ABIK-karusellens 4. løp og det siste før sommeren ble arrangert fra Hvalstjern i Fetsund tirsdag 11. juni. Turlangrennsgruppen i Fet Skiklubb var lokal arrangør, og de nokså kuperte terrengløypene målte 9,5 km for herrer og 5,7 km for kvinner.
Frode Stenberg fra Lørenskog Friidrettslag løp på knallsterke 31:39, som er ny løyperekord i denne løypa der han selv hadde de to beste tidene fra tidligere; 32:48 i 2015 og 32.11 i 2016. Norgesmesteren på maraton fra 2017 liker seg åpenbart veldig godt også i terrenget, for på denne tiden i fjor satte han løyperekord i Romeriksåsen på langs (50 km).
Den som kom nærmest Stenberg var Glenn Røisgaard som løp på 34:12 og sikret en soleklar 2. plass. Silje Christiansen fra Driv IL - som vant "kvinner lang distanse", løp herrenes løype på imponerende 39:55.
I den ordinære kvinneløypa på 5,7 km var det to løpere som skilte seg ut, og Karoline Næss fra Ull/Kisa vant på 22.28 foran Sofie Nordsveen Hustad fra OSI som løp på 22:40.
Karoline Næss vant kvinneklassen. Her er hun i ABIK-karusellens 2. løp i fjor. (Foto: Bjørn Hytjanstorp)
Det var totalt 137 løpere med i Fetsund.
ABIK-karusellen på facebook
Neste løp: 20. august kl 18:00
Råholt
4,7 og 11,3 km terrengløp
Arr.: Løpsklubben 1814
Samleside for løpskarusellene og andre løp på Romerike: 2018 2019
(Løpslister med link til resultater og omtale)
De raskeste i Fetsund:
Kvinner 5,7 km terreng (41 deltagere, 23 på tid): | ||||
1 | Karoline Næss | Ull Kisa | 22:28 | |
2 | Sofie Nordsveen Hustad | OSI-Friidrettsklubb | 22:40 | |
3 | Martina Lindhard Hagen | NOTEAM | 26:35 | |
4 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 27:29 | |
5 | Helen Selboe | Romerike runners team | 29:00 | |
6 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike runners team | 29:26 | |
7 | Trude Kattem | Skedsmo.vgs | 30:41 | |
8 | Merethe Andersen | NOTEAM | 30:54 | |
9 | Jorun S Kildahl | Romerike runners team | 31:07 | |
10 | Trude Blomseth | fet skiklubb | 31:28 | |
Kvinner 9,5 km terreng (10 deltagere, 10 på tid): | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv IL | 39:55 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 43:23 | |
3 | Solveig Tveter Brattlie | fet skiklubb | 46:57 | |
4 | Monica Nyheim | NOTEAM | 49:05 | |
5 | Tone Dirdal | skedsmo kommune | 50:53 | |
Menn 9,5 km terreng (86 deltagere, 68 på tid): | ||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 31:49 | |
2 | Glenn Røisgaard | NOTEAM | 34:12 | |
3 | Janis Arsenikovs | Lørenskog FIL | 38:18 | |
4 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 38:35 | |
5 | Morten Engen | NOTEAM | 39:20 | |
6 | Thomas Kristiansen | Fet Skiklubb- Skiskyting | 39:42 | |
7 | Runar Lie | NOTEAM | 40:51 | |
8 | Oscar Engelien | Fet Skiklubb- Skiskyting | 41:08 | |
9 | Njål Pedersen | No Team | 41:40 | |
10 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 41:56 | |
11 | Tobias Lillekvelland | NOTEAM | 42:11 | |
12 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog Høland friidrettslag | 42:18 | |
13 | Kim Møller | NOTEAM | 42:21 | |
14 | Raymond Pedersen | Nedre Romerike Vann og Avl. | 42:26 | |
15 | Thorbjørn Næss | Ull Kisa | 43:14 | |
16 | Werner Hålien | FMA Luftkap | 43:17 | |
17 | Jon Einar Tveter Karlsen | Skanska Aktiv | 43:23 | |
18 | Bård Thomas Wanberg | Stovner Kameratene | 43:39 | |
19 | Morten Buer | NOTEAM | 43:48 | |
20 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 44:42 |
Klassevis resultater:
K20-24 | ||||
1 | Sofie Nordsveen Hustad | OSI-Friidrettsklubb | 22:40 | |
K25-29 | ||||
1 | Karoline Næss | Ull Kisa | 22:28 | |
2 | Martina Lindhard Hagen | NOTEAM | 26:35 | |
3 | Helle Ørbeck | NOTEAM | 34:33 | |
Birgitte Brøtmet | NOTEAM | fullf. | ||
K30-34 | ||||
1 | Helene Lillekvelland | NOTEAM | 32:43 | |
K40-44 | ||||
1 | Rigmor Bergh | Lørenskog kommune BIL | 38:11 | |
Maria Helene Hellstrøm | NOTEAM | fullf. | ||
K45-49 | ||||
1 | Heidi Seland | NOTEAM | 32:56 | |
2 | Siv Jacobsen | NOTEAM | 35:45 | |
3 | Hege Olsen | OSL BIL | 36:31 | |
Ingrid Skjerdal | skedsmo kommune | fullf. | ||
Camilla Berthelsen | SLM Revisjon AS | fullf. | ||
K50-54 | ||||
1 | Helen Selboe | Romerike runners team | 29:00 | |
2 | Merethe Andersen | NOTEAM | 30:54 | |
3 | Trude Blomseth | fet skiklubb | 31:28 | |
Jane Edvardsson | NOTEAM | fullf. | ||
K55-59 | ||||
1 | Marit Tveit Igland | Nets Active | 27:29 | |
2 | Frøydis Hallstensen Øyen | Romerike runners team | 29:26 | |
3 | Jorun S Kildahl | Romerike runners team | 31:07 | |
4 | Kari Elisabeth Oustad | Bil Ahus | 34:31 | |
5 | Sisilie Skråmm | Akershus Universitetssykehus | 35:15 | |
Mari-Anne Egge Ranheim | Romerike runners team | fullf. | ||
Unn Liv Teigen | NOTEAM | fullf. | ||
K60-64 | ||||
1 | Trude Kattem | Skedsmo.vgs | 30:41 | |
2 | Tone Rud Fekjær | fet skiklubb | 32:51 | |
3 | Karin Ørbeck Braathen | Lørenskog kommune BIL | 33:21 | |
4 | May-Rita Dahl | Romerike runners team | 36:51 | |
5 | Kari Jensen | Romerike runners team | 38:23 | |
Marit Sveen | Lørenskog kommune BIL | fullf. | ||
Kristin Løver | NOTEAM | fullf. | ||
Anne-Brit Strandset | Romerike runners team | fullf. | ||
Bjørg Mentzoni | Lørenskog kommune | fullf. | ||
Elny Aune | NOTEAM | fullf. | ||
K65-69 | ||||
1 | Solveig Kalstad | Stovnerkameratene | 33:08 | |
Gunn Røym | Nemko | fullf. | ||
Grete Sveine | skedsmo kommune | fullf. | ||
K70-74 | ||||
Kerstin Lodding | Romerike runners team | fullf. | ||
Torild Hansen | RRT | fullf. | ||
Alfhild Kristiansen | privat | fullf. | ||
k75+ | ||||
Else Kaasa | NOTEAM | fullf. | ||
Kvinner lang distanse | ||||
1 | Silje Christiansen | Driv IL | 39:55 | |
2 | Tone Fløttum | Fet friidrettsklubb | 43:23 | |
3 | Solveig Tveter Brattlie | fet skiklubb | 46:57 | |
4 | Monica Nyheim | NOTEAM | 49:05 | |
5 | Tone Dirdal | skedsmo kommune | 50:53 | |
6 | Kristin Ruud Wirum | SLM Revisjon AS | 52:27 | |
7 | Cathrine Dunker Furuly | Biri IL | 52:52 | |
8 | Våril Bendiksen | Skedsmo.vgs | 55:18 | |
9 | Eva Haukeland | FemiRUN | 59:55 | |
10 | Signy Henden Rustlie | Lørenskog FIL | 1:18:00 | |
M16-19 | ||||
1 | Thomas Kristiansen | Fet Skiklubb- Skiskyting | 39:42 | |
2 | Oscar Engelien | Fet Skiklubb- Skiskyting | 41:08 | |
3 | Njål Pedersen | No Team | 41:40 | |
4 | Sigurd Sporild Breievne | NOTEAM | 41:56 | |
M25-29 | ||||
1 | Jon Einar Tveter Karlsen | Skanska Aktiv | 43:23 | |
2 | Kyaw Moe | Stoltsykepleier | 46:09 | |
Thomas Sæter | NOTEAM | fullf. | ||
M30-34 | ||||
1 | Frode Stenberg | Lørenskog Friidrettslag | 31:49 | |
2 | Tobias Lillekvelland | NOTEAM | 42:11 | |
3 | Lars Van_diepen | FFI | 46:15 | |
4 | Marco Nordseth | Orkla Foods Norge | 47:19 | |
5 | Marius Vambesth | NOTEAM | 47:29 | |
6 | Fredirik Aasgaard | NOTEAM | 48:19 | |
M35-39 | ||||
1 | Glenn Røisgaard | NOTEAM | 34:12 | |
2 | Janis Arsenikovs | Lørenskog FIL | 38:18 | |
3 | Morten Engen | NOTEAM | 39:20 | |
4 | Kim Møller | NOTEAM | 42:21 | |
5 | Werner Hålien | FMA Luftkap | 43:17 | |
6 | Håvar Dahl | NOTEAM | 49:05 | |
7 | Paul Arne Søhol | Modulvegger Oslo AS | 50:44 | |
8 | Christian Brandsnes | NOTEAM | 50:58 | |
9 | Stian Lund | NOTEAM | 57:04 | |
10 | Arnold Slåen | AIM Norway | 1:07:31 | |
M40-44 | ||||
1 | Runar Lie | NOTEAM | 40:51 | |
M45-49 | ||||
1 | Raymond Pedersen | Nedre Romerike Vann og Avl. | 42:26 | |
2 | Morten Buer | NOTEAM | 43:48 | |
3 | Torfin Olsen | Romerike runners team | 44:42 | |
4 | Vegard Bingen | NRA IKS | 46:25 | |
5 | Anders Folkenborg | Ceres | 50:56 | |
6 | Yngve Sporild Breievne | NOTEAM | 57:51 | |
7 | Tom-Erik Pettersen | Alimenta AS | 58:57 | |
Bjørn Karl Kilvik | NOTEAM | fullf. | ||
M50-54 | ||||
1 | Thorbjørn Næss | Ull Kisa | 43:14 | |
2 | Bård Thomas Wanberg | Stovner Kameratene | 43:39 | |
3 | Dag Frode Bjerke | privat | 45:01 | |
4 | Knut Steffen Engelien | Fet Skiklubb- Skiskyting | 50:18 | |
5 | Dan Boye Nilsen | Romerike runners team | 51:37 | |
6 | Robert Lauritzen | Modulvegger Oslo AS | 51:47 | |
7 | Frode Wolla | NOTEAM | 1:19:27 | |
M55-59 | ||||
1 | Are Aarebrot | Skedsmo vgs. | 38:35 | |
2 | Tore W Wirum | SLM Revisjon AS | 49:32 | |
3 | Knut Ove Woldvik | Kløfta IL | 54:29 | |
4 | Bernt Olav Furø | Romerike runners team | 55:03 | |
5 | Bjørn Skeie | NOTEAM | 1:18:30 | |
M60-64 | ||||
1 | Asbjørn Oppegaard | Aurskog Høland friidrettslag | 42:18 | |
2 | Tor-Henning Lindhart | NOTEAM | 46:18 | |
3 | Lars Straumsheim | Frogner I.L | 47:56 | |
4 | Kjell Martinsen | skedsmo kommune | 48:44 | |
5 | Borge Røstum | Lørenskog kommune BIL | 52:58 | |
6 | Terje Aamot | Modulvegger Oslo AS | 53:29 | |
7 | Yngvar Kirkerud | Romerike runners team | 55:10 | |
8 | Karl Gustav Solberg | NOTEAM | 1:00:49 | |
9 | Jørn Kårstad | FFI BIL | 1:02:45 | |
10 | Øivind Rooth | NOTEAM | 1:04:23 | |
Morten Dahl | Romerike runners team | fullf. | ||
Karsten Tanem | Løpsklubben 1814 | fullf. | ||
Åge Jensen | Romerike runners team | fullf. | ||
Øystein Dag Borlaug | FFI | fullf. | ||
M65-69 | ||||
1 | Jahn Bakke | NOTEAM | 48:06 | |
2 | Arne Braathen | stovnerkameratene | 51:04 | |
3 | Gunnar Fredrik Aasgaard | Lørenskog kommune BIL | 53:35 | |
4 | Arne Langseth | A-H-F | 53:59 | |
5 | Vidar Sørum | Romerike runners team | 55:06 | |
6 | Trygve Haug | Romerike runners team | 58:10 | |
7 | Per Johan Dulsrud | Romerike runners team | 58:34 | |
8 | Ottar A Eide | Oslo Kommuine BIL | 59:34 | |
9 | Paul Andersen | privat | 1:02:03 | |
10 | Odd Gangås | Wombles | 1:07:15 | |
11 | Jan Pay | privat | 1:08:44 | |
Knut Jenssen | NOTEAM | fullf. | ||
Thor W. Larsen | NOTEAM | fullf. | ||
M70-74 | ||||
1 | Tor-Arne Stenhaug | Romerike runners team | 48:10 | |
2 | Åge Sjøberg | stovnerkameratene | 50:06 | |
3 | Arne Ingelsrud | Sporveien | 56:41 | |
4 | Ole Jonny Sørensen | Hadeland FIK | 58:08 | |
Asbjørn Ringstad | Lørenskog FIL | fullf. | ||
Jarle Solvin | NOTEAM | fullf. | ||
Åge Arthur Johansen | Romerike runners team | fullf. | ||
Jan Erik Haug | FFI Bedriftsidrettslag | fullf. | ||
Raimo Myrvold | NOTEAM | fullf. | ||
Steinar Ulsaker | NOTEAM | fullf. | ||
Bjarne Døhlen | Romerike runners team | fullf. | ||
Svein Søbakken | NOTEAM | fullf. | ||
M75+ | ||||
1 | Svein Wanberg | stovnerkameratene | 54:27 | |
Odd Ivan Andersen | AIM Norway | fullf. | ||
Olav Linde | NOTEAM | fullf. |