åsane lk6 -17
7 Herbjørn Brennhovd 20.37 Norgesløpet -19
8 Vidar Myrvold 20.44 Norgesløpet -19
9 Bjørn Lauglo 20.46 Norges raskeste -18
10 Christian Børs Lind  20.50 Fornebuløpet -11
11 Ole Peter Bergaust 21.07 Norges raskeste -17
12 Halvor Hoveid  21.21 Nybrottkarusellen 2 -21
13 Svein Amundsen 21.30 5k, Holmestrand -18
14 Tor-Arne Stenhaug  21.34 Perseløpet 3 -20
15 Vemund Wemundstad  21.46 Norges raskeste -10
16 Bjørn Ivar Hage 21.48 Nybrottkarusellen 2 -15
17 Peter Wilhelm Kildal  21.49 Stomperudkarusellen 1 -12
18 Hagbart Vebostad  21.50 Trøndersk vk2 -11
19 Knut E. Møller  21.51 Trøndersk vk2 -11
20 Harry Paul Jensvoll  21.55 BFG Fanas sk2 -10
21 Ove Åserud  22.02 Stomperudkarusellen 1 -13
22 Inge Vinje 22.03 Kanaljoggen -15
23 Olav Hagland 22.07 5k, Haugesund -18
23 Paul Dahl  22.07 1814-løpet -15
25 Sten Solfjeld  22.13 Ålesund sk1 -20
26 Anders Waage 22.14 Trøndersk vk1 -18
27 Sverre Aksland 22.17 Aibelsprinten -19
28 Helge Horn 22.20 5k, Holmestrand -21
29 Gunnar Serck-Hanssen  22.25 Ryeløpet -10
30 Bjørn Hakvåg 22.26 Trøndersk vk3 -21
31 Svein Raa 22.27 BFG Fanas vk7 -07
32 Atle Nytun 22.29 Ålesund vk2 -16
33 Aksel Røste 22.32 Sandefjordsløpet -06
33 Odd A. Nilsen 22.32 Trøndersk vk2 -18
35 Ingebrigt Rygg  22.33 Eggemomila -11
36 Tormod Bønes  22.34 5 km, Jølster -14
37 Torbjørn Rolseth 22.35 Nybrottkarusellen 2 -16
38 Rolf Nielsen  22.37 Stomperudkarusellen 1 -08
38 Sigurd Henriksen  22.37 Frikarusellen 6 -11
40 Ivar Egeberg   22.38 Stomperudkarusellen 3 -20
41 Ragnar B. Johnsen  22.43 Norges raskeste -13
42 Gustav E.Karlsen  22.44 Trøndersk vk2 -12
43 Roald Guldbrandsøy 22.45 Springkarusellen 6 -21
44 Olav Meen  22.46 Sandefjordsløpet -14
45 Arne Innbjo  22.49 Aibelsprinten -09
45 Trygve M. Solvang 22.49 Aibelsprinten -18
47 Svein Hammerø 22.54 Aibelsprinten -19
48 Rolf Brennskag 22.56 Nybrottkarusellen 2 -15
       
Menn 75-79 år (under 26.00)    
1 Henrik Lund Raagaard 21.22 5k, Holmestrand -21
2 Knut Austlid 21.32 1814-løpet -06
3 Kjell Jonhaugen  21.47 Norgesløpet -20
4 Johannes Lunde 22.02 Bykarusellen perseløp 2 -21
5 Christian Børs Lind   22.30 Fornebuløpet -15
6 Trygve M. Solvang 22.54 Aibelsprinten -19
7 Inge Vinje  23.02 Semslinna -20
8 Bjørn Ivar Hage  23.09 Nybrottkarusellen 1 -20
9 Atle Nytun 23.16 Ålesund sk3 -19
10 Harry Sollie 23.21 Nybrottkarusellen 1 -18
10 Svein Raa  23.21 BFG Fanas vk7 -12
12 Hagbart Vebostad 23.23 Nybrottkarusellen 2 -16
13 Alf Igesund          23.29 BFG Fanas vk6 -05
14 Ingebrigt Rygg 23.44 Furumomila -16
15 Per Magne Siraas 24.09 Nybrottkarusellen 2 -17
16 Sigurd Henriksen 24.11 Frikarusellen 6 -16
17 Gunnar Serck-Hanssen  24.20 Ryeløpet -15
18 Arne Mjelde 24.32 Åsaneløpet -17
19 Steingrim Ringel  24.39 Bykarusellen perseløp 3 -21
20 Arne Ingelsrud  24.42 Romerike vk2 -21
21 Kjell Åsheim  24.50 BFG Fanas vk1 -10
22 Anders Aarø  24.55 Nøklevann Rundt -14
23 Sverre Mostue  25.13 Semslinna -20
24 Peter Kildal 25.17 Stomperudkarusellen 1 -16
25 Knut E. Møller 25.21 Nybrottkarusellen 2 -16
26 Egil Arne Grønseth 25.28 Nybrottkarusellen 2 -16
27 Carl Næss Hilsen  25.42 Furumomila -08
28 Arne Robertsen 25.49 Kristinaløpet -09
29 Asbjørn Bugge  25.53 Kristinaløpet -14
30 Henry Sivertsen  25.57 Tordenskioldløpet -15
31 Harry Olsen 25.58 Oslo Maraton -05
32 Torbjørn Rolseth  26.00 Nybrottkarusellen 2 -21
       
Menn 80-84 år (under 32.00)    
1 Christian Børs Lind   23.24 Rekordløpet Gardermoen 4 -21
2 Hagbart Vebostad 26.10 Nybrottkarusellen 2 -21
3 Carl Næss Hilsen  26.50 Furumomila -11
4 Alf Igesund 26.56 BFG Fanas vk7 -07
5 Kjell Odd Steinset 28.01 5k, Jølster -18
6 Harry Olsen 28.13 Æresrunden -07
6 Sverre M. Myklestad  28.13 Tordenskioldløpet -14
8 Rudolf Bernhardsen      28.16 Fornebuløpet -11
9 Anders Aarø 28.32 Norges raskeste -19
10 Harald Glomnes 28.47 Knarvikmila -18
11 Sverre Sanengen 29.17 Fredrikstadløpet -19
12 Paul Meier 29.44 Hytteplantesten -19
13 Ola Sande 29.52 Trønderjogg -19
14 Hans Rostad  30.03 Fredrikstadløpet -10
15 Kåre Ness  30.14 Rett Vest -09
16 Paul Postvoll 30.31 Aibelsprinten -19
17 Jan Andersen 31.18 Skagerrakløpet -18
18 Einar Olai Johansen 31.21 Re-mila -18
19 Sigurd Syversen  31.23 BFG Fanas vk6 -11
20 Olav Fossgard  31.28 5k, Holmestrand -21
21 Henning Høgheim 31.53 Stomperudkarusellen 1 -19
       
Menn 85-89 år (under 38.00)    
1 Sverre M. Myklestad 30.41 Trønderjogg -17
2 Olav Tjosås  30.41 Knarvikmila -18
3 Kristen Røren 32.38 Furumomila -05
4 Oddvar Rønneberg  33.07 Ålesund sk3 -20
5 Per Gundersen  33.32 Ålesund vk2 -20
6 Kristian Skarsvåg 34.04 Ryeløpet -07
       
(*) Utenlandsk statsborger    
       
Oppdatert 13. januar 2022    

(*) Disse statistikkene for "alle tider" omfatter hovedsakelig resultater fra de årene Kondis har ført årsstatistikker for 5 km løp utenfor bane (2005 og senere).