Løpere fra alle verdensdeler har så langt kjøpt og trent etter Marius Bakkens "100 Day Marathon Training Plan". Over 60 nasjoner er representert, men klart flest kommer fra USA, Storbritannia og Norge.

Nå kommer maratonopplegget i versjon 2.0. Det betyr ikke at innholdet i øktene er endra, men at det er gjort lettere tilgjengelig.

- Programmet er flyttet slik at det nå er 100 prosent online, og det er gjort kompatibelt med Iphone, iPad og androide brett og telefoner. I tillegg er alle videoene streamet for rask tilgang, forteller Marius før han legger ut på en lengre utenlandsferie som feiring av at turnustjenesten som lege er vel gjennomført.

Tilbakemeldingene fra brukerne av maratonprogrammet er overveiende positive.

- Det som særmerker programmet, og som jeg får mest tilbakemeldinger på, er nok at det er strukturert mer nøyaktig og detaljert enn de fleste andre maratonprogram. Den ene økten bygger på den andre, og de ulike periodene er nært vevd sammen for et optimalt resultat på maratondagen, sier Marius og legger til:

- Når det er sagt, så er øktene innen hver uke fleksible - de kan byttes rundt etter eget ønske. Man kan også forlenge og forkorte programmet etter instrukser slik at man kan bruke det til helårsprogram eller en periode som er enda kortere enn 100 dager. Det lar seg også bruke som halvmaratonprogram eller generelt løpsprogram, avslutter mannen som selv hadde 5000 m som sin spesialitet.


Brukerne av Marius Bakkens maratonprogram velger selv hvilket nivå de vil trene på. 


Her ser vi noen av øktene fra programmet. 


Marius Bakkens Marathon Training Schedule