Tilsammen fullførte 64 deltakere enten 5 eller 10 km i denne fine sommerkvelden i østlige delen av Ålesund.
På 5 km var det en fotballspiller som vant herreklassen. Andreas Østrem, tidligere Spkl. Rollon, nå Ålesund Fotballklubb løp inn til tiden 17.54 og var godt foran andremann som blei Karl Idar Vik fra Politiet.
Selina Dybvik Kristoffersen, Ålesund FIK vant kvinneklassen på tiden 20.34, like foran Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL med tiden 20.36.
På 10 km seiret Petter Gustavsson, SKILøperne på tiden 35.32 foran Jan Ketil Vinnes på 36.26.
Tonje Brande vant kvinnenes 10 km på tiden 39.54 og var heilt suveren på denne distansen.
Etter løpet var det premieutdeling der 33 løpere fikk utlevert sommerkarusellens løpekrus. Neste løp i Ålesundløpene blir Blodslitet onsdag 9.september.
Se mange bilder på facebook Kondis Møre og Romsdal
RESULTATER
Plassering |
Navn |
Klasse |
Klubb/Sted |
Tid |
5 km herrer |
|
|
|
|
1 |
Andreas R Østrem |
16-17 år |
Aafk |
17.54 |
2 |
Karl Idar Vik |
23-39 år |
SPIL |
18.29 |
3 |
Aksel Myklebust |
16-17 år |
Rollon |
18.42 |
4 |
Fredrik Emil Klokk Fremstad |
16-17 år |
Rollon |
19.17 |
5 |
Nuno Fornelos |
23-39 år |
Vatne |
19.20 |
6 |
Ole Kristian Mortensen |
16-17 år |
Rollon |
19.50 |
7 |
Johannes Aas Hansen |
16-17 år |
Rollon |
20.26 |
8 |
William Walderhaug |
16-17 år |
Rollon |
20.42 |
9 |
Petter Alnes |
16-17 år |
Rollon |
21.09 |
10 |
Even Johnsen |
16-17 år |
Rollon |
21.14 |
11 |
Magne Rødset |
60-64 år |
Ørskog |
21.37 |
12 |
Tor Husø |
50-54 år |
Ålesund |
22.22 |
13 |
Sture Martinussen |
16-17 år |
Rollon |
22.39 |
14 |
Sander Jacobsen |
16-17 år |
Rollon |
22.43 |
15 |
Stein Ola Bergheim |
60-64 år |
Vestnes |
22.46 |
16 |
Vidar Kristoffersen |
23-39 år |
Sula |
23.01 |
17 |
Tarjei Hatlen |
16-17 år |
Rollon |
23.17 |
18 |
Børre Andreassen |
23-39 år |
Løkegjengen |
23.19 |
19 |
Nn Skagen |
40-44 år |
Bergen |
23.42 |
20 |
Richard Holstad Hasfjord |
Under 14 år |
ÅFIK |
24.37 |
21 |
Daniel Traa |
16-17 år |
Rollon |
24.59 |
22 |
Sondre Syversen |
16-17 år |
Rollon |
25,02 |
23 |
Sigbjørn Lerstad |
55-59 år |
Kondis |
25,07 |
24 |
Jarle Rødland |
60-64 år |
Nordvest Diesel |
25.36 |
25 |
Aksel Brande Olsvik |
Under 14 år |
Ålesund |
27.22 |
26 |
Thorvald Jacobsen |
65-69 år |
Spjelkavik FIK |
27.55 |
27 |
Sebastian Vad Johannessen |
Under 14 år |
Spjelkavik IL |
28.33 |
28 |
Iver Brande Olsvik |
Under 14 år |
Ålesund |
29.48 |
29 |
Marius Moltubakk Vik |
Under 14 år |
Spjelkavik FIK |
29.58 |
30 |
Daniel Hurlen Larsen |
Under 14 år |
Ålesund |
30,09 |
31 |
Knut Ole Midtkandal |
16-17 år |
Rollon |
30.19 |
|
|
|
|
|
5 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Selina Dybvik Kristoffersen |
16-17 år |
ÅFIK |
20.34 |
2 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
45-49 år |
Sunnylven IL |
20.36 |
3 |
Elisabet Rørvik |
16-17 år |
ÅFIK |
21.12 |
4 |
Elisabet Kristin Bergheim |
23-39 år |
Tomrefjord |
23.01 |
5 |
Maren Kristoffersen |
45-49 år |
Langevåg |
26.56 |
6 |
Elin Gangstø |
23-39 år |
Fiskarstrand |
27.20 |
7 |
Andrine Sanden |
16-17 år |
Langevåg |
31.09 |
|
|
|
|
|
10 km herrer |
|
|
|
|
1 |
Petter Gustavsson |
23-39 år |
SKILøperne |
35.32 |
2 |
Jan Ketil Vinnes |
45-49 år |
Kondis |
36.26 |
3 |
Markus Hop |
23-39 år |
Mauseidvåg |
36.33 |
4 |
Olger Pedersen |
23-39 år |
Ulsteinvik |
36.48 |
5 |
Are Uran |
40-44 år |
Averøy |
37.26 |
6 |
Håvard Bakke Bjerkevik |
23-39 år |
Trondheim |
37.27 |
7 |
Ole Lianes |
23-39 år |
Ålesund |
41.07 |
8 |
Knut-Erik Johannessen |
40-44 år |
Spjelkavik IL |
43.11 |
9 |
Jens Oscar Vinje |
50-54 år |
Ålesund |
44.03 |
10 |
Andreas Haddal |
23-39 år |
Eiksund |
45.05 |
11 |
Bertil Andreassen |
23-39 år |
Løken IL |
45.45 |
12 |
Knut Ove Bøstrand |
50-54 år |
Ålesund |
48.29 |
13 |
Morten Andersen |
23-39 år |
Spjelkavik FIK |
50.45 |
14 |
Jörgen Lundberg |
40-44 år |
Valderøya |
51.57 |
15 |
Sigmund Rødal |
65-69 år |
Kondis |
54.22 |
16 |
Per Jan Helset |
70-74 år |
Kondis |
55.25 |
16 |
Per Gundersen |
80-84 år |
ÅFIK |
55.27 |
17 |
Karstein Sørland |
85-89 år |
Emblem IL |
93.20 |
|
|
|
|
|
10 km kvinner |
|
|
|
|
1 |
Tonje Brande |
40-44 år |
ÅFIK |
39.54 |
2 |
Marianne Skuggen |
23-39 år |
Ålesund |
47.09 |
3 |
Kristin Frotvedt |
40-44 år |
Ålesund |
49.22 |
4 |
Ragnhild Molvær Vågnes |
40-44 år |
Langevåg |
49.23 |
5 |
Britt Skuseth |
45-49 år |
Ålesund |
49.31 |
6 |
Torunn Anita Kjerstad |
60-64 år |
Ålesund |
51.36 |
7 |
Marit Lillestøl |
45-49 år |
Gjerdsvika |
51.40 |
8 | Oddfrid Liaskar | 60-64 år | Pulsen | 58.06 |
9 |
Helga Vorren |
23-39 år |
Ålesund |
59.33 |
Bildene er tatt av Sigbjørn Lerstad i målområdet og Helge Fuglseth ute i løypa
Petter Gustavsson (53) vinner 10 km i Ålesund foran Jan Ketil Vinnes (55)
Markus Hop blir tredje beste herreløper på 10 km
Are Uran (59) og Håvard Bakke Bjerkevik (54) på 10 km
Marianne Skuggen blir nest beste kvinne på 10 km. Startnummer 67 er Bertil Andreassen
Kristin Frotvedt, 10 km
Andreas Østrem vinner 5 km
Karl Idar Vik (30) blir nummer to på 5 km. Aksel Myklebust (8) blir tredjemann
Selina Dybvik Kristoffersen (23) vinner 5 km kvinner foran Kari-Anne Tryggestad Ryste (29) blir nummer to. Startnummer 52 er Ole Lianes som sprang 10 km
Andreas Haddal (64), Jens Oscar Vinje (65) og Tor Husø (11)
Magne Rødset (21) Startnummer 27 er Elisabet Rørvik som blir tredje beste kvinne på 5 km
Full innsats på Aksel Brande Olsvik (345)
Helga Vorren er ferdig med sin 10 km
Sportsklubben Rollon stilte mannsterke med vinneren på 5 km Andreas Østrem foran
Sulagjengen pluss en som har sneket seg med
Vinneren av 10 km i kvinneklassen, Tonje Brande tar selfie med Iver Brande Olsvik og Richard Holstad Hasfjord
Vinneren av 5 km kvinner, Selina Dybvik Kristoffersen
Totalvinneren på 10 km Petter Gustavsson