Se også: Vil du være med som frivillig?
Bilia Personbil AS ble i dag lansert som samarbeidspartner for Ungdoms-OL på Lillehammer i 2016. Nok en gang blir det Volvo som skal stå for bilparken til et olympisk mesterskap i Lillehammer-regionen.
- Vi i Lillehammer 2016 er utrolig takknemlige for at Bilia utstyrer oss med biler til Ungdoms-OL. Det er jo ekstra morsomt at Ungdoms-OL kjører Volvo, slik det ble gjort for OL i 1994, men aller viktigst er det at vi har sikret oss trygge og moderne biler gjennom en solid samarbeidspartner i Bilia, sier Tomas Holmestad, administrerende direktør i Ungdoms-OL
Bilia skal til sammen levere 100 biler til gjennomføringen av lekene i 2016. Personbilene vil være fra Volvo, mens varebilene vil være fra Ford.
«Go Beyond. Create tomorrow»
– Bilia er stolte over å kunne bidra til det som trolig er det største og mest komplekse idrettsarrangement Norge har tatt på seg siden 1994. Vi var med den gang også, men nå ser vi fram til å levere framtidsretta biler til et framtidsretta arrangement. Vi i Bilia er opptatt av utvikling og innovasjon, og derfor har vi forelsket oss i slagordet til Ungdoms-OL, «Go Beyond. Create tomorrow». Dette slagordet skal vi leve opp til med bilparken vår, lover Region Direktør Dagfinn Asak i Bilia Personbil AS.
Torsdag 4.desember ble de første bilene levert til organisasjonskomiteen på Lillehammer, to Volvo V60 Plug-in Hybrid tydelig kledd opp i den visuelle profilen til Ungdoms-OL. Bilene vil bli godt synlige på veien frem mot lekene. På korte avstander, for eksempel mellom arenaene i distriktet, kan bilene kjøre på ren elektrisitet.
– Med Bilia på laget kan vi sende våre deltakere og gjester ut på vinterveier vel vitende om at de sitter i noen av de tryggeste bilene som finnes. Det betyr mye for oss, sier en stolt Tomas Holmestad.