Blindernløpet ble arrangert første gang i fjor som et kveldsløp i området rundt Blindern med drøyt 100 deltagere. Andreutgaven arrangeres tirsdag 8. oktober kl 18:00. Start og mål vil være ved Frederikkeplassen på Blindern, med garderobemuligheter på Blindern Athletica. Løpet arrangeres i regi av OSI Friidrett.
Kondis.no 2018: Fin debut for Blindernløpet
Kondis kontrollmålte løypa i fjor, men dessverre kunne det ikke løpes 100 % i den løypa, ettersom det ble kollisjon med NRKs filming av 22. juli-filmen. Den raske 5K traséen vil vise fram de fineste områdene rundt Blindern. Løypa i alltrails.com (med forbehold om justeringer) vil se sånn ut:
Blindernløpet er et Kondis kvalitetsløp (avtales i disse dager), og allerede i fjor innførte de 40 kroner rabatt på startkontiongenten til Kondismedlemmer.
Les mer om Kondis kvalitetsløp HER
Blindernløpet hjemmeside
PÅMELDING
Se også løpets arrangementsside: Blinderløpet 2019
En stor og fin bukett med løpere og arrangører i det aller første Blindernløpet i 2018. (Foto: Audun Bugge)

Blindernløpet arrangeres for andre gang tirsdag 8. oktober
Blindernløpet arrangeres for andre gang tirsdag 8. oktober. Løypa som er en kontrollmålt 5 kilometer har start og mål på Frederikkeplassen like ved Blindern Athletica. Kondismedlemmer får 40 kroner rabatt på startkontingenten som for ikke-studenter er 250 kroner.
Siste medlemssaker
Annonse