Kvinner 40-44 år (under 19.30)    
1 Runa Bostad  16.50 Trønder-Øst løpet -12
2 Gunhild Halle Haugen  17.05 Fornebuløpet -15
3 Anne Nevin  17.10 Trøndersk vk5 -14
4 Anita Iversen Lilleskaret 17.39 Knarvikmila -19
4 Pernille Thomassen  17.39 Kaland lk2 -12
6 Jessica Gunnarsson (*) 17.47 Fornebuløpet -19
6 Kirsten Marathon Melkevik  17.47 BFG Fanas vk1 -13
8 Lisbeth Pedersen 17.56 Fornebuløpet -17
9 Ragnhild Andersen 17.59 Oslo Maraton -05
10 Jorunn Rekkedal 18.02 Vintertrimmen 1 -05
11 Sharon Broadwell 18.07 Ryeløpet -05
12 Helene Jæger Muri 18.09 Bergen sk2 -12
13 Siri Størmer  18.15 Hytteplantesten -13
14 Hilde Gjessing   18.17 Romerike vk2 -07
15 Vigdis Gaupholm Reigstad 18.23 Åsaneløpet -16
16 Cathrine Wolden 18.25 Shamrocks 5k -13
17 Guro Sundal 18.26 Trønderjogg -18
18 Kari Madslien  18.31 Fornebuløpet -10
19 Kathrin Höner 18.34 Trøndersk vk1 -11
20 May Bente Weng 18.35 Oslo Maraton -05
21 Astri Waldal 18.41 Trønder-Øst løpet -19
21 Karianne Løkken   18.41 Fredrikstadløpet -15
23 Liv Hilde Drugli 18.43 Furumomila -07
24 Brynhild Synstnes   18.46 Furumomila -15
25 Siri Rostoft   18.47 Fornebuløpet -15
26 Aina Nedal   18.54 Trønder-Øst løpet -15
27 Camilla Grieg 18.55 BFG Fanas sk5 -05
28 Silje Christiansen 18.57 Stomperudkarusellen 1 -19
29 Gro Svendal  18.58 BFG Fanas sk1 -10
29 Hanne Kristiansen-Haugland 18.58 Fornebuløpet -18
29 Liv Paulsen  18.58 Trønder-Øst løpet -12
32 Berit Mjanger 19.00 BFG Fanas sk2 -05
32 Hege Eikemo 19.00 Åsaneløpet -07
34 Dorte Foss 19.05 Æresrunden -07
34 Hilde Henriksen 19.05 Fredrikstadløpet -07
34 Marit Brennhovd 19.05 Ryeløpet -05
34 Yvonne Smith 19.05 5k, Stavanger -19
38 Elin Randli 19.06 Trønderjogg -17
38 Torun Øvergaard Aarvik  19.06 Bergen sk2 -13
40 Charlotte Knudsen   19.08 Fornebuløpet -15
41 Ine Wigernæs  19.09 Norges raskeste -13
41 Mette Bakken Skauerud  19.09 Fornebuløpet -14
43 Inger Hegstad Krüger  19.17 Ryeløpet -08
44 Hanne Bolstad  19.18 Fredrikstadløpet -11
45 Ingrid Knotten Haugberg 19.19 Kristinaløpet -17
45 Lisbeth Vold  19.19 Trøndersk vk2 -14
47 Elise Orten 19.20 Frikarusellen 1 -07
48 Marianne Sandvik   19.21 Fornebuløpet -15
49 Christina M. Linde  19.27 Åsaneløpet -12
50 Nancy Sommer  19.30 Frikarusellen 3 -09
50 Tina Mjelde 19.30 Oslo Maraton -05
       
Kvinner 45-49 år (under 20.30)    
1 Anne Nevin 17.26 Trønderjogg -18
2 Jorunn Rekkedal 17.30 Vintertrimmen 1 -07
3 Gunhild Halle Haugen 17.39 Fornebuløpet -18
4 Anette Johnsen Hundere 17.42 Fornebuløpet -17
5 Sharon Broadwell 18.09 1814 -løpet -06
6 Kari Madslien  18.16 Fornebuløpet -14
7 Hilde Gjessing  18.20 Stomperudkarusellen 1 -09
8 Pernille Thomassen 18.22 Kaland lk2 -16
9 Ine Wigernæs   18.30 Fornebuløpet -15
10 Siri Størmer  18.33 Hytteplantesten -14
11 Kari Langerud 19.00 Æresrunden -07
12 Kari-Anne Veen 19.01 Sentrumsløpet -19
13 Mette Eid Løvås 19.02 Trøndersk vk1 -19
14 Marianne Garmann Ullsand 19.04 Fornebuløpet -19
15 Nina Wavik Ytterstad 19.06 Landsmøteløpet -09
16 Marianne Dønnem 19.07 5k, Drammen -19
17 Elisabeth Kollerød 19.08 Sommernattsløpet -17
18 Synøve Brox 19.11 Fredrikstadløpet -07
19 Elise Orten  19.13 Frikarusellen 1 -10
19 Turid Sjøstedt  19.13 Skiløpet -13
21 Mette Bakken Skauerud 19.16 Norges raskeste -16
22 Liv Paulsen 19.19 Trønder -Øst løpet -16
23 Lisbeth Vold   19.20 Trøndersk vk6 -15
24 Ellen Kvalheim 19.29 Norges raskeste -19
25 Dorte Foss  19.31 Kristinaløpet -14
26 Hild Sissel Vannebo  19.32 Namdal vårkarusell -14
26 Trine Pilskog 19.32 Ålesund vk4 -18
28 Marit Nipen 19.35 BFG Fanas sk2 -05
29 Henny Kvalheim 19.36 BFG Fanas sk2 -05
30 Sidsel Mohn  19.37 Fornebuløpet -14
31 Bente Rosvold Midtun  19.39 Knarvikmila -07
31 Elin Randli 19.39 Jentebølgen, Tr.heim -19
33 Kathrin Höner 19.43 Trøndersk vk1 -15
34 Nina Hansteen 19.45 Vintertrimmen 2 -06
34 Torunn Ølstad  19.45 Romerike vk2 -14
36 Diane Delores Modahl  19.46 Elveløpet -15
36 Hanna Blom Breivik  19.46 1814 -løpet -14
38 Hanne Øien 19.49 Schjongs5ern -16
39 Annica Hernes (*) 19.51 Fornebuløpet -19
40 Trude Harstad 19.52 Sport1 lk2 -19
41 Kirsti Sønstabø  19.53 Aibelsprinten -14
42 Marit Brennhovd  19.54 Ryeløpet -12
43 Katrine Fluge Ulleberg 19.56 Schjongs5ern -19
44 Marianne Nesbø Ådland  19.57 Frikarusellen 3 -15
45 Elisabeth Wigaard  19.58 Furumomila -14
46 Helene Groth 19.59 Skiløpet -18
46 Grethe A. Indredavik 19.59 BFG Fanas sk3 -05
48 Randi Austgulen 20.03 Oslo Maraton -06
49 Marit C. Synnevåg  20.09 Ryeløpet -08
50 Lise B. Nordal  20.10 1814 -løpet -15
51 Lillian Simones  20.13 5km, Holmestrand -14
52 Sissel Vien 20.14 Vintertrimmen 2 -06
53 Siri Ann Nyrnes 20.15 Trønderjogg -18
53 Synnøve Valaker  20.15 Eggemomila -15
55 Charlotte Knudsen 20.16 Fornebuløpet -18
56 Berit Mjanger 20.18 BFG Fanas sk3 -06
56 Mette Ingebrigtsen 20.18 Trønder -Øst løpet -17
58 Marit Iden  20.21 Frikarusellen 1 -10
59 Anita Stenevik  20.22 Bergen sk4 -12
60 Astrid Olafsdottir  20.24 Åsaneløpet -10
60 Monica Ragnvaldsen 20.24 Fornebuløpet -17
60 Nancy Sommer  20.24 Frikarusellen 5 -14
63 Anita Eidem  20.25 Laderunden -12
63 Cicilia Idland  20.25 Halden byløp -14
63 Janicke Bråthe 20.25 Sportsmandens 5 km -17
66 Camilla Grieg  20.26 Frikarusellen 6 -09
66 Ingjerd Utistog Kleiv 20.26 Sport1 lk2 -17
68 Anne Myhr  20.28 Fornebuløpet -14
68 Astrid Grønningen   20.28 Aibelsprinten -15
68 Laila Unneland  20.28 Frikarusellen 8 -14
71 Ninette Banoun  20.29 Fornebuløpet -10
       
Kvinner 50-54 år (under 21.30)    
1 Grete Kirkeberg Mørk  17.58 Sandefjordsløpet -14
2 Kari Madslien 18.21 Fornebuløpet -16
3 Nina Wavik Ytterstad  18.55 Romerike vk2 -12
4 Synøve Brox  18.57 Furumomila -09
5 Anna Margrethe Tråve 19.11 Oslo Maraton -06
6 Turid Sjøstedt  19.15 Skiløpet -14
7 Torhild Dybwad Mathiesen 19.33 Nøklevann Rundt -18
8 Bente Rosvold Midtun  19.35 Åsaneløpet -09
8 Elise Orten  19.35 Frikarusellen 8 -15
10 Solveig Sikkeland  19.37 Fredrikstadløpet -13
11 Henny Kvalheim 19.38 BFG Fanas vk5 -06
12 Marit Brennhovd 19.41 Fornebuløpet -17
13 Kari Langerud  19.49 Ryeløpet -09
14 Bodil Vetaas  19.50 BFG Fanas vk1 -13
15 Dorte Foss 20.04 Norgesløpet -18
16 Hanne Øien 20.05 Perseløpet 8 -19
17 Siri Ann Nyrnes 20.12 Trønder-Øst løpet -19
18 Katarina Johansen  20.26 Trønderjogg -10
19 Laila Aaberg  20.27 Norges raskeste -13
19 Solvor Moen  20.27 Trønder -Øst løpet -12
21 Hild Sissel K. Vannebo  20.30 Hestmarka 1 -19
22 Anita Isaksen  20.33 Fornebuløpet -14
22 Hilde Gjessing  20.33 Fornebuløpet -13
24 Sidsel S. Mohn 20.39 Kondis Nyttårsløp -17
25 Lillian Simones 20.42 Fornebuløpet -17
26 Nina Sætrang 20.45 Norges raskeste -16
27 Hanna Blom Breivik 20.50 Schjongs5ern -19
28 Gry Haugset 20.54 5k, Jølster -19
28 Ingunn Monsen  20.54 Stomperudkarusellen 1 -14
28 May Grytbakk 20.54 1814 -løpet -06
31 Kirsti M. Johnsen 20.59 Sandefjordsløpet -07
32 Bente Holter  21.00 1814 -løpet -14
33 Regina Klouman  21.03 Schongs5'ern, -13
34 Anne Myhr 21.04 Schjongs5ern -16
35 Siri Schive Hjelde   21.14 Trøndersk vk2 -15
36 Laila Unneland  21.15 Frikarusellen 4 -16
36 Marianne Søvik  21.15 BFG Fanas vk1 -12
38 Grethe A. Indredavik 21.16 BFG Fanas vk2 -06
38 Kristin Husby 21.16 Åsane lk6 -16
40 Wenche Grindalen  21.22 Lørenskogløpet -15
41 Frøydis Hallstensen Øyen  21.23 Stomperudkar. 1 -14
42 Berit Vestermo  21.30 Gauldalsløpet -14
42 Torunn Holtan 21.30 Norges raskeste -16
44 Haldis Sandnesaunet 21.14 Æresrunden -05
       
Kvinner 55-59 år (under 23.00)    
1 Synøve Brox  18.22 Fornebuløpet -15
2 Nina Wavik Ytterstad 18.26 Perseløpet 5 -19
3 Kari Langerud 19.54 Norges raskeste -16
4 Anna Margrethe Tråve  20.10 Norges raskeste -13
5 Wenche Lande  20.16 Trønder -Øst -08
6 Kirsti M. Johnsen  20.19 Eggemomila -11
7 Randi Austgulen Fosnæs  20.25 Furumomila -14
8 Henny Kvalheim  20.54 BFG Fanas sk5 -11
9 Gro Reinhardt Aas  21.01 Fornebuløpet -15
10 Bjørg Moen 21.05 Oslo Maraton -05
11 Ragnhild Korneliussen  21.08 Åsaneløpet -09
12 Trine Bogstad Mangerud 21.10 Romerike vk2 -07
13 Wenche Sand-Hanssen  21.11 Kristinaløpet -11
14 Nina Sætrang 21.20 Schjongs5ern -19
15 Anita Isaksen 21.25 Fornebuløpet -19
15 Anne Melkild 21.25 Nidarø Rundt -16
17 Laila Aaberg 21.28 Norges raskeste -18
18 Anne Hinsch 21.35 Fornebuløpet -19
19 Kristin Husby 21.40 Kaland lk1 -17
20 Marit Nipen  21.46 BFG Fanas vk2 -12
21 Berit Vestermo 21.48 Gauldalsløpet -17
22 Torill Austbø Grande  21.50 BFG Fanas vk2 -13
23 Ingunn Monsen 21.58 Perseløpet 6 -19
24 Torunn Holtan 22.06 Telemark vk1 -17
25 Frøydis Hallstensen Øyen 22.11 Stomperudkarusellen 1 -18
26 Guri Kyte  22.17 BFG Bergen vk8 -14
26 Mette Foss 22.17 Tordenskioldløpet -17
28 Ingvill Merete Stedøy-Johansen  22.22 Romerike vk2 -13
28 Oddveig Fagervold 22.22 Nybrottkarusellen 2 -16
30 Eva Quivey  22.23 Knarvikmila -14
31 Anne Bakken Hinsch 22.28 Ryeløpet -16
32 Amalija Kovacic 22.29 Stomperudkarusellen 1 -05
33 Anne Fængsrud  22.30 Kristinaløpet -11
33 Sissel Nysæter 22.30 Fornebuløpet -17
35 Norunn Stavø  22.33 Rett Vest -13
36 Marianne Jensen Hjermstad 22.35 Fornebuløpet -17
37 Bente Rosvold Midtun 22.37 Åsaneløpet -16
38 Marit Boge  22.41 BFG Fanas vk5 -09
39 Bente Oestreich 22.42 BFG Fanas vk6 -05
39 Karin Pettersborg  22.42 Kristinaløpet -12
41 Anne Karine Seland 22.44 Skagerrakløpet  -18
42 Torill Skoglund 22.51 Romerike vk2 -06
43 Siv Reistad 22.53 Fornebuløpet -15
       
Kvinner 60-64 år (under 25.00)    
1 Synøve Brox 18.40 Norgesløpet -19
2 Kirsti M. Johnsen  20.20 Elveløpet  -13
3 Kari Langerud 21.02 Fornebuløpet -19
4 Liv Astrid Losnegaard 21.10 BFG Fanas sk5 -05
5 Norunn Stavø 21.19 Eikefjord lk4 -17
6 Ragnhild Korneliussen  21.22 Åsaneløpet -10
7 Elin Drangsholt 21.27 Fornebuløpet -19
8 Oddbjørg Haakensveen 21.28 1814 -løpet -06
9 Wencke Lande  21.40 Trønder -Øst løpet -14
10 Bjørg Moen  22.08 Stomperudkarusellen 1 -08
11 Inger Aamodt Berg 22.10 Fornebuløpet -16
12 Amalija Kovacic 22.21 1814 -løpet -06
13 Anne Mette Strand  22.26 Foulées Charentonnaises -15
14 Wenche Sand-Hanssen 22.43 Furumomila -16
15 Anne Fængsrud  22.44 Kristinaløpet -14
16 Anne Elisabeth Rathe 22.48 Gauldalsløpet -17
17 Mariann Stenbakk  23.03 Fredrikstadløpet -08
18 Inger Berntsen  23.14 Romerike vk2 -09
19 Kristin Isachsen 23.15 Fredrikstadløpet -16
20 Sirpa Lilja 23.17 Hytteplantesten -18
21 Ingunn Ytrehus  23.21 Fornebuløpet -14
21 Marit Nipen 23.21 Bergen vk2 -19
23 Kristin Ringdalen  23.32 Fornebuløpet -14
24 Guri Kyte 23.33 Bergen vk2 -19
25 Tone Ramstad  23.37 Laderunden -13
26 Bjørg Kildahl  23.49 Stomperudkarusellen 1 -09
27 Anne Berit Moe  23.51 Romerike vk2 -12
28 Vilbjørg Ohren 23.57 Æresrunden -05
29 Anne Søbstad Rye  24.10 Fornebuløpet -15
30 Turid Malmo Knutsen  24.15 Fredrikstadløpet -10
31 Eva Quivey 24.16 Sommernattsløpet, Bergen -19
31 Turid Landsvik  24.16 BFG Bergen vk6 -14
33 Magnhild Myklebust  24.32 Jølster Maraton -13
34 Halldis M. Nagell-Dahl 24.34 BFG Fanas vk7 -06
35 Torill Bergland 24.35 5k, Holmestrand -18
36 Marit Larsen  24.41 Furumomila -08
37 Undis Nødset  24.44 Ryeløpet -13
38 Herdis Elin Lexau  24.53 5 km, Jølster -14
39 Kjellaug Egeland 24.55 Solastranden 5km -19
40 Bente Midtun 24.59 Åsane lk5 -19
41 Anne Christina Bjørvik 25.00 Stomperudkarusellen 1 -19
       
Kvinner 65-69 år (under 28.00)    
1 Kirsti M. Johnsen 21.51 Norges raskeste -18
2 Liv Thommesen 22.28 Tordenskioldløpet -18
3 Wenche Lande 22.33 Nybrottkarusellen 1 -18
4 Katharina Mo Berge  22.53 Trøndersk vk1 -11
5 Ragnhild Korneliussen 23.20 Åsaneløpet -17
6 Tone Ramstad 23.22 Laderunden -18
7 Mariann Stenbakk  23.38 Fredrikstadløpet -10
8 Liv Astrid Losnegaard  23.41 BFG Fanas vk7 -10
9 Ingunn Ytrehus  23.59 Fornebuløpet -15
10 Eva Carlsen 24.14 1814 -løpet -06
11 Oddrun Rønning  24.15 Fredrikstadløpet -14
12 Turid Malmo Knudsen  24.57 Fredrikstadløpet -15
13 Halldis M. Nagell-Dahl  25.02 FG Fanas vk4 -07
14 Torunn Andersen  25.15 Hytteplantesten -13
15 Turid Landsvik 25.26 Bergen vk2 -19
16 Magnhild Myklebust 25.37 Knarvikmila -16
16 Marit Fosse Sæthre  25.37 Knarvikmila (f) -14
18 Marit Larsen  25.48 Furumomila -12
19 Kristin Ringdalen 25.52 Fornebuløpet -19
20 Inger Berntzen  25.57 Romerike vk2 -15
21 Sofie Jakobsen  26.03 Furumomila -08
21 Solveig Svardal 26.03 Eikefjord lk5 -17
23 May Ulvåen 26.52 Fredrikstadløpet -19
24 Oline Yksnøy  27.06 Ryeløpet -10
25 Birgitte Bekkelund  27.13 Eggemomila -11
26 Elin Sundtjønn 27.31 Nøklevann Rundt -19
27 Britt Wennerød  27.33 Kristinaløpet -14
27 Randi Hoff Hope 27.33 5k, Stavanger -19
29 Bjørg Tuftedal 27.34 Kristinaløpet -14
30 Marit Lægreid 27.36 5k, Holmestrand -16
31 Mia Bruknapp  27.38 Kristinaløpet -15
32 Ann-Christin Schill 27.42 Fornebuløpet -19
32 Ragnhild Brå Vardehaug 27.42 Jentebølgen, Tr.heim -19
34 Kari Rasmussen 27.50 Bergen vk8 -16
35 Hillgunn Io  27.51 Knarvikmila (f) -14
35 Reidun Sæbdal 27.51 Knarvikmila -18
37 Berit Matre Mørk 27.53 Elveløpet -16
38 Herdis Elin Lexau 27.56 5k, Jølster -19
       
Kvinner 70-74 år (under 32.00)    
1 Mariann Stenbakk  23.35 Fredrikstadløpet -14
2 Katharina Mo Berge 23.42 Trønderjogg -17
3 Tove Hassing  25.12 Fredrikstadløpet -11
4 Liv Astrid Losnegaard  25.28 Knarvikmila -15
5 Magnhild Reddy Sørensen 25.40 Schjongs5ern -16
6 Eva Carlsen  25.43 Fredrikstadløpet -11
7 Guri Øfsti Kvalheim 25.51 Nybrottkarusellen 2 -16
8 Torunn Andersen 26.22 Schjongs5ern -16
9 Birgitte Bekkelund  27.07 Furumomila -13
10 Oddrun Rønning -49 27.19 Fredrikstadløpet -19
11 Randi Markhus 27.31 Nybrottkarusellen 2 -16
12 Halldis M. Nagell-Dahl  27.38 Bergen sk1 -12
13 Solbjørg Hammari  27.40 Norges raskeste -12
14 Berit Matre Mørk 27.47 5k, Drammen -17
15 Tove Ulrikke Andersen  28.17 Romerike vk2 -08
16 Hege Veslestaul -49 28.26 Furumomila -19
17 Signy Henden Rustlie  29.02 Romerike vk2 -09
18 Guri Løkse -49 29.15 5k, Reinen, aug. -19
19 Berit Bergene Eriksen  29.30 Sandefjordløpet -10
20 Lillemor Grøntun  30.39 Ryeløpet -10
21 Bjørg Farbu  30.50 1814-løpet -14
22 Kirsten Åshild Rongved  30.56 Knarvikmila -14
23 Åsta Rekve  30.57 BFG Fanas vk4 -08
24 Vigdis Horsfjord 31.25 5k, Haugesund -18
25 Kjellaug Hodnekvam -45 31.36 Knarvikmila -19
       
Kvinner 75-79 år (under 36.00)    
1 Bjørg Hagen 24.26 5k, Stavanger -18
2 Tove Hassing  27.00 Fredrikstadløpet -15
3 Mariann Stenbakk 27.43 Fredrikstadløpet -19
4 Halldis Nagell-Dahl 28.20 Åsane lk5 -17
5 Eva Carlsen 28.53 Fornebuløpet -17
6 Birgitte Bekkelund 29.02 Eggemomila -18
7 Solbjørg Hammari 30.05 Re-mila -17
8 Signe Stokke 30.18 Oslo Maraton -06
9 Signy Henden Rustlie  31.06 Romerike vk2 -14
10 Berit Bergene Eriksen  31.32 Sandefjordsløpet -15
11 Borgny Karlsen 31.51 5k, Grimstad -19
12 Thurid Salvesen 33.27 Fornebuløpet -17
13 Kirsten Åshild Rongved 33.54 Knarvikmila -19
       
Kvinner 80-84 år (under 40.00)    
1 Åse Rekkebo  36.40 Tordenskioldløpet -15
2 Signy Henden Rustlie 36.45 Romerike vk2 -19
3 Solveig Leknes  42.28 Knarvikmila -09
4 Turid Nygård 43.16 Nøklevann Rundt -16
       
(*) Utenlandsk statsborger    
       
Oppdatert 10. januar 2020    

 

 

(*) Disse statistikkene for "alle tider" omfatter hovedsakelig resultater fra de årene Kondis har ført årsstatistikker for 5 km løp utenfor bane (2005 og senere).