Det var 160 deltagere i det siste løpet i årets ABIK-karusell på Lillestrøm tirsdag kveld. Løypa var lagt om slik at alle nå løp 4,7 km i ei lett løype. Tidligere løp kvinner og menn henholdsvis 3,5 og 5,2 km.
Akkurat som på baneløpet (800 meter) for en uke siden var Ole Gorm Berg fra Lørenskog FIL raskest i herreklassenn. Med tiden 16:46 var han 44 sekunder foran Bjørn Tore Gullord fra samme klubb. De vant henholdsvis M45-49 og M50-54, så dette var veteranenes kveld.
I kvinneklassen var det "som vannlig" Solfrid Braathen som løp raskest. Hun hadde bare to av herreløperne foran seg på resultatlista. Med tiden 17:41 var hun 1:30 foran Silje Christiansen som vant baneløpet forrige uke (men da var ikke Solfrid med).
Dette var altså det siste løpet i årets ABIK-karusell, men fortvil ikke. Snart starter Vinterkarusellen på Romerike: Første løp 29. oktober: 5 km og halvmaraton
Link til hjemmesider, info, resultater og reportasjer
De raskeste på Lillestrøm 4,7 km terrengløp:
Kvinner 4,7 km (64 deltagere) 33 med tidtaking: | ||||
1 | Solfrid Braathen | NOTEAM | 17:41 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 19:11 | |
3 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 21:04 | |
4 | Maybritt Nordsveen Hustad | NOTEAM | 21:28 | |
5 | Helen Selboe | NOTEAM | 21:57 | |
6 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 22:18 | |
7 | Ellen Skrimstad | NOTEAM | 22:24 | |
8 | Trude Kattem | Skedsmo vgs. | 22:24 | |
9 | Monica Nyheim | NOTEAM | 22:43 | |
10 | Tone Dirdal | Skedsmo kommune | 22:55 | |
Menn 4,7 km (96 deltagere) 80 med tidtaking: | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL / Mailand vgs | 16:46 | |
2 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog FIL | 17:30 | |
3 | Njål Pedersen | Team Foss | 17:59 | |
4 | Harald Furuseth | ull/kisa | 18:14 | |
5 | Are Aarebrot | SVS VG Skole | 18:26 | |
6 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog FIL | 18:32 | |
7 | Rune Sørheim | NOTEAM | 18:51 | |
8 | Eirik Sørbråten | Skedsmo skiklubb | 19:02 | |
9 | Knut Furuknap | NOTEAM | 19:18 | |
10 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 19:21 | |
11 | Inge Pedersen | Nordea | 19:35 | |
12 | Bendik Sagsveen | NOTEAM | 19:41 | |
13 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkammeratene | 19:47 | |
14 | Jarle Blindheim | Idrettenshus Strømmen | 19:52 | |
15 | Geir Bråten | NOTEAM | 19:57 | |
16 | Espen Skrimstad | NOTEAM | 20:01 | |
17 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners team | 20:07 | |
18 | Geir Engesæter | Postnord termo | 20:21 | |
19 | Tom Kåre Borge | Kongberg | 20:27 | |
20 | Arne Eik | Romerike Elektro | 20:29 |
Klassevis resultater:
K16-19 | ||||
1 | Kamilla Mørk Hansen | Gjerdrum IL | 22:18 | |
2 | Ellen Skrimstad | NOTEAM | 22:24 | |
K20-24 | ||||
1 | Kristine Strandhaug | NOTEAM | 24:25 | |
2 | Ragnhild Nyen | Eidsvoll Dyreklinikk | 27:29 | |
K25-29 | ||||
1 | Monica Sundet | NOTEAM | 30:18 | |
2 | Mina Maria Kerry | NOTEAM | Fullført | |
K30-34 | ||||
1 | Ingeborg Almås Ingvaldsen | Ahus | 29:41 | |
2 | Marianne Aasen | NOTEAM | 47:11 | |
K35-39 | ||||
1 | Mona Elisabeth Østvang | NOTEAM | 24:52 | |
2 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 25:05 | |
K40-44 | ||||
1 | Julie Katrine Lindstad | Privat | Fullført | |
1 | Marianne Røtterud | NOTEAM | Fullført | |
K45-49 | ||||
1 | Merethe Andersen | NOTEAM | 23:36 | |
2 | Ingrid Skjerdal | Skedsmo kommune | Fullført | |
K50-54 | ||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 21:04 | |
2 | Maybritt Nordsveen Hustad | NOTEAM | 21:28 | |
3 | Helen Selboe | NOTEAM | 21:57 | |
4 | Trude Blomseth | Fet skiklubb | 23:20 | |
5 | Liv Kooyman | Romerike Runners Teas | 24:03 | |
6 | Frøydis Hallstensen Øyen | NOTEAM | 24:44 | |
7 | Jorun S. Kildahl | Romerike Runner`s Team | Fullført | |
7 | Jane Haraldsrud Jensen | Icopal BIL | Fullført | |
7 | Kristin Antonsen | NOTEAM | Fullført | |
7 | Bjørg Kvifte Andresen | NOTEAM | Fullført | |
K55-59 | ||||
1 | Trude Kattem | Skedsmo vgs. | 22:24 | |
2 | Anne-Brit Strandset | Romerike Runner`s | 23:52 | |
3 | May-Rita Dahl | Romerike Runners team | 24:46 | |
4 | Mette Tandberg | Privat | Fullført | |
4 | Ragnhild Røang | Lørenskog kommune BIL | Fullført | |
4 | Tove Martinsen | Icopal BIL | Fullført | |
4 | Berit Østvoll | NOTEAM | Fullført | |
4 | Kari Jensen | Romerike Runners | Fullført | |
K60-64 | ||||
1 | Inger Perstuen Braathen | Lørenskog kommune BIL | 25:47 | |
2 | Karin Ø. Braathen | Lørenskog kommune BIL | 26:02 | |
3 | Gunn Røym | Nemko | Fullført | |
3 | May Britt Nattvik | NOTEAM | Fullført | |
3 | Gerda Marie Grøndahl | Romerike Runners team | Fullført | |
3 | Vigdis Fagerhus | Skedsmo kommune bedriftslag | Fullført | |
3 | Bjørg Mentzoni | Lørenskog kommune BIL | Fullført | |
3 | Marit Sveen | Lørenskog kommune BIL | Fullført | |
3 | Inger-Marie Vinje | NOTEAM | Fullført | |
3 | Kjersti Sortland | NOTEAM | Fullført | |
K65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | 27:23 | |
2 | Kirsti M. Blomdal | Lørenskog kommune BIL | 37:09 | |
3 | Kari Hansen | Priv. | Fullført | |
3 | Erna Tranholt | NOTEAM | Fullført | |
3 | Marit Skoveng | Lørenskog kommune BIL | Fullført | |
3 | Gerd Husvik | Aim Norway | Fullført | |
3 | Mia Bjøntegaard | Leirsund IL | Fullført | |
3 | Anne Håkensen | Håkensen Maskin AS | Fullført | |
K70-74 | ||||
1 | Aud Jorun Korsmo | NOTEAM | 36:42 | |
2 | Torill Næss Skogen | Skedsmo Bedriftsidrettslag | Fullført | |
2 | Tone Eik | Harald Eik AS | Fullført | |
2 | Else Kaasa | NOTEAM | Fullført | |
2 | Alfhild Kristiansen | NOTEAM | Fullført | |
K75+ | ||||
1 | Eva Carlsen | NRK | 29:50 | |
2 | Inger Marie Blomseth | NOTEAM | 42:24 | |
Kvinner langdistanse | ||||
1 | Solfrid Braathen | NOTEAM | 17:41 | |
2 | Silje Christiansen | Enebakk IF | 19:11 | |
3 | Monica Nyheim | NOTEAM | 22:43 | |
4 | Tone Dirdal | Skedsmo kommune | 22:55 | |
5 | Våril Bendiksen | Skedsmo vgs | 23:24 | |
6 | Anita Aasen Kristiansen | Icopal BIL | 26:40 | |
6 | Nina Iversen | Icopal BIL | 26:40 | |
M16-19 | ||||
1 | Njål Pedersen | Team Foss | 17:59 | |
2 | Eirik Sørbråten | Skedsmo skiklubb | 19:02 | |
3 | Sondre Hella | NOTEAM | 21:40 | |
4 | Kristian Kilde | NECON | 21:54 | |
5 | Haakon Nyen | Eidsvoll Dyreklinikk | 25:53 | |
M25-29 | ||||
1 | Rasmus Lillekvelland | NOTEAM | 25:11 | |
M30-34 | ||||
1 | Steinar Larsen | NOTEAM | Fullført | |
M35-39 | ||||
1 | Knut Furuknap | NOTEAM | 19:18 | |
2 | Inge Pedersen | Nordea | 19:35 | |
3 | Jarle Blindheim | Idrettenshus Strømmen | 19:52 | |
M40-44 | ||||
1 | Bendik Sagsveen | NOTEAM | 19:41 | |
2 | Morten Buer | Lørenskog Friidrettslag | 20:51 | |
3 | Thomas Laiti | NOTEAM | 21:37 | |
M45-49 | ||||
1 | Ole Gorm Berg | Lørenskog FIL / Mailand vgs | 16:46 | |
2 | Harald Furuseth | ull/kisa | 18:14 | |
3 | Kjetil Brynildsen | Lørenskog FIL | 18:32 | |
4 | Espen Skrimstad | NOTEAM | 20:01 | |
5 | Arne Eik | Romerike Elektro | 20:29 | |
6 | Steinar Kilde | NOTEAM | 20:31 | |
7 | Helge Hella | privat | 21:45 | |
8 | Dan Boye Nilsen | Romerike Runners team | 23:12 | |
9 | Anders Tangerud | NOTEAM | 37:16 | |
9 | Frode Wolla | NOTEAM | 37:16 | |
11 | Bjørn Karl Kilvik | NOTEAM | Fullført | |
M50-54 | ||||
1 | Bjørn Tore Gullord | Lørenskog FIL | 17:30 | |
2 | Geir Bråten | NOTEAM | 19:57 | |
3 | Tom Kåre Borge | Kongberg | 20:27 | |
4 | Terje Solberg | Gjelleråsen IF | 20:44 | |
5 | Knut Ove Woldvik | NOTEAM | 21:48 | |
6 | Øyvind Huse | NOTEAM | 21:57 | |
7 | Håvard Nilsen | FLO/Kjeller B.I.L. | 22:28 | |
8 | Jon Harald Hansen | SLM Revisjon | 24:21 | |
M55-59 | ||||
1 | Are Aarebrot | SVS VG Skole | 18:26 | |
2 | Rune Sørheim | NOTEAM | 18:51 | |
3 | Tor-Henning Lindhart | Nobina | 20:38 | |
4 | Tore W. Wirum | SLM Revisjon | 20:59 | |
5 | Lars Straumsheim | Frogner IL | 21:10 | |
6 | Odd Solhaug | Enebakk IF | 21:31 | |
7 | Per Bjerkan | Skedsmo vgs. | 22:21 | |
8 | Ole Solberg | NOTEAM | 22:35 | |
9 | Knut Hegland | Københavns Skiklub | 22:50 | |
10 | Alv Nustad | Skedsmo vgs. | 23:07 | |
11 | Dag Sundet | Nittedal IL | 23:16 | |
12 | Tore Severinsen | Aim Norway | 24:42 | |
13 | Erland Nærby | NOTEAM | 24:58 | |
14 | Martin Oppegaard | NOTEAM | 25:29 | |
15 | Torgeir Jakobsen | NOTEAM | 26:00 | |
16 | Jørn Kårstad | NOTEAM | 26:24 | |
17 | Karsten Tanem | NOTEAM | Fullført | |
17 | Øystein Dag Borlaug | FFI | Fullført | |
17 | Kjell Martinsen | Skedsmo kommune | Fullført | |
M60-64 | ||||
1 | Jan Gunnar Braathen | Stovnerkammeratene | 19:47 | |
2 | Geir Engesæter | Postnord termo | 20:21 | |
3 | Anders Ask | Tollernes IL | 21:06 | |
4 | Gaute Bakken | Bjerke IL | 21:27 | |
5 | Arne Langseth | Aurskog-Høland friidrettslag | 21:46 | |
6 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | 22:23 | |
7 | Ottar Arnold Eide | Oslo kommune BIL | 23:57 | |
8 | Paul Andersen | Privat | 24:32 | |
9 | Jan Sagsveen | NOTEAM | 24:37 | |
10 | Hans Eggen | NOTEAM | 27:35 | |
11 | Georg Szyperski | NOTEAM | 28:29 | |
12 | John Arild Aasen | NOTEAM | 34:02 | |
13 | Bjørn Lage Tjernshaugen | Romerike Runners team | Fullført | |
13 | Thor W. Larsen | No Team | Fullført | |
M65-69 | ||||
1 | Bjørn Lauglo | Stovnerkameratene | 19:21 | |
2 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike Runners team | 20:07 | |
3 | Arne Johansen | Ull/Kisa il friidrett | 21:09 | |
4 | Leif Arne Lundhagen | S.H.I.U.L | 21:29 | |
5 | Ivar Egeberg | Egeberg Consult AS | 21:53 | |
6 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 22:04 | |
7 | Arne Åsen | NOTEAM | 23:29 | |
8 | Knut Ivar Berg | NOTEAM | 24:15 | |
9 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 24:34 | |
10 | Trygve Bårde | NOTEAM | 24:40 | |
11 | Ole Melaas | NOTEAM | 25:01 | |
12 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland FIK | 25:28 | |
13 | Jarl Olsen | NOTEAM | 25:44 | |
14 | Odd Gangås | NOTEAM | 26:17 | |
15 | Bjørn O. Svindal | SLM Revisjon | 26:32 | |
16 | Peter Borg | NOTEAM | 27:47 | |
17 | Stein R. Schau | SLM Revisjon | 28:17 | |
18 | Knut Jenssen | Løpsklubben 1814BIL | Fullført | |
18 | Børre Brodshaug | Feiring IL | Fullført | |
18 | Trygve Bjøntegaard | Romerike Runner`s Team | Fullført | |
18 | Svein Søbakken | Romerike Runners team | Fullført | |
18 | Bjarne Døhlen | Romerike Runner`s | Fullført | |
18 | Steinar Ulsaker | Romerike Runners | Fullført | |
M70-74 | ||||
1 | Stein Berget | Lørenskog FIL | 21:54 | |
2 | Arne Ingelsrud | Sporveien Oslo B.I.L. | 23:21 | |
3 | Egil V. Steinum | Yara Oslo | 26:44 | |
4 | Harald Eik | Harald Eik AS | 28:06 | |
5 | Ragnar Jørgensen | Aim Norway | 28:22 | |
6 | Jarle G. Solvin | Privat | Fullført | |
6 | Arne Luke | Ull/Kisa il friidrett | Fullført | |
6 | Tor Omland | NOTEAM | Fullført |