I det første av to heat i G13 i VU-spelen i Gøteborg var det Axel Vang Christensen fra Danmark som hadde mest fart og løp fremst de første rundene, men på slutten satte Andreas Fjeld Halvorsen fra Tyrving inn en langspurt som sikret ham topplasseringen på en tid som ga over 1000 Tyrving-poeng.
Linus Jansson fra Sverige åpner i tet.
P13 1500 m | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finalheat 1 | 1 jul | |||||||
1 | Andreas Fjeld Halvorsen | 05 | NOR | Tyrving IL | 4:37.04 | 1 | ||
2 | Albin Öberg | 04 | SWE | Björnstorps IF | 4:42.89 | 2 | ||
3 | Harris Paterson | 04 | SCO | Giffock North ACC | 4:44.53 | 3 | ||
4 | Linus Jansson | 04 | SWE | SLK Oxelösund | 4:47.71 | 4 | ||
5 | Axel Vang Christensen | 04 | DEN | FIF Hilleröd | 4:48.61 | 5 | ||
6 | Hjalte Dalskov | 05 | DEN | Fremad Holbaek | 4:50.59 | 6 | ||
7 | Jelmer Scholten | 04 | DEN | Dybvad IK | 4:53.72 | 7 | ||
8 | Birk Pettersvold | 04 | NOR | Herkules FK | 4:53.98 | 8 | ||
9 | Petter Brennhovd | 04 | NOR | SK Vidar | 4:55.49 | 9 | ||
10 | Philip Frick | 04 | SWE | Ale FK | 4:59.43 | 10 | ||
11 | Jónas Isaksen | 05 | FÄR | Färöarna | 4:59.71 | 11 | ||
12 | Odin Fjøsne-Hexeberg | 05 | NOR | Nittedal IL | 5:01.60 | 12 | ||
13 | Gustav Herold | 05 | DEN | Sparta Atletik | 5:04.24 | 13 | ||
14 | Olle Ackebjer | 05 | SWE | IFK Göteborg | 5:06.34 | 14 | ||
15 | Viktor Skoglund | 04 | SWE | Danderyds SK | 5:06.88 | 16 | ||
16 | Izak Warma | 04 | SWE | Tjalve IF Norrköping | 5:10.70 | 18 |
Det var fint vær, men litt vind denne dagen på Nya Ullevi.
Albin Öberg fra Sverige inn på andreplassen, deretter kommer Harris Paterson fra Skottland. Det er mer og mer internasjonale felt i VU-spelen.
Et spurtoppgjør blir det mellom Jelmer Scholten fra Danmark og Birk Pettersvold fra Norge og Herkules.
Finaleheat 2
Det ble kjørt to heat i denne klassen.
Finalheat 2 | 1 jul | |||||||
1 | Adam Sörqvist | 05 | SWE | Sävedalens AIK | 5:06.57 | 15 | ||
2 | Joseph Mckay | 04 | SCO | Giffock North ACC | 5:08.81 | 17 | ||
3 | Gustav Thörnqvist | 05 | SWE | Klippans FK | 5:10.70 | 19 | ||
4 | Martin Jarlbäck | 04 | SWE | Mölndals AIK | 5:15.39 | 20 | ||
5 | Mike Fløe Hansen | 04 | DEN | Herning GF | 5:19.08 | 21 | ||
6 | Carl Emil Hjorth | 04 | DEN | Frederiksbergs IF | 5:21.07 | 22 | ||
7 | Mikkel Stubkjaer | 04 | DEN | Herning GF | 5:22.74 | 23 | ||
8 | Sindre Strønstad-Løseth | 05 | NOR | T&IF Viking | 5:30.08 | 24 | ||
9 | Noel Edvinsson | 04 | SWE | IF Göta Karlstad | 5:35.01 | 25 | ||
10 | Otto Ahonen | 04 | FIN | Tampereen Pyrintö | 5:35.87 | 26 | ||
11 | Daniel Moberg | 04 | SWE | IF Göta Karlstad | 5:45.88 | 27 | ||
12 | Isak Einarsson | 04 | SWE | Brattås CK | 5:49.88 | 28 | ||
13 | Kasper Schimmell Smith | 05 | DEN | Sparta Atletik | 5:53.94 | 29 | ||
14 | Filip Schälin | 04 | SWE | Kongahälla AIK | 6:06.14 | 30 | ||
- | Nils Hotopp Daun | 04 | SWE | Malmö AI | ej start |
En tet-trio legger seg fremst.
Sindre Strønstad-Løseth fra Norge og Viking ligger her med startnr. 3322
Adam Sörqvist fra Sverige har mest styrke i spurten og vinner heatet.
Joseph Mckay fra Skottland inn på andreplass. Gustav Thörnqvist tar tredje.