Silje Christiansen fra Driv IL og Frode Stenberg fra Lørenskog FIL vant motbakkeløpet i Vinterkarusellen lørdag. Motbakkeløpet var det tredje av ti løp i Vinterkarusellen på Romerike. Selv om løypa er kort og stigningen under 100 meter er det tilstrekkelig til at pulsen blir høy før man når vannbassenget i Blystadlia. Starten var ved Løvenstad skole.
Med totalt 95 deltagere var det færre deltagere enn tidligere i denne løypa, så kanskje mange fryktet enda glattere forhold enn hva det var...
Neste løp i Vinterkarusellen:
28.12.2017 Jessheim
7 km veiløp
Lokal arrangør: Ullensaker/Kisa IL
Innbydelse og info Vinterkarusellen
De raskeste på Løvenstad:
Kvinner (24 deltagere): | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 10:04 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 10:48 | |
3 | Ann-Heidi Scharing | Halmsås og Omegen Skiklubb | 11:26 | |
4 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 11:35 | |
5 | Trine Torsrud | NOTEAM | 11:49 | |
Menn (71 deltagere): | ||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 07:59 | |
2 | Glenn Røisgaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 08:37 | |
3 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 09:06 | |
4 | Njål Pedersen | NOTEAM | 09:36 | |
5 | Are Aarebrot | Kjelsås IL | 09:41 | |
6 | Marius Wold | NOTEAM | 09:44 | |
7 | Håvard Husby | NOTEAM | 09:59 | |
8 | Robert Bue | Marnardal IL | 10:01 | |
9 | Tom-Vegard Olufsen | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 10:21 | |
10 | Magnus Søby Markhus | Bjørkelangen SF | 10:26 |
Klassevis resultater:
Kvinner 20-22 | ||||
1 | Veronica Søgaard | NOTEAM | 15:04 | |
Kvinner 23-34 | ||||
1 | Trine Torsrud | NOTEAM | 11:49 | |
2 | Camilla Slåtsveen | Team Ocr Norway | 12:12 | |
3 | Helene Lillekvelland | NOTEAM | 15:16 | |
4 | Monica Bodin Sundet | Akershus krets | 16:01 | |
5 | Tori Nikolaisen | NOTEAM | 16:57 | |
Kvinner 35-39 | ||||
1 | Helene Pham | NOTEAM | 13:14 | |
Kvinner 40-44 | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv Idrettslag - Friidrett | 10:04 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 10:48 | |
3 | Mathilde Rutle | 24fitclub Marikollen | 14:47 | |
Kvinner 45-49 | ||||
1 | Ann-Heidi Scharing | Halmsås og Omegen Skiklubb | 11:26 | |
2 | Monica Nyheim | Bil Ahus | 12:26 | |
3 | Beate Elvebakk | Lørenskog kommune BIL | 13:34 | |
4 | Hege Kvitting | Røykås Racing Girls | 15:01 | |
5 | Iren Bang | NOTEAM | 15:06 | |
Kvinner 50-54 | ||||
1 | Dorte Foss | Raufoss Friidrett | 11:35 | |
2 | Sissel Johansen | NOTEAM | 15:37 | |
3 | Eva Haukeland | NOTEAM | 16:31 | |
Kvinner 55-59 | ||||
1 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 14:12 | |
2 | Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike runners team | fullf | |
Kvinner 60-64 | ||||
1 | Torill Bergland | Høvik Jogg | 13:11 | |
2 | Elisabeth Skaret | Lørenskog Friidrettslag /Romerik | fullf | |
Kvinner 65-69 | ||||
1 | Inger Berntzen | Fet friidrettsklubb | 15:18 | |
Kvinner 75-79 | ||||
1 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog Friidrettslag | 21:55 | |
Menn 12-13 | ||||
1 | Wilhelm Elvebakk Saidi | NOTEAM | 10:35 | |
Menn 14-15 | ||||
1 | Tage Pedersen | Skedsmo fotballklubb | 12:03 | |
Menn 16-17 | ||||
1 | Njål Pedersen | NOTEAM | 09:36 | |
Menn 18-19 | ||||
1 | Marius Wold | NOTEAM | 09:44 | |
Menn 20-22 | ||||
1 | Henrik Lie | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 11:26 | |
Menn 23-34 | ||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 07:59 | |
2 | Magnus Salberg | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 09:06 | |
3 | Håvard Husby | NOTEAM | 09:59 | |
4 | Robert Bue | Marnardal IL | 10:01 | |
5 | Tobias Lillekvelland | NOTEAM | 10:39 | |
6 | Stein Dahl | NOTEAM | 10:57 | |
7 | Daniel Gullerud | Bil Ahus | 14:12 | |
Menn 35-39 | ||||
1 | Glenn Røisgaard | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 08:37 | |
2 | Tom-Vegard Olufsen | Aurskog - Høland Friidrettslag - | 10:21 | |
3 | Magnus Søby Markhus | Bjørkelangen SF | 10:26 | |
4 | Kim Rosengreen Møller | NOTEAM | 10:46 | |
5 | Lasse Wallin | Team Ocr Norway | 12:19 | |
6 | Lars Gjøran Back | Fagforbundet Oslo | 13:04 | |
Menn 40-44 | ||||
1 | Rune Holmen | Halmsås og Omegn Skilag | 10:35 | |
2 | Jarle Waldemar | NOTEAM | 10:40 | |
Menn 45-49 | ||||
1 | Espen Skrimstad | NOTEAM | 10:53 | |
2 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 11:10 | |
3 | Raymond Pedersen | NOTEAM | 12:00 | |
4 | Per Ivar Holsengen | Raumnes & Årnes IL | 12:15 | |
5 | Yngve Sporild Breievne | NOTEAM | 13:29 | |
Menn 50-54 | ||||
1 | Morten Gammelsæter | Sportsmanden | 10:33 | |
2 | Einar Karlsen | Romerike runners team | 10:42 | |
3 | Steinar Lien | Oppegård IL | 10:44 | |
4 | Geir Bjerkestrand | Hvam IL | 11:58 | |
5 | Dan Boye Nilsen | Romerike runners team | 12:43 | |
6 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 13:15 | |
7 | Kåre Svensson | Uio BIL | 14:02 | |
8 | Oddbjørn Homstvedt | FIL Borg | fullf | |
Menn 55-59 | ||||
1 | Are Aarebrot | Kjelsås IL | 09:41 | |
2 | Jostein Mjønerud | Østmarka IL/ Sørum IL | 10:41 | |
3 | Børre Olsen | Akershus krets | 10:50 | |
4 | Torbjørn Torbjørnsen | NOTEAM | 11:32 | |
5 | Borge Røstum | Romerike Ultraløperklubb | 13:13 | |
6 | Kjell Martinsen | Skedsmo Kommune | 13:44 | |
7 | Øyvind Overrein | NOTEAM | 13:56 | |
8 | Dag Sundet | Nittedal IL | 15:04 | |
9 | Modolv Ranheim | Romerike runners team | fullf | |
Menn 60-64 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | AHF | 10:27 | |
2 | Steinar Skaar | Løpsklubben 1814 BIL | 10:47 | |
3 | Åge Jensen | Romerike runners team | 12:55 | |
4 | Ketil Stølen | SINTEF | 13:35 | |
5 | Ove Aastorp | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 13:40 | |
6 | Sverre Lang | Akershus krets | 14:11 | |
7 | Yngvar Kirkerud | Høybråten og Stovner IL | fullf | |
7 | Thor Larsen | NOTEAM | fullf | |
7 | Trygve Haug | Romerike runners team | fullf | |
Menn 65-69 | ||||
1 | Ivar Egeberg | Blaker IL | 12:12 | |
2 | Rolf Meek | Romerike Friidrett | 12:54 | |
3 | Peder Back | Aurskog Høland | 13:23 | |
4 | Kjell Johansen | NOTEAM | 13:33 | |
5 | Sigurd Steensæth | NOTEAM | 13:39 | |
6 | Ottar Arnold Eide | NOTEAM | 14:07 | |
7 | Arne Langseth | A-H-F | fullf | |
7 | Vidar Sørum | Romerike Runners | fullf | |
Menn 70-74 | ||||
1 | Arne Johansen | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 12:07 | |
2 | Kjell Jonhaugen | Nittedal IL | 12:17 | |
3 | Widar Rognerud | Raumnes & Årnes IL | 13:28 | |
4 | Arne Ingelsrud | Kollektivtransportens Personells | 14:11 | |
5 | Gunnar Pedersen | Lørenskog Friidrettslag | 14:39 | |
6 | Finn Løkeberg | AHF | 14:47 | |
7 | Ole Jonny Sørensen | HFIK | 15:50 | |
8 | Arne Luke | Ull/Kisa IL | fullf | |
8 | Asbjørn Ringstad | Lørenskog Friidrettslag | fullf | |
|
||||
Menn 75-79 | ||||
1 | Per Olav Anthonsen | Nittedal IL | 17:34 | |
2 | Henning Høgheim | Ullensaker/Kisa IL Friidrett | 18:47 | |
3 | Lyder Alnes | Lørenskog komm. BIL | 19:06 |