Kondismedlem Sponset innhold
tobeste

Eivind Øygard med sterk løyperekord

Flotte forhold, og god deltaking var ramma rundt KM terrengløp på Myra i Åsen i dag. Eivind Øygard (biletet, til høgre), Jølster sletta tvillingbror Knut Olav sin løyperekord frå 2012, med nesten 50 sekund. Øyvind Støfring, Jølster fekk sølv.
Den nye rekorden er 10,59.


Dette er henta frå sidene til Fjellhug/Vereide

Distanse Startnr. klasse Plassering Etternavn Fornavn Klubb Resultat
550 m 42 K13 1 Sætren Ingeborg Hornindal 1,39
550 m 2 K13 2 Støfring Johanne Jølster IL 1,40
550 m 37 K13 3 Nygård Cathrine Almenning IL 1,55
               
1200 m 3 K15 1 Sollid Live Hornindal IL 4,34
               
1800 m 4 K18 1 Brekke Ane Førde IL 6,54
               
550 m 7 M13 1 Slåtten Jakob Jølster IL 1,34
550 m 9 M13 2 Rauset Mathias Sandane Turn og Idrettslag 1,35
550 m 10 M13 3 Fuglestrand Bendik Sandane Turn og Idrettslag 1,36
550 m 8 M13 4 Sandal Kristoffer Jølster IL 1,48
550 m 36 M13 5 Larsen Kasper Nes Eid IL 1,49
               
550 m 13 M14 1 Sunde Simen A Jølster IL 1,30
550 m 11 M14 2 Årdal Sebastian Jølster IL 1,38
550 m 12 M14 3 Tansøy Ola Eikås Jølster IL 1,46
550 m 47 M14 4 Vonheim Harald Mathias Stårheim 1,47
               
1200 m 15 M15 1 Vigdal Gard Reppen Jotun IL 3,53
1200 m 48 M15 2 Sæten Thomas Hyen 4,08
1200 m 16 M15 3 Fuglestrand Tobias Sandane Turn og Idrettslag 4,12
1200 m 14 M15 4 Sjøvold-Igelkjøn Steffen Førde IL 4,27
               
1200 m 17 M16 1 Van Hulst Sahin Kaya Breimsbygda IL 3,54
               
3600 m 5 M13 1 Nyvang Rasmus Almenning Idrettslag 18,08
3600 m 21 M18   Hugøy Ludvik Førde il 15,31
               
3600 m 23 MS 1 Øygard Eivind Jølster IL 10,59
3600 m 20 MS 2 Støfring Øystein Jølster IL 12,49
3600 m 22 MS 3 Landøy Brian Jølster IL 13,02
3600 m 19 MS 4 Klakegg Håvard Jølster IL 13,05
3600 m 18 MS 5 Thorsen Oliver Bosdal Førde il 13,07
3600 m 45 MS 6 Lothe Adrian Gfil 13,16
3600 m 39 MS 7 Bygstad Martin Tambarskjelvar 13,29
3600 m 50 MS 8 Kvalheim Sigmund Aasen Målæy 13,38
3600 m 38 MS 9 Øygard Arild Jølster IL 13,48
               
1800 m 43 KV50-54 1 Øygard Aase Britt Jølster 8,33
               
1800 m 31 KV65-69 1 Reknes Bjørg Florø T&If 9,45
               
3600 m 46 MV40-44 1 Vonheim Arild Stårheim 13,39
3600 m 25 MV40-44 2 Alvær Stian Vallestad Førde IL 15,29
3600 m 24 MV40-44 3 Visnes Inge Andre Almenning Idrettslag 16,08
3600 m 26 MV40-44 4 Vedeler Marcus Team Gaselle 16,45
               
3600 m 51 MV45-49 1 Sunde Joar Olden 14,24
               
3600 m 27 MV50-54 1 Eikås Ulf-Magne Stryn T og IL 18,04
               
3600 m 28 MV55-59 1 Holvik Egil Almenning 15,30
               
3600 m 33 MV65-69 1 Nyhammer Dagfinn Gloppen FIL 16,16
3600 m 32 MV65-69 2 Reknes Leif Martin Gloppen FIL 16,39
               
3600 m 41 MV70-74 1 Tennebø Rolf Gloppen FIL 18,11
3600 m 34 MV70-74 2 Grimen Kjell Gloppen FIL 18,23
3600 m 44 MV70-74 3 Bruun Ivar Gloppen FIL 19,15
               
3600 m 35 MV75-79 1 Visnes Jostein Almenning Idrettslag 21,59

Neste runde i Nordfjordkarusellen: Måløyløpet laurdag 19. mai (pinsafta)