Kvinner 40-44 år (under 19.30)    
1 Runa Bostad  16.50 Trønder-Øst løpet -12
2 Gunhild Halle Haugen  17.05 Fornebuløpet -15
3 Anita Iversen Lilleskare   17.06 Knarvikmila 5 km
4 Anne Nevin  17.10 Trøndersk vk5 -14
5 Silje Eklund  17.33 Nattløpet, Dokka -20
6 Pernille Thomassen  17.39 Kaland lk2 -12
7 Jessica Gunnarsson (*) 17.43 Perseløpet 5
8 Kirsten Marathon Melkevik  17.47 BFG Fanas vk1 -13
9 Lisbeth Pedersen 17.56 Fornebuløpet -17
10 Ragnhild Andersen 17.59 Oslo Maraton -05
11 Jorunn Rekkedal 18.02 Vintertrimmen 1 -05
12 Sharon Broadwell 18.07 Ryeløpet -05
13 Helene Jæger Muri 18.09 Bergen sk2 -12
14 Siri Størmer  18.15 Hytteplantesten -13
15 Hilde Gjessing   18.17 Romerike vk2 -07
16 Vigdis Gaupholm Reigstad 18.23 Åsaneløpet -16
17 Cathrine Wolden 18.25 Shamrocks 5k -13
18 Guro Sundal 18.26 Trønderjogg -18
19 Kari Madslien  18.31 Fornebuløpet -10
20 Kathrin Höner 18.34 Trøndersk vk1 -11
21 May Bente Weng 18.35 Oslo Maraton -05
22 Astri Waldal 18.41 Trønder-Øst løpet -19
22 Karianne Løkken   18.41 Fredrikstadløpet -15
24 Liv Hilde Drugli 18.43 Furumomila -07
25 Susanne Wigene 18.44 Stavanger Inv.-Forus -21
26 Brynhild Synstnes   18.46 Furumomila -15
27 Siri Rostoft   18.47 Fornebuløpet -15
28 Renate Galleberg  18.51 Springkarusellen 10 -21
29 Målfrid H. Valdersnes  18.53 Flyplassløpet -20
30 Aina Nedal   18.54 Trønder-Øst løpet -15
31 Camilla Grieg 18.55 BFG Fanas sk5 -05
32 Silje Christiansen 18.57 Stomperudkarusellen 1 -19
33 Gro Svendal  18.58 BFG Fanas sk1 -10
33 Hanne Kristiansen-Haugland 18.58 Fornebuløpet -18
33 Liv Paulsen  18.58 Trønder-Øst løpet -12
36 Berit Mjanger 19.00 BFG Fanas sk2 -05
36 Hege Eikemo 19.00 Åsaneløpet -07
38 Elisabeth Tangen Haug   19.02 Bykarusellen, sep. -20
39 Dorte Foss 19.05 Æresrunden -07
39 Hilde Henriksen 19.05 Fredrikstadløpet -07
39 Marit Brennhovd 19.05 Ryeløpet -05
39 Yvonne Smith 19.05 5k, Stavanger -19
43 Elin Randli 19.06 Trønderjogg -17
43 Torun Øvergaard Aarvik  19.06 Bergen sk2 -13
45 Charlotte Knudsen   19.08 Fornebuløpet -15
46 Ine Wigernæs  19.09 Norges raskeste -13
46 Mette Bakken Skauerud  19.09 Fornebuløpet -14
48 Inger Hegstad Krüger  19.17 Ryeløpet -08
49 Hanne Bolstad  19.18 Fredrikstadløpet -11
50 Ingrid Knotten Haugberg 19.19 Kristinaløpet -17
50 Lisbeth Vold  19.19 Trøndersk vk2 -14
52 Elise Orten 19.20 Frikarusellen 1 -07
53 Marianne Sandvik   19.21 Fornebuløpet -15
54 Christina M. Linde  19.27 Åsaneløpet -12
55 Nancy Sommer  19.30 Frikarusellen 3 -09
55 Tina Mjelde 19.30 Oslo Maraton -05
       
Kvinner 45-49 år (under 20.30)    
1 Anne Nevin 17.26 Trønderjogg -18
2 Jorunn Rekkedal 17.30 Vintertrimmen 1 -07
3 Gunhild Halle Haugen 17.39 Fornebuløpet -18
4 Lisbeth Pedersen 17.41 Rekordløpet Gardermoen 2 -21
5 Anette Johnsen Hundere 17.42 Fornebuløpet -17
6 Jessica Gunnarsson (*) 17.47 Perseløpet 1 -21
7 Elise Hay Opsahl  17.56 Forus perseløp -20
8 Sharon Broadwell 18.09 1814 -løpet -06
9 Kari Madslien  18.16 Fornebuløpet -14
10 Hilde Gjessing  18.20 Stomperudkarusellen 1 -09
11 Pernille Thomassen 18.22 Kaland lk2 -16
12 Ine Wigernæs   18.30 Fornebuløpet -15
13 Siri Størmer  18.33 Hytteplantesten -14
14 Marianne Dønnem 18.43 Perseløpet 5 -21
15 Ellen Kvalheim  18.51 Nybrottkarusellen 2
16 Silje Christiansen  18.54 Romerike vk2 -20
17 Kari Langerud 19.00 Æresrunden -07
18 Brita Cecilie Mustad  19.01 Perseløpet 8 -20
18 Kari-Anne Veen 19.01 Sentrumsløpet -19
20 Mette Eid Løvås 19.02 Trøndersk vk1 -19
21 Marianne Garmann Ullsand 19.04 Fornebuløpet -19
22 Nina Wavik Ytterstad 19.06 Landsmøteløpet -09
22 Målfrid H. Valdersnes 19.06 Frikarusellen 1 -21
24 Elisabeth Kollerød 19.08 Sommernattsløpet -17
25 Synøve Brox 19.11 Fredrikstadløpet -07
26 Vigdis Gaupholm Reigstad   19.12 Flyplassløpet -20
27 Elise Orten  19.13 Frikarusellen 1 -10
27 Turid Sjøstedt  19.13 Skiløpet -13
29 Mette Bakken Skauerud 19.16 Norges raskeste -16
30 Liv Paulsen 19.19 Trønder -Øst løpet -16
31 Lisbeth Vold   19.20 Trøndersk vk6 -15
32 Dorte Foss  19.31 Kristinaløpet -14
33 Hild Sissel Vannebo  19.32 Namdal vårkarusell -14
33 Trine Pilskog 19.32 Ålesund vk4 -18
35 Marit Nipen 19.35 BFG Fanas sk2 -05
36 Dianna Strømmen  19.36 Perseløpet 11 -20
36 Henny Kvalheim 19.36 BFG Fanas sk2 -05
36 Sofie Spiten  19.36 Furumomila -20
39 Sidsel Mohn  19.37 Fornebuløpet -14
40 Bente Rosvold Midtun  19.39 Knarvikmila -07
40 Elin Randli 19.39 Jentebølgen, Tr.heim -19
42 Grethe Jørgensen  19.40 Knarvikmila -20
42 Siri Rostoft  19.40 Perseløpet 11 -20
44 Kathrin Höner 19.43 Trøndersk vk1 -15
45 Nina Hansteen 19.45 Vintertrimmen 2 -06
45 Torunn Ølstad  19.45 Romerike vk2 -14
47 Diane Delores Modahl  19.46 Elveløpet -15
47 Hanna Blom Breivik  19.46 1814 -løpet -14
47 Kjersti Christina Moody   19.46 Romerike vk2 -20
50 Hanne Øien 19.49 Schjongs5ern -16
51 Annica Hernes (*) 19.51 Fornebuløpet -19
52 Trude Harstad 19.52 Sport1 lk2 -19
53 Kirsti Sønstabø  19.53 Aibelsprinten -14
54 Marit Brennhovd  19.54 Ryeløpet -12
55 Linda Gröning (*) 19.55 Knarvikmila 5 km -21
56 Katrine Fluge Ulleberg 19.56 Schjongs5ern -19
57 Marianne Nesbø Ådland  19.57 Frikarusellen 3 -15
57 Tone Brodshaug  19.57 Nattløpet, Dokka -21
59 Elisabeth Wigaard  19.58 Furumomila -14
59 Marianne Standal 19.58 Romsdal, okt. -21
61 Grethe A. Indredavik 19.59 BFG Fanas sk3 -05
61 Helene Groth 19.59 Skiløpet -18
63 Louise Skak (*) 20.02 Knarvikmila 5 km -21
64 Randi Austgulen 20.03 Oslo Maraton -06
65 Tanja Svinsholt 20.05 Re-mila 5 km -21
66 Marit C. Synnevåg  20.09 Ryeløpet -08
67 Lise B. Nordal  20.10 1814 -løpet -15
68 Lillian Simones  20.13 5km, Holmestrand -14
69 Sissel Vien 20.14 Vintertrimmen 2 -06
70 Siri Ann Nyrnes 20.15 Trønderjogg -18
70 Synnøve Valaker  20.15 Eggemomila -15
72 Charlotte Knudsen 20.16 Fornebuløpet -18
73 Marit Moe Berg   20.17 Energimila -20
74 Berit Mjanger 20.18 BFG Fanas sk3 -06
74 Mette Ingebrigtsen 20.18 Trønder -Øst løpet -17
76 Kari Vik Eines  20.19 Romerike vk2 -21
77 Marit Iden  20.21 Frikarusellen 1 -10
78 Anita Stenevik  20.22 Bergen sk4 -12
79 Astrid Olafsdottir  20.24 Åsaneløpet -10
79 Monica Ragnvaldsen 20.24 Fornebuløpet -17
79 Nancy Sommer  20.24 Frikarusellen 5 -14
82 Anita Eidem  20.25 Laderunden -12
82 Cicilia Idland  20.25 Halden byløp -14
82 Janicke Bråthe 20.25 Sportsmandens 5 km -17
85 Camilla Grieg  20.26 Frikarusellen 6 -09
85 Ingjerd Utistog Kleiv 20.26 Sport1 lk2 -17
87 Anne Myhr  20.28 Fornebuløpet -14
87 Astrid Grønningen   20.28 Aibelsprinten -15
87 Laila Unneland  20.28 Frikarusellen 8 -14
90 Ninette Banoun  20.29 Fornebuløpet -10
       
Kvinner 50-54 år (under 21.30)    
1 Grete Kirkeberg Mørk  17.58 Sandefjordsløpet -14
2 Kari Madslien 18.21 Fornebuløpet -16
3 Torhild Dybwad Mathiesen  18.52 Norgesløpet -20
4 Nina Wavik Ytterstad  18.55 Romerike vk2 -12
5 Synøve Brox  18.57 Furumomila -09
6 Anna Margrethe Tråve 19.11 Oslo Maraton -06
7 Elisabeth Kollerød  19.14 Rekordløpet Spikkestad -21
8 Turid Sjøstedt  19.15 Skiløpet -14
9 Bente Rosvold Midtun  19.35 Åsaneløpet -09
9 Elise Orten  19.35 Frikarusellen 8 -15
11 Lisbeth Vold   19.36 Strandpromenaden 1 -20
12 Solveig Sikkeland  19.37 Fredrikstadløpet -13
13 Henny Kvalheim 19.38 BFG Fanas vk5 -06
14 Marit Brennhovd 19.41 Fornebuløpet -17
15 Kari Langerud  19.49 Ryeløpet -09
16 Bodil Vetaas  19.50 BFG Fanas vk1 -13
17 Anne-Kari Borgersen 19.57 Sommerløpet 5 km -21
18 Hanne Øien   19.59 Schjongs5ern -20
19 Dorte Foss 20.04 Norgesløpet -18
20 Mirjam Mjelde  20.10 Knarvikmila 5 km -21
21 Siri Ann Nyrnes 20.12 Trønder-Øst løpet -19
22 Katarina Johansen  20.26 Trønderjogg -10
23 Laila Aaberg  20.27 Norges raskeste -13
23 Solvor Moen  20.27 Trønder -Øst løpet -12
25 Hild Sissel K. Vannebo  20.30 Hestmarka 1 -19
26 Anita Isaksen  20.33 Fornebuløpet -14
26 Hilde Gjessing  20.33 Fornebuløpet -13
28 Sidsel S. Mohn 20.39 Kondis Nyttårsløp -17
29 Cornelia Bloch  20.40 Flyplassmila 5 km -21
30 Cecilie Pernille Thomassen  20.41 Åsane lk5 -21
31 Lillian Simones 20.42 Fornebuløpet -17
32 Hanne Tande 20.44 Springkarusellen 7 -21
33 Nina Sætrang 20.45 Norges raskeste -16
34 Hanna Blom Breivik 20.50 Schjongs5ern -19
35 Gry Haugset 20.54 5k, Jølster -19
35 Ingunn Monsen  20.54 Stomperudkarusellen 1 -14
35 May Grytbakk 20.54 1814 -løpet -06
38 Kirsti M. Johnsen 20.59 Sandefjordsløpet -07
39 Bente Holter  21.00 1814 -løpet -14
40 Kirsti Kringhaug   21.03 Norgesløpet -20
40 Regina Klouman  21.03 Schongs5'ern, -13
42 Anne Myhr 21.04 Schjongs5ern -16
43 Haldis Sandnesaunet 21.14 Æresrunden -05
43 Siri Schive Hjelde   21.14 Trøndersk vk2 -15
43 Kristina Maria Holm  21.14 Fornebuløpet 5 km -21
46 Laila Unneland  21.15 Frikarusellen 4 -16
46 Marianne Søvik  21.15 BFG Fanas vk1 -12
46 Marianne Nesbø Ådland  21.15 Frikarusellen 3 -21
49 Grethe A. Indredavik 21.16 BFG Fanas vk2 -06
49 Kristin Husby 21.16 Åsane lk6 -16
51 Jill Terserus (*) 21.19 Åsane lk6 -21
52 Wenche Grindalen  21.22 Lørenskogløpet -15
53 Frøydis Hallstensen Øyen  21.23 Stomperudkar. 1 -14
54 Ellen Marie Holm  21.25 Nidarø Rundt -20
55 Turid Holter Steinset  21.27 Sentrumsløpet 5 km -21
56 Berit Vestermo  21.30 Gauldalsløpet -14
56 Torunn Holtan 21.30 Norges raskeste -16
       
Kvinner 55-59 år (under 23.00)    
1 Synøve Brox  18.22 Fornebuløpet -15
2 Nina Wavik Ytterstad 18.26 Perseløpet 5 -19
3 Kari Langerud 19.54 Norges raskeste -16
4 Anna Margrethe Tråve  20.10 Norges raskeste -13
5 Wenche Lande  20.16 Trønder -Øst -08
6 Kirsti M. Johnsen  20.19 Eggemomila -11
7 Randi Austgulen Fosnæs  20.25 Furumomila -14
8 Rannei Sæther  20.27 Trønderjogg -21
9 Henny Kvalheim  20.54 BFG Fanas sk5 -11
10 Sidsel Mohn  21.00 Furumomila 5 km -21
11 Gro Reinhardt Aas  21.01 Fornebuløpet -15
12 Bjørg Moen 21.05 Oslo Maraton -05
13 Hege Gathen 21.06 Rekordløpet Gardermoen 4 -21
14 Ragnhild Korneliussen  21.08 Åsaneløpet -09
15 Trine Bogstad Mangerud 21.10 Romerike vk2 -07
16 Wenche Sand-Hanssen  21.11 Kristinaløpet -11
17 Nina Sætrang 21.20 Schjongs5ern -19
18 Anita Isaksen 21.25 Fornebuløpet -19
18 Anne Melkild 21.25 Nidarø Rundt -16
20 Astrid Helene Olafsdottir  21.28 Bykarusellen, okt. -20
20 Laila Aaberg 21.28 Norges raskeste -18
22 Siri Schive Hjelde  21.31 Trøndersk vk5 -21
23 Anne Hinsch 21.35 Fornebuløpet -19
24 Kristin Husby 21.40 Kaland lk1 -17
25 Marit Nipen  21.46 BFG Fanas vk2 -12
26 Berit Vestermo 21.48 Gauldalsløpet -17
27 Torill Austbø Grande  21.50 BFG Fanas vk2 -13
28 Ingunn Monsen   21.55 Perseløpet 11 -20
29 Torunn Holtan 22.06 Telemark vk1 -17
30 Frøydis Hallstensen Øyen 22.11 Stomperudkarusellen 1 -18
31 Sylvi Bjørnslett  22.15 Fornebuløpet 5 km -21
32 Guri Kyte  22.17 BFG Bergen vk8 -14
32 Mette Foss 22.17 Tordenskioldløpet -17
34 Ingvill Merete Stedøy-Johansen  22.22 Romerike vk2 -13
34 Oddveig Fagervold 22.22 Nybrottkarusellen 2 -16
36 Eva Quivey  22.23 Knarvikmila -14
37 Amalija Kovacic 22.29 Stomperudkarusellen 1 -05
38 Anne Fængsrud  22.30 Kristinaløpet -11
38 Sissel Nysæter 22.30 Fornebuløpet -17
40 Norunn Stavø  22.33 Rett Vest -13
41 Marianne Jensen Hjermstad 22.35 Fornebuløpet -17
42 Bente Rosvold Midtun 22.37 Åsaneløpet -16
43 Anne Myhr  22.39 Fornebuløpet 5 km -21
44 Marit Boge  22.41 BFG Fanas vk5 -09
45 Bente Oestreich 22.42 BFG Fanas vk6 -05
45 Karin Pettersborg  22.42 Kristinaløpet -12
47 Anne Karine Seland 22.44 Skagerrakløpet  -18
48 Torill Skoglund 22.51 Romerike vk2 -06
49 Siv Reistad 22.53 Fornebuløpet -15
50 Cecilie Randsborg -65 22.57 Kaland lk3 -21
51 Tonje Fløystad -66 22.58 Åsane lk3 -21
       
Kvinner 60-64 år (under 25.00)    
1 Synøve Brox 18.40 Norgesløpet -19
2 Kirsti M. Johnsen  20.20 Elveløpet  -13
3 Kari Langerud 21.02 Fornebuløpet -19
4 Liv Astrid Losnegaard 21.10 BFG Fanas sk5 -05
5 Norunn Stavø 21.19 Eikefjord lk4 -17
6 Ragnhild Korneliussen  21.22 Åsaneløpet -10
7 Elin Drangsholt 21.27 Fornebuløpet -19
8 Oddbjørg Haakensveen 21.28 1814 -løpet -06
9 Gro Reinhardt Aas   21.36 Perseløpet 11 -20
10 Wencke Lande  21.40 Trønder -Øst løpet -14
11 Bjørg Moen  22.08 Stomperudkarusellen 1 -08
12 Inger Aamodt Berg 22.10 Fornebuløpet -16
13 Amalija Kovacic 22.21 1814 -løpet -06
14 Anne Mette Strand  22.26 Foulées Charentonnaises -15
15 Anne Hinsch  22.27 Fornebuløpet 5 km -21
16 Anne Melkild  22.33 Trøndersk vk5 -21
17 Wenche Sand-Hanssen 22.43 Furumomila -16
18 Anne Fængsrud  22.44 Kristinaløpet -14
19 Anne Elisabeth Rathe 22.48 Gauldalsløpet -17
20 Mariann Stenbakk  23.03 Fredrikstadløpet -08
21 Inger Berntsen  23.14 Romerike vk2 -09
22 Kristin Isachsen 23.15 Fredrikstadløpet -16
23 Sirpa Lilja 23.17 Hytteplantesten -18
24 Ingunn Ytrehus  23.21 Fornebuløpet -14
24 Marit Nipen 23.21 Bergen vk2 -19
26 Kristin Ringdalen  23.32 Fornebuløpet -14
27 Guri Kyte 23.33 Bergen vk2 -19
28 Tone Ramstad  23.37 Laderunden -13
29 Bjørg Kildahl  23.49 Stomperudkarusellen 1 -09
30 Anne Berit Moe  23.51 Romerike vk2 -12
31 Vilbjørg Ohren 23.57 Æresrunden -05
32 Inger Kystvåg  24.02 Sentrumsgateløpet -21
33 Anne Søbstad Rye  24.10 Fornebuløpet -15
34 Turid Malmo Knutsen  24.15 Fredrikstadløpet -10
35 Eva Quivey 24.16 Sommernattsløpet, Bergen -19
35 Turid Landsvik  24.16 BFG Bergen vk6 -14
37 Birgit Engelsen 24.30 Perseløpet 8 -21
38 Magnhild Myklebust  24.32 Jølster Maraton -13
39 Halldis M. Nagell-Dahl 24.34 BFG Fanas vk7 -06
40 Torill Bergland 24.35 5k, Holmestrand -18
41 Marit Larsen  24.41 Furumomila -08
42 Undis Nødset  24.44 Ryeløpet -13
43 Kjersti Eikeland  24.48 Bergen vk3
44 Herdis Elin Lexau  24.53 5 km, Jølster -14
45 Kjellaug Egeland 24.55 Solastranden 5km -19
46 Bente Midtun 24.59 Åsane lk5 -19
47 Anne Christina Bjørvik 25.00 Stomperudkarusellen 1 -19
       
Kvinner 65-69 år (under 28.00)    
1 Kirsti M. Johnsen 21.51 Norges raskeste -18
2 Liv Thommesen 22.28 Tordenskioldløpet -18
3 Wenche Lande 22.33 Nybrottkarusellen 1 -18
4 Katharina Mo Berge  22.53 Trøndersk vk1 -11
5 Kristin Isachsen 23.16 Rekordløpet Lier 2 -21
6 Ragnhild Korneliussen 23.20 Åsaneløpet -17
7 Tone Ramstad 23.22 Laderunden -18
8 Mariann Stenbakk  23.38 Fredrikstadløpet -10
9 Liv Astrid Losnegaard  23.41 BFG Fanas vk7 -10
10 Ingunn Ytrehus  23.59 Fornebuløpet -15
11 Anne Mette Strand  24.00 Ida Eides Minneløp -21
12 Eva Carlsen 24.14 1814 -løpet -06
13 Oddrun Rønning  24.15 Fredrikstadløpet -14
14 Turid Malmo Knudsen  24.57 Fredrikstadløpet -15
15 Halldis M. Nagell-Dahl  25.02 FG Fanas vk4 -07
16 Torunn Andersen  25.15 Hytteplantesten -13
17 Turid Landsvik 25.26 Bergen vk2 -19
18 Magnhild Myklebust 25.37 Knarvikmila -16
18 Marit Fosse Sæthre  25.37 Knarvikmila (f) -14
20 Marit Larsen  25.48 Furumomila -12
21 Kristin Ringdalen 25.52 Fornebuløpet -19
22 Inger Berntzen  25.57 Romerike vk2 -15
23 Sofie Jakobsen  26.03 Furumomila -08
23 Solveig Svardal 26.03 Eikefjord lk5 -17
25 Trine Bogstad Mangerud   26.21 Norgesløpet -20
26 May Ulvåen 26.52 Fredrikstadløpet -19
27 Oline Yksnøy  27.06 Ryeløpet -10
28 Birgitte Bekkelund  27.13 Eggemomila -11
29 Elin Sundtjønn 27.31 Nøklevann Rundt -19
30 Britt Wennerød  27.33 Kristinaløpet -14
31 Randi Hoff Hope 27.33 5k, Stavanger -19
32 Bjørg Tuftedal 27.34 Kristinaløpet -14
33 Marit Lægreid 27.36 5k, Holmestrand -16
34 Mia Bruknapp  27.38 Kristinaløpet -15
35 Ann-Christin Schill 27.42 Fornebuløpet -19
35 Ingjerd Buer Løvås  27.42 Oslo Winterrun -20
35 Ragnhild Brå Vardehaug 27.42 Jentebølgen, Tr.heim -19
38 Kari Rasmussen 27.50 Bergen vk8 -16
39 Hillgunn Io  27.51 Knarvikmila (f) -14
39 Reidun Sæbdal 27.51 Knarvikmila -18
41 Berit Matre Mørk 27.53 Elveløpet -16
42 Herdis Elin Lexau 27.56 5k, Jølster -19
       
Kvinner 70-74 år (under 32.00)    
1 Mariann Stenbakk  23.35 Fredrikstadløpet -14
2 Katharina Mo Berge 23.42 Trønderjogg -17
3 Ragnhild Korneliussen  25.04 Bergen vk2 -21
4 Tove Hassing  25.12 Fredrikstadløpet -11
5 Liv Astrid Losnegaard  25.28 Knarvikmila -15
6 Magnhild Reddy Sørensen 25.40 Schjongs5ern -16
7 Eva Carlsen  25.43 Fredrikstadløpet -11
8 Guri Øfsti Kvalheim 25.51 Nybrottkarusellen 2 -16
9 Ingunn Ytrehus  26.18 Kvalheimmila -20
10 Torunn Andersen 26.22 Schjongs5ern -16
11 Birgitte Bekkelund  27.07 Furumomila -13
12 Oddrun Rønning -  27.19 Fredrikstadløpet -19
13 Randi Markhus 27.31 Nybrottkarusellen 2 -16
14 Halldis M. Nagell-Dahl  27.38 Bergen sk1 -12
15 Solbjørg Hammari  27.40 Norges raskeste -12
16 Berit Matre Mørk 27.47 5k, Drammen -17
17 Tove Ulrikke Andersen  28.17 Romerike vk2 -08
18 Hege Veslestaul   28.26 Furumomila -19
19 Kari Rasmussen  28.50 Bergen vk2-21
20 Elin Sundtjønn   28.56 Oslo Winterrun -20
21 Signy Henden Rustlie  29.02 Romerike vk2 -09
22 Guri Løkse   29.15 5k, Reinen, aug. -19
23 Berit Bergene Eriksen  29.30 Sandefjordløpet -10
24 Turid Malmo 29.40 Sentrumsløpet 5 km -21
25 Lillemor Grøntun  30.39 Ryeløpet -10
26 Tove Alm  30.45 Furumomila -20
27 Bjørg Farbu  30.50 1814-løpet -14
28 Kirsten Åshild Rongved  30.56 Knarvikmila -14
29 Åsta Rekve  30.57 BFG Fanas vk4 -08
30 Vigdis Horsfjord 31.25 5k, Haugesund -18
31 Kjellaug Hodnekvam   31.36 Knarvikmila -19
       
Kvinner 75-79 år (under 36.00)    
1 Bjørg Hagen 24.26 5k, Stavanger -18
2 Tove Hassing  27.00 Fredrikstadløpet -15
3 Mariann Stenbakk 27.43 Fredrikstadløpet -19
4 Halldis Nagell-Dahl 28.20 Åsane lk5 -17
5 Eva Carlsen 28.53 Fornebuløpet -17
6 Birgitte Bekkelund 29.02 Eggemomila -18
7 Solbjørg Hammari 30.05 Re-mila -17
8 Signe Stokke 30.18 Oslo Maraton -06
9 Signy Henden Rustlie  31.06 Romerike vk2 -14
10 Berit Bergene Eriksen  31.32 Sandefjordsløpet -15
11 Borgny Karlsen 31.51 5k, Grimstad -19
12 Thurid Salvesen 33.27 Fornebuløpet -17
13 Kirsten Åshild Rongved 33.54 Knarvikmila -19
14 Kjellaug Hodnekvam  34.43 Knarvikmila -20
       
Kvinner 80-84 år (under 40.00)    
1 Signy Henden Rustlie   35.31 Romerike vk10 -20
2 Åse Rekkebo  36.40 Tordenskioldløpet -15
3 Signy Henden Rustlie 36.45 Romerike vk2 -19
4 Solveig Leknes  42.28 Knarvikmila -09
5 Turid Nygård 43.16 Nøklevann Rundt -16
       
(*) Utenlandsk statsborger    
       
Oppdatert 13. januar 2022    

(*) Disse statistikkene for "alle tider" omfatter hovedsakelig resultater fra de årene Kondis har ført årsstatistikker for 5 km løp utenfor bane (2005 og senere).