Lillehammer IF, Moelven IL Friidrett og FIK Orion arrangerte i helga Veidekkelekene på Stampesletta med konkurranser fire dager til ende med 800 m, 1500 m og 3000 m på programmet.
Torsdag stakk Even Brøndbo Dahl fra FIK Orion av med seieren på seniorenes 1500 m med 4.00.40. Her gjorde Pernille Karlsen Antonsen fra SK Vidar dagens største prestasjon på distansen da hun vant J-14 med 20 sekunders margin på 4.36,65 - dagens beste tid uansett jenteklasse. Caroline Foss Høistad fra Ull/Kisa vant seniorklassen på dagen nest beste tid, 4.42,93.
Video fra torsdagens 1500m - MS:
På lørdagens 3000 m, hvor vår billedkavalkade er tatt, løp Marte Flatlien fra Lillehammer siste halvdel solo inn til en komfortabel seier i kvinner senior på 10.27,19. I herrenes oppgjør gikk eritreeren Zerei Kbrom Mezngi i tet fra første meter og løp upresset inn til seier på 8.36,12. Harald Østberg Amundsen fra IL Tyrving og Jens Bøhmer fra IL Gular kjempet jevnt om 2. plassen med Tyrving-løperen sekundet foran over målstreken på 8.48,05.
Marte Flatlien alene i tet etter at IL Skarphedins Lisa Maria Thomassen (i bakrgrunnen) måtte slippe halveis i løpet.
Søndag stod 800 m på programmet, og her var Snøgg Friidretts Tor Alfred Bredesen dagens raskeste mann med 1.55,86 tett fulgt av FIK Orion-duoen Sigurd Ruud Skjeseth og Even Brøndmo Dahl. Josefine Tomine Eriksen fra Larvik Turn & IF noterte seg for dagens beste tid på spinnesiden med 2.10,93 i J-16, mens Lillehammers Ania Zielinkiwicz vant seniorklassen på 2.11, 63. Også her imponerte nevnte Pernille Karlsen Antonsen ved å ta en klar seier i J-14 på dagens tredje. beste tid, 2.12,63.
71 bilder på Imageshop hovedsakelig fra lørdagens 3000 m
Stevnets nettsider
Veidekkelekenen 2016 på Facebook
Alle resultater fra Veidekkelekene 2016
Harald Østberg Amundsen knep 2. plassen på 3000 m foran Jens Bøhmer.
Eldar Thomassen Fagerbakke, Bøler IF inn til 4. plass på 3000 m foran svenske Alexander Holm.
Resultater Veidekkelekene 2016: |
|||
3000 m | |||
KS | |||
Plass: | Navn: | Klubb: | Resultat: |
1 | Marte Flatlien | Lillehammer IF | 10,27,19 |
2 | Lisa Maria Thomassen | Skarphedin, Idrettslaget | 10,42,85 |
3 | Sirianne Carlsen Rymoen | Moss IL | 11,49,11 |
MS | |||
1 | Zerei Kbrom Mezngi | Vadsø Atletklubb | 8,36,18 |
2 | Harald Østberg Amundsen | Tyrving IL | 8,48,05 |
3 | Jens Bøhmer | Gular, IL | 8,49,12 |
4 | Eldar Thomassen Fagerbakke | Bøler IF friidrett | 8,53,57 |
5 | Alexander Holm | Tjalve IF Norrköping | 8,54,99 |
6 | Ola Martin Gåsvær | Ranheim IL | 9,00,91 |
7 | Edvard Vasdal | Strindheim il | 9,11,84 |
8 | Simon Steinshamn | Tingvoll Friidrettskl. | 9,12,50 |
9 | Johan Hoel | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 9,20,18 |
10 | Vebjørn Aleksander Østlie | Moss IL | 9,41,91 |
11 | Ole-Martin Evensen Sandness | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 9,55,62 |
12 | Adam Abdelquader Alfom | Vadsø Atletklubb | 10,20,54 |
1500 m | |||
G-13 | |||
1 | Andreas Grimerud | Moelven IL | 4,49,24 |
2 | Filip Osnes-Ringen | Vidar, Sportsklubben | 4,53,58 |
3 | Karsten Grønnerud | IL Kolbukameratene | 5,21,16 |
4 | Øyvind Ranestad | Hamar IL | 5,27,26 |
G-14 | |||
1 | Isak Skari Berger | Lillehammer IF | 4,40,90 |
2 | Joachim Teleb | Fredrikstad IF | 5,07,68 |
3 | Jørgen Reknes | Fredrikstad IF | 5,22,35 |
4 | Kasper Andersen | Fredrikstad IF | 6,00,83 |
G-15 | |||
1 | Adrian Westlie | Askim IF | 4,40,40 |
2 | Håvard Kvam | IL Kolbukameratene | 4,41,53 |
3 | Kasper Danbolt | Raufoss Friidrett | 4,42,45 |
4 | Torleiv Berget Hedegart | Snøgg Friidrett | 5,06,47 |
J-13 | |||
1 | Johanna Ågesen Tofte | IL Koll | 4,56,27 |
2 | Christina Osnes-Ringen | Vidar, Sportsklubben | 4,59,59 |
3 | Ingvild Brennhovd | Vidar, Sportsklubben | 5,01,47 |
4 | Emilie Flo Stavik | Stryn T og IL | 5,11,43 |
5 | Maja Ellefsrud | Nesodden IF | 5,12,12 |
6 | Mali Eidnes Bakken | Rindal IL | 5,13,40 |
7 | Victoria Nitteberg | Nesodden IF | 5,15,26 |
8 | Maren Karlsen Bekkestad | Sturla IF | 5,22,17 |
9 | Anna Mathilde Blegen | IL Koll | 5,28,69 |
10 | Emma Bangstad Bergersen | Hamar IL | 5,30,44 |
11 | Dina Lidahl Lillejordet | Hamar IL | 5,39,24 |
J-14 | |||
1 | Pernille Karlsen Antonsen | Vidar, Sportsklubben | 4,36,65 |
2 | Frida Haugskott | Børsa IL | 4,56,82 |
3 | Hannah Berntzen Engevik | Nittedal IL | 5,00,66 |
4 | Kristine Alne | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | 5,05,26 |
5 | Johanne Møllevik Rødsjø | Rana Friidrettsklubb | 5,15,72 |
6 | Ina Hole Trøan | Ranheim IL | 5,15,99 |
7 | Anniken Aarebrot | Fredrikstad IF | 5,45,17 |
8 | Erika Ramberg Edling | Ranheim IL | 5,53,34 |
9 | Mathilde Bjørge | Ringebu-Fåvang Tur og Trim kl | 5,55,57 |
10 | Live Lerfald Bergum | Lillehammer IF | 5,58,22 |
11 | Marion Halvorsen Nustad | Gausdal Friidrettsklubb | 6,03,18 |
12 | Aurora Ude | Byåsen IL | 6,12,72 |
J-15 | |||
1 | Ane Uglem Mobakken | Vidar, Sportsklubben | 4,56,08 |
2 | Gyrid Øygard | Jølster IL | 5,06,62 |
3 | Evie Kalnes Dencker | Fil Aks-77 | 5,13,37 |
4 | Tale Bruheim Breding | Verdal Friidrettsklubb | 5,16,00 |
5 | Ida Benjaminsen | Veldre Friidrett | 5,18,87 |
6 | Karen Myklebust | Hamar IL | 5,21,53 |
7 | Anne Morken | Ringebu-Fåvang Tur og Trim kl | 5,53,56 |
8 | Jenny Lian Strøm | Høybråten og Stovner IL - Friidrett | 6,12,40 |
J-16 | |||
1 | Mari Robøle Lien | Hamar IL | 4,54,11 |
2 | Maria Norheim Morken | Vidar, Sportsklubben | 5,06,94 |
3 | Karianne Olsvik Dengerud | Vidar, Sportsklubben | 5,22,92 |
4 | Mille Haugen Lie | Fredrikstad IF | 5,23,63 |
J-18/19 | |||
1 | Vilde Nilsen Oppberget | Skarphedin, Idrettslaget | 5,00,63 |
KS | |||
1 | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 4,42,93 |
2 | Nora Sanness | Vidar, Sportsklubben | 4,45,08 |
3 | Lisa Maria Thomassen | Skarphedin, Idrettslaget | 4,54,11 |
Ania Zielinkiwicz | Lillehammer IF | DNF | |
Amalie Lekva | Vidar, Sportsklubben | DNF | |
MS | |||
1 | Even Brøndbo Dahl | FIK Orion | 4,00,40 |
2 | Markus Høgne | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 4,00,84 |
3 | Tor Alfred Bredesen | Snøgg Friidrett | 4,01,48 |
4 | Joakim Sødal | Kyrksæterøra IL | 4,01,50 |
5 | Ole Flatebø | FIK Orion | 4,01,70 |
6 | Martin Berntzen Engevik | Nittedal IL | 4,03,68 |
7 | Fredrik Sandvik | Askim IF | 4,04,72 |
8 | Einar Haakon Christian Rose | Vidar, Sportsklubben | 4,09,33 |
9 | Andreas Vangsnes | Ålesund FIK | 4,13,48 |
10 | Jacob Boutera | Gular, IL | 4,14,10 |
11 | Halvor Nymoen Winberg | Herkules Friidrett | 4,15,73 |
12 | Ola Martin Gåsvær | Ranheim IL | 4,21,13 |
13 | Theodor Berre Jacobsen | Bækkelagets SK | 4,23,14 |
14 | Ole-Martin Evensen Sandness | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 4,27,48 |
15 | Mathias Bjerke-Pedersen | Bækkelagets SK | 4,31,69 |
16 | Martin Grønvold | Ren-Eng, FIK | 4,41,29 |
800 m | |||
G-14 | |||
1 | Nils Christian Christensen | Fredrikstad IF | 2,15,39 |
2 | Sondre Nygaard Grini | Fredrikstad IF | 2,16,96 |
3 | Håvard Bentdal Ingvaldsen | Moelven IL | 2,17,28 |
4 | Harald Horn | IL Koll | 2,18,11 |
5 | Petter Skjold | Ren-Eng, FIK | 2,19,37 |
6 | Amund Solberg Stølen | Midsund IL | 2,19,71 |
7 | Andreas Dårstad | Moelven IL | 2,25,41 |
8 | Joachim Teleb | Fredrikstad IF | 2,26,42 |
9 | Simen Liaklev | Brandbu IF | 2,26,54 |
10 | Mats Rognhaug Hagen | Sarpsborg IL | 2,41,21 |
11 | Oskar Price Selstø | Sturla IF | 2,41,22 |
12 | Kasper Andersen | Fredrikstad IF | 2,50,37 |
G-15 | |||
1 | Eirik Fredriksen | Moss IL | 2,11,55 |
2 | Adrian Westlie | Askim IF | 2,13,49 |
3 | Kasper Danbolt | Raufoss Friidrett | 2,15,18 |
4 | Mads Fraurud | FIK Orion | 2,15,72 |
5 | Torleiv Berget Hedegart | Snøgg Friidrett | 2,34,25 |
6 | Hallgeir Høgåsen | Lillehammer IF | 2,42,92 |
7 | Kjell Boevink | Fagernes IL | 2,43,53 |
G-16 | |||
1 | Kjetil Brenno Gagnås | Børsa IL | 2,02,13 |
2 | Gaute Nørve | Mandal og Halse IL-Friidrett | 2,06,69 |
3 | Aleksander Lehn | Selsbakk IF | 2,09,01 |
4 | Marius Tande Bere | Strindheim il | 2,09,75 |
5 | Marcus Vammeli Wiik | Askim IF | 2,15,17 |
6 | Lavrants Kongssund | Moelven IL | 2,21,69 |
7 | Apisit Saisin | Moss IL | 2,32,92 |
G-17 | |||
1 | Sigurd Landsverk Evjen | Ranheim IL | 2,01,96 |
2 | Ivar Espenes | Strindheim il | 2,02,18 |
3 | Mathias Flak | Steinkjer Friidrettsklubb | 2,02,61 |
4 | Noah Negga Abraha | Vollan I.K. | 2,03,56 |
5 | Simon Steinshamn | Tingvoll Friidrettskl. | 2,04,62 |
6 | Vebjørn Aleksander Østlie | Moss IL | 2,05,87 |
7 | Asbjørn Vattøy | Dimna IL | 2,08,35 |
8 | Sverre Grønvold | Ren-Eng, FIK | 2,10,82 |
9 | Sigurd Jerleif Beverfjord | Tingvoll IL | 2,12,96 |
Erik Houm | Gausdal Friidrettsklubb | DNF | |
G-18/19 | |||
1 | Joakim Gustavsen | Dimna IL | 1,58,83 |
2 | Jørgen Høiden | Fredrikstad IF | 1,59,14 |
3 | Matias Førde | Jølster IL | 2,00,11 |
4 | Sivert Eikrem | IL Koll | 2,03,33 |
5 | Thomas Bjørn Olivier Jenssen | Ranheim IL | 2,03,43 |
6 | Jørgen Opaker | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,03,72 |
7 | Sondre Opaker Øines | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,09,54 |
J-14 | |||
1 | Pernille Karlsen Antonsen | Vidar, Sportsklubben | 2,12,63 |
2 | Petronella Tordsdatter Halle | Sandefjord Turn & Idrettsforening | 2,15,68 |
3 | Frida Haugskott | Børsa IL | 2,17,43 |
4 | Andrea Rooth | Lambertseter IF | 2,26,58 |
5 | Amalie Westby Liestøl | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,26,69 |
6 | Hannah Berntzen Engevik | Nittedal IL | 2,28,21 |
7 | Kristine Alne | Haugesund Idrettslag Friidrett - gr | 2,30,06 |
8 | Johanne Møllevik Rødsjø | Rana Friidrettsklubb | 2,33,95 |
9 | Ina Hole Trøan | Ranheim IL | 2,34,32 |
10 | Anniken Aarebrot | Fredrikstad IF | 2,35,28 |
11 | Emma Demeer Strøm | Tyrving IL | 2,39,56 |
12 | Mathilde Bjørge | Ringebu-Fåvang Tur og Trim kl | 2,39,73 |
13 | Linn Sofie Fagerås | Askim IF | 2,44,11 |
14 | Erika Ramberg Edling | Ranheim IL | 2,45,62 |
15 | Maybel Boateng | BUL, IL i | 2,45,80 |
16 | Aurora Ude | Byåsen IL | 2,46,86 |
17 | Live Lerfald Bergum | Lillehammer IF | 2,50,73 |
18 | Selma Jacobsen | Fredrikstad IF | 2,51,54 |
19 | Oline Thorsvik Hovda | Ranheim IL | 2,54,68 |
J-15 | |||
1 | Andrea Modin Engesæth | Sandefjord Turn & Idrettsforening | 2,19,54 |
2 | Constance Løken Dahl | Tyrving IL | 2,21,47 |
3 | kristine Flaatten | Herkules Friidrett | 2,21,62 |
4 | Mari Andreassen Rud | Askim IF | 2,21,90 |
5 | Lina Eikenes Hvamstad | Vidar, Sportsklubben | 2,24,16 |
6 | Tale Bruheim Breding | Verdal Friidrettsklubb | 2,25,48 |
7 | Ida Benjaminsen | Veldre Friidrett | 2,27,03 |
8 | Julie Romberg | Fredrikstad IF | 2,27,58 |
9 | Hedda Hoff Hagen | Byåsen IL | 2,28,07 |
10 | Sigrid Elise Gåsvær | Namsen Friidrettsforening | 2,31,84 |
11 | Carmen Maria Usler | Vidar, Sportsklubben | 2,38,70 |
12 | Julie Aarvak Bakklund | Tyrving IL | 2,39,17 |
13 | Ann Sophie Sandøy | Nesbyen IL Friidrett | 2,44,08 |
14 | Anne Morken | Ringebu-Fåvang Tur og Trim kl | 2,46,05 |
15 | Jenny Lian Strøm | Høybråten og Stovner IL - Friidrett | 2,56,82 |
J-16 | |||
1 | Josefine Tomine Eriksen | Larvik Turn & IF | 2,10,93 |
2 | Sanne Njaastad | Vidar, Sportsklubben | 2,16,88 |
3 | Kaia Eide | Bækkelagets SK | 2,24,34 |
4 | Maria Garder | Ready | 2,30,26 |
5 | Ingunn Nilsen Hagen | Løten Friidrett | 2,30,72 |
6 | Rakel Maria Åfløydal | Nesodden IF | 2,32,42 |
7 | Mille Haugen Lie | Fredrikstad IF | 2,32,83 |
8 | Sirianne Carlsen Rymoen | Moss IL | 2,35,26 |
9 | Ida Andreassen Rud | Askim IF | 2,41,09 |
Nora Sanness | Vidar, Sportsklubben | 2,17,56 uk | |
J-17 | |||
1 | Malin Edland | Larvik Turn & IF | 2,13,32 |
2 | Marte Nyborg | Byåsen IL | 2,18,88 |
3 | Camilla Lunde Colleuille | BUL, IL i | 2,21,98 |
4 | Nora Johansen | Ranheim IL | 2,26,02 |
5 | Cathrine Dyrendahl | Strindheim il | 2,36,09 |
J-18/19 | |||
1 | Emilie Fossumstuen Grøterud | Moelven IL | 2,22,98 |
2 | Vilde Nilsen Oppberget | Skarphedin, Idrettslaget | 2,30,02 |
Malin Nyfors | Sandnes IL | DNF | |
KS | |||
1 | Ania Zielinkiwicz | Lillehammer IF | 2,11,63 |
2 | Agnes Erlingsdottir | Tjalve, IK | 2,13,39 |
3 | Ane Bakken Hodt | Strindheim il | 2,15,76 |
4 | Pia Bålsrud | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,16,13 |
5 | June Bakken Hodt | Strindheim il | 2,16,40 |
6 | Turid Loe | Selsbakk IF | 2,16,64 |
7 | Maren Hansen- Møllerud Hauen | Ren-Eng, FIK | 2,17,69 |
8 | Amalie Lekva | Vidar, Sportsklubben | 2,18,36 |
9 | Caroline Foss Høistad | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,20,83 |
Solveig Høgåsen | Lillehammer IF | DNF | |
Marianne Løken | Strindheim il | DNF | |
Solveig Emilie Olsen | Tjalve, IK | DNF | |
MS | |||
1 | Tor Alfred Bredesen | Snøgg Friidrett | 1,55,86 |
2 | Sigurd Ruud Skjeseth | FIK Orion | 1,56,56 |
3 | Even Brøndbo Dahl | FIK Orion | 1,56,74 |
4 | Abdi Guleed | BUL, IL i | 1,57,55 |
5 | Joakim Sødal | Kyrksæterøra IL | 1,57,71 |
6 | Kristian Skage Nordlund | Trones IL | 1,58,69 |
7 | Ådne Andersen | Dimna IL | 1,58,89 |
8 | Martin Berntzen Engevik | Nittedal IL | 1,59,96 |
9 | Johan Sebastian Steenfat Evensen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,00,26 |
10 | Fredrik Sandvik | Askim IF | 2,00,38 |
11 | Henrik Hanssen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,01,05 |
12 | Jostein Steffensen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 2,02,44 |
13 | Andreas Vangsnes | Ålesund FIK | 2,03,49 |
14 | Arek Zielinkiewicz | Lillehammer IF | 2,04,51 |
15 | Martin Grønvold | Ren-Eng, FIK | 2,05,20 |
16 | Halvor Nymoen Winberg | Herkules Friidrett | 2,07,18 |
17 | Theodor Berre Jacobsen | Bækkelagets SK | 2,07,21 |
18 | Rex Andrew Hinchliffe | Lillehammer IF | 2,09,20 |
19 | Mathias Bjerke-Pedersen | Bækkelagets SK | 2,09,60 |
Elias Ottosen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | DNF | |
Henrik Bjørnstad Koppang | Tyrving IL | DNF |