Det var kaldt vintervær og bra forhold under dagens vinterkarusell i Ålesund. Veien var isfri heilt til vending ved 2,5 km, men da blei det stedvis glatt.
Beste kvinne på 5 km blei Emma Kristiansen, Langevåg på tiden 24.37.
På 10 km seiret Jan Ketil Vinnes, Kondis på tiden 36.45. Kari-Anne Tryggestad Ryste, Sunnylven IL vant kvinneklassen med tiden 43.42.
Neste og siste løp i vinterkarusellen går lørdag 5. mars. Da blir det utdeling av pokaler til de løpere som har deltatt i 3 eller flere løp.
Her ser du oppsummeringen av vinterkarusellen
RESULTATER
Plassering |
Navn |
Klubb/Sted |
Klasse |
Tid |
Startnummer |
10 km kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
Kari-Anne Tryggestad Ryste |
Sunnylven IL |
45-49 år |
43.42 |
22 |
2 |
Britt Skuseth |
Ålesund |
45-49 år |
48.00 |
27 |
3 |
Ragnhild Vågnes |
Langevåg |
40-44 år |
48.01 |
33 |
4 |
Venke Hustoft Aaland |
Fiskarstrand |
50-54 år |
53.18 |
21 |
5 |
Maren Kristoffersen |
Langevåg |
45-49 år |
53.43 |
24 |
6 |
Marit Lillestøl |
Gjerdsvika |
45-49 år |
54.12 |
20 |
|
|
|
|
|
|
10 km menn |
|
|
|
|
|
1 |
Jan Ketil Vinnes |
Kondis |
45-49 år |
36.45 |
18 |
2 |
Martin Hauge-Nilsen |
Kondis |
23-34 år |
37.56 |
17 |
3 |
Martin Hovden |
Ålesund |
35-39 år |
38.54 |
35 |
4 |
Are Uran |
IL Havørn |
40-44 år |
38.56 |
25 |
5 |
Bjørn Arve Brune |
Stranda |
50-54 år |
41.44 |
30 |
6 |
Gunnar Emblem |
Emblem |
40-44 år |
42.27 |
65 |
7 |
Knut-Erik Johannessen |
Spjelkavik IL |
40-44 år |
42.53 |
36 |
8 |
Rune Kristiansen |
Sula SK |
40-44 år |
45.09 |
26 |
9 |
Ove Johan Kopperstad |
Emblem |
65-69 år |
48.00 |
28 |
10 |
Morten Andersen |
Spjelkavik og Omegn FIK |
23-34 år |
48.22 |
23 |
11 |
Runar Risvik |
Ålesund |
60-64 år |
48.24 |
34 |
12 |
Joachim Haaland |
Volsdalen menighet |
23-34 år |
49.12 |
16 |
13 |
Jarle Rødland |
Nordvest Diesel |
65-69 år |
53.04 |
31 |
14 |
Olaf Øien |
Velledalen IL |
70-74 år |
53.56 |
66 |
15 |
Einar Haram |
Sunnmøre Regionråd |
65-69 år |
54.11 |
29 |
16 |
Morten Abrahamsen |
Spjelkavik |
50-54 år |
55.31 |
64 |
17 |
Terje Sæter |
Ålesund |
45-49 år |
57.06 |
32 |
18 |
Per Jan Helset |
Kondis |
70-74 år |
57.53 |
19 |
19 |
Karstein Sørland |
Emblem IL |
85-89 år |
95.10 |
67 |
|
|
|
|
|
|
5 km kvinner |
|
|
|
|
|
1 |
Emma Kristiansen |
Langevåg |
Under 14 år |
24.37 |
73 |
2 |
Malin Solvang Knivsflå |
Ålesund |
23-34 år |
26.55 |
69 |
3 |
Live Rensch Hareide |
Fiskarstrand |
55-59 år |
30.36 |
74 |
|
|
|
|
|
|
5 km menn |
|
|
|
|
|
1 |
Asimve Baseka |
SK Herd |
16-17 år |
18.57 |
70 |
1 |
Lioel Haile Desta |
SK Herd |
16-17 år |
18.57 |
71 |
3 |
Svein Oskar S Nedregård |
Ålesund |
45-49 år |
21.20 |
77 |
4 |
Sigmund Rødal |
Spjelkavik IL |
65-69 år |
25.52 |
76 |
5 |
Sigbjørn Lerstad |
Atlanterhavsparken |
55-59 år |
26.16 |
75 |
6 |
Stein Helge Skjong |
Valderøy |
50-54 år |
26.29 |
72 |
7 |
Thorvald Jacobsen |
Spjelkavik og Omegn FIK |
65-69 år |
27.44 |
102 |
Fotografer har vært Jan Petter Venøy og Martin Hauge-Nilsen
35 løpere stilte til start
Første del av løypen var snøfri
Karstein Sørland hadde startet først og var også første mann i mål
BILDER 5 KM
Delt seier på 5 km, Asimve Baseka (70) og Loel Haile Desta (71)
Svein Oskar Støvring Nedregård gjorde comeback
Yngste jente, Emma Kristiansen blir beste kvinne på 5 km
Sigbjørn Lerstad, vår lokale løypemåler
Stein Helge Skjong fra Valderøya
Malin Solvang-Knivsflå
Thorvald Jacobsen
BILDER 10 KM
Jan Ketil Vinnes vinner 10 km
Martin Hauge-Nilsen tar andreplassen
Martin Hovden blir nummer tre
Are Uran tar fjerdeplassen
Bjørn Arve Brune
Gunnar Emblem
Knut-Erik Johannessen
Kari-Anne Tryggestad Ryste vinner kvinneklassen
Fra venstre, Loel Haile Desta, Jan Ketil Vinnes, Asimve Baseka og Martin Hauge-Nilsen
Fra venstre, Are Uran og Martin Hovden
Rune Kristiansen
Tett spurtduell mellom Britt Skuseth (27) og Ove Kopperstad (28)
Teknisk ansvarlig, Morten Andersen
Runar Risvik
Joachim Haaland
Jarle Rødland
Venke Hustoft Aaland
Maren Kristoffersen
Olaf Øien
Einar Haram i spurtduell med Marit Lillestøl
Jentene jubler for seg selv og for Ålesund vinterkarusell