Tett oppunder 200 løpere deltok i årets løp som foruten den tøffe maratondistansen hadde maratonstafett, halvmaraton, minimaraton og nyheten Suleskarmila på programmet.
Kvinnenes maraton ble vunnet av GTI-løperen Elise Hay Opsahl som med 3:39:41 var ca. 12 minutter foran sin klubbvenninne Kathrine Sømme. Evigunge Vera Nystad, Søgne IL imponerte igjen med 3. beste tid i dameklassen.
Bjøro Nevland, også GTI, hadde med 3:17:30 dagens beste tid. Asle Foss, Kvås IL ble andremann på 3:25:11. Totalt 36 løpere kan smykke seg med å ha gjennomført årets manndomsprøve. I tillegg stilte sju lag på stafetten over den samme distansen oppdelt i 10 etapper. Sirdal Ski herrelag snek seg så vidt under tretimers-grensen med vinnertida 2:59:58.
På halvmaraton ble det trippel GTI i teten med Hans-Olav Undseth som klar vinner på 1:19:38, mens Roger Nevland og Eirik Skaale fulgte rundt tre og et halvt minutt bak. I kvinnenes oppgjør sørget Wenche L. Kvæven, Sirdal Skilag for at det ikke ble storeslem til GTI-løperne ved å ta seieren på 1:30:11, vel ett minutt foran foran Stavangerklubbens Alison Matthews.
Løpets hjemmesider
Løpets side på Facebook
Flere bilder
Offisiell resultatliste Suleskar Maraton 2015.pdf
Det var ekstra høye og mektige kulisser under årets Suleskar Maraton. (Arrangørfoto)
Nr. 2 på maraton, Asle Foss, Kvås IL. (Arrangørfoto)
5. mann på maraton, Odd Gunnar Tveit, Birkenes IL i karakteristisk stil med vinnerlaget i stafetten, Sirdal Ski, på veg opp i bakfra. (Arrangørfoto)
Resultatliste Suleskar Maraton 30.05.2015 |
||||
Maraton | ||||
Plass | Navn | Klubb | Tid | Etter |
1 | Elise Hay Opsahl | GTI | 03:39:41 | 00:00 |
2 | Kjersti Tollaksen | NOR | 04:57:37 | 1:17:56 |
1 | Kathrine Sømme | GTI | 03:51:35 | 00:00 |
2 | Ingrid Solem | NOR | 04:57:37 | 1:06:02 |
1 | Lise Lithun | NOR | 04:31:05 | 00:00 |
1 | Vera Nystad | Søgne IL | 04:23:38 | 00:00 |
1 | Bjøro Nevland | GTI | 03:17:30 | 00:00 |
2 | Stig Torp | NOR | 03:27:16 | 09:46 |
3 | Frank Albert Gardøl | Kvås IL | 03:29:10 | 11:40 |
4 | Nils Rune Bue | Marnardal IL | 03:45:06 | 27:36 |
5 | Thomas Grimsby | Tonstad IL | 04:00:49 | 43:19 |
6 | Jostein Weibell | RPIL | 04:11:44 | 54:14 |
7 | Marius Omlid | Sirdal Skilag | 04:12:28 | 54:58 |
8 | Åsmund Tveitevoll | Aktiv Treningsenter | 04:14:46 | 57:16 |
9 | Richard Galle | Lyse BIL | 04:39:08 | 1:21:38 |
10 | Anders Håland | NOR | 05:10:14 | 1:52:44 |
11 | Erlend Haga | NOR | 05:18:34 | 2:01:04 |
12 | Reimund Jacobsen | NOR | 05:37:01 | 2:19:31 |
1 | Ole Christian Willumsen | Statoil BIL | 03:39:07 | 00:00 |
2 | Erlend Bråthen | NOR | 04:11:45 | 32:38 |
3 | Thomas Omlid | Sirdal Skilag | 04:17:36 | 38:29 |
4 | Thomas D. Hoff-Hansen |
NOR | 04:19:36 | 40:29 |
1 | Jan Roger Farstad | Kvinesdal IL | 03:34:09 | 00:00 |
2 | Johnny Hinna | Belltech | 04:01:04 | 26:55 |
3 | Otto Schei | Statoil | 04:14:24 | 40:15 |
4 | Bruno Pålsson | Ranrike Ultraløperklubb | 04:40:34 | 1:06:25 |
1 | Asle Foss | Kvås IL | 03:25:11 | 00:00 |
2 | Odd Gunnar Tveit | Birkenes IL | 03:29:41 | 04:30 |
1 | Asle Farestad | Kristiansand Triahlonklubb | 04:21:14 | 00:00 |
2 | Geir Sveen | Stavanger Aftenblad | 04:46:55 | 25:41 |
3 | Hans Petter Severeide | Bjerkreim IL | 05:09:20 | 48:06 |
4 | Jan Kvæstad | Beerenberg Stavanger | 05:17:58 | 56:44 |
1 | Kristen Bue | Marnardal IL | 04:35:35 | 00:00 |
2 | Jan A. Øgland | Bryne F.I.K | 05:19:00 | 43:25 |
3 | Sigurd Lima | Gjesdal IL | 06:56:52 | 2:21:17 |
Berentsen, Johnny | Berentsen Drifting | |||
Suleskarmila | ||||
1 | Maria Myre | Tønsberg FIK | 01:06:28 | 00:00 |
1 | Jorid Bjunes | NOR | 01:04:51 | 00:00 |
1 | Signe Jomås | Sirdal Skilag | 01:05:26 | 00:00 |
1 | Jesper Krahl | DEN | 59:04:00 | 00:00 |
1 | Jacob Jomås | Sirdal Skilag | 01:03:44 | 00:00 |
Halvmaraton | ||||
1 | Alison Matthews | GTI | 01:31:23 | 00:00 |
2 | Silje Skorve Skarpeid | GTI Friidrett | 01:45:19 | 13:56 |
3 | Cecilie Rahbek Østergaard | SUS BIL | 01:53:12 | 21:49 |
4 | Hanne Tøndel | ConocoPhillips | 01:58:26 | 27:03 |
5 | Ida Årrestad | Bristow | 02:01:13 | 29:50 |
6 | Erica Livingston | NOR | 02:03:52 | 32:29 |
7 | Yulia Sysoeva | Strik/Trilife | 02:04:02 | 32:39 |
1 | May Britt Lilletvedt | NOR | 02:01:25 | 00:00 |
2 | Tone Andersen | Sykehuspartner | 02:14:22 | 12:57 |
1 | Ann Torun Stålesen | NOR | 02:01:50 | 00:00 |
1 | Wenche L. Kvæven | Sirdal Skilag | 01:30:11 | 00:00 |
1 | Marit Johanne Skorve | GTI Friidrett | 01:45:20 | 00:00 |
2 | Jane Førland | Glatrimmen | 01:54:59 | 09:39 |
1 | Randi Hoff Hope | Weatherford Norge | 02:15:32 | 00:00 |
1 | Marcus Haugen | Austrått IL | 02:02:10 | 00:00 |
1 | GTI | 01:19:38 | 00:00 | |
2 | Roger Nevland | GTI | 01:23:07 | 03:29 |
3 | Eirik Skaale | GTI | 01:23:17 | 03:39 |
4 | Sindre Jørgensen | Tempo Triathlon Club | 01:23:40 | 04:02 |
5 | Børge Foss | Kvås IL | 01:29:57 | 10:19 |
6 | Malte Sebastian Hinsch | GER | 01:33:34 | 13:56 |
7 | Øyvind Foss | Kvås IL | 01:43:34 | 23:56 |
8 | Terje Haugen | Sirdal Skilag | 01:49:08 | 29:30 |
9 | Mathias Sveen | Intersport Sandnes | 01:55:48 | 36:10 |
10 | Thomas Åbø | Tonstad IL | 02:02:50 | 43:12 |
11 | Roman German | Roxar | 02:08:59 | 49:21 |
12 | Trond Østebø | Sandnes SSL | 02:17:37 | 57:59 |
1 | Christian Hay Opsahl | Centrica Energi | 01:34:01 | 00:00 |
2 | Frode Sandal | SpareBank 1 SR-Bank |
01:41:34 | 07:33 |
3 | Tom Langeland | NOR | 01:53:20 | 19:19 |
1 | Frederic Ramon | NOR | 01:41:45 | 00:00 |
2 | Håvard Hansen | Gnagsårlauget | 02:06:44 | 24:59 |
3 | Torstein Nesby | Sykehuspartner | 02:14:21 | 32:36 |
1 | GTI | 01:28:46 | 00:00 | |
2 | Erling Angeltveit | Vågen Vg Skole | 01:29:19 | 00:33 |
3 | Marcus Gürgen | Flekkefjord IF | 01:52:21 | 23:35 |
4 | Ordin Husa | NOR | 02:01:25 | 32:39 |
1 | Gunnar Aarseth | Spirit FIK | 01:35:51 | 00:00 |
2 | Anders Leon Andersen | Stavanger Aftenblad | 01:48:41 | 12:50 |
3 | Carl Cato Wadel | UiS | 02:04:53 | 29:02 |
1 | Egil Gundersen | NOTEAM | 01:47:43 | 00:00 |
2 | Morten Olaf Wold | Apply Sørco | 01:52:22 | 04:39 |
3 | Olav Stredeth | Stavanger Kommune | 01:54:59 | 07:16 |
1 | Dan Olav Meling | Stavanger Kommune | 01:54:58 | 00:00 |
2 | Helge Steinkopf | Glatrimmen | 01:57:32 | 02:34 |
Stafett | ||||
Mix | ||||
1 | Bjørge Auestad | Bjørge/Auestad Fam. | 03:53:03 | 00:00 |
Menn | ||||
1 | Sirdal Ski I | Sirdal ski | 02:59:58 | 00:00 |
2 | Fredrik Steinskog | NOR | 03:13:09 | 13:11 |
3 | Sira - Kvina BIL | 03:15:00 | 15:02 | |
4 | Sirdal Ski II | Sirdal ski | 03:34:43 | 34:45 |
Kvinner | ||||
1 | Sirdal Ski-II |
Sirdal Ski Girlz | 03:50:05 | 00:00 |
2 | NOR | 04:20:16 | 30:11 |