Det var et yrende liv på Furumo Idrettspark for 40. året på rad. (Foto fra løpets facebookside)
Dette var 40. gangen Modum FIK arrangerte "høstens vakreste løpetur" i det flotte terrenget . I tillegg til nær 700 aktive var det et tilsvarende antall barn i aksjon på 600 meter og 1,5 km, og med turmarsjdeltakere var det over 1500 i aktivitet under årets begivenhet på Geithus.
5 km
På 5 km var Ronny Losoa, Sigdal Friidrettsklubb et hakk vassere enn de øvrige med 15:45. Vetle Flage, Hemsedal IL fulgte snaut halvminuttet bak og klubbkameraten Lars-Olav Vidvei tok 3. plassen. Her løp 13-åringen Per August Halle Haugen, IL Runar en ny sterk 5 km på 16:53 og ble 5. mann. I den andre enden av aldersklassene løp Kristen Aaby, Sigdal FIK (61) inn til 17:23 som var dagens 7. beste tid. Begge topper årsstatistikken i sine aldersklasser etter sine prestasjoner i den raske løypa i Drammen i september på henholdsvis på 16:13 og 16:39.
Tre kvinner løp under 20 miutter i Modum da Sturla-ungdommene Tuva Meinke Kylland (16) og Vienna Skinnes (12) vant dobbelt med tidene 19:11 og 19:56. Benedicte Solvin, Modum Friidrettsklubb tok 3. plassen på 19:57.
Fra starten på 5 km med vinner Ronny Loosa (961) i første rekke. (Foto fra løpets facebookside)
10 km
10 km for menn ble en jevn affære mellom Tjalve-løperen Iver Glomnes som stakk av med seieren på 32:31, åtte sekunder foran langveisfarende Piera Tobiassen fra Sirma IL. Henrik Nilsson, SK Vidar tok 3. plassen 45 sekunder bak.
Marte Emilsen var en klar vinner på kvinnenes på 41:28, mens det var tettere mellom de to neste i mål, Guro Person og Mette Ottesen Bergh som klokket inn hhv. 53 sekunder og 1.08 minutt senere.
Starten på 10 km. (Foto fra løpets facebookside)
Pallen på kvinnenes 10 km ble besatt av (fra v.) toer Guro Person, vinner Marte Emilsen og treer Mette Ottesen Bergh. (Foto fra løpets facebookside)
Furumomilas nettsider
Furumomila på Facebook
Furumomila samleside
De beste i Furumomila 15.10.2022: |
||||||
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner 10 km:
|
||||||
Plass
|
Fornavn
|
Etternavn
|
Klubb
|
Klasse
|
Tid
|
Etter
|
1
|
Marte
|
Emilsen
|
LIER
|
K23-34
|
41:28
|
00:00
|
2
|
Guro
|
Person
|
SKI
|
K35-39
|
42:21
|
00:53
|
3
|
Mette Ottesen
|
Bergh
|
Kniveåsen Rønners
|
K40-44
|
42:36
|
01:08
|
4
|
Frøy Bøe
|
Løkke
|
Eiker-Kvikk
|
K14-15
|
43:20
|
01:52
|
5
|
Hanna Blom
|
Breivik
|
Kongsberg IF
|
K50-54
|
43:20
|
01:52
|
6
|
Mari
|
Haugen
|
Sintef Energi BIL
|
K35-39
|
43:48
|
02:20
|
7
|
Lillian
|
Simones
|
Kif Friidrett
|
K55-59
|
43:52
|
02:24
|
8
|
Tina
|
Martinsen
|
KONGSBERG
|
K23-34
|
44:04
|
02:36
|
9
|
Birgit Flattum
|
Muggerud
|
Modum Friidrettsklubb
|
K40-44
|
44:09
|
02:41
|
10
|
Marita Miljeteig
|
Danielsen
|
Sparebank 1 Sørøst-Norge
|
K35-39
|
44:50
|
03:22
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn 10 km:
|
||||||
1
|
Iver
|
Glomnes
|
IK Tjalve
|
M23-34
|
32:31
|
00:00
|
2
|
Piera
|
Tobiassen
|
Sirma IL
|
M23-34
|
32:39
|
00:08
|
3
|
Henrik
|
Nilsson
|
SK Vidar
|
M23-34
|
33:16
|
00:45
|
4
|
Magnus
|
Nævra
|
OSLO
|
M35-39
|
34:56
|
02:25
|
5
|
Jens Kristoffer
|
Dyrdahl
|
Berger IL
|
M16-17
|
35:23
|
02:52
|
6
|
Jonathan
|
Alsaker Arentz
|
IK Sturla
|
M18-19
|
35:38
|
03:07
|
7
|
Sigurd Sollien
|
HULBAK
|
Hemsedal IL
|
M23-34
|
35:59
|
03:28
|
8
|
Emil
|
Amundsen
|
Konnerud IL
|
M16-17
|
35:59
|
03:28
|
9
|
Benjamin
|
Hunstad
|
Konnerud IL
|
M16-17
|
36:07
|
03:36
|
10
|
Gabriel
|
Weatherup
|
DRAMMEN
|
M14-15
|
36:17
|
03:46
|
|
|
|
|
|
|
|
Kvinner 5 km:
|
||||||
1
|
Tuva Meinke
|
Kylland
|
Sturla
|
K16-17
|
19:11
|
00:00
|
2
|
Vienna
|
Skinnes
|
Sturla
|
K12-13
|
19:56
|
00:45
|
3
|
Benedicte
|
Solvin
|
Modum Friidrettsklubb
|
K35-39
|
19:57
|
00:46
|
4
|
Hannah Martine
|
Bergh
|
Sturla
|
K12-13
|
20:03
|
00:52
|
5
|
Emma
|
Sørgård
|
Ringkollen SK
|
K14-15
|
20:29
|
01:18
|
6
|
Hilde
|
Hovdenak
|
VESTFOSSEN
|
K50-54
|
20:36
|
01:25
|
7
|
Sigrid
|
BYE
|
Eidsvold Værks Skiklub
|
K23-34
|
21:23
|
02:12
|
8
|
Nora
|
Levang
|
Gjesdal IL
|
K16-17
|
21:24
|
02:13
|
9
|
Hanne
|
Øien
|
HØNEFOSS
|
K50-54
|
21:29
|
02:18
|
10
|
Synne Oma
|
Engevik
|
DRAMMEN
|
K14-15
|
21:48
|
02:37
|
10
|
Sunniva
|
Vik
|
Mjøndalen IF
|
K12-13
|
21:48
|
02:37
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Menn 5 km:
|
||||||
1
|
Ronny
|
Losoa
|
Sigdal Friidrettsklubb
|
M40-44
|
15:45
|
00:00
|
2
|
Vetle
|
Flage
|
Hemsedal IL
|
M23-34
|
16:13
|
00:28
|
3
|
Lars-Olav
|
Vidvei
|
Sigdal Friidrettsklubb
|
M23-34
|
16:30
|
00:45
|
4
|
Mikkel
|
Trøstheim
|
Flåværingen IL
|
M23-34
|
16:49
|
01:04
|
5
|
Per August Halle
|
Haugen
|
STAVERN
|
M12-13
|
16:53
|
01:08
|
6
|
Mats Nagelsen
|
Hansen
|
Skagerrak Sportsklubb
|
M35-39
|
17:01
|
01:16
|
7
|
Kristen
|
Aaby
|
Sigdal FIK
|
M60-64
|
17:23
|
01:38
|
8
|
Iver
|
Løvgaard Faksvåg
|
Ullensaker/Kisa
|
M12-13
|
17:33
|
01:48
|
9
|
Ole Håkon
|
Ryen
|
Nesbyen IL
|
M16-17
|
17:55
|
02:10
|
10
|
Erlend
|
Juven
|
Nesbyen IL
|
M16-17
|
18:21
|
02:36
|