Se også: Om norske ultraløp 2017 (løpsliste, link til resultater og omtale, info)
 

Når et løp har mange distanser blir det ofte mest fokus på de lengste distansene, og slik sett skilte ikke Ecotrail Oslo seg fra andre konkurranser der det på forhånd var knyttet mest spenning til vinner og vinnertid på 80 kilometeren. Flest deltagere var det på 20 kilometer, og deltagerne på denne og 10 km slapp unna de mest tekniske stiene og gjørmete og våte partiene. De som løp terrengpartiene blant annet over Fagervann og i Bærumsmarka kunne rapportere om tyngre forhold enn i fjor. 

Men løpsdagen var forholdene flotte, og både byens borgere og turister invaderte Oslo.
 

IMG_4833_TURISTER (640x426).jpg
Turister i byen!  Mange er spreke løpere, andre velger enklere framkomstmidler. (Foto: Olav Engen)
 

Se også: EcotrailOslo er i gang, med video fra Elgsletta
 

80 km - seier til Hermansen og Morwood

Den kanskje største løpestjerna på deltagerlista, Didrik Hermansen, skuffet ikke og løp tilsynelatende uanstrengt hele veien og vant løpet på imponerende 6:15:11, 12 minutter raskere enn Jarle Risa's rekordtid fra i fjor til tross for at løypa nå er to kilometer lengre. Risa ble nummer fire i år mens vinneren fra 2015 Emmanuel Gault kom på tredje plass.
 

IMG_4939_Didrik_Hermansen (640x426).jpgKongen på Rådhusplassen, Didrik Hermansen. (Foto: Olav Engen)


Sindre Tjuvstu Engen har filmet Didrik flere steder i løypa (forkortet til 31 sekunder): 


Jacob Jacobseb har lagt ud enne videoen fra Ecotrail Oslo 80 km (totalt 9:34):

 

 

020.jpgFjorårsvinner og dagens bursdagsbarn,Jarle Risa, mente han ikke var godt nok trent i år. Han var med Hermansen nesten til Kollen, men tapte 20 minutter derfra til mål. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

Fjorårets sensasjon, Hallvard Schjølberg fra Lofoten, beviste nok en gang at løypa i Oslo passer han veldig bra. Nok en gang ble han nummer to, bare 6 minutter etter Hermansen. Ser vi på passeringetidene underveis var han 7 minutter bak etter 2,5 times løping. Deretter ble han liggende ca 4 minutter bak - og altså i mål 5:56 etter Hermansen.

Sjettemann under 6 timer var løpets kanskje aller største kjendis. Frank Løke, for få år siden en av Norges beste håndballspillere og en av verdens tøffeste strekspillere,  har på tre år har utviklet seg til å bli en veldig god ultraløper. 
 

IMG_5131_FRank_Løke (640x427).jpgFrank Løke langs Festningskaia. (Foto: Olav Engen)


424.jpg
Mye løpsglede i den lengste løypa. Fremst her ser vi Stein Ingar Valle-Martinsen og Birger Lukas Eikemo. (Foto:Bjørn Hytjanstorp)

 

80 km menn, topp 20:          
1 8316   Didrik Hermansen  NOR   Asics M35-39 06:15:11
2 8113   Hallvard Schjølberg  NOR   Lofoten Ultraløperklubb  M40-44 06:21:07
3 8353   Emmanuel Gault  FRA   Team Asics Trail France  M40-44 06:27:08
4 8305   Jarle Risa  NOR   Undheim Il  M40-44 06:36:10
5 8078   Lasse Gerhardsen  NOR   Aktiv I Fridheim  M40-44 06:54:31
6 8345   Frank Løke  NOR   Ous Bil  M35-39 06:57:17
7 8312   Miikka-Pekka Rautiainen  FIN   Altra Running  M23-34 07:08:24
8 8184   Odd Ivar Solvold  NOR   Runar Tri  M45-49 07:15:39
9 8224   Piotr Sutor  POL   Pgs  M23-34 07:15:51
10 8340   Askild Vatnbakk Larsen  NOR   Bøler If  M23-34 07:18:40
11 8129   Jørn Hjørungnes  NOR   M40-44 07:23:25
12 8228   Per Olav Bøyum  NOR   Syril  M40-44 07:26:09
13 8355   Sondre Sørtveit  NOR   Team Normal Runner  M23-34 07:29:08
14 8068   Henning Olsrud  NOR   Argon 18 Tri Team Norway M23-34 07:33:22
15 8014   Joao Eiras  POR   OSLO  M23-34 07:41:04
16 8271   Markus Juvala  FIN   Samba Trail Running Club  M45-49 07:46:49
17 8313   Eivind Gjøystdal  NOR   Romerike Ultraløperklubb M35-39 07:48:34
18 8319   Johannes Rummelhoff  NOR   Sky Blazers  M23-34 07:51:58
19 8282   Jostein Hernes  NOR   Eidfjord Il  M23-34 07:57:50
20 8106   Atle Bjørnerud  NOR   Romerike Ultraløperklubb  M55-59 07:59:49


I kvinneklassen var det ingen internasjonale toppløpere med, slik som fjorårets vinner Jasmin Nunige. Det ble likevel klar seier til en utenlandsk løper da britiske Sarah Morwood vant med tiden 7:49:51. Deretter gikk det 45 og 49 minutter før de to klubbvenninnene i Romerike Ultraløperklubb, Ninette Banoun og Guro Skjeggerud løp inn til de to andre pallplassene.


Topp3_kvinner_80km_privatfoto.jpg
Topp 3 i kvinneklassen; Ninette, Sarah og Guro. (Privat foto fra Guro)
 

IMG_5259_Sarah_Morwood (640x427).jpg
Sarah Morwood 500 meter før mål, løpende sammen med videofotograf Sindre Engen, som i alt løp 50 km og filmet deltagerne forskjellige steder i løypa. (Foto: Olav Engen)
 

80 km kvinner, topp 10:          
1 8341   Sarah Morwood  GBR   Sullikbanden  K23-34 07:49:51
2 8147   Ninette Banoun  NOR   Romerike Ultraløperklubb  K50-54 08:35:44
3 8163   Guro Skjeggerud  NOR   Romerike Ultraløperklubb  K40-44 08:39:40
4 8221   Helen Martinsen  NOR   Gular  K40-44 08:56:39
5 8109   Liss Vallestrand  NOR   Romerike Ultraløperklubb  K40-44 08:58:25
6 8189   Erika Wollner  NOR   Baus Il  K23-34 09:02:42
7 8143   Tatiana Thiem  NOR   LAKSEVÅG  K35-39 09:05:04
8 8280   Kari Forbrigd  NOR   Opil  K35-39 09:10:23
9 8301   Jeanette Vika  NOR   Holmestrand Ultraløperklubb  K35-39 09:15:29
10 8330   Ruta Mataityte  LTU   EIKSMARKA  K45-49 09:23:18

 

45 km - seier til Sæther og Gudem

I herreklassen på 45 km, som altså startet ved Midtstua hoppbakke, var Runar Sæther og Truls Grøstad langt foran konkurrentene med tidene 3:42:19 og 3:46:30. Det betyr at de løp litt raskere enn Hermansen på hans siste 45 kilometer (3:49).

I kvinneklassen var Hilde Gudem raskest med 4:16:01 foran Mari Gjølberg på 2. plass med tiden 4:21:55.

Det har vært en del kritikk i etterkant av spesielt 45 km-løypa som var mer enn 48 km lang - og slik sett kunne klart seg uten den nye sløyfa på Bygdøy. Dette handler vel mest om at det må være samsvar mellom hva som opplyses og hva man får. At utslaget ble så stort for 45-kilometeren skyldes at også starten var flyttet i forhold til i fjor, så for de som sammenligner tider er det greit å vite at det var minst 3 km lengre i år. 
 

IMG_5232_Runar_Sæther (640x427).jpg
Runar Sæther med én kilometer igjen til mål. (Foto: Olav Engen)


IMG_5244_Truls_Grøstad (640x427).jpg
Truls Grøstad på vei til 2. plass på 45-kilometeren som visstnok var ca 48,5 km lang. (Foto: Olav Engen)

 

45 km menn, topp 10:          
1 4082   Runar Sæther  NOR   SK Rye  M40-44 03:42:19
2 4456   Truls Grøstad  NOR   Team Sport1 Storgata  M23-34 03:46:30
3 4413   Henning Nygård  NOR   Telenor Bil  M40-44 04:09:25
4 4146   Vidar Ellefsen  NOR   Golder Associates  M55-59 04:14:01
5 4546   Kim Johannesen  NOR   Sls  M23-34 04:14:37
6 4014   Mikael Nyberg  NOR   Snake Island Stompers  M45-49 04:14:37
7 4215   Kjetil Sonerud  NOR   Team Panda  M23-34 04:21:10
8 4370   Preben Kristiansen  NOR   Team Raske Gutter  M23-34 04:21:50
9 4258   Henrik Tennebeck  NOR   Anton Sport  M23-34 04:23:46
10 4289   Torstein Svendsen  NOR   Medkila Skilag  M50-54 04:26:47

 

45 km kvinner, topp 10:          
1 4517   Hilde Gudem  NOR   OSLO  K35-39 04:16:01
2 4529   Mari Gjølberg  NOR   Rygge Il  K23-34 04:21:55
3 4528   Manishe Sina  GER   Trampelpfadlauf.De  K35-39 04:30:05
4 4551   Susanne Solberg Nilssen  NOR   BUL IL  K23-34 04:33:57
5 4107   Kristine Rønningen  NOR   Nittedal Il  K45-49 04:39:20
6 4505   Janne Dahle  NOR   OSLO  K23-34 04:42:10
7 4518   Emilie Sjøbrend Samodee  NOR   OSLO  K35-39 04:43:57
8 4002   Hilde Hoff Nordskar  NOR   Team Abra Cadabracyclewear K35-39 04:46:47
9 4122   Marit Ann Laulo  NOR   Statoil Bil  K50-54 04:50:13
10 4020   Louise Skak  DEN   Romerike Ultraløperklubb  K40-44 04:56:34

 

30 km - seier til Callesen og Lind

Starten på 30 kilometer var i Sørkedalen, et bra utgangspunkt for lange skiturer på andre årstider. Det var også et bra utgangspunkt for de sterke skiløperne Christoffer Callesen og Sondre Fylling som tok de to første plassene med tidene 2:11.41 og 2:15:40 på Ecotrails 30 kilometer.

I kvinneklassen ble det overlegen seier til Ingeborg Kristine LInd som var 16 minutter foran neste kvinne i mål.


681.jpg
Fra starten på 30 kilometer. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

IMG_4967_Ingeborg_lind (640x426).jpg
Ingeborg Lind kommer smilende langs festningen med bare 10 av herreløperne foran seg på distansen. (Foto.Olav Engen)


IMG_4923_Christoffer_Callesen (640x427).jpg
Christoffer Callesen er sterk også uten ski på bena. (Foto: Olav Engen)


IMG_4947_Sondre_Fylling (640x427).jpg
Sondre Fylling avsluttet forrykende på siste kilkometeren. Her er han godt bak Jens Bjertnes som her lå på 2. plass. (Foto: Olav Engen)

 

30 km menn topp 10:          
1 3623   Christoffer CALLESEN  NOR   Tjøme Løpeklubb  M23-34 02:11:41
2 3639   Sondre Fylling  NOR   Team Fokus Ski  M23-34 02:15:40
3 3530   Jens Bjertnæs  NOR   Frogner Runners  M23-34 02:15:42
4 3599   Andreas Martinussen  NOR   Solon Eiendom  M23-34 02:18:10
5 3582   Eirik Methlie Hagen  NOR   Askim If  M23-34 02:19:36
6 3023   Ingve Nasvik  NOR   SK Rye  M45-49 02:21:40
7 3051   Roar Bakken Stovner  NOR   Romerike Ultraløperklubb  M23-34 02:24:01
8 3027   Ole Andre Hagen  NOR   Rustad Il  M40-44 02:24:09
9 3621   Bård Brækken  NOR   Tpwb C&c  M45-49 02:24:58
10 3476   Mikel Besora Susaño  ESP   Salomon Running Esp.  M23-34 02:25:04

 

30 km kvinner, topp 10:          
1 3457   Ingeborg Kristine Lind  NOR   Team Sport1 Storgata  K23-34 02:25:43
2 3160   Lena-Britt Johansen  NOR   Lofoten Ultraløperklubb  K35-39 02:41:25
3 3653   Solgunn Marita Tverfjell  NOR   Rye Sp.Kl.  K50-54 02:48:55
4 3633   Kari-Anne S. Seljordslia  NOR   KONGSBERG  K45-49 02:50:19
5 3575   Tove Vassgård Eid  NOR   HØVIK  K45-49 02:52:16
6 3229   Kathrine Dugstad  NOR   EIKSMARKA  K45-49 02:52:31
7 3014   Tone Fløttum  NOR   Fet Friidrettsklubb  K35-39 02:53:42
8 3218   Silje W. Dahlsrud  NOR   Bærum Ock K35-39 02:55:32
9 3468   Cecilie Tveit  NOR   OSLO  K23-34 02:56:18
10 3179   Anett Warnstroem  NOR   OSLO  K40-44 02:56:19

 

20 km - seier til Botella og Flaatten

Den største deltagelsen i Ecotrail Oslo finner vi på 20 kilometer med 865 løpere i mål (1071 påmeldte. Med 147 fullførende på 20 km Nordic Walk var det totalt 1012 løpere som fullførte 20 kilometeren som startet på Fossum og løp på den "snille siden" av Lysakeralva ned fra Røa.

I herreklassen ble det et tett fransk-norsk-marokkansk oppgjør (alle bor i Norge) mellom Gaetan Botella, Ola Sisselberg og Abdellatif  Achrih - der franskmannen vant på 1:20:36, fem sekunder foran nordmannen og 17 sekunder foran marokkaneren.

Ida Flaatten vant kvinneklassen på 1:26:06 tre minutter foran Sigrid Jervell Våg, som kom på andreplass også i fjor (da vant venninnen Nicoline Baartvedt).


IMG_4610_Tertrio_20km (640x427).jpg
Tet-trioen på 20 km med Botella først, deretter Achrih og bakerst Sisselberg. (Foto: Olav Engen).


IMG_4625_Ida_Flaatten (640x426).jpgIda Flaatten næermer seg mål og seier på 20 kilometeren. (Foto: Olav Engen)
 

IMG_4646_KondisTrond_og_Sigrid_Jervell_Våg (640x428).jpgHer kommer Kondis' annonsesjet Trond Hansen tauende på Sigrid Jervell Våg. Sigrid var ett sekund foran Trond i mål (vi er jo høflige i Kondis), mens Trond ble nummer 10 i herreklassen.
 

20 km mennr, topp 10:          
1 2000   Gaetan Botella  FRA   NESODDTANGEN  M23-34 01:20:36
2 2965   Ola Sisselberg  NOR   Teamtirsdagsintervallen M35-39 01:20:41
3 2099   Abdellatif Achrih  MAR   OSLO  M23-34 01:20:53
4 2874   Nils Kristian Langvand  NOR   OSLO  M23-34 01:21:33
5 2832   Håvard Holmedal  NOR   Strømmen og Lillestrøm Skikl M40-44 01:22:36
6 2187   Stephan Neuhaus  NOR   Osi Friidrett  M35-39 01:26:04
7 2456   Håkon Kruse Ludvigsen  NOR   LILLEHAMMER  M23-34 01:27:18
8 2587   Simen Aabøe  NOR   Frambu Bil  M23-34 01:27:29
9 2838   Stig Ellingsen  NOR   OSLO  M23-34 01:27:46
10 2777   Trond Hansen  NOR   SK Vidar  M40-44 01:29:15

 

20 km kvinner, topp 10:          
1 2622   Ida Flaatten  NOR   HOSLE  K35-39 01:26:07
2 2964   Sigrid Jervell Våg  NOR   BUL  K23-34 01:29:14
3 2975   Anita Ekle Kildahl  NOR   Asker Skiklubb  K45-49 01:31:06
4 2818   Marie Danielsen  NOR   SKIEN  K23-34 01:33:39
5 2863   Jenny Wissting  SWE   Svorkmo Noi  K35-39 01:34:02
6 2012   Laila Mari Hofseth Wik  NOR   Ulstein Sykkelklubb  K40-44 01:35:05
7 2815   Lena KROPF  SUI   Frogner Runners  K16-17 01:36:15
8 2820   Line Sogn Plassen  NOR   Team Sport 1 Storgata  K23-34 01:36:20
9 2867   Cathrine Lagerberg  NOR   Team158  K35-39 01:37:21
10 2829   Maren Thomasgaard  NOR   OSLO  K23-34 01:37:37

 

10 km - seier til Gulbrandsen og Størmer

Den korteste distansen er ny i år, og med 403 påmeldte og 333 fullførende må vi kalle det en vellykket debut for Ecotrails femte distanse. På 10 kilometer ble det seier til en kar vi har vært mest vant til å se på resultatlistene i ultraløp, Terje Gulbrandsen fra Fåberg. Terje løp på 36:42 og var 1:01 foran Runar Slettvoll og Eirik Gjøsæter på de neste plassene.

Det ble veteranseier også på kvinnenes 10 kilometer der Siri Størmer vant på 41:50. Urd Vindenes på 2. plass var 57 sekunder etter Størmer i mål.
 

IMG_4439_Terje_Gulbrandsen (640x427).jpg
Terje Gulbrandsen var først av alle løperne i årets Ecotrail over Rådhusplassen. (Foto: Olav Engen)

IMG_4443_Petter_Søberg_Eirik_Gjøsæter (640x427).jpgPetter Søberg foran Eirik Gjøsæter. De løp inn til henholdsvis 4. og delt 2. plass på 10 km.
(Foto: Olav Engen)​


IMG_4457_Siri_Størmer (640x428).jpg
Siri Størmer alene i tet på kvinnenes 10 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4466_Urd_Vindenes (640x427).jpg
Urd Vindenes ble nummer 2 på 10 km. (Foto: Olav Engen)
 

10 km menn, topp 10:          
1 481   Terje Gulbrandsen  NOR   Bdo Innlandet  M45-49 36:42:00
2 213   Runar Slettvoll  NOR   OSLO  M23-34 37:43:00
3 469   Eirik Gjøsæter  NOR   Team Blikkenslagar Flotve  M23-34 37:43:00
4 235   Petter Søberg  NOR   Team Mediaplanet  M23-34 37:50:00
5 446   Trond Håvard Brunes  NOR   Syvde Il  M40-44 38:19:00
6 234   Sebastian Lier Haugseth  NOR   Haugseths Høyt Og Lavt  M23-34 39:21:00
7 467   Sondre Bolstad  NOR   Yt Triatlon Team  M35-39 39:22:00
8 492   Hallvard Nydal  NOR   Bain & Company  M23-34 39:27:00
9 389   Arne Martinus Lindstad  NOR   Romerike Ultraløperklubb  M40-44 40:45:00
10 346   Tobias Nås  NOR   Nås-Gutta  M20-22 41:48:00

 

10 km kvinner, topp 10:          
1 491   Siri Størmer  NOR   Sportsklubben Vidar  K45-49 41:50:00
2 376   Urd Vindenes  NOR   Osi Friidrett  K23-34 42:47:00
3 433   Julie Dahl Benum  NOR   The Boston Consulting Group  K23-34 43:17:00
4 484   Britt Gjermundshaug  NOR   Stord  K40-44 43:59:00
5 353   Mari Brænd  NOR   Accenture  K23-34 44:48:00
6 444   Kristine Wibstad  NOR   OSLO  K23-34 45:16:00
7 159   Hilde Visthoff Drange  NOR   Visma Consulting  K23-34 46:52:00
8 335   Ida Finstad  SWE   LANGHUS  K40-44 48:07:00
9 455   Julie Skogheim  NOR   OSLO  K23-34 49:00:00
10 419   Anna Hjortaas  NOR   OSLO  K23-34 49:43:00

 

ALLE RESULTATER (EQ-Timing)

Løpets facebookside med mange bilder

 

Ny deltagerrekord for Ecotrail Oslo:

2016          
Dstanse DNF Finished Totalsuim    
18km 5 860 865    
18km Nordic walking 2 103 105    
30km 7 447 454    
45km 14 442 456    
80km 26 329 355    
Totalsum 53 2 181 2 235    
           
2017          
Distanse DNF Finished Totalsum   Endring
10km 0 333 333   333
20km 4 867 871   6
20 km Nordic walking 0 146 146   41
30km 10 507 517   63
45km 12 423 435   -21
80km 24 250 274   -81
Totalsum 50 2 526 2 576   341



Flere bilder fra Ecotrail Oslo:
Det vil komme mange flere bilder utover kvelden og på søndag.

Litt fra arenaen:
 

IMG_4419_Arena_venter (640x426).jpg
Arena venter på deltagerne. (Foto: Olav Engen)
 

IMG_5267_Målportalen (640x427).jpg
Målgang. (Foto: Olav Engen)
 

IMG_5291_Etterpå_kos (640x405).jpg
Etterpå.... (Foto: Olav Engen)


IMG_5111_Velicoped (640x427).jpg
Denne velocipeden skapte nok mer oppmerksomhet enn løperne, men det var neppe like fysisk utfordrende. (Foto: Olav Engen)


Håndballspilleren:

044.jpg
Frank Løke er kanskje ingen verdensstjerne i ultraløp slik han var på håndballbanen, men det han presterer med joggesko på bena er likevel imponerende. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)

Glade løpere på 80 km:

300even.jpg
Xavier Coquelin og Even Nedberg. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

355.jpg
Mathiaa Gullien, Fulvio Øksendal, Anders Slettebø og Claudio Zahara. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

463.jpg
Christian Duboc, Breard Nicolas og Patrik Buch Lund. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

467.jpg
Malin Celius og Daniel Malum. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
 

519.jpg
Liv B Jegteberg Lystad, Øystein Jack Næss og Cecilie Longva Igesund. (Foto: Bjørn Hytjanstorp
 

530.jpg
Lluis Mas-Ribas. (Foto: Bjørn Hytjanstorp
 

532.jpg
Petter Vabog, alias ballongklovnen Melvin Tix, løper Ecotrail som ledd i sin innsamling for kreftsyke barn. (Foto: Bjørn Hytjanstorp
 

Litt av hvert fra avslutningskilometeren:

IMG_4444_Trond_Håvard_Brunes (640x427).jpg
Trond Håvard Brunes, femtemann på 10 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4446_Sebastian_Iler_Haugseth_Hallvard_Nydal (640x426).jpg
Sebastian Lier Haugeth og Hallvard Nydal  ble nummer 6 og 8 på 10 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4454_Arne_Martinus_Linstad (640x427).jpg
Arne Martinus Lindstad ble nummer 9 på 10 km. (Foto: Olav Engen)
 

IMG_4474_Ragnar_Bye_foran_Carl_August_Jensehaugen (640x427).jpgRagnar Bye foran Carl August Jensehagen på 10 km. Carl August vant 12-13 år sklassen og ble nummer 13 totalt av alle gutte-/herreløperne (Foto: Olav Engen)


IMG_4482_Julie_Dahl_Benum (640x427).jpg
Julie Dahl Benum løp inn til 3. plass av kvinnene på 10 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4487_Britt_Gjermundshaug (640x427).jpg
Britt Gjermundshaug, fjerde kvinne på 10 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4512_Hilde_Visthoff_Drange_Vetle_Svarstad (640x426).jpg
Hilde Visthoff Drange og Vetle Svarstad på 10 km. Hilde ble nummer 7 i kvinneklassen, Vetle nummer 29 totalt i herreklassen. (Foto: Olav Engen)


IMG_4522_Anna_Hjortaas (640x426).jpgAnna Hjortaas smiler seg over Rådhusplassen. (Foto: Olav Engen)


IMG_4584_Kent_Snørteland (640x427).jpg
Kent Snørteland har tydeligvis med seg eget filmteam på 10-kilometeren. (Foto: Olav Engen)
 

IMG_4602_Blid_trio (640x427).jpg
Blid trio på 10 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4618_Idrettsglede (640x427).jpg
Skikkelig idrettsglede! (Foto: Olav Engen)


IMG_4621_Håvard_Holmedal (640x427).jpg
Håvard Holmedal ble nummer fem på 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4658_Anita_Ekle_Kildahl (640x427).jpg
Anita Ekle Kildahl løp inn til tredjeplass på 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4670_Kristian_Skaar (640x427).jpg
Kristian Skaar ble nummer 14 på 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4675_Jørgen_Anker-Rasch (640x426).jpg
Jørgen Anker-Rasch ble nummer 16 på 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4680_Morgan_Hovden (640x427).jpg
Morgan Hovden , 19. mann på 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4776_Erik_Bergli (640x427).jpg
Erik Bergli, 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4811_Glade_Løpere (640x427).jpgSolvor Hansen og David Rognlien, 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4819_Håkon_Kill (640x426).jpg
Håkon Kill løper om kapp med tiuristtoget, den kampen vant han selv med neste 20 km i bena. (Foto: Olav Engen)


IMG_4824_Kampen_mot_toget (640x427).jpg
Kampen mot toget, en kamp toget tapte mot alle løperne. (Foto: Olav Engen)


IMG_4837_Nei_ikke_Cecilie_Buch (640x427).jpg
Cecilie Buch Rustad, nei... her har nok noen  tatt i bruk en annens startnummer. Denne herren ble nummer 9 i K40-44. (Foto: Olav Engen)*
 

IMG_4846_Oda_kristine_Aanestad (640x427).jpg
Oda Kristine Aanestad vant 12-13-årsklassen på 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4905_Baktroppen_10km (640x427).jpg
Baktroppen på 10 km. - Vi er desidert sist, fortalte disse herrene fra Team Thaugland. Vi heiet likevel, det viktigste er å fullføre. (Foto: Olav Engen)


IMG_4920_Christoffer_Callesen (640x427).jpg
Christoffer Callesen på vei til seier på 30 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4930_Jens_Bjertnæs (640x427).jpg
Jens Bjertnes ligger her på 2. plass, men endte på tredje i mål på 30 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4936_Didrik_Hermansen (640x426).jpg
Didrik Hermansen og videofotograf Sindre Tjuvstu Engen, se link til video lengre opp. (Foto: Olav Engen)


IMG_4940_Didrik_Hermansen (640x425).jpg
Hvem kan se at denne karen har løpt 80 kilometer? (Foto: Olav Engen) 


IMG_4957_Roar_Bakken_Stovner (640x426).jpg
Roar Bakken Stovner ble nummer 7 på 30 km. Her passerer han Helene Lillekvelland som løp 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4975_Einar_EFtestøl (640x427).jpg
Einar Eftestøl, nummer 12 på 30 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4981_Kari_Eide_Dimitry_Tseswetsis (640x426).jpgKari Eide og Dimitry Tseswetsis, 20 km. (Foto: Olav Engen)


IMG_4992_Emmanuel_Gault (640x427).jpg
Emmanuelt Gault, vinneren av 80 km i 2015, var tilbake i Oslo og løp inn til 3. plass i år. (Foto: Olav Engen)


IMG_5023_Blide_damer (640x427).jpgBlide damer på 20 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5034_Willy_Hatlevoll (640x426).jpg
Willy Hatlevoll var raskest i M55-59 og nummer 18 totalt i herreklassen på 30 kilometer. (Foto: Olav Engen)
 

IMG_5062_Heiagjeng_og_blide_løpere (640x427).jpg
Tre løpere på 30 kilometer heies på av noen svært energiske og morsomme svensker som gjorde en formidabel heiejobb like ved festningen. (Foto: Olav Engen)


IMG_5082_Løperne-strømmer_på (640x427).jpg
Det stømmer på med løpere. (Foto: Olav Engen)


IMG_5116_Tove_Vassgård_Eid_Kathrine_Dugstad (640x427).jpg
Tove Vassgård Eid og Kathrine Dugstad var nummer 5 og 6 av kvinnene på 30 kilometer. 
(Foto: Olav Engen)


IMG_5137_Angelik_Sverdrup (640x427).jpg
Superblide Angelika Sverdrup, en av Kondisbloggerne, er på vei til 14. plass av kvinnene og 2. plass i K40-44 på 30 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5171_Wenche_Johnsen_Heidi_Grønvoll (640x427).jpg
Wenche Johnsen oig Heidi Grønvoll på 30 kilometer. Heidi hadde nok drukket litt for mye M..... tran, for dagen etter stilte hun opp på en 50-kilometer i Drammen der bena sa fra at det ikke var så veldig lurt. 
(Foto: Olav Engen)


IMG_5172_Selfie_er_viktig (640x426).jpg
Selfie er viktig, her to av deltagerne på 20 kilometer Nordic Walk. (Foto: Olav Engen)


IMG_5178_Askild_Vatnbakk_Larsen (640x427).jpg
Askild Vatnbakk Larsen ble nummer 10 på 80 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5188_Jørn_Hjørungnes (640x427).jpg
Jørn Hjørungnes, nummer 11 på 80 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5193_Per_olav_Bøyum (640x427).jpg
Per Olav Bøyum, nummer 12 på 80 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5219_Henning_Olsrud (640x426).jpg
Henning Olsrud, nummer 14 på 80 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5225_JOao_Eiras (640x427).jpg
Joao Eiras, nummer 15 på 80 kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5274_Alina_Ciortan_mål (640x426).jpg
Alina Ciortan, 30 km, løper inn til mål på Salt. (Foto: Olav Engen)


IMG_5278_Jostein_Hernes_mål (640x427).jpg
Jostein Hernes har 20 meter igjen av din 80-kilometer. (Foto: Olav Engen)


IMG_5285_Medaljeutdeler_Ragnar (640x427).jpg
I mål venter Ragnar Nygård og de andre medaljeutdelerne. (Foto: Olav Engen)